Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משתלם לחכות / מאת אלעד רוזנקר

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 6271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום קבלתי טלפון שהוריד לי את הלב לתחתונים. איציק, בחור מבוגר בשנות השלושים המאוחרות התקשר אליי לגבי המנטה שלו. את איציק פגשתי לפני כארבע שנים. קיבלתי דיווח מגורם אנונימי על מנטה לבנה שעומדת בבני ברק באזור העירייה. נכנסתי לרכבי, השעה הייתה 2 לפנות בוקר, כבר על הסיבוב הראשון באזור מצאתי את הרכב עומד באחת הסימטאות באזור, חוש הריח שלי עובד מצויין. במקרה באותה תקופה ידיד משכבר הימים דרור וסרשטיין חיפש בעצמו מנטה. לאחר פגישת וועד לילית הוא עבר דרכי ושעטנו לכיוון בני ברק. אני כבר עברתי באזור והכרתי את הרכב המדובר אבל דרור לא הכיר. עשינו סיבוב מסביב לאוטו, הוא היה מכוסה בעשרות סטיקרים עם פרסומות לצמיגים, שמנים וכו' שהסתירו את החלודה שמתחת. איציק בעל הרכב שגר בבניין הסמוך שמע את ליחשושנו וישר צעק מהחלון, בקשנו ממנו שירד למטה כדי שנוכל לדבר בצורה נורמלית. לאחר כמה דקות הוא ירד ושוחחנו כשעה. בשיחה איציק אמר לי משפט שבחיים אני לא אשכח: "אם אני אמכור את הרכב מה אני אקנה בכסף? פיאט אונו?!". איציק אמר את המשפט כתגובה להצעה של דרור לקנות ממנו את הרכב.

דרור שכח כבר מזמן מהרכב אבל אני המשכתי לעקוב אחריו, כמעט כל חודש הייתי עושה סיבוב לבדוק שהרכב עדיין במקום ולא הציעו אותו למכירה או העיריה גררה אותו. הרכב עבר פחחות לא מדהימה שהורידה את הסטיקרים אבל השאירה גלים דיי בולטים על הפח. עם הזמן הרכב כוסה בכיסוי בד והנחתי מכך שהרכב לא עבר את הטסט החצי שנתי שלו. ניסיתי גם מספר פעמים לדפוק על דלתו של איציק לשאול לשלומו אבל הוא לא היה בבית. חשבתי שחס וחלילה קרה משהו לידידי איציק. ואז באחד הסיבובים האחרונים שלי ראיתי שהרחוב שבו עומדת המנטה עומד לעבור שיפוץ, העיריה החליטה להניח צינורות ביוב חדשים. הצינורות עוברים בצמוד למדרכה השמאלית, היכן שהמנטה חונה. הרמתי את הכיסוי של המנטה וגיליתי שהכביש שמתחת למנטה עבר חידוש, זה אומר שהרכב זז ושידידי איציק בסדר גמור. רצתי במדרגות לקומה השלישית ודפקתי על דלתו של איציק, "שניה" קול גברי קרא לי מעבר לדלת. איציק פתח לי את הדלת, אני הייתי במדים מכיוון שבדיוק חזרתי מהצבא, הוא קצת נרתע אך לאחר שהזכרתי לו מי אני הוא חזר לחייך. הפעם איציק אמר לי שהוא בבעיה כלכלית ולכן הוא שוקל למכור את הרכב, נתתי לו שוב את מספר הסלולאר שלי ואמרתי לו "כשתהיה מוכן למכור, תרים לי טלפון", ונפרדנו לשלום.

היום קבלתי טלפון מאיציק, הוא נשמע לי טיפה מיואש. הוא אמר לי שהוא מוכן למכור את האוטו ויש לו מספר טלפונים של אנשים שמעוניינים לקנות את הרכב אך הוא החליט לקיים את הבטחתו ולהתקשר אליי ראשון. הוא סיפר לי שכנראה אחד משכיניו התקשר לעירייה והם מאיימים לפנות את רכבו ובנוסף הוא בבעיה כלכלית כי כסף שהוא חיכה שיגיע לא הגיע בסוף. הוא אמר לי כמה הוא רוצה על הרכב, אני הסכמתי וקבענו ביום שלישי לעשות העברת בעלות.

ובכן חברים, הגעתי לנחלה, באחד משירשורי ה"ענתיקות בדרכים" דיווח אחד מחברי הפורום על הרכב הנ"ל ואני אמרתי שהבחור ימכור רק לי, הבטחתי וקיימתי. בשבוע הבא תכנס המנטה הרביעית לשורות המשפחה, המנטה הזו מיוחדת כי איציק הוא בחור טוב והוא הבנאדם הראשון שאני שמח לקנות ממנו את האוטו ולא קונה/מקבל ממנו את הרכב להצלה. הרכב כבר מעל ל-20 שנה בבעלותו, לכן לא לחצתי עליו בעבר למכור לי כי אני מבין שהוא קשור רגשית לרכב. הרכב כבר 3 שנים בלי טסט אך הרישיונות מופקדים, זה חשוב מכיוון שזו אחת המנטות האחרונות שלא נרשמה כאספנות.

THE END

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מזל טוב על הקניה!

נ.ב

קיימת מנטה בצבע צהוב (ככל הנראה בשימוש יום-יומי) בבסיס תה"ש שאני רואה כשאני מגיע לשם.

מתחת לשנת 80 (6 ספרות) וחלודה מבצבצת מעבר לצבע (הרכב נראה במצב לא רע לעומת זאת).

וגם היא לא רשומה כמכונית אספנות :)

בברכה, נאור

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד,כשראיתי את הכותרת,הבנתי שמדובר על איזה סיפור שקשור למנטה....:-)

תתחדש!,מזל-טוב!

עידן

חבר מועדון החמש.

Mazda MX5 nc2 2010 RHT

BMW ///M235i M Performence 2014 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

THE END

לכל סוף יש התחלה חדשה.

תתחדש!!!

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה בלבולי מח, התעייפו לי העניים מלקרוא כ"כ הרבה ובלי פרט אחד מעניין.

מה אתה מבלבל לי ת'מח על איציק? את מי איציק מעניין? זה פורום רכב אספנות או פורום עריקים מהצבא?

תן פרטים!

מנטה A,B?

שנתון?

מנוע?

גיר?

דבר, מה השתתקת עכשיו?

אה,בכלל שכחתי, מזל טוב :wink:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש

אתה היתמכרת לפח המנטה...:drinking::drinking::drinking:

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!!!

לא יכלתי לחכות, וכמובן שלא הייתי צריכה לשכנע יותר מידי את בעל הרכב, שיקח אותי לראות את הכלה החדש שלו שנוספה למשפחה.

:-P

ל'

1.jpg

2.JPG

3 (Large).JPG

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לליטל על התמונות. הרכב קצת בזווית בגלל שהגלגל הקדמי שמאלי יושב בתוך בור ניקוז של ביוב, הפרונט נמוך כנראה מבולמים עייפים. אני מאמין שזה עונה ליניב על רוב השאלות, הרכב שנת 71 או 72 (לא זוכר בדיוק), מנוע 1600 סמ"ק ידני.

נאור, אשמח לקבל פרטים נוספים בה"פ. אם מדובר ברכב בצורה כמו בתמונות אז הוא יכול להיות אספנות אם הרכב בצורה שונה (מרובע יותר) אז הוא כנראה מסוף שנות השבעים ולכן לא יכול להרשם כאספנות.

בכל מקרה, אם מדובר ברכב דומה לשלי (מנטה A) אז זה התחום שלי, אם זה מנטה B אז תאלץ לפנות ליניב כי זה התחום שלו. יש בינינו חלוקת עבודה הוגנת כי אחרת שוק המנטות לא היה יכול לסבול 2 משוגעים שקונים כל מה שזז.

לכל האנשים שפנו אליי, אני מכיר את המנטה הצהובה שמפורסמת בלוח פוקוס, קוראים לבעלים ז'וז'ו, בחור מבוגר ונחמד מאוד. סה"כ הרכב נראה כאילו הוא שווה את הסכום שדורשים עליו (למי שמחפש לקנות מנטה נוסעת). החוות דעת שלי מתבססת על שמועות, שיחה עם הבעלים וקצת תמונות, מי שרוצה לבדוק את הרכב לעומק יצטרך להדיר רגליו לנתניה.

תודה רבה לכל המברכים, מקווה לעדכן בקרוב אחרי שהרכב יעבור טסט.

לאחר עריכה: גרשון, כן, הרכב יושבת על קפיצי עלה מאחורה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...