Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה כללית קצרה:קיקים פוגעים במנוע לאורך זמן?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 6865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ז'תומרת שאם אני אשתמש בקיק הרבה,הבלאי יהיה יותר גבוה מאשר אם אני אמעט בשימוש?חיפוש לא עזר לי...תודה רבה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קיק נועד לשימוש , כמובן בעת הצורך.

עקיפה

עלייה

וכל צורך אחר בהורדת הילוך מהירה.

באוטו חזק מספיק השימוש בקיקדאון דליל מאוד!

אני בכל אופן משתמש ממש מעט רק כדי לתת למנוע לנשום-מנוע של וולבו חייב להשתכר 1 לשבוע..:-D :-D

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אתה מאמץ יותר את המנוע- כל המערכות עובדות בסיבובים מהירים יותר, שחיקה מרובה.

אני לא אומר שאסור קיקים, לפעמים דווקא טוב להעביד קצת את המנוע בסלד גבוה.

אבל אם תסע עם קיקים כל היום המנוע לא יהיה שווה תוך כמה שנים.

תחשוב על זה ככה, נגיד אתה הולך לך ברחוב פתאום אתה נותן ריצה, בסוף הריצה אתה מתנשף ועייף , אם היית ממשיך ללכת לא היית מרגיש ככה.

המנוע עובד בדיוק ככה, טוב באותו אופן בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור בכלל.

המנוע (ושאר המכלולים) יכולים לעבוד שעות על גבי שעות בסל"ד גבוה. הבלאי לא יהיה עד כדי כך משמעותי.

ברווז , אני אסביר לך את זה באמצעות תרגום:

קיק = בעיטה.

בכל קיק דאון , אתה למעשה "בועט" בגיר ובעקבותיו בתושבות , ציריות ושאר מערכות.

ההחלפה היא פתאומית וברוטאלית (יחסית).

נניח שאני אעמוד ואבעט לך בברך.

פעם ראשונה יכאב.

פעם שנייה יכאב יותר.

חכה כמה ימים , תשכח מהכאב.

אבל אם אני יעמוד ויבעט לך בברך במשך יומיים רצוף , פעם בחמש דקות , זה יחסל לך את הברך , גם אם עוצמת הבעיטה לא משמעותית.

זה בערך אותו דבר בגיר.

המנוע לא ייפגע באופן רציני מזה , אבל שאר האוטו יסבול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מסכים עם הבלאי ה-"לא מבוטל"

קיק לא ימשך יותר מכמה שניות...

אתה כנראה לא הבנת.

כמה זמן לוקח לך לבעוט במישהו ? אני מעריך ש-בין-1 ל-3 שניות. עדיין ההשלכות כואבות.

מתחיל להבין את הרעיון ?

ולמי שעדיין מתקשה:

המנוע קופץ בסל"ד בפתאומיות, מה שאומר שתוך רגע המומנט שיוצא מהקרנק גדל בעשרות אחוזים.

מי סופג את האנרגיה הזאת ?

- ציריות

- רצועות

- תושבות

- גיר (הילוכים, סינכרונים)

- צמיגים*

*במידה והאוטו מספיק חזק והצמיגים מאבדים אחיזה (מפרפרים).

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה של שמר היא הנכונה.

למנוע לא אכפת במיוחד לשהות בסל"ד גבוה יותר למספר שניות. הסובל העיקרי הוא הגיר האוטומטי, שהמצמדים שלו נאלצים להתמודד עם עומס גבוה משמעותית מאשר בהעברה רגילה.

שאר מכללי הרכב לא סובלים ברגע הקיק-דאון בצורה יוצאת דופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזאת גם הסיבה שברכב עם גיר רגיל,המנוע סובל הרבה יותר מאשר רכב עם גיר אוטומטי, בהנחה שהנהג לא לוחץ קיקים כל דקה וחצי.

באוטומט אם נוהגים רגוע ובכלל הרכב לא עולה לטורים כמו בגיר רגיל וגם החלפות הילוכים,קלאצ,ניוטראל, באוטומט אין את כל זה הרכב מטפס לאט בסל"ד, מעביר הילוכים בסלדים נמוכים, סוחב פחות טוב,אוקיי , אך נשמר יותר לאורך זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרשון,

מידת הבלאי תלויה מאוד במידת המיומנות.

תסכים איתי שאדם בעל מיומנות גדולה בהרבה בהעברות הילוכים ורגש כלפי הרכב יצמצם את הבלאי בהרבה?

ככה שבוא נגיד שאדם מיומן יצמצם בצורה בלתי מבוטלת את הבלאי על הציריות, תושבות וגיר...

מאידך, בגיר אוטומטי הבלאי על הגיר בלתי נשלט, כמו כן הבלאי על הציריות.

וקיק "עד הסוף" באוטומטי אמנם יקפיץ את הסל"ד לשמיים(תלוי במהירות), אבל גם יעביר הילוך דיי מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב אוטומט התיבות מחזיקות פחות......נראה לי שאם הרכב בידי נהג טוב המנוע יעשה יותר חיים עם ידני...( וגם הנהג...)

אבל גם הקטע של הממיר מומנט זה מקל על המנוע לקבל את הדברים האלה כי הוא לא מקבל פידבק מהתיבה כמו ידני אלה פחות אלים....( כל זה מתיחס למצב בו החיבור הישיר בממיר מנותק )

ולפעמים זה שההילוך יורד באוטומט...והסל"ד עולה אתה מקבל בעיטה כזאת.....אבל לרוב זה לא קורה בתיבות תקינות....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באיזה רכב מדובר....

לגבי חיי מנוע, באוטומט תמיד יהיו למנוע חיים קלים יותר היות והוא לא יגיע לטורים ,ובנוסף למרו כל הקיקים,עדיין בידני שינויי הטורים במנוע הם הרבה יותר קיצוניים מאשר באוטומטי.

למרות שהמנוע מיסודו בנוי לכל זה, עדיין באוטומט יהיו לו חיים קלים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי-תודה רבה,חיזקתם לי את ההנחה שזה לא בריא לגיר.ובתור אחד שלא מתעלל בציוד\מחשב\כלי עבודה\רכב אני משתדל לא להתקרב לקיקים,רק כשחייבים.ובעליות המטורפות של חיפה זה די חובה...

מה לדעתכם עדיף? לשים מצב "ספורט"?או אולי לשים את הידית ב-2?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...