Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהלות בעת תאונה עם רכב צבאי (מספר צ-)

שימו לב! השרשור הזה בן 705 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לפני כחצי שנה טנדר צבאי עשה רוורס ונעצר בפגוש הרכב שלי.

יש סימן קל של שפשוף על הפגוש, לא משהו נורא מאוד.

עכשיו הצבע גם התחיל קצת להתקלף שם באיזור וחשבתי לתקן, כי אשמת התאונה היא של הרכב הצבאי.

פניתי לסוכן הביטוח שלי, והוא אמר שהביטוח הצבאי עובד באופן שונה, כלומר עלי להזמין שמאי, לתקן את הנזק ורק לאחר מכן הוא יכול לתבוע את הביטוח של הצבא.

בגלל הבעייתיות שהטנדר הצבאי עשה רוורס לתוכי, וזה קרה לפני כחצי שנה, אני מפחד שיהיו סיבוכים עם התביעה, ואני כאמור כבר שילמתי על שמאי + התיקון.

כיצד כדאי להתנהל על מנת להבטיח שהביטוח הצבאי ישלם על הנזק שנגרם?

יש לי כמובן צילום רישיון נהיגה של הנהג ומספר הרכב הצבאי.

תודה רבה וחג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה הבעייתית היחידה היא הדיווח המאוחר על התאונה.

גם אם לא רצית לתקן, היה עליך לדווח על התאונה לביטוח שלך כבר אז, כי דיווח מאחר מעלה שאלות ומקום לספק. יכולים לטעון למשל, שדפקת את האוטו בעצמך באותו מקום והחלטת לנצל את אותה פגיעה קלה לתיקון.

אז קודם כל דאג לצלם לפני התיקון (התקווה שיש לך גם תיעוד מיום התאונה, להשוואה) ואז פעל כפי שהנחה אותך סוכן הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

כמובן שהודעתי לסוכן הביטוח שלי בעת התאונה על התאונה, כולל תמונות ורישיון הנהיגה של הפוגע, הכל מתועד בוואצאפ איתו, אך אני לא יודע אם הוא עשה משהו עם המידע הזה.

כעת, הוא אומר לי שקיים סיכוי שהתביעה לא תתקבל, ואם התשלום בסופו של דבר יהיה על חשבוני, לא כדאי לי אולי לתקן זאת + הוצאות שמאי.

לכן אני שואל מה לעשות וכיצד, כדי להימנע מהוצאות מיותרות.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור, מן הסתם כשדווחת לסוכן הוא החל בתהליכים מול הצד הפוגע.

הוא היה אמור כבר אז להנחות אותך לפנות לשמאי, גם אם החלטת לא לתקן את הנזק.

אין טעם בפניה לצד ג׳ בלי הערכה מסודרת ותיעוד של הנזק. למה זה לא בוצע? 

אין חובה לתקן, אפשר לתבוע על הנזק עצמו, ואז מקבלים את העלות ללא המע״מ (שנגבה רק בתיקון ע״י המוסך).

אבל זה לפי הפוליסה התקנית של משרד האוצר, יתכן שצהל פועל ללא חברת ביטוח ואינו כפוף להנחיות הללו, סוכן הביטוח שלך צריך לדעת (אם כי לפי ההתנהלות שאתה מתאר אולי צריך להחליף אותו).

לגבי התביעה, תמיד יש אפשרות לצד ג׳ לסרב לשלם ואז הולכים לבית משפט. אין לזה קשר לצבא.

אין בטחונות בחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תובע את הצבא בתביעות קטנות ללא התערבות הביטוח. זו האופציה העדיפה.

ההתכתבות בוואצפ טובה כהוכחה כי דיווחת לביטוח מוקדם (גם אם לא עירבת אותם לבסוף)

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

כל עוד זה לא מגיע לתביעת הפוליסה שלך זה בסדר. חברת הביטוח תוכל לסייע לך בהכנת כתב התביעה לתביעות קטנות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 705 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...