Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך ולמה קניתי רכב צרפתי מושמץ ויקר (יאריס קרוס היבריד)

motior
שימו לב! השרשור הזה בן 797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תתחדשו... בסה"כ בהתחשב במצב שוק היד 2, לדעתי עשיתם את הבחירה הנכונה. 

גם אני עוד שנה צפוי להחליף את הרכב(אלא אם יקרה מקרה ולובינסקי יחליטו להחליף לי מנוע ב-C3 :)), ואם הטירוף ביד 2 ימשך, אז רכב חדש IT IS. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש רציתי לחבב את היאריס קרוס אבל האוטו מאוד מאכזב. המראה החיצוני הבסיסי חביב אבל הדגמים שמגיעים לישראל עם הג'אנטים הקטנים ובלי כל העיטורים שהוצעו רק בגרסת ההשקה פשוט נראה אפרורי ובסיסי. תא הנוסעים סובל מאותם סימפטומים, הפלסטיק האפור מזכיר לי דגמים מיפן וקוריאה מתחילת המיליניום, פקדי המזגן המכני נראים כמו פריט ארכיוני. אבזור הנוחות דיי עני וזה הופך להיות גרוע יותר כשמשקללים פנימה את המחיר ואת מה שמקבלים אצל המתחרים.

CHR היה יותר לטעמי עם עיצוב ותא נוסעים עדיפים משמעותית אבל אחרי ההתייקרות האחרונה גם שם התמורה למחיר פשוט לא מספקת בעיני. בשלב זה דגמי טויוטה ירדו מהפרק.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, nev כתב:

קנינו קונה וקבילנו אתמול

אופציה מאוד מעניינת - אמא שלי רוצה להחליף את האוטו שלה, והקונה היא אחת מהפינאליסטיות. מעניין לשמוע מכאלו שקנו אחת איך היא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Mike808 כתב:

אני ממש רציתי לחבב את היאריס קרוס אבל האוטו מאוד מאכזב. המראה החיצוני הבסיסי חביב אבל הדגמים שמגיעים לישראל עם הג'אנטים הקטנים ובלי כל העיטורים שהוצעו רק בגרסת ההשקה פשוט נראה אפרורי ובסיסי. תא הנוסעים סובל מאותם סימפטומים, הפלסטיק האפור מזכיר לי דגמים מיפן וקוריאה מתחילת המיליניום, פקדי המזגן המכני נראים כמו פריט ארכיוני. אבזור הנוחות דיי עני וזה הופך להיות גרוע יותר כשמשקללים פנימה את המחיר ואת מה שמקבלים אצל המתחרים.

CHR היה יותר לטעמי עם עיצוב ותא נוסעים עדיפים משמעותית אבל אחרי ההתייקרות האחרונה גם שם התמורה למחיר פשוט לא מספקת בעיני. בשלב זה דגמי טויוטה ירדו מהפרק.

כנראה אנחנו מסתפקים במועט או שהבסיס שלנו להשוואה שונה.
לא ברורה לי ההערה לגבי המזגן - באורבן יש בקרת אקלים עם פקדים סבירים לדעתי. (אני לא אהבתי בפג'ו סיטרואן שליטה מהמזגן מהמסך... ובשלל מכוניות חדשות פתחי מיזוג במקומות לא סבירים... על זה אולי הייתי פוסל)

CHR בדקנו מזמן (קצת אחרי שהגיע) ופסלנו בגלל שהוא לטעמי קלסטרופובי וצפוף (בעיקר מאחור אבל לא רק), עם תא מטען קטן ולא יותר גבוה ממשפחתית ממוצעת.

לפני 11 שעות, nev כתב:

גם אנחנו שקלנו את הקרוס וירדנו ממנה מהר מאוד. פשוט לא משתלמת למה שהיא נותנת.

קנינו קונה וקבילנו אתמול. רשמים בהמשך.

תתחדש. מכיוון שהפסיקו למכור קונה היברידית והיה חשוב לנו מאוד חיסכון בדלק לא שקלנו קונה (חיפשתי במקור היברידית יד 2 אבל לא מצאתי אפילו אחת בלוחות). לאחרונה שמעתי שיחזירו אותה וקצת היו לי ייסורי מצפון שלא חיכיתי לבדוק גם אותה, אבל כמה אפשר לחכות?

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני לא מצליח להבין במה הדגם ההיברידי חסכוני יותר מהבנזין (לא ציינת נסועה, אני מתייחס לנסועה ממוצעת).

נגיד מי שעושה 15,000 שנתי.

לפי היצרן, ההבדל בצריכת דלק בין הדגמים הוא 1.5 ליטר ל100 ק"מ.

כלומר שנתי נחסוך 150*1.5*6.58 = 1480שח.

ההבדל בין הדגם ההיברידי לדגם זהה בנזין הוא 12 אלף שח, כלומר נחזיר את "ההשקעה" רק אחרי כ8 שנים!! וזה בלי להתייחס לעובדה שרכב היברידי מחזיק מחירון פחות טוב מרכב בנזין וש8 שנים זה הרבה מאוד בשביל הסוללות וכנראה ידרשו החלפה בשלב הזה.
מה אני מפספס?

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Albetx אני לא יודע איך החלטת שהיברידי שומר ערך פחות טוב אבל אני דווקא מהמר שהדגם ההיברידי יהיה מבוקש יותר בהמשך.

@motior אני מניח שהבסיס להשוואה שלנו שונה. הרכב אמור להחליף סיאט ארונה שהוא דגם מאותו הסגמנט כך שציפיתי להתקדמות מסויימת ושיפור בהיבטים מסוימים ביחס לדגם בן 4, אבל לא הרגשתי שאני מקבל את זה ביאריס קרוס. כששקללתי פנימה את המחיר הגבוה ואת החלופות בסביבת המחיר הזאת הכדאיות ירדה עוד יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Albetx כתב:

האמת שאני לא מצליח להבין במה הדגם ההיברידי חסכוני יותר מהבנזין (לא ציינת נסועה, אני מתייחס לנסועה ממוצעת).

נגיד מי שעושה 15,000 שנתי.

לפי היצרן, ההבדל בצריכת דלק בין הדגמים הוא 1.5 ליטר ל100 ק"מ.

כלומר שנתי נחסוך 150*1.5*6.58 = 1480שח.

ההבדל בין הדגם ההיברידי לדגם זהה בנזין הוא 12 אלף שח, כלומר נחזיר את "ההשקעה" רק אחרי כ8 שנים!! וזה בלי להתייחס לעובדה שרכב היברידי מחזיק מחירון פחות טוב מרכב בנזין וש8 שנים זה הרבה מאוד בשביל הסוללות וכנראה ידרשו החלפה בשלב הזה.
מה אני מפספס?

קודם כל אנחנו נוסעים כ-23,000 ק"מ בשנה
 ההפרש בצריכת הדלק גדול יותר ממה שציינת - בנתוני היצרן 16.9 ק"מ לליטר לבנזין, 22.7 ק"מ לליטר להיברידי - הפרש של 5.8 ק"מ לליטר
שנתי אצלי לפי החישוב שלך 6.58*5.8*230 = 8,777
לפי החישוב הזה נחזיר את ההשקעה אחרי שנתיים...

שנית, אנחנו רצינו היברידי לא רק בשביל החיסכון בדלק אלא גם לצמצום זיהום הסביבה

לגבי המחירון - לפי מה שראיתי היברידים (לפחות חדשים יחסית) לא מאבדים שווי יותר מבנזין. אולי פחות. 

אני לא יודע אם אחזיק את היאריס קרוס 8 שנים (הרבה דברים ישתנו אצלנו בשנים הקרובות), אבל אני יודע שהאוריס הנוכחית שלי בת 6.5 שנים ו-138000 ק"מ עדיין עם הסוללה המקורית.

לפני 7 דקות, nev כתב:

מה זאת אומרת? כי היברידי!!! וברצינות - מן הסתם בשביל הנחת המס שהתבטלה עכשיו.

הטבת המס לא הייתה שיקול.  חיסכון בדלק ואיכות הסביבה (ואין לי אפשרות להתקין עמדת טעינה בשלב זה אז לא חשמלי או פלאג אין)

לפני 2 דקות, Mike808 כתב:

@motior אני מניח שהבסיס להשוואה שלנו שונה. הרכב אמור להחליף סיאט ארונה שהוא דגם מאותו הסגמנט כך שציפיתי להתקדמות מסויימת ושיפור בהיבטים מסוימים ביחס לדגם בן 4, אבל לא הרגשתי שאני מקבל את זה ביאריס קרוס. כששקללתי פנימה את המחיר הגבוה ואת החלופות בסביבת המחיר הזאת הכדאיות ירדה עוד יותר.

אכן בסיס שונה - אני השוויתי לטויוטה אוריס 2015 ושם יש לא מעט שיפור...

• אהבתי 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...