Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשימת עמדות טעינה לרכב חשמלי - מעודכן לחודש דצמבר 2021

Gopher
שימו לב! השרשור הזה בן 251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 25.5.2023 בשעה 11:16, sperial כתב:

זה לא אלתור, נראה דווקא כהשקעה מכובדת.

כבוד למי שחשב על הרעיון ומתחשב בסביבה.

סקרן איך המתקן עומד בתקני הבטיחות ובדרישות החוקיות.

הוא לא עומד (סותר באופן ישיר את תקנות רשות החשמל שמחייבת התקנה נסתרת). אין דרך לקבל רישוי להתקנה של עמדה פרטית בשטח ציבורי.
יש רשויות שלא עוסקות עדיין באכיפה של זה, אבל יותר ויותר כן, ומוציאות צוי הריסה וקנסות.
אפילו למשוך כבל מאריך לכמה דקות על מדרכה ציבורית כדי לחבר שואב אבק לנקות מכונית זו עבירה, אבל את זה לא נהוג לאכוף כי יש אדם שם שמשגיח, והפקחים יודעים שזה לזמן קצר. אבל מכיר מקרים של קנסות על כבל מאריך שהושאר למשך שעות על מדרכה.
אם המתקן יקרוס מכל סיבה שהיא (מז״א סוער, ילדים שייתלו עליו למשחק...) ומישוה יתחשמל, העבירה תהיה פלילית ומאד חמורה.

בתאריך 25.5.2023 בשעה 16:28, Gopher כתב:

גם אני חושב שזה לא אלתור אלא רעיון יפה.

העמוד גבוה ככה שהוא לא מפריע לאף אחד שעובר ברחוב.

אם ההתקנה נעשתה ע"י בעלי מקצוע (מה שסביר שקרה), אני לא רואה שום בעיה.

יכול להגיע לאלפי ש״ח קנס, מעבר לצו הריסה.

עריכה אחרונה על ידי PinkDolphin
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Gopher כתב:

כמובן שהחשמל הוא על חשבון העירייה.

נראה לי שכל מה שהגאון מווילנה חסך ילך לטמיון כשאיזה מסומם ישבור את החלונות כדי לפרוץ לרכב.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

תהיה שעלתה לי ומופנית לבעלי הניסיון שכבר עברו לחשמל:

ברור שבמקרה הרצוי והאידיאלי, 99% מהטעינות צריכות להיות טעינות AC במטען הביתי.

ובכל זאת,

לפחות במקרה הפרטי של נסיעה מהמרכז לחרמון או לאילת, גם רכבים בעלי טווח מוצהר העולה על 400 ק"מ יצטרכו לפגוש בעמדת DC מהירה.

אך כמספר החברות המציעות עמדות טעינה, כך מספר האפליקציות דרכן מתבצע התשלום.

אליהן עוד מצטרפות האפליקציות למיפוי העמדות.

לא מסרבל קצת את העניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Avia כתב:

ובכל זאת,

לפחות במקרה הפרטי של נסיעה מהמרכז לחרמון או לאילת, גם רכבים בעלי טווח מוצהר העולה על 400 ק"מ יצטרכו לפגוש בעמדת DC מהירה.

לא מסרבל קצת את העניין?

כיום עדיין אין "Waze" אחד שמרכז יכולת תשלום לכל החברות שמציעות שירותי טעינה

בעת רכישת הרכב נרשמתי לכל האפליקציות הרלוונטיות (Evedge, ג'ינרגי, אפקון, יילו וכו'), לקח משהו כמו 10 דק' לכולן

לחיפוש - אני משתמש ב-Plugshare אשר מרכזת בצורה טובה את כל פריסת עמדות הטעינה של כל החברות

כך שהמצב הוא שאכן יש לי את כל האפליקציות של כל חברות הטעינה, בתיקייה מרוכזת על האייפון ונרשמתי לכל אחת מהן מראש במעמד רכישת הרכב

ולחיפוש - רק אחת

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Avia כתב:

ובכל זאת,

לא מסרבל קצת את העניין?

אכן. זו פאשלה ענקית של משרד התחבורה שלא דרש שיהיה ניתן לשלם בכל עמדה ציבורית בכרטיס אשראי, כפי שאפשר בכל משאבת דלק, ללא מינויים, מסירת פרטים או אפלקציות כלשהן, והצורך הנפוץ להתקשר בגלל הסירבול הזה.
בנקודת הזמן שיצא המכרז הראשון לעמדות עם מימון ציבורי כבר היה ידוע בעקבות הנסיון בחו״ל שכל הסיפור המסורבל של אפלקציות, צ׳יפים והרשמה מהוה חסם משמעותי למעבר לחשמליות.
בקליפורניה ובבריטניה יש חובה שבעמדה תהיה אפשרות לשלם בכ״א ללא הרשמה, ועוד מדינות בדרך.
(שום דבר לא מפריע לחברה שמפעילה עמדות להציע מחירים יותר זולים למי שכן מצטרף למועדון הלקוחות שלה, כמו שקיים לגבי דלק או כל מועדון לקוחות קמעונאי)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.8.2023 בשעה 15:33, Avia כתב:

ובכל זאת,

לא מסרבל קצת את העניין?

גם אני משתמש ב-PLUGSHARE למציאת עמדות והתקנתי את האפליקציות של החברות טעינה שבהן אני משתמש.

שני טיפים:

• תתקין את האפליקציות ותכניס את פרטי האשראי מראש, שלא תתקע בזמן אמת
  • יש חברות שמספקות גם צ'יפים (צריך לבקש מהם). הרבה יותר נוח להשתמש בצ'יפ מאשר באפליקציה. פשוט מצמידים אותו לעמדה והטעינה מתחילה.

בתאריך 19.8.2023 בשעה 01:27, PinkDolphin כתב:

זו פאשלה ענקית של משרד התחבורה שלא דרש שיהיה ניתן לשלם בכל עמדה ציבורית בכרטיס אשראי

אכן מחדל ענקי, רק מי שאחראי לכך זה משרד האנרגיה ולא משרד התחבורה.

עריכה אחרונה על ידי Gopher
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...