Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו יכול לעשות לי סדר על ראוטרים ושות'

Turbulence
שימו לב! השרשור הזה בן 853 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 4 דקות, Amired כתב:

זה נשמע מאוד מוזר אבל זה מה יש. כשההורים שלי התקשרו לבזק בגלל בעיות במדפסת (היה חשש שהבזק סייבר מונע ממחשבים לגלות את המדפסת ברשת הפנימית אוטומטית) הנציג ידע להגיד שהוא רואה את המדפסת מחוברת לראוטר (כמובן בLAN) ואפילו באיזה מספר של כניסת LAN היא מחוברת. אני מניח שהם יכולים לראות ולעשות את כל מה שאתה יכול לעשות ממשק הניהול של הראוטר.

להחליף את הראוטר זה מספיק טוב כצעד ראשון, אני מאמין שהBESPOT עובד רק מקומית ולא מתקשר עם בזק (לא רואה בזה צורך..) אז כנראה שזה סבבה להשאיר אותם.

אם יש לך אפשרות להתעסק עם openwrt זה לדעתי פתרון מעולה שנותן לך המון גמישות והמון שליטה. עם pfsense אין לי הרבה ניסיון

יש לי 0 נסיון עם התוכנות האלו אבל אני משאר שזה רק מה שרץ על הראוטר, אז עם כמה מדריכים אונליין אני יסתדר. הדבר היחידי שאני מסתבך איתו זה איך בדיוק לגרום לכל המכשירים לעבוד כי יכול להיות מצב שעצם העובדה שהBESPOT ברשת "מבטל" את כל הבטיחות בעצם, ואז לא עשיתי פה כלום..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 14 דקות, Turbulence כתב:

יש לי 0 נסיון עם התוכנות האלו אבל אני משאר שזה רק מה שרץ על הראוטר, אז עם כמה מדריכים אונליין אני יסתדר. הדבר היחידי שאני מסתבך איתו זה איך בדיוק לגרום לכל המכשירים לעבוד כי יכול להיות מצב שעצם העובדה שהBESPOT ברשת "מבטל" את כל הבטיחות בעצם, ואז לא עשיתי פה כלום..

לא הייתי דואג מהbespot, אתה יכול ללכת על ראוטר פרטי איכותי שיש אופציה לצרוב עליו openwrt. אם לא תספיק לך התוכנה של היצרן תוכל לצרוב openwrt ולהתחיל להתעסק עם זה.

באתר של openwrt יש רשימה של ראוטרים נתמכים ומה תהליך הצריבה עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Amired כתב:

לא הייתי דואג מהbespot, אתה יכול ללכת על ראוטר פרטי איכותי שיש אופציה לצרוב עליו openwrt. אם לא תספיק לך התוכנה של היצרן תוכל לצרוב openwrt ולהתחיל להתעסק עם זה.

באתר של openwrt יש רשימה של ראוטרים נתמכים ומה תהליך הצריבה עליהם.

אחלה תודה רבה!

רק שאני יהיה בטוח - בעצם מה שמסרס לי את כל הגישה (ובעצם נותן לבזק גישה מרחוק) זה הBE FIBER הראשי? ממש מוזר מה שאמרת מקודם לגבי זה שהם ידעו שיש X מכשירים וכו' (אני זוכר שראיתי את אותו ממשק כשעוד כן הייתה לי גישה ל10.0.0.138) ואיך קוראים בכלל לBESPOT בשפה המקצועית? חשבתי שזה wifi repeater אבל השימוש פה הוא שונה כי הוא מתעלק על הקו טלפון וגם יוצר נקודת וייפי משלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, Turbulence כתב:

המטרה היא פחות ביצועים, יותר לאבטח ולתת לי שליטה על הרשת (יש להם באמת גישה מרחוק על הראוטר? נשמע מאוד מוזר..).

אם אבטחה חשובה לך אז תצטרך להדכות על הציוד של בזק ולעבור לציוד פרטי (למעט הממיר האופטי). כדי לספק תמיכה יש להם גישה דרך הראוטר פנימה לתוך הרשת שלך ואין לך דרך לחסום או להגביל את זה.

מידי פעם מתגלות פרצות במנגנון הזה, ובזק לא תמיד זריזים לתקן אותן.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשבור את הראש בנושא אבטחה. 

כל ציוד איכותי היום מכיל בתוכו מספיק מנגנוני אבטחה שיהיו מעל ומעבר. אין לך שום דבר שמצריך הגנה מעבר לבסיסית. 

תתחיל ב להזדכות על ציוד בזק, תקנה מתאם אופטי כי בזק לא נותנים, ותקנה גיביק מבזק ב 180 שח. ואז תוכל לעבור לציוד משלך. 

אני ממליץ על ציוד של אסוס שמכיל בתוכו מנוע של trendmicro שעושה ips ועוד כל מיני דברים נחמדים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Turbulence כתב:

אחלה תודה רבה!

רק שאני יהיה בטוח - בעצם מה שמסרס לי את כל הגישה (ובעצם נותן לבזק גישה מרחוק) זה הBE FIBER הראשי? ממש מוזר מה שאמרת מקודם לגבי זה שהם ידעו שיש X מכשירים וכו' (אני זוכר שראיתי את אותו ממשק כשעוד כן הייתה לי גישה ל10.0.0.138) ואיך קוראים בכלל לBESPOT בשפה המקצועית? חשבתי שזה wifi repeater אבל השימוש פה הוא שונה כי הוא מתעלק על הקו טלפון וגם יוצר נקודת וייפי משלו

נכון, הראוטר עצמו (הBE FIBER) מגביל את הגישה שהוא מאפשר לך.

אני מסכים עם מה שנכתב מעליי לגבי ASUS, אתה יכול לראות כאן את רשימת המכשירים המומלצים של אסוס עבור OPENWRT אם תרצה מכשיר שיתן לך אופציה לצרוב בעתיד:

https://openwrt.org/toh/views/toh_available_16128?dataflt[Brand*~]=ASUS

הBESPOT הוא מכשיר שמעביר ethernet מעל כבלי טלפון (יש מוצר דומה בשם MOCA שמעביר מעל כבל קואקסיאלי כמו של HOT). זה שהוא יוצר WIFI משלו זה פיצ'ר אופציונלי ספציפי שלו, יכולים להיות גם רכיבים כאלה שלא יוצרים WIFI

wifi repeater זה מוצר שונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Amired כתב:

נכון, הראוטר עצמו (הBE FIBER) מגביל את הגישה שהוא מאפשר לך.

אני מסכים עם מה שנכתב מעליי לגבי ASUS, אתה יכול לראות כאן את רשימת המכשירים המומלצים של אסוס עבור OPENWRT אם תרצה מכשיר שיתן לך אופציה לצרוב בעתיד:

https://openwrt.org/toh/views/toh_available_16128?dataflt[Brand*~]=ASUS

הBESPOT הוא מכשיר שמעביר ethernet מעל כבלי טלפון (יש מוצר דומה בשם MOCA שמעביר מעל כבל קואקסיאלי כמו של HOT). זה שהוא יוצר WIFI משלו זה פיצ'ר אופציונלי ספציפי שלו, יכולים להיות גם רכיבים כאלה שלא יוצרים WIFI

wifi repeater זה מוצר שונה

לפני שעה, stas12 כתב:

אל תשבור את הראש בנושא אבטחה. 

כל ציוד איכותי היום מכיל בתוכו מספיק מנגנוני אבטחה שיהיו מעל ומעבר. אין לך שום דבר שמצריך הגנה מעבר לבסיסית. 

תתחיל ב להזדכות על ציוד בזק, תקנה מתאם אופטי כי בזק לא נותנים, ותקנה גיביק מבזק ב 180 שח. ואז תוכל לעבור לציוד משלך. 

אני ממליץ על ציוד של אסוס שמכיל בתוכו מנוע של trendmicro שעושה ips ועוד כל מיני דברים נחמדים. 

תודה רבה!

הבנתי שהBE FIBER הוא אכן מגביל אז אחליף אותו. הזכירו פה לקנות מתאם מפייבר לETHERNET אבל יש ראוטרים עם מתאם מובנה לא?

ואני שוב שואל כי לא כ"כ הבנתי מהתשובה של כולם - הBE SPOT לא יהיה סכנת אבטחה כל עוד אני יחליף את הBE FIBER? ואם זו כן בעיה, יש בכלל משהו בשוק שדומה לBE SPOT שאני גם יכול לקנות ולהחליף? מאוד עדיף לי לסיים את העניין עם החלפה של רכיב אחד בלבד אבל אני לא מחפש קיצורי דרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הרבה ראוטרים עם כניסת סיב מובנית (נקרא כניסת SFP) ואם תתמקד בכאלה תקטין את ההיצע משמעותית, יותר נוח לקחת ראוטר עם כניסת WAN רשתית רגילה ולעבוד עם המתאם שמקבל סיב וממיר אותו ל ethernet.

לגבי הBE SPOT אני לא מכיר מספיק כדי להגיד, זה קצת יותר מסובך לספקית לנהל רכיב כזה מבחוץ כי אין לו רגל באינטרנט, הוא כולו ברשת הפנימית (אבל לא בלתי אפשרי, יש המון רכיבים בשוק שנמצאים ברשתות פנימיות ומנוהלים מבחוץ - סוויצ'ר, שואבים רובוטיים, מצלמות רשת וכו'), ואני גם לא רואה תועלת לבזק בגישה מרחוק לרכיב כזה. אתה יכול לנסות להתקשר לתמיכה שלהם, להגיד שזה לא עובד לך טוב ולראות אם יש משהו שהם מצליחים לבצע מבחוץ (אבל אולי הם יוכלו דרך הBE FIBER אז לך תדע). אני הייתי מנסה להחליף את הכבל טלפון שבקיר בכבל רשת ונפטר מהמכשירים האלה לגמרי.

הגיוני שיש בשוק מכשירי ethernet over telephone אחרים (אני לא מכיר), ואם יש לך כבלי COAX (של HOT) בקיר אתה יכול להשתמש במכשירי MOCA במקום:

https://www.amazon.com/goCoax-Ethernet-Bandwidth-existing-Companion/dp/B08XWC4JGB/ref=sr_1_4?keywords=moca&qid=1637784476&sr=8-4&th=1

עריכה אחרונה על ידי Amired
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הזה מזכיר את ה-HPNA מלפני 15 שנה, זכור לטוב. רק שהוא היה מוגבל מאד מבחינת הקצב, כראוי למוצר מסביבות 2005.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטרף להמלצות מעלי לנתבים של אסוס. יש להם אוסף תכונות עשיר מאוד גם בלי להחליף ל-OPENWRT.

אצלנו בבית יש כבר את השני שלהם ואני מאוד מרוצה מהביצועים והיכולות שלו.

אפשר להתרשם מממשק הניהול  כאן

יתרון נוסף של הנתבים של אסוס הוא שבמידה ולא מרוצים מהכיסוי האלחוטי אפשר לרכוש כמעט כל דגם אחר שלהם, לחבר אותו לרשת המקומית (באמצעות חוט או אלחוטי) ולהפוך את שתי היחידות (או יותר, כמה שרוצים) לרשת MESH. אין צורך לרכוש יחידות דומות או מסדרה כלשהי בשביל שזה יעבוד.

מה שכן, הנתבים של אסוס יושבים על הצד היקר של סקאלת המחירים.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Amired כתב:

אין הרבה ראוטרים עם כניסת סיב מובנית (נקרא כניסת SFP) ואם תתמקד בכאלה תקטין את ההיצע משמעותית, יותר נוח לקחת ראוטר עם כניסת WAN רשתית רגילה ולעבוד עם המתאם שמקבל סיב וממיר אותו ל ethernet.

לגבי הBE SPOT אני לא מכיר מספיק כדי להגיד, זה קצת יותר מסובך לספקית לנהל רכיב כזה מבחוץ כי אין לו רגל באינטרנט, הוא כולו ברשת הפנימית (אבל לא בלתי אפשרי, יש המון רכיבים בשוק שנמצאים ברשתות פנימיות ומנוהלים מבחוץ - סוויצ'ר, שואבים רובוטיים, מצלמות רשת וכו'), ואני גם לא רואה תועלת לבזק בגישה מרחוק לרכיב כזה. אתה יכול לנסות להתקשר לתמיכה שלהם, להגיד שזה לא עובד לך טוב ולראות אם יש משהו שהם מצליחים לבצע מבחוץ (אבל אולי הם יוכלו דרך הBE FIBER אז לך תדע). אני הייתי מנסה להחליף את הכבל טלפון שבקיר בכבל רשת ונפטר מהמכשירים האלה לגמרי.

הגיוני שיש בשוק מכשירי ethernet over telephone אחרים (אני לא מכיר), ואם יש לך כבלי COAX (של HOT) בקיר אתה יכול להשתמש במכשירי MOCA במקום:

https://www.amazon.com/goCoax-Ethernet-Bandwidth-existing-Companion/dp/B08XWC4JGB/ref=sr_1_4?keywords=moca&qid=1637784476&sr=8-4&th=1

תודה לכולם על העזרה. מחר אבדוק את האופציה של נתב אסוס. הUI נראה מעולה.

דרך אגב, למה התכוונת בלהתפטר מהמכשירים האלו (BESPOT) אם אני יעבור לכבל רשת? הרי אם היה לי כבל רשת אז הייתי פשוט מחבר את הBESPOT ישירות עם כבל רשת במקום המתאם של הקו טלפון. או שאני מפספס משהו?

ועוד שאלה - בקשר לסוג חיבור, זה הגיוני שאין צנרת ראויה של כבל לכל חדר? המתקין סוג של אמר לי שאין כבל שעובר ישירות לחדרים שאני צריך, אלא שזה רץ בכל הבית וכל חדר מתעלק על האות (אז דמיין שהכבל מתחיל בסלון, עובר בכל קיר, במקום שלכל חדר תהיה תעלה משלו)  ובגלל זה הוא לא השחיל שום דבר חוץ מהסיב בסלון. בגלל זה כל העניין היה נשמע לי מוזר, זה הגיוני? כי אם לא, עדיף לי לברר את העניין לעומק ולנטוש את הקו טלפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שעברנו לעולם הסיב האופטי, ציוד פרטי הוא קל מתמיד לתפעול. כל דבר אחרי הממיר האופטי צריך להיות שלך.

אני לא יודע לגבי אסוס, שמעתי שהם טובים אבל עברתי לא מזמן מ-netgear לax3 pro של Huawei ואני חייב להגיד שהייתי ממש מופתע מאיכות הבנייה, מהמהירות שקיבלתי, היציבות של ה-wifi.

יש ממשק גלובלי באנגלית שמאוד קל לתפעול ונותן לך די הרבה אופציות.

אני מקבל מהירות מקסימלית בקווי(סיב של אנלימיטד) ו-500-600 על רשת 5ghz.

בנוסף הוא תומך ב-wifi6.

בעל שלושה חיבורי lan

בעל יכולות mesh

וחיצונית הוא נראה הרבה יותר טוב ואסטתי מהאסוסים

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תחפש ציוד שתומך בפורט אופטי מובנה. 

כן תחפש ציוד שתומך בפורט wan של 2.5 גיגה. 

את ה bespot תחזיר לבזק ביחד עם שאר הציוד שלהם. 

אם נשאר עם בזק תקנה ממיר אופטי בעצמך, בזק לא מוכרים, ו SFP מבזק סטור ב 180 שח. 

אופציה אחרת זה לעבור לסלקום, שרוכבים על תשתית סיבים של בזק, הם יותר זולים חודשית, התקנה חינם, ונותנים ממיר אופטי בחינם. 

אין לך מה להתעקש על openwrt בנתבי אסוס כי אז אתה מעבד את כל הפונקציונאליות של trendmicro. אני שנים עם אסוס ומשתמש בקושחות המקרויות שלהם. יש שם מעל ומעבר. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, stas12 כתב:

אופציה אחרת זה לעבור לסלקום, שרוכבים על תשתית סיבים של בזק, הם יותר זולים חודשית, התקנה חינם, ונותנים ממיר אופטי בחינם. 

הם כרגע עושים עם זה בעיות, טוענים שיש תקלה במערכת ואי אפשר לחבר ציוד פרטי שהוא לא הראוטר שלהם.

דובר על זה גם בפורומים מקבילים. נראה שמי שמאד נחוש ויודע להתעקש, גם מבחינת התעקשות וגם מבחינת הידע הטכני לדעת לדרוש את זה, יצליח, אבל זה לא פשוט לבקש לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, stas12 כתב:

אל תחפש ציוד שתומך בפורט אופטי מובנה. 

כן תחפש ציוד שתומך בפורט wan של 2.5 גיגה. 

את ה bespot תחזיר לבזק ביחד עם שאר הציוד שלהם. 

אם נשאר עם בזק תקנה ממיר אופטי בעצמך, בזק לא מוכרים, ו SFP מבזק סטור ב 180 שח. 

אין לך מה להתעקש על openwrt בנתבי אסוס כי אז אתה מעבד את כל הפונקציונאליות של trendmicro. אני שנים עם אסוס ומשתמש בקושחות המקרויות שלהם. יש שם מעל ומעבר. 

אז מה אני שם במקום הBESPOT? להחליף את הראוטר הראשי אני הולך לעשות, אבל מה אם שאר הBESPOT שמחבר חדרים אחרים בבית? ולמה אני יצטרך SFP? ממה שהבנתי מחיפוש קצר בגוגל, זה פשוט רכיב שממיר אות אחת לאחרת? הרי בשביל זה אני קונה את הממיר האופטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...