Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש בכלל היגיון כלכלי ברכישת רכב היברידי חדש?

traveler1
שימו לב! השרשור הזה בן 997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי שריפה מנסיון לא קטן שלי עם 5 מכוניות היברדיות שהיו אצלי ועוד לא מעט לחברים - אף אחד לא חווה שריפה,

להפתעתי אתמול העובד שלי הראה לי תמונות של הפריוס שלו, לפני חודש נכנסה להחלפת סוללה ואחרי שבוע עלתה באש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבי בנזין עולים באש כל הזמן.

לגבי שוק משומשות, לדעתי יהיה שוק לבנזין כמשומשת עוד הרבה זמן בגלל שלעומת חשמלי, הרכב יכול להיות עדיין כלכלי אחרי 10 שנים. אבל בחשמלי ברגע שעבר עשור והסוללה מתחילה ללכת, אי אפשר למכור ולא כלכלי לתקן.

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים לא מבין על מה הויכוח לגבי צריכת דלק של רכב היברידי.  כמעט כל היצרנים מחרטטים בנתוני צריכת דלק והחרטוט יותר גדול ברכבים שאינם היברידיים.

2 דוגמאות חיות ופשוטות: איוניק וסונטה. אני מכיר סונטה 2018 שעושה קבוע 1/22 במדידה במשאבה, 90% נסיעות בינעירוניות בנהיגה רגועה מאוד. תראו לי רכב בנזין במשקל כזה שעושה כזו צריכה, גם בנהיגה סופר סופר רגועה.

איוניק 2020 בנהיגה שרובה בינעירונית אבל לא חסכונית במיוחד (הייתי קורא לזה ממוצעת, שיוט על 120-130) שעושה 1/20 במשאבה. אין רכב בנזין עם צריכה כזאת בתנאים האלה.

זה מאוד פשוט - רכב היברידי חוסך בבנזין בדיוק "איפה שכואב" לרכבי בנזין. כאחד "שרוט" בקטע של מדידות צריכה אני רואה בדיוק איפה הרכבים שלי "סובלים". בנסיעה בינעירונית נטו כולם סבבה, הבעיה היא בעצירות, עמידות ברמזורים לרכבים ללא S&S, האצות מעמידה, פקקים איטיים בהילוך נמוך, שם ההיברידיות מרוויחות נטו והבנזין מפסידות נטו, וכמה שאתה עושה יותר כאלה ככה הפרש יגדל. זה עד כדי כך פשוט ולא צריך להיות חכם גדול כדי להבין את זה. למי שיש מד צריכה רגעית ברכב שיבדוק ויווכח בעצמו.

• מעניין 1

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי לפני 3 שנים אוריס משומשת שנת 2015. מכיוון שבימים אלה אני שוקל למכור אותה בדקתי אחרונה מודעות.
רוב ההיצע הוא של יוצאות ליסינג עם קילומטרז' מאוד גבוה. למכוניות מיד פרטית עם קילומטרז' סביר מבקשים בסביבות המחירון ולעיתים קצת יותר.

יכול להיות שזה דומה גם לדגמי טויוטה לא היברידיים בגלל הילת האמינות שלהן.
אגב, ספציפית לאוריס שלי מחירון יד 2 ולוי יצחק כמעט זהים.

לפני 14 שעות, traveler1 כתב:
לפני 21 שעות, motior כתב:

ההוצאה הנוספת העיקרית (ואולי היחידה) היא אכן האחריות על הסוללה.
ככל הידוע לי אין טיפולים שוטפים לסוללה.

אז זהו, שבתנאים של האחריות של טויוטה כתוב שהאחריות תקפה רק אם עושים טיפולים לסוללה. (ומשלמים עליהם לפי המחירון)

אני מטפל באוריס במוסך מרכזי של טויוטה ומעולם לא בוצע טיפול לסוללה.  חיפשתי במסמך שהפנית אליו את המילה "טיפול" ויש החרגה מהאחריות אם בוצע טיפול בסוללה שלא על ידי סוכנות מורשה אבל אין התניית אחריות בביצוע טיפול בסוללה.
אתה מתכוון אולי לניקוי או החלפת פילטר האוויר של הסוללה?  זה טיפול קטן מאוד ואינו בסוללה עצמה. מבחינתי זה חלק מעלות הבדיקה שהיא חלק ממחיר הארכת האחריות.

עריכה אחרונה על ידי motior

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, motior כתב:

חיפשתי במסמך שהפנית אליו את המילה "טיפול" ויש החרגה מהאחריות אם בוצע טיפול בסוללה שלא על ידי סוכנות מורשה אבל אין התניית אחריות בביצוע טיפול בסוללה.
אתה מתכוון אולי לניקוי או החלפת פילטר האוויר של הסוללה?  זה טיפול קטן מאוד ואינו בסוללה עצמה. מבחינתי זה חלק מעלות הבדיקה שהיא חלק ממחיר הארכת האחריות.

סעיף 4. ניקוי או החלפת מסנן האוויר ובדיקת תקינות של הסוללה בעלות כוללת של 18 דקות עבודה של מוסך מורשה(כמה זה?) וכנראה גם עלות המסנן, אם מחליפים אותו. אם האחריות הופסקה ומחודשת, יש בדיקה מקיפה יותר בעלות נוספת. זאת עוד עלות באחזקת הרכב.

עריכה אחרונה על ידי traveler1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...