Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לחומר ניקוי גלגלים Seat Ibiza FR - R17 215/45

שימו לב! השרשור הזה בן 1025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המלצה לחומר ניקוי גלגלים (חישוקים קלים) Seat Ibiza FR - R17 215/45 וגם מברשת לנקות בין הגלגל.

בנוסף שאלה שלא קשורה לכאן..... מה הלחץ שצריך להכניס לגלגל מסוג זה ?? (אין הרבה משקל שנכנס לרכב ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ניקוי ג'אנטים:

אם יש הרבה אבק בלמים על הג'אנט . (זה לא קורה הרבה, אני משתדל לשטוף את הרכב אחת לשבועיים לפחות.)

בשלב הראשון , אני משתמש  בחומר לניקוי ג'אנטים החדש של סונקס : https://www.autostore.co.il/product/מנקה-חישוקים-

sonax-the-beast/ מרסס, ונותן לו "לעבוד" 2-3 דק' ומסיר עם לחץ  מים את החומר, לאחר מכן אני לוקח דלי נפרד שהוא רק לגלגלים , וממלא בו מים וסבון לרכב .

ומשתמש במברשת הזו: https://www.autostore.co.il/product/מברשת-לחישוקים-ez-detail/. ובכפפת מיקרופייבר שמיועדת רק לג'אנטים.

לגבי המברשת היא ממש נוחה , אפשר לכופף אותה, והיא מגיעה לכל מקום בג'אנט.

אחרי התהליך שוטף שוב בלחץ מים ומייבש את הג'אנט עם מגבת מיקרופייבר, ומפוח.

עוד טיפ שאני יכול לתת מעבר לתחזוקה נכונה וניקוי תדיר,  זה למרוח אוטם שהוא מיועד לג'אנטים, זה מפחית משמעותית את אבק הבלמים , שנדבק לג'אנט.

לגבי לחץ האוויר בצמיגים , במקרה אני בעל אותו רכב .

לפי המדבקה של יצרן הרכב, יש שני לחצי אוויר לעומס נמוך.

1. יותר מכוון לחיסכון בדלק שהלחץ הנדרש הוא: 38 קדימה, 35 אחורה. (*psi)

2. לחץ נמוך יותר שהוא מכוון יותר לנוחות על חשבון צריכת הדלק ושחיקת הצמיג שהוא, 33 קדימה ,31 אחורה. (*psi)   

אני אישית בחרתי בלחץ הנמוך מבין השניים,  בלחץ הגבוה לדעתי הרכב נוקשה מידי, בעיקר בנסיעה עירונית.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Shay Fishman כתב:

לגבי ניקוי ג'אנטים:

אם יש הרבה אבק בלמים על הג'אנט . (זה לא קורה הרבה, אני משתדל לשטוף את הרכב אחת לשבועיים לפחות.)

בשלב הראשון , אני משתמש  בחומר לניקוי ג'אנטים החדש של סונקס : https://www.autostore.co.il/product/מנקה-חישוקים-

sonax-the-beast/ מרסס, ונותן לו "לעבוד" 2-3 דק' ומסיר עם לחץ  מים את החומר, לאחר מכן אני לוקח דלי נפרד שהוא רק לגלגלים , וממלא בו מים וסבון לרכב .

ומשתמש במברשת הזו: https://www.autostore.co.il/product/מברשת-לחישוקים-ez-detail/. ובכפפת מיקרופייבר שמיועדת רק לג'אנטים.

לגבי המברשת היא ממש נוחה , אפשר לכופף אותה, והיא מגיעה לכל מקום בג'אנט.

אחרי התהליך שוטף שוב בלחץ מים ומייבש את הג'אנט עם מגבת מיקרופייבר, ומפוח.

עוד טיפ שאני יכול לתת מעבר לתחזוקה נכונה וניקוי תדיר,  זה למרוח אוטם שהוא מיועד לג'אנטים, זה מפחית משמעותית את אבק הבלמים , שנדבק לג'אנט.

לגבי לחץ האוויר בצמיגים , במקרה אני בעל אותו רכב .

לפי המדבקה של יצרן הרכב, יש שני לחצי אוויר לעומס נמוך.

1. יותר מכוון לחיסכון בדלק שהלחץ הנדרש הוא: 38 קדימה, 35 אחורה. (*psi)

2. לחץ נמוך יותר שהוא מכוון יותר לנוחות על חשבון צריכת הדלק ושחיקת הצמיג שהוא, 33 קדימה ,31 אחורה. (*psi)   

אני אישית בחרתי בלחץ הנמוך מבין השניים,  בלחץ הגבוה לדעתי הרכב נוקשה מידי, בעיקר בנסיעה עירונית.

תודה 👍

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.7.2021 בשעה 21:24, 10x4all כתב:

המלצה לחומר ניקוי גלגלים (חישוקים קלים) Seat Ibiza FR - R17 215/45 וגם מברשת לנקות בין הגלגל.

בנוסף שאלה שלא קשורה לכאן..... מה הלחץ שצריך להכניס לגלגל מסוג זה ?? (אין הרבה משקל שנכנס לרכב ).

אם אתה רוצה לחסוך כסף, הייתי פשוט קונה APC ומדלל 1/4 או 1/5(על פי ההוראות). האיביזה לא בדיוק משאירה יותר מדי אבק בלמים. לגבי המברשות, אני הזמנתי סט 4 מברשות מאליאקספרס, עושה אחלה עבודה והחישוקים נראים כמו חדש ללא שריטות. ניסיתי לחפש את המוצר שקניתי אבל הקישור לא עובד יותר.

לגבי לחץ אויר, תסתכל על הדלת, יש שם את המדבקה. אם אתה נוסע לבד 90% מהזמן הייתי הולך על הלחץ הגבוה מבין השתים, החסרון היחיד שהרכב מרגיש נוקשה יותר(לא כזה משמעותי לדעתי) אבל הצריכת דלק יורד באיזה 2 קמ לליטר שלדעתי די משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבק בלמים לא קשור לאיביזה זה קשור לרפידות.

אולי מה שמגיע עם הרכב פחות מלכלך, אבל הבאות שיחליף לא בטוח.

לניקוי לכלוך קשה מומלץ IRON-X / SONAX BEAST / SONAX XTREME WHEEL CLEANER PLUS

זה לא לשימוש קבוע, זה להורדה של לכלוך קשוח ולאחר מכן בשטיפות רגילות בתחזוקים מספיק סבון רכב ולעבור על הג'אנט עם מברשת, אחרת זה יהיה בזבוז חומר.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Aviv13467 כתב:

לא יצא לי להשתמש במשהו אחר, משתמש במגוואירס all wheel cleaner, עושה את העבודה מעולה. חייב להזהיר ריח מאוד חזק אבל נשטף בקלות ללא שום זכר לריח.

איפה קנית אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Shay Fishman

100 שקל לבקבוק?

מה ההבדל בין החדש לישן? מה מצדיק את הפרשי המחירים האלה?

לינק לישן:

https://www.autostore.co.il/product/מנקה-חישוקים-sonax-xtreme/

אצלי הוא ניקה מעולה, יצא לי להשתמש בו 2-3 פעמים עד שנגמר, השתמשתי בו רק במקרים קשים, משתדל לנקות את החישוקים עם מקציף, לחץ מים, כפפה מיועדת, ייבוש וכל זה.

וזה לינק למה שאביב מדבר אליו:

https://www.autostore.co.il/product/מנקה-חישוקים-meguiars-hot-rims/

אישית לא יצא לי להשתמש בו, אבל חברים העדיפו אותו על פני הסונקס.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

50 שקל זה מחיר טוב

חומר לניקוי למקרים קשים הסונקס / ה IRON X וכו', בשטיפה רגילה לא צריך את זה מספיק סבון רכב רגיל וכפפה או מברשת ייעודית.

יש את ה BEAST שהוא יותר חזק ומגיע בליטר, ככה שזה אותו מחיר.

ב SOLO הוא עולה 109 (ה BEAST) והשני בחצי מחיר. אז משתלם (165 ל 2 ליטר).

https://www.solomycar.co.il/item/62760/מנקה-ומחדש-גאנטים-ביסט-SONAX-1L/

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצאתי את הביסט גם ב80 ש"ח, האקסטרים באותה חנות עלה 60 

אז ברור שלקנות את הביסט באריזה של ליטר השתלם יותר.

שוב אני ממש לא מרבה להשתמש בו על הרכב שלי, כי ברוב המקרים אין לי צורך, אני מקפיד מאוד על ניקוי תדיר של הרכב. 

השתמשתי בחומר לצורך חידוש ג'אנטים של בן משפחה , על רכב יד שנייה שהג'אנט שלו היה במצב מזעזע, והחומר באמת עשה עבודה טובה, לדעתי יותר מהאקסטרים . 

עריכה אחרונה על ידי Shay Fishman
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל, לא שמתי לב שמדובר בבקבוק של ליטר. אם ככה, המחיר הוא כמעט אותו דבר. בכל אופן אם פות"ש מתכנן לשטוף את הרכב באופן תדיר, לדעתי בקבוק של חצי ליטר יכול להספיק, ומשם לשטוף תדיר גם את הגאנטים, כמו שכתבו פה. זה בכל אופן מה שאני עושה, והגאנטים לא מתלכלכים יותר מדי.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Shay Fishman כתב:

אני מצאתי את הביסט גם ב80 ש"ח, האקסטרים באותה חנות עלה 60 

אז ברור שלקנות את הביסט באריזה של ליטר השתלם יותר.

שוב אני ממש לא מרבה להשתמש בו על הרכב שלי, כי ברוב המקרים אין לי צורך, אני מקפיד מאוד על ניקוי תדיר של הרכב. 

השתמשתי בחומר לצורך חידוש ג'אנטים של בן משפחה , על רכב יד שנייה שהג'אנט שלו היה במצב מזעזע, והחומר באמת עשה עבודה טובה, לדעתי יותר מהאקסטרים . 

כי ככה בתאכלס צריך, החומר הזה טוב לניקוי קשוח של אבק בלמים או מקרים קיצוניים שבהם הג'אנטים לא נוקו שנים (כן זה קורה). ונדבקו עליהן חתיכות רפידות קשות שלא יורדות. קרה לי ברכב הקודם מהבעלים שהיו לפני.

לפני 15 שעות, iEminem כתב:

מתנצל, לא שמתי לב שמדובר בבקבוק של ליטר. אם ככה, המחיר הוא כמעט אותו דבר. בכל אופן אם פות"ש מתכנן לשטוף את הרכב באופן תדיר, לדעתי בקבוק של חצי ליטר יכול להספיק, ומשם לשטוף תדיר גם את הגאנטים, כמו שכתבו פה. זה בכל אופן מה שאני עושה, והגאנטים לא מתלכלכים יותר מדי.

לגבי ג'אנטים ולכלוך זה תלוי רפידות בעיקרון, אצלי דיי מתלכלך לאחר שבוע של נסיעה רגועה אפילו כמה עשרות ק"מ במקסימום.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...