Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוזרים לנקות את המדבר - ולהנציח את רננה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מפעם לפעם שולחים לי הודעות על כל מיני יוזמות שמתגבשות כדי לקדם מטרות כלשהן.

היום נחתה במייל של המערכת הודעה שהיא כנראה לא רק אחת הכי ראויות שנתקלתי בהן בשנים האחרונות, אלא גם עושה חשק לעזור. המטרה היא, קודם כל, להנציח את רננה חורש שנפלה אל מותה בכביש שאין גולש אחד בקארספורום שלא מכיר - מעלה עקרבים. שנית, לנקות שלדי מכוניות מהמדבר, לא רק כדי אשכרה לנקות את המדבר, אלא גם כדי שאם חלילה מקרה כזה ייקרה שוב, אף אחד לא יתבלבל.

מלבד שתי המטרות הראויות אשר לשמן קם המיזם הזה,  מיד כשקראתי על המקרה ועל מה שהמשפחה רוצה להוציא לפועל בעקבותו קפצה לי לראש המחשבה שכנראה אף אחד לא יותר מתאים, גם לעזור תכלס בפינוי או תרומה, גם לקדם את היוזמה, וגם - תוך כדי עזרה וקידום, להסביר איך צריך לנהוג בכבישים כמו מעלה עקרבים כדי שמקרים כאלה לא ייקרו שוב. אז אני מצרף פה את הטקסט שקיבלתי, כמו שהוא וללא שינויים, כי יש דברים שלא רק שלא צריך, אלא  אסור לערוך, ואני קורא באופן אישי לכל אחד ואחד (ואחת. או שתיים, אני לא ממש סגור על כמה יש) מכם לעזור. בין אם זה בכמה שקלים, או בכמה שעות, או בשיתוף הפוסט וכתיבת כמה שורות שמסבירות כיצד נכון לנהוג בכביש מפותל והררי. זה ליטרלי יכול להציל חיים של בנאדם.

רננה חורש, בת 58 יצאה מביתה שבתל אביב בשעות הערב המאוחרות ביום רביעי בחודש אוקטובר 2020 לכיוון המדבר, שאותו כה אהבה, בדרכה לטיול.
במעלה עקרבים איבדה רננה בפניות החדות שליטה על ההגה, עפה לוואדי וככל הנראה נהרגה במקום ועקבותיה אבדו.
ביום חמישי משפחתה המודאגת הבינה שנעלמה והחלה לחפשה. ביום שישי התרחבו מעגלי החיפושים בסיוע כוחות גדולים ומתנדבים. אחרי 5 ימים הגיעה הודעה ממטייל שראה את הרכב שלה במדבר כבר ביום ההעלמות. רק אחרי זמן רב קישר המטייל בין הרכב שראה במקום, הכל כך לא טבעי, לבין החדשות על היעלמה של רננה. במדבר ובצידי הדרכים ישנם עשרות רבות של שלדי רכבים נטושים מזה שנים רבות, ולכן חשב שמדובר ברכב נטוש.

רכבה של רננה ז"ל שנמצא על ידי מטייל (קרדיט - ידידיה שמואל):

1.jpg

יסמין רונאל, אחותה של רננה הבינה בעקבות הטרגדיה שטמונה פה בעיה קשה; המדבר זרוע בשלדי רכבים וגרוטאות אשר מזהמים את המדבר, ובעקבות כך החליטה להקים מיזם בשם "רננה במדבר" אשר יפנה וינקה מהמדבר גרוטאות ושלדי רכבים אלה. 
למיזם מספר מטרות בינהן מניעת זיהום סביבתי למדבר נטול מתכות, החזרת נוף מדברי עוצר נשימה ובעיקר קיצור זמן הדיווח על תאונות אשר יכול לסייע בהצלת חיים וקיצור זמן חיפושים.
למיזם פתחה עמוד הדסטארט לגיוס כסף ותקציב למימוש החזון; בשלב הראשון ימפו את שלדי הרכבים והגרוטאות אשר פזורים במדבר, יגייסו מתנדבים ותורמים ובשיתוף הרט"ג ומטיילים יסמנו את מיקום השלדה והדרך לפנותה (מנוף, טרקטור או ניסור ופירוק).
עמוד הדסטארט להשתתפות ותמיכה במיזם: https://headstart.co.il/project/63489

האנשים שמאחורי המיזם:

2.jpg

נוף המדבר כיום (קרדיט - ידידיה שמואל):
WhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.19 (1).jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.19 (2).jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.19 (3).jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.19.jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.20 (1).jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.20 (2).jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.20.jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.21 (1).jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.21 (2).jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.21.jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.22 (1).jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.22 (2).jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.22 (3).jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.22.jpegWhatsApp Image 2021-06-17 at 09.54.23.jpeg

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיזם יפה.

אציין כי כעת זה טיימינג טוב למבצע עקב מחירי הברזל שהאמירו והוספת בעלי עניין.

בלכתי את שביל ישראל אני מצלם כל כלי רכב נטוש בתוואי השביל.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, tinoki כתב:

בלכתי את שביל ישראל אני מצלם כל כלי רכב נטוש בתוואי השביל.

אם אתה מצלם אותם בטלפון ומופעלת האפשרות של GeoTagging, אפשר בקלות מאוד לאתר אותם ולהוסיף אותם לרשימת ה-To Do של המיזם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן פרויקט ראוי, שאני נמנה על תורמיו (בקטנה כן...)

גילוי נאות, אני מכיר אישית את יסמין, והיא אכן משקיעה המון בפרויקט.

אני אשמח אם קהילת חובבי הרכב תשתתף בפרויקט החשוב הנ"ל דרך הקישור בהודעה של פבל

אם למישהו יש שאלות, אני אשמח להיות איש קשר (ניתן לשלוח לי הודעה פרטית למי שמעוניין)

תודה 🙏

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיזם יפה וחשוב, שמעתי עליו עוד בתחילתו ויצא לי לדווח על כמה גרוטאות במדבר. עקבתי אחר ההיעדרות שלה בדאגה וכאב לשמוע שכך זה הסתיים.

שמח שהפורום החליט לקחת חלק ולהפיץ את הרעיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, TomerLL כתב:

שאלה כללית איך אף אחד עד היום לא לקח את הרכבים האלו ומכר לברזל? האם עלות החילוץ שלהם גבוהה? 

אכן זה לא כלכלי, לדעתי זה בערך עלות גרירה ללא חילוץ (ויש כאלו שזה חילוץ שלא בצמוד לכביש ואז העלות בכלל גבוהה)

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיזם מעולה, יישר כוח להוגי הרעיון.
ברוח הפורום, אפשר לארגן גם אתגר זיהוי נושא פרסים (סוג הרכב+מיקום. מישהו?)
אגב, איך לעזאזאל נטשו שם את הסילברדו דאבל ג'אנט?? זה רכב יחסית מודרני..

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Muzic4Ever כתב:

(סוג הרכב+מיקום. מישהו?)

אני לא יודע אם התגובה שלי לגיטימית בתוך ההקשר המאוד רציני של השרשור, אבל "חחח גדול! אשכרה רעיון מעולה!".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.6.2021 בשעה 22:40, Muzic4Ever כתב:

ברוח הפורום, אפשר לארגן גם אתגר זיהוי נושא פרסים (סוג הרכב+מיקום. מישהו?)

ניסאן אלמרה, מיצובישי מגנום, סילברדו, סוזוקי סוויפט, סקודה אוקטביה, טויוטה קורולה 98-2002 ויונדאי גטס 

• רעיון טוב! 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום לכולם
אני שמח לבשר שהמיזם עמד ביעד והוא ייצא לדרך

עדיין ניתן להשתתף עד 12/7

https://headstart.co.il/project/63489?section=updates&utm_source=UpdateMail&utm_medium=email&utm_campaign=transactional&utm_content=CTA_button

עריכה אחרונה על ידי windsurfer

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...