Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב מקאר סנטר שרשום מחברת ביטוח

tsahino1
שימו לב! השרשור הזה בן 1047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

חתמתי על רכב בקאר סנטר )סניף סוחרי רכב( 

נאמר לי שהרכב היה יד ראשונה ליסינג 0 ק"מ, ויד שניה פרטית שעבר תאונה קלה ולכן המחירון בהתאם, הציגו לי דוח בדיקה של קומפיוטסט אשר מציג שהיו רק תיקוני פח. איש המכירות אפשר לי לקחת לבדיקה אך בעקבות הבדיקה שהציג ויתרתי. העברתי כסף אתמול והעברת בעלות תתבצע ביום ראשון. ביום בדקתי את פרטי הרכב באתר ממשלתי והתברר לי שהרכב רשום על חברה מה שמוזיל את העלות ב10אלף ש"ח, הבטתי שוב בחוזה וראיתי שרשום שהבעלות הנוכחית היא של חברת ביטוח. יצרתי קשר עם הסוחר ובקשתי לא להעביר בעלות עד לבירור סופי של הנושא. 

השאלה שאני  מנסה להבין מדוע הרכב רשום על חברת הביטוח? בגוגל רשום שבעת שהרכב טוטלוס הוא עובר לחברת הביטוח טאז ניתן לקנות את הרכבים האלה לפירוק. הנציג של קאר סנטר אמר שיברר את הנושא ביום ראשון. 

מה דעתכם? 

ראו תמונה של דוח הבדיקה שבוצע ביום שקאר סנטר רכשו

20210604_193214.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חבר פורום ותיק - חבל שלא התיעצת כאן קודם. העצה מס' 1, שנכתבת לפחות 5 פעמים ביום, היא לא להסתמך על הבדיקה של המוכר אלא לבצע בדיקה מטעמך.

מה כתוב בטופס הגילוי הנאות שקיבלת עם החוזה?

חוץ מזה, כדאי שתתחיל בבדיקה במסלקה הביטוחית. אמנם הרכב היה בליסינג ולכן יתכן שחלק מהנזקים לא יופיעו בדוח, אבל אם כן יהיה לך מידע ראשוני על היקפו הכספי.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא רשם הרגע שהרכב היה אפס קילומטר ואחרי זה פרטי, ככה שהוא עשה תאונה כפרטי. 

ניחוש שלי? אובדן להלכה הבעלים קיבל את הכסף מהביטוח והרכב הלך למגרש הגרוטאות נרכש ע"י הסוחר ותוקן בזול. 

• אהבתי 1

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראו מצורף דוח מסלקה ביטוחית אשר מראה אפס ירידת ערך. הרכב ממש חדש עם 2400 ק"מ. כפי שציינתי עדיים לא עשיתי העברת בעלות וביום ראשון אעשה בדיקה נוספת ועם יעלה חשד לתקינות אבטל את החוזה רכישה. השאלה מדוע סוחר יכול להעלות רכב טוטאלוס )במידה והוא כזה( לכביש. נכי שרכב טוטאלוס הינו סכנה בטיחותית אשר לא ניתנת לתיקון. גם בתמונות של התאונה נראה רק פגוש קדמי שנפל ומכה קטנה בפח בצד... ומכאן גם עולה השאלה מדוע הוא הגיע לביטוח ולא נשאר אצל הבעלים. 

Screenshot_20210604-210332_Acrobat for Samsung.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אובדן להלכה לא נחשב טוטאלוס, זה אומר שעלות התיקון+הירידת ערך לא שווה לתיקון. 

כמה שאני מכיר אם הרכב אובדן להלכה לא יהיה רשום תקבולים בחלק של הירידת ערך - תשלח את כל המסמך ולא רק את החלק הקטן הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם, איך אמורה להיות מחושבת עלות הרכב? נגיד והרכב היה אבדן להלכה, בתכלס בשביל להיות מוגדר כך הוא אמור לעהיות בנזק של מעל 40%, 

בתמחור שעשו לי בסוכנות מכירות הורידו לי רק 3% שווי הרכב מבדיקת שמאי. 

מדובר ביונדאי i10 שנת 2020 עם 2400 ק"מ. מחיר מחירון הוא באיזור ה 70,000₪ הם הציעו לי אותו ב59,000₪.

עכשיו שאני קולט שהרכב כנראה לא עבר תאונה קלה כהגדרתם אלא הגיע לחברת הביטוח משום שכנראה הוגדר כאבדן להלכה או כאובדן סופי )עדיין לא מצליח להבין מדוח הסליקה שצירפתי בהודעה הקודמת( 

אז איך אני בודק במחירון של לוי יצחק באמת כמה הוא שווה? להסתמך על המילה שלהם שהשווי ירד רק ב3% לפי המילה שלהם או שיכולה להיות עדות אחרת לירידת ערך יותר משמעותית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרישום על שם חברת הביטוח קצת מחשיד - לא טוען שזה בהכרח המצב אבל זה ניחוש שלי, תדרוש דוח שמאי כדי לוודא את משמעות התאונה - רק דרכו תוכל לדעת את הדברים הללו.

עריכה אחרונה על ידי noknok

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אדרוש מחר דוח שמאי. 

ושוב, האם יכול להיות שמנזק של 40% ניתן להשמיש את הרכב ולקבוע נזק מזערי וחסר משמעות כפי שכתוב בדוח של קומפיוטסט.? ובכך להוריד שווי רכב רק ל3 אחוז? 

ועוד שאלה, נגיד שבעוד שנתיים אמכור את הרכב, איך יחושב לו המחיר? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נגיד ככה - כשתרצה למכור את הרכב, הרוכש יקח את הרכב לבדיקה מטעמו, במקום שהוא יבחר, ואם אכן הרכב היה אבדן להלכה סביר* להניח שמכון הבדיקה ימצא את שנעשה לרכב והרוכש הפוטנציאלי יברח או יוריד אותך על הברכיים במחיר.

* - הכל תלוי במהות הנזק.  נגנב לי רכב ונתפס תוך כמה שעות.  נזק לשילדה - לא היה.  נזק למרכב - שולי (פגוש מכופף ומעט נזק פח ליד).

אבל - 3 צמות למחשב הרכב נחתכו, מנעול ההגה כמובן נשבר, וכן נהרס הדשבורד.

הרכב הוכרז אבדן להלכה.

אני בספק אם יילקח לבדיקה במכון אחרי שתוקן (אם תוקן) יגלו יותר מאשר את הפגיעות הפיזיות שהן, כאמור, שוליות.

אני גם בספק שזה מקרה נפוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכלו לעזור לי איך מחשבים את המחירון במידה ואני רוצה את הרכב? 

מפרט שוב את הגורמים המשפיעים על המחיר: 

*יד ראשונה נקנה ע"י חברת הליסינג כלומר אפס ק"מ 

*יד שנייה נקנה ע"י אדם פרטי 

*נכון לעכשיו רשום באתר ממשלתי כחברה, דהיינו חברת הביטוח

*תאונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שמגיע לסוחר בגיל פחות מחצי שנה ועם 2400 ק"מ על האודומטר - מדליק אורות אזהרה בכל הצבעים.

אתה זקוק לדו"ח שמאי, או, לכל הפחות, בדיקת מכון מטעמך. הבעיה היא למצוא מכון שאינו מקושר לסוחר.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני שואל למה?? 

למה לקנות רכב בן שנה, יד שניה מליסינג שעבר תאונה ונמצא אצל סוחר!? 

איי10 חדשה מליסינג 0 קילומטר עולה כ-71000 שקל והיא מודל 2021 ולא 2020.

או איך הסכמת לשלם 59000 על הרכב ולמה אתה חושב שהוא עולה 70?

אגיד לך את זה ככה. עלית על הקומבינה ברגע האחרון. 

אני מאוד מקווה בשבילך שתצליח להשיב את הגלגל לאחור. 

בהצלחה. 

מצרף מחירון הרכב לאחר ההפחתה על ביד שניה וראשונה מליסינג והתוספת עבור עליה לכביש במאי וקילומטראז' נמוך. 

אתה מבין שהקילומטראז' הנמוך הוא תוצאה של הזמן שהרכב עמד במגרש/מוסך עד שתוקן. 

גם לא דיברנו בכלל על סוג הרכב והגיר הבעייתי שלו שמטלטל את הנוסעים והופך את הנסיעה בעיר ללא נעימה. 

מציע לבטל ולרכוש ספארק 0 קילומטר ב 70k.

Screenshot_20210605-121420.png

• אהבתי 1

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...