Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש טכנאי/מעבדה לתיקון עכבר (החלפת מפסקים) באיזור המרכז.

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 1162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אל תצחקו עלי אבל אני צריך תיקון לעכבר שלי. ל G700 ישנם יותר מ 7 כפתורים נוספים (למעט השניים הראשיים) הניתנים לתיכנות (לכל אפליקצייה בנפרד, משהו שראיתי רק בלוג'יטק) ואחרי כל כך הרבה זמן שהתרגלתי אילו אני אפילו לא יכול לחשוב על להחליף אותו בשימוש ביתי. (בעבודה אני משתמש ב G600 (10 כפתורים נוספים + SHIFT) לכתיבת קוד ודיבוג, לא זכור לי מתיי השתמשתי פעם אחרונה במקשי הפונקציות בקיבורד) שאלתי ב hwzone אבל כל מה שיכלו להציע לי שם הוא לקנות עכבר חדש מדגם אחר.

בכל מקרה, אני משתמש ב G700s של לוג'יטק יותר מעשר שנים וזה העכבר השני שלי מאותו דגם. העכבר כשלעצמו מצויין (למעט הסוללה הנטענת המג'וייפת שמגיעה איתו) מבחינת שימושים אבל הסוויטיצ'ים איתם הוא מגיע דפוקים והכפתורים העליוניים (מקשי עכבר ימני ושמאלי) מתחילים להתקלקל כל חמש-שש שנים. לפני שנה הם התחיל לעשות בעייות (לחיצה כפולה, הפסקת לחיצה שהכפתור לחוץ וכו') אבל הם נעלמו אבל בשבוע האחרון הן חזרו וזה מטריף אותי...

את העכבר הקודם (G700) שסבל מאותה בעייה ניסיתי לתקן לבד לפי סרטונים מהיוטיוב עם מעבדת האלקטרוניקה שהייתה לי בעבודה, לי לקח להחליף את המפסקים כחצי שעה ואני לא טכנאי מומחה. התיקון אמנם הצליח אבל משהו נדפק באופטיקה של העכבר והוא לא זז נכון. קשה מאוד להשיג עכבר כזה חדש כיום ומה שכן מצאתי עולה יותר מאלפייה כך שאני מעדיף שיתוקן.

קניתי כבר סוויצ'ים מתאימים של omron עוד בפעם הקודמת. בגדול, העכבר הזה דיי קשיח ואע"פ שחטף אצלי לא מעט מכות ונפילות הוא עדיין מתפקד מצויין. נראה לי שווה להשקיע בו 150-200 ש"ח לתיקון כי הצפי הוא שישרוד עוד 5 שנים לפחות.

אני מחפש בעל מקצוע שיכול לבצע תיקון (דבר נדיר בזמננו) ושאפשר לסמוך עליו, אני מחפש מישהו שיודע איך להתעסק עם המכניקה הפנימית בזמן הפו"ה כדי שלא יגרם נזק כמו שעשיתי. אני מעדיף מישהו באיזור המרכז (אני רוצה לבוא ולחזור עם העכבר באותו יום, לא להשאר תקוע בלעדיו) אבל אם לא תהיה ברירה אז אוכל לשלוח את העכבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה כבר יודע מה לעשות, ויש לך את הסוויצ׳ים, למה לא לתקן בעצמך?

אם אתה מתעקש לשלם למישהו אחר, נסה לחפש בwefix, בטוח תמצא שם טכנאי/הנדסאי אלקטרוניקה שישמח להכנסה נוספת.

האם עדיין יש היום כאלה שעוסקים בדברים כאלה במשרה מלאה - אני בספק. התקופה השתנתה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוכרים באליאקספרס את כל הלוח ב50 שקלים. להחליף את כל הלוח יותר קל.

גם לא חייבים להחליף את כל הכפתור. אפשר לפתוח ולהחליף רק את החתיכות מתכת בתוך הכפתור ללא הלחמה. רק שזה חלק מאוד קטן וזה קצת מאתגר, מניסיון.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Haim_gds כתב:

את העכבר הקודם (G700) שסבל מאותה בעייה ניסיתי לתקן לבד לפי סרטונים מהיוטיוב עם מעבדת האלקטרוניקה שהייתה לי בעבודה, לי לקח להחליף את המפסקים כחצי שעה ואני לא טכנאי מומחה. התיקון אמנם הצליח אבל משהו נדפק באופטיקה של העכבר והוא לא זז נכון.

הבעייה היא לא בהלחמה אלא בפירוק והרכבה של התפלצת הזאת. יש שם שני כרטיסים אחד מעל השני שמולחמים זה לזה עם הדר, כשפירקתי אותם אחרי הרבה עבודה עם השואב בדיל הזזתי כנראה משהו באופטיקה של העכבר ודפקתי אותו. את זה עשיתי לפני חמש שנים, היום אני לא בטוח שהראייה שלי מספיק טובה לבצע זאת שוב.

לא שמעתי על WeFix עד עכשיו, אחפש שם.

לפני 2 דקות, car_me כתב:

מוכרים באליאקספרס את כל הלוח ב50 שקלים. להחליף את כל הלוח יותר קל.

אפשר לינק?

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתכלתי בסרטון על העכבר ואני רואה שבאליאקספרס מוכרים רק חלק מהלוח, וזה סיפור לפרק.

בכל מקרה אצלי לא פירקתי את הלוח והכפתור, רק פתחתי את הכפתור והחלפתי את המתכת.

למען האמת העכבר הזה מעצבן, בטריה נגמרת כל יומיים. ואני לא משתמש בכלל בכפתורים הנוספים.

מאז שהתחילו בעבודה מהבית השתמשתי בו לפני זה הוא עמד כמעט בלי שימוש. אז הכפתורים התחילו לעשות בעיות,  הזמנתי כפתורים והחלפתי.

אבל עקב כאבים ביד עכשיו אני עם לוגיטק ורטיקל והכאבים עברו.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש ב Logitech Mouseman ולא מוכן להחליף אותו למרות שיש לי עכברים חדשים יותר במחסן.

https://www.zdnet.com/product/logitech-cordless-mouseman-optical-mouse/

עכשיו כשאני עושה חישוב, אני בשוק, הוא בן 18-20 !!!

עלה להורים שלי 100$ בטיול לאוסטריה, להורים שלי לא היה הרבה כסף, וכאב לי הלב שהם מוציאים כל כך הרבה כסף על עכבר ורציתי להחזיר אותו לחנות, הם ראו כמה רציתי אותו וקנו לי אותו בכל זאת

תיקנתי את הברזל בכפתורים פעם אחת לפני כמה שנים, לפני כמה חודשים החלפתי 2 כפתורים קומפלט, לשמחתי לא הרסתי כלום והעכבר חזר לעבוד.

עכשיו יש לי מדי פעם בעיות קליטה, הפעם אני חושב שדווקא החיישן הוא זה שעושה את הבעיות ולא העכבר (ניתוק וחיבור ה USB והכל חוזר לחיים).

מקווה לעוד שנים ארוכות איתו !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע סביר. אחרי הכל, למעט הכפתורים אין שום חלק אחר בעכבר שמתבלה.

פעם חשבתי כי העיקר במחשב הוא המעבד, הזיכרון וכרטיס המסך אבל היום אני חושב הפוך לחלוטין. העכבר ולוח המקשים הם ההתקנים בהם אנחנו משתמשים בשותף ובעייה איתם הרבה יותר מפריעה מאפשר מחשב איטי/מגמגם (ואני אומר את כשיש לי i7 מואץ ל 5 ג'יגה ו 32 ג'יגה ראם...)

הלקח שלמדתי מהתקלה איתו לפני 5 שנים הוא שאם מוצאים עכבר טוב אז לקנות מייד עוד אחד לגיבוי, זה הציל אותי כשה G600 נשרף בעבודה עקב HUB שחובר לספק 12 וולט ולא 5 וולט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין בעכברים כאלה.

כמה כבר עולה עכבר כזה שזה מצדיק תיקון?

לא מאמין שתיקון אלקטרוניקה הכולל הלחמה יעלה פחות מ200₪ 

שואל באמת כדי להבין ולהכיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.2.2021 בשעה 01:26, קאררה כתב:

מוכרים את העכבר באיביי קומפלט.

ראיתי, 1300 ש"ח.... ואתה יודע מה? אם לא תהייה לי ברירה אז אקנה.

בתאריך 6.2.2021 בשעה 21:27, om2 כתב:

לא מבין בעכברים כאלה.

כמה כבר עולה עכבר כזה שזה מצדיק תיקון?

לא מאמין שתיקון אלקטרוניקה הכולל הלחמה יעלה פחות מ200₪ 

שואל באמת כדי להבין ולהכיר

לא העניין של 'עולה', זה עניין של 'להשיג'. זה עכבר ישן שאינו מיוצר כבר שאני משתמש בו יותר מ 9 שנים, הוא כל כך נוח לעבודה ביתית בווינדוס שפשוט לא ניתן לעבור לעכבר אחר. ללוג'יטק (ורק להם לפי מה שראיתי) ישנה תוכנה בשם (LGS (Logitech Gaming Software שמאפשרת להגדיר את כל הכפתורים הנוספים בהתאם לאפליקצייה, למשל, הכפתור שיוגדר לבצע ריענון מסך בבראוזר (F5) יבצע תרגום בוורד ויבצע שינוי מצב באקרובט ברגע שתהיה באפליקצייה. 

מאוד קל להתמכר לזה.

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוקב אחרי השרשור עוד מההתחלה.

גם לי יש G700 שממש אהבתי ולצערי דפקתי בניסיון להחליף את הכפתורים. אם הלוח מגיע כמו שרואים בתמונה, הצלת לי את העכבר! תודה!

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...