Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולקסווגן פולו GTI, גולף GTI וגולף R, ובכלל ירידת מחירים בצ'מפיון

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 818
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש גם יורו 5 עם 150 כ"ס.

קיים בסיאט אלהמברה, אאודי Q3 וטיגואן.

בפאסאט הישראלית, יש מנוע עם 150 כ"ס בתקן יורו 6, שם יש גם מערכת ACT.

סיאט אלהמברה גם עברה עדכון לאחרונה בו המנוע נשאר עם הספק זהה, אבל עבר לתקן יורו 6.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצ' פליז... שום "דבר" שיקרה לא יגרום להספקים לרדת. במיוחד עכשיו עם מנועי טורבו. יורו 6 הוא סתם "עוד משוכה" שהיצרנים צריכים לעבור, כשעל הדבר הם גם ישנו טיפה את התוכנה כדי להוציא יותר הספק מהמנוע אבל ישימו ממיר קטליטי גדול יותר כדי להקטין את הזיהום.

שים לב שההספקים המוצרים הם "במנוע" ולא בגלגל. ככה שהם יכולים לשים גם 2000 כ"ס, אבל הכח הזה נבלם בדרך לגלגלים (בגלגל חסימה כזו או אחרת של גזי הפליטה או כל דבר אחר) ולכן מדד הזיהום יורד.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שתלוי. בגלל זה הדבר הראשון שמטפלים בו כשמתחילים לשפר מכונית זה "מערכת הנשימה" (יניקה פליטה).

כשהתחילו עם כל עניין הגבלות הזיהום, הרבה יצרנים "סתמו" את מערכת הפליטה ואז נוצר מצב של פחות גזים נפלטים = פחות זיהום.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מתאר זה את הקשר בין המפלט לכוח שנוצר במנוע. הקשר הזה ברור לי.

עדיין לא הבנתי מה הקשר בין המפלט להבדל בין כח במנוע לכח בגלגל.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שתלוי. בגלל זה הדבר הראשון שמטפלים בו כשמתחילים לשפר מכונית זה "מערכת הנשימה" (יניקה פליטה).

כשהתחילו עם כל עניין הגבלות הזיהום, הרבה יצרנים "סתמו" את מערכת הפליטה ואז נוצר מצב של פחות גזים נפלטים = פחות זיהום.

בדיוק בשיטה זו פעלו הממירים הקטליטיים במכוניות האמריקאיות של שנות ה 70׳, לאחר שהחלו להכנס לתוקפן תקנות מניעת זיהום אוויר.

הממירים היו חד דרגתיים, כלומר, ללא חיישן חמצן, ופשוט חנקו למוות את המנועים.

מנועים בנפח 6.6 או 7.2 סיפקו 155-170 כ״ס, מגוחך בכל קנה מידה.

ברבות הימים הסתבר שהם הביאו הרבה יותר נזק מתועלת.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שיטה מטומטמת של האמריקאים הייתה פשוט להרכיב קומפרסור על המנוע, לחבר את הקומפרסור לסעפת הפליטה ואז פתאום הגזים שיוצאים מהאגזוז מאוד נקיים כי הם "מדוללים" באויר נקי.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוגיפלקס, מצטער, לא הסברתי את עצמי נכון. האמירה של "כח הולך לאיבוד בין המנוע לגלגלים בגלל האגזוז היא לא נכונה", הכוונה שלי היא שהכח שנמדד (ומפורסם), נמדד בלי כל מערכת הפליטה, אלא רק אם סעפות, ונתוני הזיהום נבדקים מין הסתם על הרכב עצמו כאשר כל מערכת הפליטה כבר מורכבת. לכן המנוע "מפיק" יותר כח מאשר הרכב באמת מוריד לרצפה.

עכשיו זה פחות דפוק? :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב. אז ביום שישי האחרון ביצעתי את "חווית הביקור" שלי בסוכנות פולקסוואגן בני-ברק על מנת להתרשם מהפולו GTI החדשה שמוצדת שם בגסרת ה-5 דלתות בצבע שחור עם תיבת הילוכים מסוג ה-DSG. החלטתי לא לחפור בנושא ולהוסיף רק את המידע החדש שקיבלתי.

התרשמות מהרכב: קיימת מין הילה כזאת שנכנסים לרכב של פולקסוואגן, בין אם מדובר בפולו ובין אם מדובר בפאסאט החדשה (ואוו, שוק טוטאלי). הפולו מעט קטנה אך ההילה הזאת נשמרת - איכות חומרים גבוהה ביותר אם כי יש מספר מקומות שנראה שחיפפו באיכות תא הנוסעים וההרכבה (ידית המשענת ליד בה הקפיץ בולט ותא הדיסק הנוסף והזול בתא הככפות), אך עדיין איכות התא מהגבוהות שתתיקלו בהן.

חוץ הרכב: מרשים ומדוייק, אין יותר מדי מה להוסיף מאחר ואתם מכירים כבר הכל. "הבעיה" היחידה מבחינתי היא ביחידת התאורה הקידמית והפשוטה שמגיעה בגרסת הסטנדרט שמותירה את הפולו על הכביש ככל הרכבים למעט הפס האדום וכיתוב ה-GTI המפורסם. אם לא מערכת קסנון, מערכת תאורה מלד הייתה כחובה ברכב כזה.

פנים הרכב: כאן יש 2 שינויים (שניהם בפאנל המרכזי) אל מול הרכב שמשווק בגרסא האירופאית, ולמי שלא שם לב או סקר את זה כאן אני אעדכן - ראשית, המערכת היא אכן בגודל 6.5 מהסוג שהוזכר והיא אכן מאובזרת מאוד אך מדובר במערכת חסרה אל מול הגרסא האירופאית, למה? אין כפתור ניווט, אין כפתור תנועה ואין כפתור שמאפשר הנחיות קוליות. במקום זה קיבלנו MUTE מקוצר וכפתורי הגדרות כפולים ללא צורך של ממש. גם ההגדרות הפנימיות של המערכת נראות פשוטות אל מול ההדרכות של המערכת האירופאית ונראה שרק עם פריצה או התאמה מיוחדת יהיה אפשר להוציא מהמערכת הזאת יותר. לדברי נציג המכירות זאת המערכת והיא לא ניתנת לשדרוג, גם בעלות כספית. שנית, יש שוני במיקום כפתורי התוספות כאשר בגרסא הישראלית יש מעין פתח כפול (אין לי מושג למה משמש) כאשר התוספות לחימום המושבים ושדרוגם, כפתור הספורט (כן, גם הוא) ואף הכפתור שמציג את חיישני החניה הגרפיים אינם קיימים או יכולים להיות משובצים בקונסולה זו. לדבקי נציג המכירות - תוספת ה-"ספורט" אינה קיימת ובמידה של הזמנת חיישני החניה תעשה התאמה במערכת המולטימדיה לכך.

תוספות ומחיר: גם כאן הרוב כבר ידוע כאשר התוספות אצל נציג המכירות תואמות את התוספות והמחיר המופיע באתר החברה. מה שכן, גרסת 3 הדלתות והגסרא הידנית, אפילו בגרסאות הבסיס, יצריכו הזמנה מיוחדת ומוקדמת שאינה ניתנת לביטול ולוקחת בין 4 ל-5 חודשים לדברי הנציג (כמעט חצי שנה?! או שהוא מגזים או שהוא מעדיף למכור את המלאי הקיים, אני אבחר ב-2 האופציות).

לדברי נציג המכירות המצלמה האחורית דווקא כן מגיעה בסמל האחורי - נוגד את דברי חלק מחברי הפורום ואף את התמונות הרשמיות, אך הוא התעקש על כך.

כבר בסופ"ש שעבר התבשרתי כי עד לחודש אוקטובר לפחות לא אוכל להגיע לשלב רכישה כלשהו מאחר שכן עליי לסיים הליך משפטי פרטי (זה בסדר, אני לא הנתבע :wink:).

בכל אופן, קבענו נסיעת מבחן (על גסרת ה-DSG, על ידנית לא יהיה) לשבוע הבא ומשם, אלוהים גדול. גם ככה יקח לרכב לפחות חצי שנה להגיע לפה.

polooo.jpg

בעבר: יאריס TS , פולו GTI , לאון 4 20VT , קליאו ספורט MK1.

היום​: טסים לחו"ל כדי "לנהוג" מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא יכול להתעקש על כך ונחמד שהוא מתווכח עם עובדות (תמונות רשמיות של היצרן וסרטונים) - המצלמה מורכבת על הפגוש ולא בסמל.

אז או שפולקסווגן גרמניה הוציאה תמונות שקריות לעיתונות ששם רואים את המצלמה על הפגוש, או שנציגי המכירות בארץ לא בקיאים בנושא...

מכל מקום, הם דורשים על המצלמה והחיישנים המקוריים כמעט 6000 ש"ח שזה משהו כמו ביטוחים לשנה, כאשר אפשר להתקין את התוספות הללו בארץ ברבע מחיר אצל מתקין מקצועי.

באשר למערכת התאורה - מדובר בזוג נורות H7 בכל פנס, אם יש לך את הממון עדיף לשדרג, זה נותן לך גם תאורת DRL מלד בתוך הפנסים הראשיים (במקום נורות חוט להט צהובות בצידי פנסי הערפל למטה בפגוש), וגם תאורה ראשית לבנה וחזקה במקום צהובה וחלשה. זאת תוספת מקורית ששווה להוסיף עליה, לא חיישנים ומצלמה.

באשר למערכת, לא צריך ניווט כשיש את וויז. גם אם היתה מערכת ניווט, לא היינו יכולים לקבל התראה על מצלמות ושוטרים, אז מי היה מפעיל אותה בכלל? הדבר היחיד שכדאי להוסיף למערכת הזאת, אם ניתן בכלל, זה עידן פלוס שיעבוד כשהרכב בעמידה.

לגבי זמן המתנה - פתחתי את ההזמנה ב- 22.6 ועדיין הרכב לא יוצר, אין לי מס' שלדה בכלל. זה לא מפריע לי כי יש לי רכב, אבל לאחרים אולי זה היה מפריע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"הילה" הזו נמצאת בראש וזה כוחו של מיתוג.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי היורו 6 , היו פה כאלה שאמרו שהיורו 6 חונק את המנוע ואז נותנים יותר גדישה כדי לפצות.

אז זה לא המצב. אם היו נותנים יותר גדישה הרכב היה צורך יותר דלק, זה הדבר האחרון התכוונו בחיוב לתקן יורו 6.

בפועל פעולת המנוע יעילה יותר. בדיוק כמו שהוסיפו בעבר את מערכת מחזור גזים EGR שבפועל גורמת להורדת טמפ' פליטה ועבודת מנוע יעילה יותר , יותר כוח וחסכון בדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי ההילה, שכן אני לא מרגיש שום הילה שאני נכנס לואגית שלי (אלא אם כן לזאת שחנתה מאחורי ונכנסה לי קצת בפגוש קוראים הילה).

אבל כן המוצר, לפחות באולם התצוגה, מרגיש איכותי ומוקפד יותר מחלק מהמתחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...