Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעבר פורסם כאן מסמך שמאשר השחרת חלון אחורי

שימו לב! השרשור הזה בן 4444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עכשיו חלק אומרים שזה כן חוקי וכן לא.

אני לא רוצה לחפור ולא רוצה להפוך את הדיון לשוק אבל רק אם באמת יש מישהו שיש לותשובהחד משמעית מנסיון

שהעביר טסט למשל עם חלון אחורי מושחר למשל שיענה ויגיב.

מדובר על רכב שנת 2008 ולא רכב ישן

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצאה הנחיה בזמנו לשוטרי תנועה לא לאכוף(להוריד מהכביש) רכבים שבוצעה אצלם השחרה של חלון אחורי.

טסט לא תעבור עם השחרה של חלון אחורי, פשוט נוגד את חוקי התעבורה.

אם אתה מוצא טסטר שהוא פחות קפדן או לחילופין "מוצא" כסף מיותר במיוחד כשמגיע רכב עם חלון אחורי שחור, אז עברת.

2008 AUDI S3

Former: Toyota Yaris TS 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על זה חלון אחורי מדובר?

החלון האחורי של הדלתות או של הבגז'?

החלונות האחוריים בדלתות אפשר להשחיר וזה חוקי.

חלון אחורי של הבגז' לא חוקי.

עוד סיבה להנות מ"תדלוק עצמי" : הריח של הדלק :-)

גם אם התפוח נפל רחוק מהעץ הוא בכל זאת תפוח ולא אגס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הזוג חלונות האחוריים ניתן להשחיר בלי בעיה לא תהיה בעיה בטסט,

מצד שני את השמשה האחורית יהיה כן בעיה להעביר בטסט כי היא חוקית רק לג'יפים ורכבים כאלו..

אגב רכב שמגיע מהחברה אפילו אם יהיה מושחר מקדימה בחלונות של הנהג יעבור טסט, מנסיון.

Alfa Romeo 159ti 3.2 Manual 2008

Arcticat DVX400 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי המסמך מה שקובע זה היכולת של הנהג לראות החוצה ולא של אחרים פנימה.

מה עושה נהג מסחרית/אוטובוס/משאית שאין לו בכלל חלון אחורי?

גם וילון אחורי מחורר אינו פוסל בטסט.

לא הגיוני שרכבים שמגיעים מהיבואן כן יעברו ואחרים לא.

יש מישהו שהשחיר חלון אחורי ועבר טסט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל גם היכולת של הנהגים האחרים לראות פנימה או דרך הרכב חשובה! אמנם יש רכבים שבהם הדבר אינו כך כתוצאה מעצם המבנה שלהם, כגון משאיות, אבל זו לא סיבה לקחת רכב פרטי שבו המצב שונה, ולהפוך אותו לכזה. האם הייתם מרכיבים בלמי אוויר של משאית (שלוקח להם זמן כפול להגיב) על רכבכם הפרטי, תוך שימוש באותו תירוץ?

ישנה חשיבות רבה ליכולת הנהג לראות אל תוך רכבים אחרים. ישנה חשיבות רבה לא פחות ליכולתו לראות דרכם ומעבר להם, כדי להסתכל רחוק ולצפות את האופן שבו התנועה מתנהלת ואת הסכנות בהמשך הדרך. גם היכולת לראות אחורה דרך רכבים שמגיעים היא חשובה, כאשר נהג מנסה לנהל את התנועה אחורנית ולוודא שלפחות שתיים-שלושה רכבים אחריו מאטים ועוצרים. ברגע שמגיע מאחורי רכב בעל שמשה כהה או וילון אחורי, הדבר מקשה עלי לעשות זאת!

החוק לא רלוונטי, כיוון שבטיחותם של משתמשי הדרך חשובה עוד יותר!

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שחשוב לאפשר לרכבים מאחוריך לראות מה קורה מקדימה, אבל דווקא ברכב פרטי הבעיה מצומצמת מאחר והחלון האחורי יחסית קטן. דווקא מסחריות בלי חלון אחורי מסתירות את הדרך.

יותר חשוב שאנשים ישמרו מרחק ויתרכזו בנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מסכים עם הטענה שהנהג שאחריי צריך לראות את המתרחש מעבר לשמשות הרכב שלפניו, אבל לא צריך להגזים

זה לא שלא רואים כלום, רמזורים וכל התקן פולט אור רואים בצורה ברורה.

לפי החוק אסור לצפות את השמשה האחורית, אז אם אני עושה השחרה בתנור או בלייזר, לא יהיה בעצם על מה לפסול אותי.

ואם במדינתו עולים רכבים חדשים שבהם השמשה האחורית מושחרת אז איזו סיבה יכולה להיות שפוסלים רכבים שבהם יש ציפוי

בשמשה האחורית באיכות שלא נופלת מאיכות היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום עברתי טסט עם חלון אחורי מושחר.

לפי החוקים כמו במסמך למעלה מותר להשחיר במידה ויש מראות צד תקינות.

"גבינה חינם יש רק במלכודת של עכברים" :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להכהות חלונות אחוריים ברמה של איטום,

חלונות קדמיים אסורים להכהייה, לא נוסע/נהג/חזית.

חלון אחורי ניתן להכהות במידה ויש לך 2 מראות תשקיף תקינות,

לא תקבל דוח על ידי שוטר, אבל לא תעבור את הטסט (זה לפחות היה הנוהל של משרד הרישוי עד לא מזמן).

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי את הרכב האחרון עם כל החלונות מושחרים (מלבד השמשה הקדמית כמובן). בטסט נאמר לי שאני צריך להסיר את ההשחרה רק מהחלונות צד הקדמיים, ושמאחורה אני יכול לעשות מה שבא לי.

אימפרזה 4*4 04 נמכרה :|

סובארו בי4 08 לימיטד ז"ל :cry:

סובארו בי4 09 גפ"מ :-)

BMW E92 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באם ברצונך לא למשוך אש ואתה רוצה להכהות את החלונות אז חלון שהוא שחור שחור תמיד ימשוך אש לעומת חלון שמוכהה ברמה עדינה אך עדיין אפקטיבית (וגם יפה יותר).

דדי,

מאמן נהיגה ספורטיבית ובטוחה - לחיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...