Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט לאון 1.8 TSI - סוג שמן מנוע

qil
שימו לב! השרשור הזה בן 4625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעניין מה שאתה אומר, מבירור קצר באתר של שמני פז בקטגורית המוצרים מופיעים הרבה ממוצרי קסטרול:

http://www.pazlub.co.il/lube.asp?lang=1&sub_cls=3&page=3

אתה בטוח שהם כבר לא מייצרים אותם?

שלום,

אכן כן, כמו שציינתי ביום שישי האחרון רכשתי מיכל 5 ליטר של קסטרול ונאמר לי ע"י המוכר שאכן השמן היה מיוצר פעם בפז 0אני חושב שבחיפה), אולם לא עוד. מהסתכלות מאחורי המיכל אכן רשום made in the E.U, הכוונה היא לאיחוד האמירויות אני חושב. עוד ראיה היא שעל המכיל הכל כתוב בצרפתית או גרמנית, אין אפילו זכר לאנגלית וכמובן לא עברית. כתוב עליו "100% volisentetic" שאין לי מושג מה זה אומר בצרפתית (או גרמנית), אבל זה סינטטי מלא, זה מה שחשוב.

מה שכן חבל שבצמיגות ה- 5-40 לא היה את דגם ה- EDGE המתקדם (אותו היה רק ב- 5-30), אלא רק את דגם ה-magnatec.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5W40

זה השמן שאתה צריך

ואם אני לא טועה בגלל שזה נפח 1.8 שוב אם אני לא טועה השמן שאמור להכנס לך הוא 5.5 ליטר שמן לפחות או מעלה, כמובן שאם אתה מרוקן וממלא שמן חדש.

אבל זאת דעתי, צריך לבדוק את העיניין לעומק

יותר כמו 4.5

לפני יומיים עשיתי טיפול וזה מה שנכנס.

ביקשתי מהמוסך לחייב אותי על 5 ולהשאיר לי את מה שנשאר כדי שיאוכל להשלים חוסרים אם צריך בעתיד.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז על איזה שמן מומלץ שיתאים למקורי שיש כבר במנוע, כמובן באותה צמיגות ועומד בתקנים של פולקסווגאן?

כמו"כ איפה אתם קונים את השמנים שלכם? במוסך? אוטודיפו?

אבי שלום,

מצורפת רשימת שמנים שניתן למצוא בארץ ומתאימים לתיקני קונצרן פולקסווגן. מנועי ה- TSI צריכים שמן שעומד בתקן VW502.00.

שי

שירות צ'מפיון מוטורס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי שלום,

מצורפת רשימת שמנים שניתן למצוא בארץ ומתאימים לתיקני קונצרן פולקסווגן. מנועי ה- TSI צריכים שמן שעומד בתקן VW502.00.

שי

שירות צ'מפיון מוטורס

לפי הנתונים לרכבי בנזין מתאים גם שמן בדרגת צמיגות 0-40. האם ידוע לך בוודאות ששמן בצמיגות המדוברת מתאים לרכבים בישראל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנתונים לרכבי בנזין מתאים גם שמן בדרגת צמיגות 0-40. האם ידוע לך בוודאות ששמן בצמיגות המדוברת מתאים לרכבים בישראל?

ליצרן אין הגבלה בנושא, צריך לזכור שהערך מדבר על תחום צמיגויות, כך שמספיק ששמן אחד נמצא מעט מעל הגבול והשני מעט מתחת השמנים יקבלו ערכי SAE שונים. בכול מקרה, במידה והשמן הזה יקר יותר משמן 5W40 המתאים לתקן VW502.00, אין טעם להשקיע ברכישתו, בתנאים הקיימים בארץ.

שי

שירות צ'מפיון מוטורס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, למנועי TSI ישנם שני תקנים רלוונטיים, האחד הוא 501.502 בצמיגות 5W 40, והאחרון הנחשב לתקן הגבוה והמתקדם ביותר של VW נכון לעכשיו הינו 5W 30 בתקן 504.507.

במוסך החליפו לי ל 507 בהחלפה יזומה! מנהל המוסך שאל אותי אם אני מעדיף את השמן היקר יותר שהם מספקים וכמובן שעניתי שכן, אז הוא שם תקן 507 שהוא מגיע בצמיגות 5W 30 בלבד!

האמת היא שזה קצת הדאיג אותי בגלל הקיץ החם שלנו, אבל ראיתי שבכל העולם זהו התקן האחרון של VW למנועים אלה, וזו גם הייתה המלצתו החמה ביותר של מנהל המוסך.

אשמח אם שרות צ'מפיון יואיל לשפוך אור על הנושא, ובעיקר על תאימות השמן לקיץ הישראלי וכיו"ב.

במקרה הספציפי שלי מדובר באיביזה קופרה 2011 TSI 1.4 180 כ"ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5W40

זה השמן שאתה צריך

ואם אני לא טועה בגלל שזה נפח 1.8 שוב אם אני לא טועה השמן שאמור להכנס לך הוא 5.5 ליטר שמן לפחות או מעלה, כמובן שאם אתה מרוקן וממלא שמן חדש.

אבל זאת דעתי, צריך לבדוק את העיניין לעומק

איך בדיוק יכנס לו 5 וחצי ליטר? עם אצלי בוולוו בנפח 2.8 ו6 צלינדרים נכנס כמעט 6? המנוע שלו הרבה יותר קטן...ואצלי עוד כמות מסויימת עוברת בשני מגדשים.

לא נשמע הגיוני.

במידה וטעיתי , קבל את התנצלותי הכנה...

If you're a DJ, whether you're a local DJ or a superstar, if you pull a crowd and you give people a great night with your music then you're #1 anyway. Armin van Buuren

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

מהסתכלות מאחורי המיכל אכן רשום made in the E.U, הכוונה היא לאיחוד האמירויות אני חושב. עוד ראיה היא שעל המכיל הכל כתוב בצרפתית או גרמנית, אין אפילו זכר לאנגלית וכמובן לא עברית. כתוב עליו "100% volisentetic" שאין לי מושג מה זה אומר בצרפתית (או גרמנית), אבל זה סינטטי מלא, זה מה שחשוב.

-.

E.U - זה האיחוד האירופאי : European Union -דבר המסביר מדוע על המיכל כתוב בצרפתית או גרמנית, השמן מיוצר באירופה.

U.A.E - זה איחוד האמירויות הערביות - United Arab Emirates- שם בטוח לא מיוצר השמן.

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי שלום,

שי

שירות צ'מפיון מוטורס

למיטב ידיעתי, למנועי TSI ישנם שני תקנים רלוונטיים, האחד הוא 501.502 בצמיגות 5W 40, והאחרון הנחשב לתקן הגבוה והמתקדם ביותר של VW נכון לעכשיו הינו 5W 30 בתקן 504.507.

במוסך החליפו לי ל 507 בהחלפה יזומה! מנהל המוסך שאל אותי אם אני מעדיף את השמן היקר יותר שהם מספקים וכמובן שעניתי שכן, אז הוא שם תקן 507 שהוא מגיע בצמיגות 5W 30 בלבד!

האמת היא שזה קצת הדאיג אותי בגלל הקיץ החם שלנו, אבל ראיתי שבכל העולם זהו התקן האחרון של VW למנועים אלה, וזו גם הייתה המלצתו החמה ביותר של מנהל המוסך.

אשמח אם שרות צ'מפיון יואיל לשפוך אור על הנושא, ובעיקר על תאימות השמן לקיץ הישראלי וכיו"ב.

במקרה הספציפי שלי מדובר באיביזה קופרה 2011 TSI 1.4 180 כ"ס.

אכן מעניין, כי לפי דף המידע שנציג השירות צירף, תקן 507 אינו מתאים למנועי ה-tsi, שלהם מתאים לפי הנתונים תקן 502 בצמיגות 5-40

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מצב לא ברור.

אם תבדוק באתר של AGIP לדוגמא, תוצאת החיפוש שתקבל עבור שמן לפולו TSI 2011 תהיה אף היא תקן 507 בצמיגות 5W 30

משהו בהחלט לא ממש ברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אנחנו "מופתעים", אבל לקבל מצ'מפיון מידע סותר\לא עדכני\לא נכון - מה כה מפתיע בעצם? (ושיסלח לי נציג השירות).

לפני 3 חודשים קיבלנו את הגולף TSI, ולספר הרכב אכן מצורף אותו עלון שמנים שהעלה הנציג כמה הודעות מעליי. בדף בפירוש מישהו, כנראה מאנשי השירות, הקיף בעט שמן בצמיגות 5-40 כדי להראות כביכול שהוא זה המתאים לרכב.

לכן לא ברור לי למה פתאום השמן שאולי צריך הוא 5-30... ולמען האמת רכשתי מיכל של 1 ליטר שמן מובייל סינטטתי בצמיגות 5-40, כדי שיהיה באוטו במידה ויהיה חסר.

מרק, אשמח אם (שוב) תוכל לשפוך אור על הנושא.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...