Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנדסאי אלקטרוניקה לפני צבא, לנסות או לברוח?

Berserker
שימו לב! השרשור הזה בן 4857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל אני לא מכיר את פרויקט סיגמה או בתור מה הוא נתפס בקורות חיים אני רק יודע דבר אחד, אני עשיתי הנדסאי מכוטרוניקה ואני

מתחרט על זה ובענק.

כמו שהרבה רשמו פה, להבדיל ממה שמבטיחים לו ההשלמה למהנדס היא לא קלה וחלקה ובטח שלא חוסכת זמן, אוניברסיטאות ומכללות עם שם מעניקות רק הקלות שוליות בתנאי קבלה בהמשך לימודים באותה מגמה ושם זה נגמר. במכללות סוג ז' תקבל פטור ממקצוע או 2 בסמסטר הראשון וזה מותנה בציון מעל 90 במקצוע הספציפי במבחן קבלה(או תעודה לא זוכר בדיוק).

אם אחיך חושב שהנדסאי זה כל מה שהוא יכול למשוך או שהוא שוקל להישאר לקריירה צבאית ההנדסאי שווה, אם הוא מתכנן להמשיך לימודים למהנדס או לשנות כיוון במקצוע חבל על הזמן שלו.

עד פה הלימודים.

כל מה שהבטיחו לו מבחינת השירות שישכח מזה, יחידות הפיתוח ניתנות ליחידי סגולה ומדובר בכמויות של 4-7 אנשים מכל מחזור שנבחרים עם פינצטה וחלק לא מבוטל מהמיון שייך לתחום האפור של המכרים וקרובי משפחה.

מבחינת תפקיד הוא לא יהיה שונה מאף בחור שהתגייס בגיל 18, אני היום בן 23 בסדיר(!) עובד ביחד עם בני 18 שישתחררו בגיל שבו אני התגייסתי, אני מכיר רס"לים יותר צעירים ממני.

מבחינת קבע, החתימה על קבע היא בגלל הדח"ש ולא המימון של הלימודים ככה שגם אם תלמד על חשבונך זה לא מעניין אף אחד, וזה מנסיון של מספר חברים טובים.

שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות.

בינתיים אחי מתכנן להיות הנדסאי, ולא להרחיב למהנדס... גם לא בעתיד, כנראה.

אבל אני לא מבין משהו,

רוב האנשים לומדים אחרי הצבא (כל מקצוע), כלומר הם לא מקבלים ניסיון מהצבא, אז אם אני מבין נכון הם יוצאים בלי ניסיון.

אז אם אחי ישתבץ לתפקיד בצבא שלא ינצל את כישורי ההנדסאי שלו, הוא יצא מהצבא כמו כל אחד שלומד הנדסאי אחרי צבא-חסר ניסיון.

האם הניסיון הוא כה קריטי?

ועוד עניין שחשבתי עליו הוא,

נציגי יחידות שונות של הצבא מגיעות למספר בתי ספר, ומנסות לשכנע את התלמידים להמשיך י"ג י"ד בטענה שלצבא דרושים, וחסרים הנדסאים והם משלמים כ- 80% משכר הלימוד.

אם כן ניכר כי הם כן זקוקים להנדסאים, הרי למה להם להתאמץ ולעשות את כל זה אם לא.

אז איך יתכן שבכל זאת ישנם הנדסאים אשר מתלוננים על כך שהם לא השתבצו לתפקיד שמנצל את יכולות ההנדסאי שלהם?

Honda civic EJ6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאוד, הנדסאי הוא פוטנציאל ליחידת פיתוח ופוטנציאל לאיש קבע, ברוב היחידות חסרים אנשים קבע צעירים במיוחד בתפקידים טכנולוגיים. הרי"שניק לא תופס תקן בקבע ומקבל שכר נמוך יחסית לאיש קבע מקביל (ברי"ש), רוב ההנדסאים שנשארים את שנת החובה בקבע ממשיכים בקבע עוד מספר שנים.

לגבי צורך בהנדסאים, אני מכיר מקרוב בחור שסיים לא מזמן הנדסאי מכטרוניקה כמוני, עשה קורס על נמ"ר (עד פה הכל טוב ויפה נכון?) בשירות הסדיר שלו התפקיד שלו לטפל בתובות של מג"חים בלבד! וכן זה בחור עם ממוצע גבוה יחסית (מעל 90) עם נתוני קצונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

אבל אני לא מבין משהו,

רוב האנשים לומדים אחרי הצבא (כל מקצוע), כלומר הם לא מקבלים ניסיון מהצבא, אז אם אני מבין נכון הם יוצאים בלי ניסיון.

אז אם אחי ישתבץ לתפקיד בצבא שלא ינצל את כישורי ההנדסאי שלו, הוא יצא מהצבא כמו כל אחד שלומד הנדסאי אחרי צבא-חסר ניסיון.

האם הניסיון הוא כה קריטי?

הניסיון מאוד קריטי, כי הניסיון הצבאי שרכשת הוא בדיוק מה שמבדיל אותך משאר ההנדסאים שלמדו אחרי הצבא ואין להם ניסיון במקצוע. הניסיון הזה קריטי גם אם תבחר להמשיך את לימודיך וללמוד לתואר מהנדס, ואז אתה מגיע לראיונות עבודה עם ניסיון רלוונטי בעוד חבריך לתואר לא יודעים להחזיק מברג.

ועוד עניין שחשבתי עליו הוא,

נציגי יחידות שונות של הצבא מגיעות למספר בתי ספר, ומנסות לשכנע את התלמידים להמשיך י"ג י"ד בטענה שלצבא דרושים, וחסרים הנדסאים והם משלמים כ- 80% משכר הלימוד.

אם כן ניכר כי הם כן זקוקים להנדסאים, הרי למה להם להתאמץ ולעשות את כל זה אם לא.

אז איך יתכן שבכל זאת ישנם הנדסאים אשר מתלוננים על כך שהם לא השתבצו לתפקיד שמנצל את יכולות ההנדסאי שלהם?

לצבא חסרים המון טכנאים והנדסאים. יש לזה שתי סיבות עיקריות -

א. פחות תלמידי תיכון איכותיים שמגיעים למגמות טכנולוגיות - פעם מגמת חשמל/אלקטרוניקה הייתה נחשבת לשופרה דה-שופרה של התיכון, היום כל התיכוניסטים האיכותיים רצים למגמת "חלל וביו-בלהבלהטיקה"). זה מקטין את כמות הטכנאים/הנדסאים הפוטנציאלים ובסופו של דבר גם מקטין את כמות הטכנאים/הנדסאים שמסיימים את המסלול.

ב. חוסר יעילות של הצבא בניהול כוח האדם, בעיקר בחיל האוויר אבל גם בחיל החימוש ובחיל הקשר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שאין לי ניסיון אחרי לימודים אין לי יותר מידי מה לתרום לך.

אני לומד כרגע י"ג חשמל תכף מסיים וממשיך לי"ד.(שח"ק)

בשונה מלימודי אלקטרוניקה בחשמל יש רישיונות ובסיום לימודי הנדסאי (כמובן לאחר כל שנות הניסיון הנדרשות לקבלת הרישיון) אקבל רישיון עד 630*3 אמפר, שזה מאוד קורץ לעין.

לפי דעתי זו דרך נחמדה להתחיל את החיים, ויש הרבה קורסים מעניינים שאיתם אפשר להרחיב את הידע ואת קורות החיים.

הדבר הכי חשוב בהחלטה הזו, זה לדעת אם זה המקצוע שאתה רוצה לעסוק בו בהמשך חייך, כי אם זה מקצוע שאתה לא מתחבר אליו כל כך אז אחרי הצבא רוב הסיכויים שלא תעבוד בזה והשנתיים האלו די התבזבזו, אצלי אני אוהב את המקצוע ובטוח שזה יהיה המצוע שלי לעתיד.

מקווה שאחיך יעשה החלטה נכונה כלפיו.

הצרפתיות לא מסתדרות עם הקוריאנית, לכן אני מחנה אותן רחוק אחת מהשניה:-D

לעבוד עם כובע, בגד ים וכפכפים, נראה לי שאני בגן עדן.8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני מאוד מודה לכולם על העזרה, באמת שזה מידע שימושי.

הבנתי מדבריכם שמעטים מאוד אלו שמגיעים לתפקידים טובים בצבא, שבאמת מביאים ניסיון רב כהנדסאי, למרות זאת, קבע עדיין חותמים. לכן רבים ממכם מאוכזבים מהמשך הלימודים בי״ג י״ד.

לכן אני חושב שהוא פשוט ילמד את זה אחרי הצבא, ממילא ספק אם הוא יקבל ניסיון בצבא, וככה גם לא יהיה צורך לחתום קבע לשווא.

שוב תודה לכולם על התגובות הענייניות.

Honda civic EJ6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...