Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה על סל''ד ונזק אפשרי למנוע...

נהג יחידה
שימו לב! השרשור הזה בן 7351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם הגעה לאזור של 6000 סל''ד מסכנת את המנוע??

אם אני לוחץ חזק על דוושת הגז (גיר אוטומט) ומגיע ל 6000 סל''ד האם עצם ההגעה למספר סל''ד כזה גבוה גורמת נזק למנוע?? (החלק האדום מתחיל מ 7000)

פשוט חלק מהאנשים אומרים לי שלהגיע למספר כזה גבוה זה ממש לא ''בריא'' לאוטו וגורם לו נזק, והחלק האחר אומר לי שלהפך זה מאוד מומלץ לתת לאוטו להתאמץ קצת מדי פעם ולפעמים זה טוב להגיע איתו לסל''ד גבוה.....

אז השאלה היא: מה נכון?? האם יש נזק או אין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך הונדה S2000 ? אין בעיה.

בכל זאת, שים לב ישנו תחום אדום במד הסל"ד.

נסיעה ממושכת בתחום האדום מזיקה למנוע, במיוחד כשהוא קר.

כמו כן נסיעה ממושכת בתחום האדום תגרום לשריפת שמן ובלאי מואץ במכלולי המנוע.

ב-205 GTI הקו האדום מתחיל ב-6000 סל"ד, ושיא ההספק ב-6250 :oops:

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הגעה לאזור של 6000 סל''ד מסכנת את המנוע??

אם אני לוחץ חזק על דוושת הגז (גיר אוטומט) ומגיע ל 6000 סל''ד האם עצם ההגעה למספר סל''ד כזה גבוה גורמת נזק למנוע?? (החלק האדום מתחיל מ 7000)

פשוט חלק מהאנשים אומרים לי שלהגיע למספר כזה גבוה זה ממש לא ''בריא'' לאוטו וגורם לו נזק, והחלק האחר אומר לי שלהפך זה מאוד מומלץ לתת לאוטו להתאמץ קצת מדי פעם ולפעמים זה טוב להגיע איתו לסל''ד גבוה.....

אז השאלה היא: מה נכון?? האם יש נזק או אין?

נסיעה תקופה בסל"ד הנ"ל תזיק למנוע, בטווח הרחוק.

לא יודע אם זה "מומלץ" להגיע לסל"ד גבוה כמו שאמרו לך, אבל מדי פעם לטייל שם זה גם לא כל-כך נורא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן היה על זה שרשור

נסיעה בסל"ד גבוה לזמן קצר לא תגרום נזק.

נסיעה באופן קבוע על סל"ד גבוה (וכן, 6000 זה גבוה), תגרום בהחלט בלאי מואץ למנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה ממושכת בתחום האדום מזיקה למנוע, במיוחד כשהוא קר.כמו כן נסיעה ממושכת בתחום האדום תגרום לשריפת שמן ובלאי מואץ במכלולי המנוע.

למה הכוונה כשהוא קר? עמד הרבה זמן בלי לסוע?

: וגם ,נסיעה ממושכת בתחום האדום המנוע כבר מתחיל להתחמם אז איך הוא יכול ליהיות קר?

i don't afraid to die ,i afraid to loss my freedom -Sokrates

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה ממושכת בתחום האדום מזיקה למנוע, במיוחד כשהוא קר.

כמו כן נסיעה ממושכת בתחום האדום תגרום לשריפת שמן ובלאי מואץ במכלולי המנוע.

יש לי הונדה סיוויק SR שנת 99...

וכן אני מקפיד מאוד לא להגיע לתחום האדום במד הסל''ד ובנוסף לזה גם מקפיד לא לנסוע נסיעה ממושכת בסל''ד גבוה (אני נוסע בסל''ד 6000 רק מספר שניות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל מי שהגיב... עשיתי גם חיפוש ובאמת מצאתי עוד כמה הודעות שעזרו לי...

רק שנשאר לי דבר אחד קטן שאני לא בטוח לגביו, כשאתם אומרים שנסיעה תקופה בסל''ד גבוה אכן גורמת נזק, האם אתם מתכוונים שלהגיע לסל''ד גבוה הרבה פעמים זה הגורם לנזק או נסיעה ממושכת בסל''ד גבוה זה הגורם האמיתי??

זאת אומרת: אם אני אגיע לסל''ד גבוה הרבה פעמים אבל אשאר בו רק למספר שניות (נגיד כשאני מאיץ אחרי עצירה ברמזור ומגיע לסל''ד של 6000 לכמה שניות - זה הגורם לנזק?) או שהגעה ל 6000 הרבה פעמים לזמן קצר לא היא שגורמת לנזק אלא עצם הנסיעה עצמה (נסיעה ממושכת בסל''ד גבוה)

בקיצור הכוונה שלי היא האם העובדה שאני מגיע הרבה פעמים לסל''ד של 6000 (לפרק זמן מאוד מאוד קצר - של שניה וחצי לדוגמא) גורמת לנזק??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סך הזמן המצטבר של נסיעה בתחום הסל"ד הזה הוא הקובע נקודה.

ככל שתהיה באזור הזה יותר זמן מצטבר כך השחיקה של המנוע והאכילה של השמן תהיה יותר גבוהה אם תגזים ממש בנסיעה מסוימת ותיסע הרבה זמן בתחום האדום חום המנוע יעלה ויגרום לנזקים.

הונדה סויויק 2002 מבסוט עד הגג! כי התקנתי עליו גגון והוא מכועררר...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...