Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאיות, משאיות!!! רק משאיות מעניינות אותי

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חחחחחחחחחחחחחחחחח- אני לא חושב שאוהדי הביתר יאוהבו את התמונה הזו! על מה לעזאזל חשב בעלים הנוכחי של המשאית, בין אם קנה אותה ולבין אם...לא:wink:, כאשר השאיר את זה דווקא?!:-D:-o:shock:

אני לא יודע מה הוא חשב הנהג,בטח מצא את זה בזבל,ולקח בתור קישוט,

יש גם את הצ'קלקה של מע"צ לך תידע אם שם יאוהבו גם את זה

חולה הגה,משאיות,אוטובוסים,רכבי שטח,טרקטורים,טרקטורונים,

אופנועים מחוץ לתחום:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 5.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

השושנים

משהו בשבלך

תמונות שפורסמו בשרשור

קופרטיב תעבורה מספק את המלט של נשר לרשות הפלסטינית באישור המדינה רכב ישראלי מביא את העגלה למחסום ומשם גורר ניתמך פלסטיני ממשיך את הדרך ליעד.

כל הציוד שייך למנדי איש אשכולות

ברשותי אוסטין מודל 58 ופליימוט בלוודר מודל 55

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים עכשיו זה ממש רישמי,אני מחזיק ספר נהג לגורר תומך DM895SX מנוע דיזל תוצר מאק דגם MAXIDYNE ENDTB 865 V8 מקורר במים. הספק מקסימלי-325 כ"ס .

רוני, ראיתי העתק מהספר באינטרנט עם הנתונים עליהם אתה מדבר, אוקיי נניח שמי שכתב את הספר ידע מה הוא כותב. מי אמר שזה מה שהיה בפועל? פשוט לא מסתדר מסתדר איך מנוע 325 כ"ס שמותקן בגורר עם 5 הילוכים בלבד מסתובב בארץ עליות - ירידות לא משנה מה תשים לו -כאשר משקלו הכולל 80-90 טון..

בוא נעשה נסיון תאורטי- קח גורר וולבו FH12 עם מנוע 380 כ"ס, תתיר את המאק מעגלה עמוסה מרכבה, תרתום את הוולבו ושלח אותו מאשקלון לרמת הגולן וחזרה בלי כביש 6, ככה 10 נגלות ונראה מה יקרה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, אולי מדובר במדידות שונות - (אין לי כוח לחפש, אבל יש כוח סוס כזה ויש כוח סוס אחר...)

שלא לדבר על המומנט העצום והבלתי אפשרי לאותה תקופה שהיה למנוע הזה... והגמישות, הגמישות, אני חושב שאפילו מנועי הדיזל הכי גמישים שיש היום לא מחזיקים מומנט גבוה מ- 1,100 עד 2,700 סל"ד?

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קופרטיב תעבורה מספק את המלט של נשר לרשות הפלסטינית באישור המדינה רכב ישראלי מביא את העגלה למחסום ומשם גורר ניתמך פלסטיני ממשיך את הדרך ליעד.

כל הציוד שייך למנדי איש אשכולות

לבני

תיקון טעות:השם הוא "בונדי".

האם גם מיכליות המלט שברשות הפלסטינית שייכות לתעבורה?

חולה הגה,משאיות,אוטובוסים,רכבי שטח,טרקטורים,טרקטורונים,

אופנועים מחוץ לתחום:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור , כולם מכירים את בונדי . אני חושב שהוא התכוון לאדם בשם מנדי מהישוב אשכולות בהר חברון , אלא אם אני טועה .

אני מניח שבונדי , כמו הרבה גופים במשק , מוכר ציוד משומש , במיוחד לגופים שיש לו קשר עיסקי איתם .

אתמול דיברתי עם נהג משאית סקנייה חדשה 440 כוח סוס , האיש עבד 16 שנה במפעלי תובלה על DM800 עם קאמינס 350 כוח סוס .הוא טוען שהמק עם 100 טון סחב יותר טוב מהסקנייה החדשה [ בעזרת עבודה נכונה עם הגיר].

דב קרדו צודק , המנועים של פעם היו פיזית גדולים יותר וכך גם שהמומנט היה גבוה יותר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול דיברתי עם נהג משאית סקנייה חדשה 440 כוח סוס , האיש עבד 16 שנה במפעלי תובלה על DM800 עם קאמינס 350 כוח סוס .הוא טוען שהמק עם 100 טון סחב יותר טוב מהסקנייה החדשה [ בעזרת עבודה נכונה עם הגיר].

דב קרדו צודק , המנועים של פעם היו פיזית גדולים יותר וכך גם שהמומנט היה גבוה יותר .

לגבי מנועים גדולים: המנוע במאק צבאי ENDT V8 היה בנפח 14 ליטר, גם הקאמינס 350 כ"ס בנפח דומה, זה אחד מסדרת 855, מגלגולי מנוע ה-14 ליטר של קאמינס אלא שכאן הוא כמובן בתצורה של 6 ציל' בטור.

בסקניה החדשה עם 440 כ"ס, נפח המנוע אולי 12 ליטר. אני מניח שזה לא ה V8 הגדול של סקניה שמתחיל ב-620 כ"ס.

בעיקרון במנועי דיזל הנפח קובע ולכן תקבל תחושה יותר "חיה" שקשה לפעמים לתאר במילים או בגרפים כמו שדב ציין קודם.

לעומת זאת - גם שתיקח איווקו עם מנוע מודרני בנפח קרוב מאד של 13.9 ליטר ו- 500 כ"ס לא תקבל שום דבר שמתקרב ל- DM800 כרגע לא משנה עם המנוע מאק -היותר חזק או קמינס מסדרת 855. בעיה.

יש לי השערה שמערכות ההזרקה החדשות ותקני זיהום האוויר סרסו את המנועים החדשים ולא תקבל דלק ביחס ישר ללחיצה על הדוושה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי האיווקו ובכלל האירופאיות- אבל באמריקאיות היחסית חדשות עם המחשב והכל- עדיין יש את התחושה של הכח! למשל נהגתי ב-K100 שנת 97 עם מנוע "אלקטרוני" 435- והאוטו הזה חיה רעה סוחב כמו פרייבט גם ריק וגם עמוס. גם הפרייטליינר עם 460 ריק נוסע כמו פרייבט מבחינת התאוצה- לא ניסיתי עם העומס אבל...:roll:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי האיווקו ובכלל האירופאיות- אבל באמריקאיות היחסית חדשות עם המחשב והכל- עדיין יש את התחושה של הכח! למשל נהגתי ב-K100 שנת 97 עם מנוע "אלקטרוני" 435- והאוטו הזה חיה רעה סוחב כמו פרייבט גם ריק וגם עמוס. גם הפרייטליינר עם 460 ריק נוסע כמו פרייבט מבחינת התאוצה- לא ניסיתי עם העומס אבל...:roll:

גנאדי, שתי המשאיות האמריקאיות שלך או בדרך להיות שלך מצוידות בקמינס בנפח 14 ליטר בגרסאות שונות, מכאן ההבדל בהספק, בריאו קמינס הצה"ל מנוע דומה מספק 250 כ"ס בלבד, בלי טורבו ויחס דחיסה ברצפה, לכן ימשיכו לנסוע בלי לעצור... זה לא מדע מדויק וגם גרפים של הספק ומומנט לא יתנו תמונה, צריך להכניס יחסי העברה בגיר והפחתות בדיפ' וגם אז- יש סוגי הספק שונים בין אמריקאי ואירופאי- DIN ו- SAE.

שבוע טוב

גיא א.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו... למזהים נכונה שניצל וינאי וירטואלי. המשך מחר.

מנוע MAN - לפחות 5 צילינדרים שרואים בתמונה, יכול להיות גם V10.

אבל... בהמשך לרמז על השניצל הוינאי, אולי ORF, מ.א.ן. תוצרת אוסטריה, אולי דגם דומה למוביל טנקים הצהל"י עם מנוע V10 ו-440 כ"ס וירטואליים- לפחות חצי מהם מהם טבעו בדרך מאוסטריה לישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...