Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט- VW type2 קמפר Riviera 1978

asafk
שימו לב! השרשור הזה בן 4455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 439
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חודש מאוחר יותר...

...ושוב... לא עדכנתי בהתקדמות האיטית...

היה קיץ, חם, שבועיים מילואים בצאלים, כמה נסיעות עבודה לחו"ל (באחת חזרתי עם ערמה יפה מאוד של חלקים), ובשורה התחתונה לא היה לי יותר מדי זמן להתקדם. אבל כרגיל, גנבתי שעה פה, שעה שם, ועוד שתי שבתות של עבודה על האוטו... ו.... רגע, תנו לי לשתף אתכם ברגע מייאש במיוחד בשבוע שעבר.

מהבוקר עבדתי מתחת לרכב.

החלפתי את כל ברגי הציריות בברגים הנכונים - כוכב של 12 צלעות (או באנגלית triple square) במקום האלנים שהיו שם וגרמו לי לחששות בדבר היכולת להדק אותם במומנט שכתוב בספר. ומאיפה אתם חושבים שאפשר להשיג כאלו ברגים? באף חנות ברגים במדינת ישראל לא תמצאו ברגים במידה הנכונה ועם הראש הנכון. ואז נזכרתי שנעם, אחי הקטן, פירק מטרנספורטר מושבת של מישהו אחר ציריות בשביל הבאחה שלו, ציריות שבסוף הוא לא השתמש בהן. בתקווה גדולה הלחלתי לחפש את הצינצנת עם הברגים של הציריות ההן, ואכן, מצאתי סט מושלם של ברגים מתאימים. אחרי הידוק הציריות, החלפתי גם את משאבת הבלם בצד שמאל, והצינור הגמיש. צבעתי את הגלגלים האחוריים לפני שהרכבתי אותם חזרה, הידקתי ברגים החלפתי דיסקיות ישנות בחדשות, ועוד כל מיני דברים קטנים מתחת לאוטו, ופחות או יותר סיימתי את עבודת המכונאות (חוץ מהבולם הארור ההוא, ועוד כמה חורים בפח הקירור שצריך לסגור). הורדתי את האוטו על הגלגלים, בדקתי שמן, ו... לא מניע. מנסה, מתעקש, מניע ולא מצליח לפתח כוח. הצלחתי להסיע אותו קצת קדימה בשביל לנקות את הרצפה איפה שעבדתי. ניקיתי, ועוד פעם הנעתי כדי להתקדם אחורה, ו...מגמגם, משתנק, לא נוסע, בקיצור יאוש. החזרתי אותו את הכמה מטרים אחורה על הסטרטר בהילוך אחורי, ועזבתי אותו לנפשו מיואש.

בדרך הביתה, הייתי מוטרד. מה לא בסדר? המפלג שגירזתי? חוטי ההצתה שעוד לא החלפתי? אולי סתימת דלק, שוב? רגע... דלק. כמה מילאתי כשהתחלתי את השיפוץ? כמה ליטרים? אולי פשוט... נגמר הדלק?

אוקיי, את השבת האחרונה התחלתי במילוי דלק. בג'ריקן של המכסחת דשא של אביגדור היו יותר מהכמה ליטרים שהיו דרושים למנוע להניע בעליצות. אחרי כמה דקות עבודה הרעש של המרימים ההידראוליים נעלם, ואם היתה עוד אבן על ליבי, היא נגולה. עכשיו באמת מדובר בזוטות שניגשתי אליהן בשמחה..

חוטי הצתה חדשים, גרמניים, מתאימים ועם גומיה שסוגרת הת החור של הקירור.

רגולז' לבלמים, הוצאת אוויר מהמערכת, ושוב רגולז'. נסיעת מבחן, עד לרחוב למעלה. הילוך ראשון, הילוך שני, נוסע חזק, ממש מאיץ, ועוד בעליה. בלימה לא משהו. עוד פעם רגולאז', נסיעת מבחן נוספת, בולם פיקס, בלימת חירום מפתיעה בעוצמתה, ולא נתתי עד הסוף כדי שלא יעוף כל הציוד שבערמות בתוך האוטו.

חזרה לחניה. ספריי צבע על הפגושים כדי שיראו נורמלי לטסט, ולא יותר. הקדמי לבן, האחורי שחור. במילא הם צריכים לעבור יישור רציני וצביעה מקצועית אז לא אכפת לי לעשות את הגועל-נפש הזה לבינתיים. לבן יותר יפה, אבל נגמר הספריי. שחור יותר פרקטי, ורציתי לראות איך זה מתאים. לא מתאים. אבל אני אחנה בת"א, אז אולי בכ"ז שחור, לטובת הפרקטיות? לא משנה בינתיים. עוד יש זמן להחליט.

הרכבתי את המספרים (הישנים, בינתיים, לא של האספנות, צריך לעשות חדשים), הדבקתי מדבקות חשובות (של ג'יפולוג, של קוני, ושל הסמבה דוט קום) עשיתי קצת סדר... וזהו. מוכן לטסט.

אם תרצה השם, אני אוציא רשיון חדש, אישור תנועה זמני... ובשבוע הבא ניסע למוסך של ניר כדי שייקח אותו לטסט. מריחים את הריח הזה? שנה חדשה... זמן טוב.

לא רוצה לפתוח עין, אז אני לא כותב מתי ואיפה אני אציג אותו לראשונה (עוד לא השקה רשמית שתהיה רק אחרי השיפוץ הפנימי), אבל יש יעד, והוא קרוב באופן מפחיד. חלקכם יכולים לנחש... זה לא קשה...

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף אני יכול לנחש , ואתה בדיוק עונה על ההתלבטות שלי אם קשור לבוא לשם עם חיפושית ( חובבת שטח ) .

בכל מקרה תרשום לעצמך 9/10 מפגש החיפושיות השנתי .

בהצלחה בטסט (טפו טפו )

ובלי תמונות אנחנו לא מאמינים .....

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט, תגיע עם החיפושית.

ורשמתי לפני את המפגש בסוכות. תהיה תקופת חגים מעניינת (טפו טפו חמסה חמסה)

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דברים שלמדתי היום:

במשרד הרישוי בבני ברק כמעט אין תור, והשירות אדיב ויעיל. (ועכשיו יש לי (שוב) רשיון משולם, ואישור זמני לתנועה ממחר בבוקר ל48 שעות, כדי להספיק לנסוע למוסך של ניר.)

בבוטקה שבה עושים מספרות במ.מ.מ. בבני ברק לא יודעים לעשות מספרים לרכב אספנות. הבחור מתעקש על גודל ספרות לא מתאים ועל מיקום מוזר לכיתוב. אבל לפחות מודה שהוא לא יודע איך זה כן צריך להיות.

בקומפיוטסט ראשל"צ גם אין לו מושג איך הלוחית צריכה להיראות, אבל הוא מתעקש ש "מה שאני עושה חוקי", גם אחרי שהסברתי לו שמה שהוא עושה לא תואם למה שכתוב בתקנה. אין לו ספרות של 40 מ"מ, ולכן את הכיתוב הוא נוהג לשים משני צידי הדגל (בלוחית אמריקאית) או צפוף מאוד בין הספרות לשוליים בתחתית הלוחית (בלוחית אירופאית), או בקומבינציה מוזרה של ספרות צרות (של לוחית אמריקאית) דחוקות לצד שמאל, ומימין הכיתוב, בשתי שורות (גם כן בלוחית אירופאית).

בחולון, לעומת זאת, יש את הספרות של ה40 מ"מ, והם כן יודעים איך הלוחיות צריכות להיות מסודרות, אבל שעות הפתיחה 0730 עד 1400 בימים א עד ה.

כן, היו לי היום הרבה טיולים וסידורים, ועל הדרך ניסיתי לעשות גם את זה.

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף... תודה שוב על העזרה בטלפון. אל תשאל... חלק מהפרוייקט יהיה לעשות EGR בהתאמה למנוע שלי,

עם שני הקרבורטורים. זה לא משהו שאני באמת הולך להרכיב אלא יהיה חלק מפרוייקט סיום במכללה. נו.. שויין

ולגבי השיפוץ שלך... זרוק תאריך ונגיע כדי לראות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו... לגבי התאריך...

בצהרי יום חמישי הייתי מעוצבן. ממש מעוצבן. התכנון היה באותו יום לסגור כמה דברים קטנים , לעשות ביטוח חובה ויאללה, למוסך. היעד היה להראות את הגרוטאה לעולם במפגש ג'יפולוג השנתי ב25 לחודש. אבל שרון, מנהלת המשרד של סוכנות הביטוח שבה אני מבטח הכל (ותאמינו לי, קשה למצוא סוכן ביטוח שמבטח גם ג'יפים, גם את התוספות שלהם, גם רכבי אספנות, וגם עוד כל מיני דברים), מחזירה לי טלפון... תנוח, אתה היום לא נוסע לשום מקום. למה? "זה קראוון? ". כן. "אז יש בעיה לעשות ביטוח חובה". מתברר שרוב החברות לא רוצות לבטח רכב אספנות שברשיון שלו רשומה המילה "מגורים". למה? ככה. חשבתם שהקטע של ביטוח חובה הוא שיש איזושהי חובה על החברות לעשות אותו? ממש לא. גם ככה הם לא ממש מרוויחים כסף גדול על מכוניות אספנות, אז משהו קצת חריג? לא בא להם. ואם שרון לא הצליחה... אז זה אומר שיש באמת בעיה. אני נותן לה לטפל בזה, בשבוע הבא כנראה היא תמצא מבטח, אבל לעמוד בתאריך היעד שהצבתי, נראה לי שאני לא אצליח.

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אסף,

טוב לראות שהקמפר קרוב לסיום, וגם האגזוז מוסיף לחגיגה.. בהחלט סיבה טובה לחגוג שנה חדשה.

בנושא הלוחיות רישוי, ניסית אצל אריאלה שלטים באזה"ת הישן בנתניה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם שרון לא הצליחה... אז זה אומר שיש באמת בעיה. אני נותן לה לטפל בזה, בשבוע הבא כנראה היא תמצא מבטח, אבל לעמוד בתאריך היעד שהצבתי, נראה לי שאני לא אצליח.

אסף.

אסף,

אנחנו מכירם 20 שנה....אתה יותר אינטליגנט מזה, הרבה יותר, וגם יצירתי!

מה זה התירוץ העלוב הזה כדי לא להגיע למפגש?

בסדר, הוא לא מושלם, ולא יהיה עד אז, אבל הקשקוש הזה על ביטוח לא תופס!

יש לא מעט קמפרים מבוטחים כדת וכדין בארץ, תמצא דרך.

אני לשרותך אם אתה צריך המלצה לסוכן אחר, יש לך את הטלפון...

שנה טובה,

יניב

השירוקו נמכרה...עצוב, אבל נכון...

הגיע הזמן לעבוד על החיפושית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...