Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אנא תביעו את דעתכם לגבי פיג'ו 306 סדאן\סטיישן, דעתכם חשובה לי..

wolf107
שימו לב! השרשור הזה בן 6256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1.6, גם בגלל שהוא ברזל וגם בגלל שהוא ממשפחת הTU לעומת ה1.8 שהוא ממשפחת הXU

מה זאת אומרת משפחת הTU ומשפחת הXU מה ההבדל בניהם ומה זה אומר? :-\

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TU ו XU הן שתי משפחות מנועי בנזין של קונצרן פז'ו-סיטרואן. TU היא משפחה של מנועים קטנים בנפחים 1.0 עד 1.6 ליטר, ואילו XU היא משפחה של מנועים בינוניים בנפחים 1.6, 1.8, 1.9 ו 2.0 ליטר.

רוב מנועי XU מבוססים על בלוק מנוע מסגסוגת מתכות קלה, ומפגינים רגישות רבה לשימוש במי ברז, נוזלי קירור לא איכותיים, ערבוב של נוזלי קירור לא תואמים או חוסר הקפדה על החלפה שגרתית של נוזל הקירור מדי שנתיים - כשהסימפטום השכיח הוא חור בבלוק המנוע עקב קורוזיה.

יצורה של סדרת XU הופסק לפני מספר שנים. מסדרת TU מיוצר כיום רק ה 1.6 ליטר 16 שסתומים. סדרת המנועים הנוכחית של פיז'ו סיטרואן היא EW, ויש סדרות נוספות בשיתוף יצרנים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב מנועי XU מבוססים על בלוק מנוע מסגסוגת מתכות קלה

ליתר דיוק, מנועי הXU בנפח 1.6 עד 1.9 הם מאלומיוניום, מנועי ה2 ליטר הם מברזל

ואני מדבר רק על מנועי הבנזין, לא מכיר את הדיזלים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TU ו XU הן שתי משפחות מנועי בנזין של קונצרן פז'ו-סיטרואן. TU היא משפחה של מנועים קטנים בנפחים 1.0 עד 1.6 ליטר, ואילו XU היא משפחה של מנועים בינוניים בנפחים 1.6, 1.8, 1.9 ו 2.0 ליטר.

רוב מנועי XU מבוססים על בלוק מנוע מסגסוגת מתכות קלה, ומפגינים רגישות רבה לשימוש במי ברז, נוזלי קירור לא איכותיים, ערבוב של נוזלי קירור לא תואמים או חוסר הקפדה על החלפה שגרתית של נוזל הקירור מדי שנתיים - כשהסימפטום השכיח הוא חור בבלוק המנוע עקב קורוזיה.

יצורה של סדרת XU הופסק לפני מספר שנים. מסדרת TU מיוצר כיום רק ה 1.6 ליטר 16 שסתומים. סדרת המנועים הנוכחית של פיז'ו סיטרואן היא EW, ויש סדרות נוספות בשיתוף יצרנים אחרים.

תודה! ענית לי על השאלה שלא הבנתי איך לדוד שלי אחרי 200K ניהיה לו חור במנוע.

התשובה שלך עזרה לי למרות שזה לא קשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה רבה על המידע החשוב(מאוד) שהבהרת בפני:shock:

אך שאלה לי אליך... איך אני יודע לזהות מנוע TU או XU במהלך בדיקת הרכב? האם זה כתוב איפשהו או האם יש סימנים אחרים?

ומאיזה שנה ה1.6 הוא TU?

נתקלתי רבות באנשים שאמרו לי שאם אני הולך על פיז'ו לבדוק שהרכב מקבל מים ירוקים\אדומים, האם זה רלווונטי גם למנועי TU או רק לXU?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל הקירור רלוונטי לשני סוגי המנועים (עדיפות לנוזל קירור מקורי)

ב306 כל ה1.6 הם מסדרת TU

כן אבל הבעיה במנועי TU היא פחות קריטית מבחינת המים.

זאת אומרת אני מבין שרצוי ומומלץ להשתמש בנוזל קירור מקורי, אך במנועי TU לא תיווצר בעיית הקורוזיה והחור במנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להתחייב על כלום, אבל זו אינה תופעה שכיחה במנועים בעלי בלוק ברזל.

למרות זאת, מנוע שמילאו בו מי ברז הוא מנוע חשוד, בלי קשר לחומר ממנו הוא עשוי. במי ברז יש אבנית השוקעת וסותמת מעברי מים, ולאורך זמן יכולה להתפתח קורוזיה בכל המערכת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...