Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אנא תביעו את דעתכם לגבי פיג'ו 306 סדאן\סטיישן, דעתכם חשובה לי..

wolf107
שימו לב! השרשור הזה בן 6256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מכרתי השבוע את הרכב שלי(פונטיאק גרנד פרי 96), והחלטתי לקחת רכב חסכוני יותר עם שוק רווי ושחלקי החילוף לא יהיו יקרים, ובמקביל שלא יהיה קטן מדי מפני שאני כרגע עם ילד 1 אך זו רק ההתחלה, ולכן אני צריך תא מטען גדול לעגלות וכו'..

תחילה חשבתי ללכת לכיוון הקוריאניות אך מהר מאוד ירדתי מזה ושיניתי כיוון לרכב יפני או צרפתי.

לאחר עשרות תנודות מרכב לרכב החלטתי להנעל על פיג'ו 306 4 דלתות או סטיישן בנפח 1600 סמ"'ק- רכב זול לשנתון גבוה.

אני צריך את חוות דעתכם והמלצתכם לגבי כמה נושאים- בראשונה איך הפיג'ו 306 בכלל כרכב?

האם הוא חסכוני בצריכת דלק?

האם חלקיו יקרים?

איך השוק שלו בארץ?

האם יש לו בעיות שצריך לדעת עליהם ולהתמקד בהם יותר בקנייה\בדיקה?

האם גרסאת הסטיישן מומלצת?

ובכלל אם יש לכם המלצה אחרת או טיפים\הערות אני אשמח מאוד לשמוע.

בכל אופן התקציב שלי לקניית הרכב עומד על 30-35 אלף ש"ח.

אנא ממכם תעזרו לי במהרה מכיוון שביום ראשון אני רוצה לראות 2 רכבים כאלה והעזרה שלכם תעזור לי בהחלטות.

בברכה, זאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום זאב

קודם לפני הבדיקה יש להתרשם ממצב התחזוקה של הבעלים קודמים, חובה לבדוק שהנ"ל משתמש בנוזל קירור יעודי לראדיאטור, שכן זוהי נקודה רגישה למנועי פזו, בדיקה של נזילות, קלאצ, רצועות מנוע, תן לרכב לעבוד ותראה שהוונטה נכנסת לפעולה בחצי מד החום, האם הצמיגים על הרכב הם 2 מאותו סוג על סרן 1. ישנם הרבה בדיקות שלך כדיי לבצע לפניי שלוקחים לבדיקה ומבזבזים כסף. אתה צריך להבין שמכוניות צרפתיות דורשות יחס עדין ואוהב יותר מהיפניות, אך בתמורה מעניקות נהיגה בכל התחומים עדיפה בהרבה. לבדוק הסטוריית טיפולים. הפזו רכב אמין יחסית בתנאי שדאגו לו. צריכת הדלק שלו לא גבוהה מהמתחרים{איני יודע בדיוק מספרים אך זה מנסיון} המזגן שלא במידה ותקין הוא מעולה, ובכלל מומלץ בכללי. אך שוב ! לבדוק את הרכב טוב ולזכור שהוא לא בעל אמינות יפנית אך מעניק תמורה טוה לכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על ההענות.

אכן אני יעשה את כל בדיקות הטרום בדיקה שציינת(רשמתי לפני!)

לא התייחסת לדגם הסטיישן האם הוא יכול להשפיע על צריכת דלק גבוהה יותר? והאם יש לו שוק?

בסך הכל אני חושב שתמורת 30-35 אלף שקל לשנת 2000-2001 זו תמורה טובה כי ביפניות במחירים האלו אני יכול למצוא רק שנתונים בין 97-98....

אני פשוט רוצה לדעת האם גירסאת הסטיישן מומלצת!?

ודרך אגב אני לוקח עם גיר אוטומט, ומישהו אמר לי שהגיר האוטומט של הצרפתיות לא ממש אמין, האם זה נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעצם היותו של הסטיישן כבד יותר מההאצ'בק, צריכת הדלק שלו תהיה גבוהה יותר, אבל לא בהרבה.

לדגמי סטיישן בארץ אין שוק לצערי, את זה גיליתי על בשרי כאשר ניסיתי למכור סקודה אוקטביה סטיישן.

הגיר האוטומטי של הצרפתיות מהשנים הללו אכן עלול לפתח בעיות שיובילו לשיפוץ יקר. אם אתה לא חייב אוטומט, עדיף לרכוש רכב ידני (בלי קשר להיותו של הרכב צרפתי, גיר אוטומט יכול להיות זוועה כלכלית ברכב משומש זול יחסית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לאוטומט אז אני חייב, מפני שאישתי רוצה אוט'....:\

בקשר לסטיישן אז ירדתי מזה אני ילך על גירסת ה4 דלתות.

אבל אני כרגע נכנסתי שוב לבלבלת ואני שוקל בכל זאת אולי ללכת לכיוון יפני כגון מאזדה לאנטיס(323), אך ההתלבטות שלי היא האם ללכת על שנתון גבוהה ב306(2000-2001) או על שנתון נמוך ב323(1996-1997)?!?~

מה אתם ממליצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם בכמה זמן מגיע אחד כמוך, ומהמם אותי בחוסר ההחלטיות שלו.

תגיד לי, מי עומד להיות הבעלים של המכונית הזו ? אתה ואשתך, או כמה דמויות אנונימיות שפגשת בפורום באינטרנט ?

אתה רוצה סטיישן ? קודם כל, כל הכבוד. החלטה נכונה והגיונית. שנית, תפסיק לרעוד כמו עלה נידף ברוח, ותפסיק לשנות את דעתך כל שניה בגלל משהו שמישהו שאתה לא מכיר כתב לך בפורום.

בוא ונניח, רק לשם הדיון, שסטיישן מבוקשת פחות (ולדעתי היא לא). אז בעוד שלוש שנים, כשתמכור אותה, תקבל עליה 2000 ש"ח פחות. ובשביל הסכום הזה אתה מוכן לנהוג כמה שנים במכונית שתהיה פחות שימושית והגיונית עבורך ?

אתה יודע כמה מתסכל זה להכניס עגלת תינוק לא קטנה לתא מטען של 306 ארבע דלתות, וכמה שזה קליל, נעים, נוח והגיוני לזרוק אותה (יחד עם עוד חצי בית) בסטיישן ? אולי תתחיל לקנות מכונית במחשבה על השנים שהיא תשרת אותכם, ולא במחשבה על היום הרחוק שבו תמכור אותה ?!:idea:

נ.ב. אם כבר סטיישן, תחפש סיטרואן קסארה. מכנית היא דומה עד כדי זהות ל-306, אבל נמכרת במחירים נמוכים הרבה יותר, כי היא סיטרואן (ועם ישראל ה"מבין" יודע שיש לזה איזושהיא משמעות :roll: )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה K בתקציב ותוכל למתוח אותו לכיוון הפאביה, שהיא גם סטיישן, גם נוחה למשפחה קטנה וגם מומלצת מאוד.

בלי קשר, בין מאזדה לפג'ו, הפג'ו מנצחת אצלי.

הרי (ובאם זהו ההבדל היחידי) ההבדל בין גיר חדש אבל פחות אמין לגיר אמין יותר אך גם ישן יותר, מתקזז.

וחוץ מזה, ארנון (ממש מעלי) צודק.

אטרקציות לאירועים

פאביה על כביש זה כמו צ'אק נוריס בקטטה בבר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון רק עם ה 306 ולכן אדבר רק עליה.

מבחינת נוחות נסיעה הרכב נוח, מושבים סבירים ביותר גם לאלו היושבים במושבים מאחור.

מבחינת תצרוכת דלק וטיפולים, הרכב אמין, מלבד בלאי טבעי של הרכב אין לו בעיות נוספות.

תצרוכת הדלק סבירה ביותר (מנוע 1600 ידני) ולא מרוששת את כיס הנהג.

כמו כן ציינת כי יש לך ילד קטן בבית, מה שאומר שעגלת ילדים צריכה להכנס לתא המטען, (נכנס בקלות ללא בעיות).

חלפים ישנם בנמצא בכל פירוקייה, במידה ותרצה חדשים גם אותם ניתן להשיג בכל מוסך.

במידה ותרצו לראות את הרכב מקרוב ולקבל נסיעת מבחן אשמח לסייע לכם.

(שלא יהיו אי הבנות הרכב לא למכירה :wink: ).

בהצלחה.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היתה 306 4 דלתות 1800 אוט,

צריכת דלק סבירה של 1-10 אבל החלקים יקרים (לא שבמאזדה הם זולים).

הפחד האמיתי הוא מהצורך להחליף מנוע, המנוע רגיש מאוד למי ברז ועלותו (מפירוק) היא בסביבות 7000 ש"ח.

רדיאטור עלה לי מעל 1000.

מחזק את דברי חברי פה לגבי הסטיישן, כבעל 3 ילדים וMPV אני יכול לומר לך שאין כמו סטיישן\מיני ואן כאשר יש צורך לקחת עגלה + תיקים + קניות.

אני אישית הייתי ממליץ על וולוו 940 סטיישן, אבל היא לה מתאימה לחלק מהדרישות שלך (דלק).

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפחד האמיתי הוא מהצורך להחליף מנוע, המנוע רגיש מאוד למי ברז ועלותו (מפירוק) היא בסביבות 7000 ש"ח.

ה1.8 הוא אלומיניום, אבל ה1.6 הוא ברזל

וב7000 שקל קונים שתי 306 שלמות מפירוק, לא רק מנוע, ביררת בפירוקיות? נסה בעוד מקומות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וב7000 שקל קונים שתי 306 שלמות מפירוק, לא רק מנוע, ביררת בפירוקיות? נסה בעוד מקומות

יש לי שאלה ב306 שלי שנת 95 1400 המנוע הוא מאלומניום או ברזל?

אלנטרה 2002

שרייד 1997

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם בכמה זמן מגיע אחד כמוך, ומהמם אותי בחוסר ההחלטיות שלו.

תגיד לי, מי עומד להיות הבעלים של המכונית הזו ? אתה ואשתך, או כמה דמויות אנונימיות שפגשת בפורום באינטרנט ?

אתה רוצה סטיישן ? קודם כל, כל הכבוד. החלטה נכונה והגיונית. שנית, תפסיק לרעוד כמו עלה נידף ברוח, ותפסיק לשנות את דעתך כל שניה בגלל משהו שמישהו שאתה לא מכיר כתב לך בפורום.

בוא ונניח, רק לשם הדיון, שסטיישן מבוקשת פחות (ולדעתי היא לא). אז בעוד שלוש שנים, כשתמכור אותה, תקבל עליה 2000 ש"ח פחות. ובשביל הסכום הזה אתה מוכן לנהוג כמה שנים במכונית שתהיה פחות שימושית והגיונית עבורך ?

אתה יודע כמה מתסכל זה להכניס עגלת תינוק לא קטנה לתא מטען של 306 ארבע דלתות, וכמה שזה קליל, נעים, נוח והגיוני לזרוק אותה (יחד עם עוד חצי בית) בסטיישן ? אולי תתחיל לקנות מכונית במחשבה על השנים שהיא תשרת אותכם, ולא במחשבה על היום הרחוק שבו תמכור אותה ?!:idea:

נ.ב. אם כבר סטיישן, תחפש סיטרואן קסארה. מכנית היא דומה עד כדי זהות ל-306, אבל נמכרת במחירים נמוכים הרבה יותר, כי היא סיטרואן (ועם ישראל ה"מבין" יודע שיש לזה איזושהיא משמעות :roll: )

קודם כל אני מקבל את הערה שלך, בחלק מהדברים אתה צודק ובחלקם לא...

אני אכן "קצת" לא החלטי וזאת בעקבות גורמים שמסבכים לי את הקניה(ואת החיים) אני אכן טוען שצריך לרכוש רכב קודם כל בשביל שהוא ישרת אותך נאמנה ויתן לך את המענה לכל ציפיותך וצרכיך, אך מצד שני שיתן לך מענה להוצאות זולות ונוחות מכירה(זאת אומרת לא להתקע עם שלט שדבוק לשמשות הרכב במשך כמה חודשים ומפורסם בכל אתר של מכירות באינטרנט ואז למכור אותו ב30% מתחת למחירון).

השאלות שהופנו לחברי הפורום באו על מנת לתת לי מענה מסודר אם הרכב שבו אני חושק בר שוק וזול לאחזקה והאם הוא יתן לי מענה הולם לסכום שעליו אני משקיע ואולי יש להם המלצות לרכבים אחרים בסכומים זהים... אני מבין שיש דמויות אנונימיות שאינם יודעות דבר אך מצד שני יש כאלה שתשובתם יכולה לסדר לי את הבינה בראש(למשל חלק מהתגובה שלך).

אני כרגע עשיתי סינון להיצע הרחב שיה לי וכעת אני הולך לכיוון של 2 רכבים או הרנו מגאן 5 דלתות או על ה306(ה4 דלתות או הסטיישן).

מה גם שאני מחפש ברכב היעודי שיהיה יד 1 ועם קילומטרש נמוך וכמובן מיד טובה(ואין לי בעיה לערוך מסע חיפושים של חודש+ על מנת למצוא אחד כזה), פשוט אני חושב שהפזיזות באה מהשטן והסבלנות משתלמת....

בכל אופן תודה לך על מתן מענה הולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה K בתקציב ותוכל למתוח אותו לכיוון הפאביה, שהיא גם סטיישן, גם נוחה למשפחה קטנה וגם מומלצת מאוד.

הפאביה יקרה באחזקה וגם יקרה בקניה....

אני מוכן להשקיע מקסימום עד 35+- בחריגה קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ותרצו לראות את הרכב מקרוב ולקבל נסיעת מבחן אשמח לסייע לכם.

(שלא יהיו אי הבנות הרכב לא למכירה :wink: ).

בהצלחה.

ל'

תודה רבה לך על ההצעה אך אני חושש שאתה גר רחוק מאוד ממקום מגוריי...(אך יכול להיות שאני טועה )

בכל אופן תודה על המענה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עדיף יותר המנוע 1.6 ברזל או 1.8 אלומיניום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...