Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השוואה בין 4 דגמים בתקציב של 50K

RORO
שימו לב! השרשור הזה בן 6447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר קריאה מעמיקה של פורום היעוץ ,הגעתי למסקנה שלא קיים רכב מושלם מכל הבחינות (וחבל :cry: ) אבל מכל מגוון המכוניות ,הרכבים שלרוב מומלצים ב 50K הם:

1.סקודה פאביה

2.טויוטה יאריס

3.פיאט פונטו ספייס

4.פיג'ו 206

ברשותכם ,אבקש לערוך השוואה מעמיקה (למען כל חברי הפורום ,ואני בתוכם :-)) בין 4 הדגמים הנ"ל הפרמטרים להשווה:

1.עלויות אחזקה כלליות(חלקים,ביטוח,טסט שנתי,צריכת דלק)

2.התנהגות כביש (בפניות-אחיזה טובה וחוסר מוחלט של היגוי יתר

במישור-מעבר פסי האטה,בורות ו\או מהמורות בכביש)

3.נוחות (לנהג בלבד)

קראתי כאמור את רוב השרשורים הדנים ב"רכב בתקציב 50K " והבנתי כי :

סקודה פאביה=רכב אמין,די מאובזר (מעניק נוחות סבירה לנהג ובטיחות מספקת לנוסעים)

אבל עלויות אחזקתו (טיפולים+דלק) לא נמוכים ,לא מצאתי שרשורים בהם דנים

בעלויות הביטוח והטסט השנתי של הפאביה.

טויוטה יאריס=רכב מומלץ מכל הבחינות, אבל עד שמוצאים אותו במחיר שפוי ובמצב סביר מזדקנים בכמה שנים טובות.

פיאט פונטו ספייס=רכב זול לאחזקה(דלק+טיפולים) לרוב מומלץ הדגם ELX עם האופציה לחסכון בעיר

משום מה לא מצאתי שרשורים בהם דנים בעלויות הביטוח והטסט השנתי של הפיאט

אבל,ספק רב מוטל על נושא האמינות של הפונטו ספייס,יש כאלה שהפיאט שרתה אותם נאמנה עד אשר הוחלפה ויש כאלה שסובלים מתקלות מרובות בפיאט(לצורך זה אפשר להכנס לפורום הטכני ולראות כמה אנשים מתלוננים על הפיאט באופן כללי ועל דגמיה השונים בפרט)

למעשה ניתן לומר שלוקחים סיכון של 50\50 בקניית פיאט פונטו ספייס :shock:

פיג'ו 206 =הרכב מומלץ מבחינת הנוחות שלו

האמינות טובה אבל רק בתנאי ש הרכב מטופל לפי הוראות היצרן

(זאת ניתן לומר על כל רכב לא רק על הפיג'ו)

עלויות האחזקה לא ממש נמוכות בגלל שמדובר ביצרן צרפתי הידוע בעלויות החלקים הגבוהה שלו

שוב פעם לא מצאתי מידע על עלות הביטוח והטסט השנתי

אם יש עוד דגמים מומלצים ,אנא ציינו אותם

כמו כן צרפו נקודות נוספות להשוואה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהבנת די יפה את החומר, אבל יש עניין של טעם אישי, תנסה לנהוג על הרכבים ולהחליט את מה אתה מעדיף.

לגבי עלויות ביטוח, 2-3 טלפונים לסוכן או חברת ביטוח ישירה יתנו לך תמונה. (רק היזהר מאיחוד ישיר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל206 יש לא מעט גרסאות

אם מדובר על 1.4 אוטומט אז היא לא בדיוק המלצה - הרכב יהיה עגלתי ביותר.

לכל רכב יש מגוון גרסאות ולא התייחסת לזה בהודעה שלך למעט בפונטו.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתך הסליחה אבל באמת שאין לי כוח להתחיל להשוות ולפרט דברים שחזרו עליהם במספיק שרשורים (גם אם הכוונה של ריכוז החומר היא חיובית). עם זאת יש לי מספר הערות (אתמקד בעיקר):

1. אתה לא יכול לצפות שאנשים יציינו עלויות ביטוח כאשר מחיר הביטוח תלוי ברקורד של המבוטח (נהג חדש /צעיר, כמה שנים יש לך ביטוח, סוג הרכב, אזור מגורים, תאונות קודמות/תביעות מהביטוח תוך פרק זמן מסויים כגון 3/4 שנים וכיו"ב).

2. היאריס לא מושלמת מכל הבחינות אך היא מציעה חבילה משולבת עדיפה במעט מאשר המתחרות (בתור האופציה האוטו' בתקציב המדובר אין ספק שהיא הפייבוריטית). בהתמקדות בתחומים ספציפיים, המתחרות שציינת לא פעם יתעלו עליה (כגון תא הנוסעים ואיכותו ונוחות הנסיעה).

3. בעניין ה-206, ראשית בהקשר של דבריך בסוגריים, הכוונה ברוב השרשורים אשר מיוחסים לPSA זה שהן רגישות להזנחה לעומת רכבים אחרים. שנית, אני חושב שאתה מגזים בעניין עלויות החלפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב ,עלויות הביטוח הן פונקציה של וותק...

דגם נוסף שאתמול שחכתי לציין הוא : WV פולו 16V (ידנית)

כמו שהבנתי הפולו היא רכב אמין ,עלויות החלפים \טיפולים לא זולה (כמו כל הרכבים תוצרת גרמניה) ולאחרונה זה כולל את הסיאט (ואולי רכבים נוספים) אך הרכב מוגדר כ"שונא מוסך"

יתרון נוסף הוא התיבה הידנית שבזכותה הפולו די חסכונית בדלק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש

הפביה הפולו והאיביזה דומות מאוד ואכן לכולן יש מנוע 1.4 בגרסת 75\101 כ"ס

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shellcase אל אף שפאביה,פולו ואיביזה מכוניות דומות,הן כנראה לא זהות

איזה רכב מהשניים הנ"ל יציג התנהגות כביש(בפניות-אחיזה טובה וחוסר מוחלט של היגוי יתר

במישור-מעבר חלק של פסי האטה,בורות ו\או מהמורות בכביש)

ונוחות (כאמור לנהג בלבד) טובות יותר?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

מניסיון אישי בפולו אין אחיזת כביש מזהירה ומרגישים כל אבן שעל הכביש מצד שני

חסכונית מאד לדעתי משהו כמו 1.10 בעיר ו1.14 1.16 בבין עירוני

אני לא בדקתי את זה אף פעם בכל מקרה הרכב לא רואה מוסך למעט קלאץ' שאמא הרסה :x גם לא יקר עלה טיימיניג + קלאץ חדש ב2000-3000 לדעתי (לא בצ'מפיון) זה ההורים משלמים אז אין לי מושג אני לא זוכר בדיוק כמה הם אמרו לי...

בכל מקרה לא תתאכזב גם מגירסאת ה 75 כ"ס כל עוד הרכב ידני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...