Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיט המוסיף 20 כ"ס. קיים?

Cava
שימו לב! השרשור הזה בן 7636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאבא שלי היה ליפני כמה שנים 323 שנת 99 מנוע 1.6..

והוא רצה להוסיף צ'יפ, אם הוא היה מוסיף אז זה היה מקפיץ את הכ"ס מ-109 ל136

הוא לא רצה להוסיף בסוף כי הוא עמד למכור אותה!!!

Peugeot 107 2012 :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

focus RS - בחלום הלילה היה קופץ לו הכ"ס ככה באוטו אטמוספרי.

ו-Cava, זה מאד פשוט - או שהמנוע שלך אטמוספרי, ואז חבל על הזמן, או שהוא מוגדש ואז כדאי אם זה מה שאתה רוצה. ממה שאני מבין שלך אטמוספרי. אם היית קורא בעיון את האתר של סופרצ'יפס, היית רואה שם שמבטיחים עד 10% שיפור בהספק.

את המספר הזה צריך לקחת בערבון מוגבל מאוד בגלל ש:

- כשאמריקאים אומרים "עד" או "מ" בחומר פרסומי הם תמיד מתכוונים למקרה הקיצוני הטוב ביותר האפשרי, לא בטוח (ולא סביר) שהמקרה הכי טוב זה המנוע שיש לך.

- גם כשסופרצ'יפס טוענים לשיפור מסויים (למשל 7 כ"ס), הנתון לא ממש משקף את האמת. הסיבה היא האופן שבו הם מודדים מהו "השיפור".

הנתון הזה נלקח על ידי השוואת הגרפים של ההספק לפני ואחרי, ובחירה מגמתית של הסל"ד שבו נמצא השיפור הגבוה ביותר. דוגמה:

נניח שיש לך מנוע עם הספק מקס' 150 כ"ס ב-5000 סל"ד.

נניח שעם הצ'יפ השיא נשאר ב-5000, או שהוא עבר ל-5500, והוא עומד על 153 כ"ס, שיפור של 3 כ"ס.

אבל במקרה, ב-3000 סל"ד המנוע היה מפיק 100 כ"ס לפני הצ'יפ, ואחרי הצ'יפ הוא מפיק 110 כ"ס ב-3000.

במצב כזה סופרצ'יפס יטענו שהצ'יפ שלהם מוסיף 10 כ"ס, ולא 3 כ"ס. שיפור כזה הוא אכן חשוב, אבל לא בטוח שזה מה שאתה מחפש.

מכל הסיפור הזה, אני במקומך לא הייתי רץ לקנות צ'יפ ב-2000~ ש"ח אם יש לי משהו יותר טוב לעשות עם הכסף. גם אם כן תחליט לשים צ'יפ, אני מאד ממליץ לך לבקש מהם את הגרפים של מומנט / הספק לפני ואחרי (לחלק מהרכבים יש באתר, את שלך לא מצאתי) ולהשוות בעצמך.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

focus RS - בחלום הלילה היה קופץ לו הכ"ס ככה באוטו אטמוספרי.

ו-Cava, זה מאד פשוט - או שהמנוע שלך אטמוספרי, ואז חבל על הזמן, או שהוא מוגדש ואז כדאי אם זה מה שאתה רוצה. ממה שאני מבין שלך אטמוספרי. אם היית קורא בעיון את האתר של סופרצ'יפס, היית רואה שם שמבטיחים עד 10% שיפור בהספק.

את המספר הזה צריך לקחת בערבון מוגבל מאוד בגלל ש:

- כשאמריקאים אומרים "עד" או "מ" בחומר פרסומי הם תמיד מתכוונים למקרה הקיצוני הטוב ביותר האפשרי, לא בטוח (ולא סביר) שהמקרה הכי טוב זה המנוע שיש לך.

- גם כשסופרצ'יפס טוענים לשיפור מסויים (למשל 7 כ"ס), הנתון לא ממש משקף את האמת. הסיבה היא האופן שבו הם מודדים מהו "השיפור".

הנתון הזה נלקח על ידי השוואת הגרפים של ההספק לפני ואחרי, ובחירה מגמתית של הסל"ד שבו נמצא השיפור הגבוה ביותר. דוגמה:

נניח שיש לך מנוע עם הספק מקס' 150 כ"ס ב-5000 סל"ד.

נניח שעם הצ'יפ השיא נשאר ב-5000, או שהוא עבר ל-5500, והוא עומד על 153 כ"ס, שיפור של 3 כ"ס.

אבל במקרה, ב-3000 סל"ד המנוע היה מפיק 100 כ"ס לפני הצ'יפ, ואחרי הצ'יפ הוא מפיק 110 כ"ס ב-3000.

במצב כזה סופרצ'יפס יטענו שהצ'יפ שלהם מוסיף 10 כ"ס, ולא 3 כ"ס. שיפור כזה הוא אכן חשוב, אבל לא בטוח שזה מה שאתה מחפש.

מכל הסיפור הזה, אני במקומך לא הייתי רץ לקנות צ'יפ ב-2000~ ש"ח אם יש לי משהו יותר טוב לעשות עם הכסף. גם אם כן תחליט לשים צ'יפ, אני מאד ממליץ לך לבקש מהם את הגרפים של מומנט / הספק לפני ואחרי (לחלק מהרכבים יש באתר, את שלך לא מצאתי) ולהשוות בעצמך.

אני לא מבין מה אתה מתאמץ בכלל :hihi:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה חשבתי על לשים כזה דבר,

אבל במהרה הבנתי את פשר העניין - והחלטתי שלא, יש לי דברים אחרים לטפל באוטו.

אבל היום מדובר בוויכוח שלי עם חברים,

הם טוענים, שלשים צ'יפ כזה על 323 ישפר את הכ"ס ב20.

ואני הבנתי ממכם, שגם ב323 גם בקווליר בקושי יהיה מורגש ההבדל, נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון.

אבל אם חוץ מצ'יפ יעשו ב-323 קידוח צילינדרים להגדלת הנפח, יעשו ראש מנוע משופר, יחליפו טלטלים וגל הינע, יעשו קלאצ' מתאים, יחליפו סעפת פליטה ויוסיפו מגדש - אז אל תתפוס אותי במילה :) .

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...