Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שקע חשמל רגיל ברכב

anonport

פוסטים מומלצים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היה לי פעם ברכב שכור, כך שזה אפשרי. אבל נראה שמדובר באבזר שהרכב (שהיה דווקא ברמת גימור בסיסית) נולד איתו. שימש אותי לטעינת מחשב נייד.

עם זאת, בימים בהם מחשבים מגיעים עם שקעי טעינה type-c ויש מקררי 12 וולט נראה לי שהמאמץ להתקין שקע 230 וולט מוגזם. וחיפוש קצר אצל עלי (בדקתי את המתאם ללנובו בן ה-7 שלי עם שקע מלבני לתקע צהוב) העלה מטענים בכמה עשרות שקלים לשקע מצית. נראה שיש פתרונות הרבה יותר פשוטים וזולים מזה שאתה מחפש.

לגבי מקרר לרכב - היו כאן כמה דיונים בנושא, וגם בדיון על מוכנות להפסקת חשמל יש סדרת הודעות רלוונטיות

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, anonport כתב:

יש אפשרות להתקין שקע חשמל שיעבוד רק כשהמנוע פועל?

תגדיר מה אתה צריך בדיוק.
בשווקים מסויימים ורמות גימור מסויימות יש יצרני רכבים שמספקים חלק "מקורי" בתוך הרכב.

לרוב הם נותנים עד 150-200W (צרכנים של סדר גודל של 10-15 אמפר מהאלטרנטור).

יש מיליון ואחד מכשירי אפטרמרקט שיכולים לעשות את העבודה.

ממליץ על המכשיר של BASEUS (יש דגם 300W ויש דגם 500W, שים לב שיש גם ל 110V וגם ל 220V).
https://a.aliexpress.com/_oDGLcI8

יש לו 2 חיבורים - ובהתאם לסוג החיבור הוא מגביל את עוצמת הזרם באופן אוטומטי.

חיבור אחד לשקע מצית (מוגבל פנימית לסביבות 150W שזה קצת יותר מ 10A משקע המצית, מה שהוא מסוגל לספק)

חיבור נוסף עם 2 צבתות ישירות למצבר (שם כבר הצריכה מגיעה לאיזור ה 30-40 אמפר).
הדגם של ה 500W כאשר יש מבצעים טובים נע באיזור 250-300 ש"ח, שזה לא הרבה למכשיר כזה (גל סינוס טהור).

יש גם המון ביקורות ביוטיוב והמלצות עליו. ממליץ לצפות.

יש גם ממירים גדולים בהרבה רק שאתה צריך קודם להגדיר מה אתה רוצה להפעיל עם זה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל יש ממירים, מקוריים לרכבים מסויימים ואפטרמרקט  לאחרים.

אבל אין שום צורך להמיר ל220V לשימושים שאתה מתאר.

יש מקררים עם מדחס שמיועדים לרכב ועובדים על 12V. כמו כן יש חיבורי הזנה למחשבים ניידים שעובדים על 12V. אם יש למחשב הנייד כניסת חשמל PD אתה יכול להשתמש במטען PD חזק כמו זה:

https://www.anker.com/products/b2731?variant=42753546354838 שאני משתמש בו.

אם מדובר במחשב נייד ישן יותר, בדרך כלל ברשימת האביזרים המקוריים של היצרן נטען למצוא ספק כח קטן שעובד על 12V.

עריכה אחרונה על ידי amosbmw

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, איציק נ. כתב:

תגדיר מה אתה צריך בדיוק.

כרגע צריך למחשב נייד ומקרר לקראת נסיעות ארוכות בקיץ הקרב. אבל בלי קשר לא רוצה להגביל עצמי למכשירים ספציפיים ומעדיף שקע רגיל שאוכל להשתמש בו למכשירים אחרים. 

צריך לפנות לחשמלאי רכב או שצריך לקנות מתאם כלשהו? מעדיף להסתמך על מנוע (נראה לי רציני יותר בהשוואה למצבר שיכול להתרוקן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לבנות לעצמך איזה power station לטיולים,

סוללת LiFePo4 + אינוורטר בתוך ארגז כלי עבודה ויש לך חשמל בלי להשאיר את הרכב מונע ולשחוט את האלטרנטור.

שתדע שבהפעלת מקרר יש זינוק בזרם אז אתה צריך להתאים את האינוורטר והכבלים והפיוזים לזה. מניח שמקררי 12V קצת יותר יעילים בקטע הזה.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרר לאוטו לנסיעות ארוכות:
ממליץ אך ורק על מקרר עם מדחס 12V.
המחירים היום נגישים ואין בכלל מה לחשוב על קומבינה של המרה מ 12V ל 220V ואז לחבר מקרר 220V.

הערה מניסיון: מקרר עם מדחס 12V זה *לא פחות טוב* ממקרר ביתי וזה אחד המכשירים הכי טובים שקניתי אי פעם לאוטו. משתמש בו על בסיס יומי. חסכוני מאוד בחשמל (בעבודה צורך כ 3A~ לערך)  ומגיע לאיזה טמפרטורה שתרצה תוך זמן מאוד קצר ויכול לשמש כמקפיא (מינוס 18 מעלות).

בעניין הטענת לפטופ - כבר ענו לפני. או דרך שקע PD או פשוט לקנות מטען לשקע המצית של הרכב עבור לפטופ.

המרה של 12V למתח של 220V זה לא דבר אידאלי.

להפעיל עם זה מכשירים רציניים צריך גם מכשיר מאוד חזק וצריך אלטרנטור או מצבר שמספקים כמויות מאוד גדולות של אמפרים לאורך זמן.
לא ממליץ על זה לשימוש על בסיס יומי.

• מעניין 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתכלתי על המחירים והם גבוהים מאוד. אי אפשר פשוט לארגן שקע רגיל וזהו? לא מעוניין בפתרון למוצר חשמלי בודד (למרות שהכוונה העיקרית היא למקרר מחשב) אלא לפתרון שלא יגביל אותי למשל אם אני בטיול בטבע ורוצה להפעיל כירה או מקדחה או להשתמש ברכב כמקור חשמל באזורים שאין בהם חשמל. יש אפשרות כזאת או שמדובר בפעולה מורכבת ומסורבלת? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה לא בכיוון בכלל, או לא מבין את המשמעות...

תתמקד בעיקר: מקרר 12V של 20 ליטר יעלה לך בערך 800 שקל. 

מטען למחשב - לא יודע בדיוק. אולי 100-200 ?.

סגרת את הפינה.

מתאם 12-220 שיעמוד בתנאים של כירה (2000W ?) זה מכשיר של אלפיה (ועוד באליאקספרס) ומעלה. בלי להיכנס לעניין שבשביל להוציא 2000W ממכשיר כזה, אתה צריך אלטנרטור שיתן לך מעל 150 אמפר זמינים (14V * 150A).
זה מבלי להיכנס לנושא של כבילה מתאימה, חיבורים וכד'.

מתאם 12-220V זה נחמד לדברים קטנים (כמו שציינתי בהודעה הראשונה עם ההמלצה למתאם של BASEUS).

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי באוטו (פאגרו) עם מצבר 90A ואלטרנטור גדול,

יש ממיר של 3000W

עם כבילה מהמצבר עד לנקודה עם כבל חסין אש בעובי 35 מ"מ עם פיוז הגנה ליד המדחס של 200A

זה נותן אחלה עבודה,

אבל באמת צריך אוטו שיכול לספק את העוצמות האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...