Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ידועים בציבור - רק להצהיר? חייב תעודה? מישהו עבר את התהליך למטרות "מחיר למשתכן"?

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אני וזוגתי גרים ביחד ומנהלים משק בית משותף כשנתיים. 

אנו נתחתן כדת משה וישראל מתי שהוא בעתיד הקרוב, מניח שתוך שנה גג.

עד אז, רצינו להיחשב כידועים בציבור רק בשביל שנוכל לקבל זכאות להשתתפות במחיר למשתכן.

ממה שקראתי באתר של משרד הבינוי יש תצהיר שעלינו להצהיר שגרים יחד ולהחתים עו"ד.

בכל זכות כתוב שאין באמת משהו פורמלי, ושתעודת זוגיות היא לא באמת הוכחה אלא פשוט מהווה תהציר, כמו כל טופס אחר שנחתם ע"י עו"ד.

אני מחפש את הדרך הכי פחות בירוקרטית שנהיה ידועים בציבור בלי ללכת לכל מיני ארגונים "משפחה חדשה" ודומיו. 

יש עו"ד "בשלוף" שיכול לחתום, שכן שלי שמכיר אותנו. 

השאלה אם הטופס מטה מספיק, או שצריך גם לבצע פעולות נוספות כמו להירשם בביטוח לאומי וכו'.

כמובן שאין לנו מה להסתיר, רק מחפשים את הדרך החוקית והקצרה. 

image.thumb.png.023871a0cea9cdc1cedc18196c290b3a.png

מתוך כל-זכות:

• ההגדרה לידועים בציבור אינה מופיעה בחוק.
  • בני זוג אשר נרשמו בביטוח לאומי כידועים בציבור, או שמחזיקים בתעודת תצהיר כי הם ידועים בציבור, יתקבלו ברוב המקרים כידועים בציבור ללא צורך להוכיח תנאים נוספים.
  • אם בני הזוג לא נרשמו ואין להם תעודה כאמור, השאלה אם הם ידועים בציבור או לא תוכרע בהתאם לנסיבות חייהם.
    https://www.kolzchut.org.il/he/ידועים_בציבור

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שענית על השאלה בעצמך: אתה צריך להצהיר לצורך מסויים - אז התצהיר, חתם בפני עורך דין אמור להספיק לצורך זה.

אחד הבנים שלי נזקק להצהרה דומה לצורך קבלת מעונות זוגיים בטכניון - בני הזוג חתמו על טופס דומה, הטכניון אפילו הציב עורך דין לטובת כל אותם זוגות (הבן הבכור, באת"א, לא נזקק להצהרה כזו).

גיגול קצר העלה מהביביתון הסבר בלשון פשוטה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילאתי בדיוק את הטופס שהצגת, הוא מספיק.

בגדול צריך להוכיח לעורך דין שאתם באמת ידועים בציבור - חוזה דירה משותף, קבלות על רכישות גדולות כמו רהיטים עם שמות שניכם ועוד.

אני אישית הלכתי לעורך דין שאני מכיר אישית, אם יש לך חבר עורך דין מכלס סוג שמאמין לך זה יעשה את העבודה.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לא מזמן ב"עיתונות" - מדי פעם יש כל מיני סיפורים על הליכי גירושין מוזרים וכדומה, ובאחד מהסיפורים היה על זוג ידועים בציבור שנדרש להוכיח שהם אכן ידועים בציבור. 

לשיטת השופטת, העובדה שהיו להם בין היתר שלל תמונות משותפות בפרופיל הפייסבוק ודברים בסגנון הייתה "הוכחה ניצחת" שהם אכן חיים יחדיו ומנהלים משק בית כידועים בציבור. 

צר לי שאני לא מוצא לינק לכתבה שדיברתי עליה, אך כן מצאתי משהו קשור דומה:

"

בפסיקה נקבעו שני תנאי סף לקיומה של מערכת יחסים בין ידועים בציבור:

חיי משפחה וניהול משק בית משותף.

(ראה: ע"א 621/69 נסיס נ' יוסטר, כד 617 {פמ"מ –  25/5/1970}).

התנאי הראשון - "חיי משפחה" - מורכב מחיים אינטימיים, חיי אישות כבעל ואשה המושתתים על יחס של חיבה ואהבה, מסירות ונאמנות, המראה שהם קשרו את גורלם זה בזו (וראה גם: ע"א 6434/00 דנינו נ' מנע, נו(3) 683 {פמ"מ – 14/3/2002}).

אחד המבחנים המרכזיים בפסיקה לקיום "חיי משפחה" הינו תקופת חיים משותפים משמעותית. הרצון והמחויבות למסד קשר קבוע וארוך טווח הינו אחד מהמוטיבציות של בני זוג לקיים קשר נישואין פורמלי ולקבל על עצמם את מערך הזכויות והחובות הנובע ממעמד זה. לפיכך, בניסיון לבחון אם אכן מערכת היחסים בין הצדדים מדמה מערכת יחסים של זוג נשוי (שרק במקרה זה יוכרו כ"ידועים בציבור"), יש להתחקות אחר אומד דעתם של הצדדים לעניין קביעות הקשר ומיסודו. תקופת חיים משמעותית מהווה אינדיקציה לאומד דעתם של הצדדים לקיים קשר קבוע ארוך טווח נושא חובות וזכויות הדדיות, ולפיכך הינה מרכיב בעל משקל רב בבחינת קיומם של "חיי משפחה".

(ראה: בע"מ 3497/09 פלוני נ' פלונית {פמ"מ – 4/5/2010} {להלן: "עניין פלוני"}).

התנאי השני -  "משק בית משותף" -  מכוון למקרים בהם אין המדובר בסתם משק בית משותף מתוך צורך אישי, נוחות, כדאיות כספית או סידור ענייני אלא כפועל יוצא טבעי מחיי המשפחה המשותפים, כנהוג וכמקובל בין בעל ואשה הדבקים האחד בשני בקשר של גורל חיים.

גם בבחינת קיומו של 'משק בית משותף', יש להתחקות אחר מאפיינים הקיימים בניהול משק בית על ידי בני זוג נשואים, כמו, מגורים תחת קורת גג אחת, ניהול חשבון בנק משותף ועוד.

(ראה: "עניין פלונית", לעיל).

שני תנאים אלו - חיי משפחה ומשק בית משותף - להכרה בבני זוג כידועים בציבור, שזורים ושלובים אלה באלה, הם תנאים מצטברים והם בגדר מבחנים עובדתיים, ולכן השאלה אם פלונית היא ידועתו בציבור של אלמוני, היא שאלה עובדתית שיש להכריע בה בהתאם לתשתית הראייתית במקרה הספציפי הנדון.

(ראה: ע"א 107/87 אלון נ' מנדלסון, מג(1) 617 {פמ"מ – 27/4/1989} {להלן: "עניין מנדלסון"}).

" ... מאחר ואין מתכונת אחת של 'חיי משפחה' ב'משק בית משותף' המצויה אצל כל הזוגות הנשואים והדברים שונים מזוג לזוג בהתאם לגילם, השכלתם, השקפת עולמם, הרגלי חייהם, מקצועם, מצבם הכספי, מצב בריאותם וכיוצא באלה, על בית המשפט לבחון את מרכיב המגורים במקרה הקונקרטי המובא להכרעתו, תוך שהוא בוחן את נסיבות העניין מנקודת מבטם הסובייקטיבית של בני הזוג. היינו, יש להתחקות אחר אומד דעתם של בני הזוג לעניין קביעות הקשר ומיסודו ...".

(ראה: "עניין פלוני", לעיל).

ואלו הם חלק מן הפרמטרים אשר נקבעו בפסיקה לצורך הכרעה ביחסים שבין בני זוג כיחסי "ידועים בציבור":

• מגורים משך שנים ארוכות תחת קורת גג אחת המשמשת להם מעון משותף, בה מעבירים עיתותיהם לרבות ארוחות וסעודות משותפים.
  • יוצאים ומבלים יחד, לבד ועם אחרים, נוסעים נסיעות משותפות לחו"ל.
  • דואגים אחד למשנהו מי במימון ומי בביצוע מטלות הבית.
  • מביעים דאגה האחד לשני ולמצבו ולהבטחת שלומו ובריאותו.
  • המבחן סובייקטיבי ודינמי. "אין לך מתכונת אחת של 'חיי משפחה' ב'משק בית משותף' המצויה אצל כל הזוגות הנשואים. שונים הדברים מזוג לזוג לפי השוני בגילם, השכלתם, מזגם, השקפת עולמם, ארץ מוצאם, הרגלי חייהם, מקצועם, מצבם הכספי, מצב בריאותם וגורמים רבים אחרים שלא נצליח למנותם ולמצותם".

(ראה: תמ"ש (טבריה) 234-01-11 ס. ע. נ' נ. א. {פמ"מ – 16/8/2013})."

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף. חתימה על הטופס על ידי עורך דין/נוטריון ואז הגעה לאחד ממוקדי אלונים/מילגם/עמידר על מנת להוציא את תעודת הזכאות.

עבור העורך דין הבאנו חוזה שכירות וכמה הוכחות לניהול משק בית משותף.

עבור תעודת הזכאות אאל"ט צריך להציג את המסמך באחד מהסניפים של מנפיקי תעודת הזכאות. אתה יכול להתחיל את התהליך אונליין, לקבוע תור ולהשלים אותו במקום. זה חסך לנו הרבה טרטור, כך לפי הנציגה.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...