Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חימום מים בחורף, אשמח למידע אודות האפשרויות שבפניי.

khc
שימו לב! השרשור הזה בן 817 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמה נתוני רקע לפני השאלות:

בניין בן 9 קומות במישור החוף הדרומי, אנחנו קומה 5, נבנה בשנות ה90.

בדירה זוג בלבד (צאצא בתכנון) , חדר מקלחת יחיד.

הדירה לא תלת פיזית, ולא מחוברת לגז כרגע.

כרגע , דוד חשמל 80 ליטר שמחוברת למערכת ההסקה המרכזית , שבקיץ עושה יופי של עבודה ויש מים חמים בשפע, בחורף, הרבה פחות.

במצב הנתון, ביום  קר ומעונן בדומה לשבוע החורפי הנוכחי (ללא תגבור שמש מהקולטים) חימום של שעתיים מניב מים פושרים בלבד שגם הם נגמרים אחרי מקלחת אחת לא ארוכה במיוחד.

נדרש חימום של מעל 3 שעות למקלחת וחצי או 2 מקלחות קצרות במיוחד.

בימים טיפה פחות קרים, שעתיים חימום עושים את העבודה.

גוף החימום כולל מאיץ הוחלפו בחורף הקודם, ללא שיפור ניכר בתפוקת החום. 

ממה שקראתי, נפח הדוד כנראה משפיע על כמות המים החמים שנאגרים בו והתחלופה בעת המקלחת מצננת מאוד את המים.

לאשה נמאס (לא עשתה בחייה מקלחת צבאית קרה) 

חשבתי על אחת מהאפשרויות הבאות, זקוק לעזרת בעלי הניסיון ביתרונות/חסרונות , כדאיות כלכלית לטווח הרחוק (בטווח המיידי אין בעיה להשקיע סכום רציני לשדרוג המצב) ודברים לשים לב אליהם, לאור הנתונים שהצגתי, במה כדאי לי לבחור:

1.הגדלת נפח הדוד, יש מקום בחדר השירות, הסימנים מראים שהיה שם בעבר דוד גדול יותר.

לא יודע אם זה יפתור את זמינות המים החמים,אבל כל "בעלי המקצוע" בפייסבוק בקבוצות המתמחות טוענים שכן.

2. חימום מים חשמלי  לכל הדירה (לא איזה אטמור ציקמוק) הבנתי שיש מכשירים כאלו,  פחות נחשפתי אליהם במדיה, ההגיון אומר, חימום מידי של המים הנצרכים בלבד, משלמים רק על מה שנצרך. מניח שהמכשיר יידע להתחבר למערכת הסולרית של הדוד הקיים ולהיכנס לפעולה רק מתחת לטמפרטורה מסויימת בקו המים.

3.חימום מים בגז, ידרוש חיבור לגז, אבחר כמובן במכשיר יפני איכותי והתקנה עצמאית ע"י טכנאי גז שאינו קשור לחברת הגז וגם לא ארכוש את המכשיר מהם, אולי יעלה יותר אבל יבטיח לי איכות התקנה ואיכות מכשיר (לאור אינספור תלונות על המכשירים של חברות הגז ואיכות התקנה שלהם)

בתמונה,  תווית המידע של הדוד הקיים כרגע.

20220127_202437.jpg

עריכה אחרונה על ידי khc
הוספת מיקום גאוגרפי

|fiat punto 16v Speedgear 2006|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוד אכן קטן, אבל נשמע שמשאבת הסחרור של המערכת הסולרית המרכזית של הבניין עובדת גם כשאין שמש לפי זה שאין מים חמים בחורף כמעט בכלל אפילו שאתם מחממים אותו בחשמל.

התחל בלסגור את הברזים שמחוברים למערכת הסולרית, ותראה אם פתאום הדוד מתחמם הרבה יותר מהר כשאתה מדליק את גוף החימום. 

אם זה אכן המצב, הועד צריך להביא טכנאי למערכת הסולרית, שכן היא גונבת לכם חום מהדוד. בינתיים תסגור את הברזים כשאתם מחממים אותו, ישמור על המים החמים שלך.

אם מתחמם מהר יותר ועדיין לא מספיק לכם למקלחות שלכם, שווה לשקול להגדיל אותו. מחממי מים מיידיים נראים לי כמו אוברקיל, אבל אם אתה הולך על זה, מחממי גז מודרניים עובדים יפה מאוד.

עריכה אחרונה על ידי nitch
  • רעיון טוב! 2

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל, ברז אחד יעצור את הסחרור, בברז השני תהיה בטוח שסגרת הכל :)

בכל מקרה, חזור לדווח לנו על התוצאות בבקשה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

nitch מדייק לחלוטין. אם הדוד לידכם באיזור שירות - יש משהו שגונב לכם את החום מהדוד בשוטף.

That said - בגדול 80 ליטר זה דוד קטן - יספיק ל2 מקלחות קצרות אבל קצת בלחץ (לפחות מניסיוני). אחרי הבדיקה שהוא מציין - הייתי בכ״ז שוקל להחליף דוד לגדול יותר. זה שהוא אצלכם באיזור שירות זה כבר מעולה.

מבין האופציות האחרות - אני מעולם לא ראיתי / הרגשתי מערכת חשמל מרשימה באמת ביכולות חימום שלה בלי להיות מאוד מסיבית ובזבזנית.

להורים שלי מצד שני יש חימום בגז - הם מכוונים את הטמפ׳ וסוגרים עניין.

סתם מסקרנות - אין תלת פאזי , אין גז - אז איך אתם מבשלים ? קיריים חשמליים בפאזה יחידה?

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאחת הרכישות הכי מוצלחות שלי היה מחמם המים בגז.

את שלי חברת הגז התקינה - הם שמו אז מחמם של רינאי. 

התקנה כזאת מצריכה הכנה. - המחמם יושב על קיר חיצוני. חוצבים בקיר פתח לצינור פליטה.

הוא צריך נקודת חשמל. נקודת מים חמים וקרים ונקודת גז.

את הגז העבירו לי המתקינים של חברת הגז באופן חיצוני לבניין עד החדר שירות.

מים חמים וקרים הכנתי מראש בזמן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, nitch כתב:

אין הבדל, ברז אחד יעצור את הסחרור, בברז השני תהיה בטוח שסגרת הכל :)

בכל מקרה, חזור לדווח לנו על התוצאות בבקשה.

הניסוי צלח.

סגרתי את הברז העליון מבין השניים,  אתמול בצהריים הפעלתי את הדוד לשעתיים, ואז לא נגעתי במים בכלל עד 8 בערב (במצב רגיל, מי קרח בשעה הזו לא משנה אם פתחתי מים או לא) התוצאה: מים רותחים ברמה שאי אפשר לפתוח את הזרם החם עד הסוף. אשתי קמה לפנות בוקר ועדכנה שגם ב4 בבוקר יש מים חמים. 

ברז קטן וארור, שינוי גדול.

לגבי לסגור את השני, הברז העליון שסגרתי החל לטפטף, הכל שם חלוד (צנרת פלסטיק שחור אבל ברז מתכת) ,שמתי כלי לאיסוף המים,  לא דליפה רצינית, מקווה שייפסק מעצמו.

תוהה אם לקחת את הסיכון ולסגור גם את התחתון (מיקום לא נגיש כמו העליון) או להסתפק בעצת הזהב שנתת ולומר תודה על מה שיש.

לפני 17 שעות, Liviur כתב:

nitch מדייק לחלוטין. אם הדוד לידכם באיזור שירות - יש משהו שגונב לכם את החום מהדוד בשוטף.

That said - בגדול 80 ליטר זה דוד קטן - יספיק ל2 מקלחות קצרות אבל קצת בלחץ (לפחות מניסיוני). אחרי הבדיקה שהוא מציין - הייתי בכ״ז שוקל להחליף דוד לגדול יותר. זה שהוא אצלכם באיזור שירות זה כבר מעולה.

מבין האופציות האחרות - אני מעולם לא ראיתי / הרגשתי מערכת חשמל מרשימה באמת ביכולות חימום שלה בלי להיות מאוד מסיבית ובזבזנית.

להורים שלי מצד שני יש חימום בגז - הם מכוונים את הטמפ׳ וסוגרים עניין.

סתם מסקרנות - אין תלת פאזי , אין גז - אז איך אתם מבשלים ? קיריים חשמליים בפאזה יחידה?

בדירה ששכרתי בעבר , היה מחמם גז, אני מודע ליתרונות שלו, רק תהייתי לגבי הצורך האמיתי כרגע לעשות שינוי.

קנינו את הדירה מדיירת יחידה שלא בישלה הרבה לכן לא התחברה (או התנתקה בעבר) אל צובר הגז של הבניין. והשאירה לנו כיריים חשמליים מזכוכית,  סטייל אינדוקציה אבל לא...

בינתיים. עובד היטב אולי קצת מבזבז יותר חשמל אבל לא משהו קריטי ולכן לא ראיתי צורך להתחבר מחדש לחברת הגז.

תודה על העצות המועילות חברים 👍👍👍

עריכה אחרונה על ידי khc
  • אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח מאוד לשמוע. לא חושב שהברז השני נחוץ במצב כזה ושיעשה משהו לנזילה מהראשון. 

אם היא לא תפסיק, ממליץ בחום להחליף את הברז, אתה לא רוצה את כל המערכת הסולרית מטפטפת לך לתוך מרפסת השירות אם הכשל בברז יתגבר. כמו כן, כשיש שמש תרצה לפתוח אותו, אתה צריך את הברז הזה תקין. 

עריכה אחרונה על ידי nitch
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע שאצטרך להחליף אותו, אחכה לסוף החורף,  כי להבנתי צריך מישהו בגג כדי לסגור משם את המערכת, ע"מ שלא אקבל את המים של כל הבניין בתוך הדירה בעת פירוק הברז.

אביא אינסטלטור שיעשה את העבודה ואחליף את 2 הברזים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ מאוד גם לנדנד לועד שיתקנו את המערכת, המצב שאתה מתאר לא אמור לקרות. יש תרמוסטט שמפעיל את משאבת הסחרור כשהמים במערכת חמים, אצלכם היא פועלת כל הזמן. אם לא הייתה פועלת, לא היה צורך לסגור ברזים. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@khc יכול לומר לך שאנחנו גילינו יום לפני מעבר הדירה שמערכת הגז נדפקה בשיפוץ. רצנו למחסני חשמל, קנינו כיריים אינדוקציה (מראש הוכנה תשתית תלת פאזית ליד הכיריים) - ולא מסתכלים לאחור. השיקול היחיד שאני רואה כן לחזור לגז הוא אם יש ילדים קטנים וחיוני גיבוי ללהכנת אוכל במקרה הפסקת חשמל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לו כדאי לעבור לגז. אבא שלי משלם בערך 100 שקל לחודשיים. על צריחה של 0.2.

וזה עוד  אם חדר בלונים לא צובר גז. וזה אחרי איזשהו הנחות.

בצובר משלמים יותר.

הסיבה לעבור לגז זה מקומות שיש הפסקות חשמל. בתדירות גבוהה.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני מכיר, 40 שקל לדירה לחודש בתל אביב, פיקדון של 400 שקל. יש מצב שאני טועה במחירים מאחר ונותק הגז בדירה.

הבניין מחובר לצובר גז

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...