Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308, סליחה שהמלצתי (ספויילר: בסוף לא הלך מנוע, זה היה מיכל דלק תקול)

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 41 דקות, מלטבשי כתב:

אגב, גם ב-208 GTI התקלות זהות

בהחלט - אין כמעט GTi שלא החליפה ממיר ועברה 120K ק"מ. וממיר חייב להיות מקורי (עלות החלפה כ-5K ש"ח). 

ב-GTi יש שני סלנואידים, כי יש תזמון משתנה גם לשסתומי היניקה וגם לפליטה (ב-165/180 יש רק סלונואיד אחד).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לדעתי יש לזה קשר גם לנסיבות שלנו - לפקקים בארצינו, לאיכות המוסכים שעובדים לפי הרגש והנסיון ולא לפי הוראות יצרן, וגם לאי הרצון של הישראלי המצוי "להשקיע" ברכב. 

באירופה הרכבים האלה נוסעים וחיים הרבה יותר טוב מאשר כאן.

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, yd b-4 כתב:

לי יש פיקאסו עם המנוע הנ"ל 2015 אולי הבלוק מנוע עצמו אמין אבל יש תקלות מוכרות ויקרות למדיי בכל המערכות הנלוות שכולם צצות באזור ה100 אק"מ.

אחלה רכב אבל ממש לא מומלץ לישראלי הממוצע שאמינות זו דרישת המפתח שלו.

והכי מעצבן אין כמעו מוסכים (כלליים) שיודעים לגעת בהם. 

כמו שאמרו פה, יש ברכב חלקים בעלי אורך חיים קצר יותר ואף אחד מהם לא משאיר אותך תקוע בצד הכביש עם מנוע מגמגם.
אני למשל כבר החלפתי באחריות סולנואיד טורבו שגרם לתקלה פעם בכמה חודשים ותושבת גיר, כשהחלקים לבד עולים מעל 2000 ש"ח וגם העבודה דורשת הרבה פירוק. אצלי זה קרה כשעברו כולה 4-5 שנים מיום הייצור (מתוכם רק 3 שנים ו30 אלף על הכביש), אבל לדעתי נהג פחות פדנט היה נוסע ככה גם 100 אלף ק"מ בלי לשים לב.

ובינתיים, בעלי המאזדות שמחליפים חלקים מתבלים כל כמה שנים במחיר של של אלפי שקלים שותקים... אולי כי זה יפני, או כי זה לא מדליק נורה מאיימת ומאפשר (טכנית) להמשיך ליסוע עד שמשהו יתפרק לגמרי.

עוד יותר מצחיק, שרק לאחר שקניתי מאזדה 2 גיליתי שמנועים גומרים ראש מנוע על הזנחה של החלפת הפלאנג'ים לרדיאטור החימום, ולחצי מהרכבים שבדקתי היה חופש לא סביר בהגה בגלל חלק יקר במערכת ההיגוי שהולך כמו פיסטוקים - כנראה שאם אתה קונה רכב צרפתי, יש יותר סיכוי שתמצא מישהו שגם מתלונן עליהן בריש גלי, ואם אתה אוכל לאקרדה ברכב יפני אתה משלם ושותק.

שלא יבינו אותי לא נכון. המאזדות האלה נחשבות בעיני כרכב סופר אמין. אבל גם ברכב אמין יש בלאי וגם בו צריך לטפל נכון, וזה עולה כסף בניגוד לתפיסה הישראלית הרווחת שאוטו זה רק דלק וביטוח. כך גם ברכבים האמינים שכן יצאו פה ושם ליצרנים הצרפתים למיניהם, וברמת האחזקה זה לא שונה בעיניי מכל רכב אחר, יפני או לא יפני.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, edward כתב:

לדעתי יש לזה קשר גם לנסיבות שלנו - לפקקים בארצינו, לאיכות המוסכים שעובדים לפי הרגש והנסיון ולא לפי הוראות יצרן, וגם לאי הרצון של הישראלי המצוי "להשקיע" ברכב. 

באירופה הרכבים האלה נוסעים וחיים הרבה יותר טוב מאשר כאן.

לפקקים אין קשר לרצועה שהתפוררה, מה שכן יש מקרים שהרכב טופל לפי הוראת יצרן והרצועה עדיין התפוררה.

אין מה לעשות, הרצועת דור ראשון הייתה כישלון.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, yulianx כתב:

לפקקים אין קשר לרצועה שהתפוררה, מה שכן יש מקרים שהרכב טופל לפי הוראת יצרן והרצועה עדיין התפוררה.

אין מה לעשות, הרצועת דור ראשון הייתה כישלון.

רוב הרכבים טופלו לפי הוראת יצרן והרצועה התפוררה, בהרבה מהרכבים התחילו תקלות לא הרבה אחרי סוף תקופת האחריות. אולי יש מקרים שהרכב לא טופל לפי הוראת יצרן והרצועה התפוררה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי שיש רכבים שטופלו במורשה יבואן, לא בטוח שמוסך לא יבואן יודע שיש תקן מיוחד שיש להשתמש בו.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, yulianx כתב:

הכוונה שלי שיש רכבים שטופלו במורשה יבואן, לא בטוח שמוסך לא יבואן יודע שיש תקן מיוחד שיש להשתמש בו.

הבנתי. ברור שיש וכנראה גם הרוב. ראה מה שרשמתי לגבי אחריות.

שלי למשל הפסיק להכנס למורשה יבואן רק בעקבות חוסר הטיפול שלהם ברצועה שהתפוררה.

טענות לגבי טיפול במוסכים לא מורשי יבואן שגורמים להתפוררות הרצועה מצחיקות.. אולי הזנחה פושעת של שימוש בשמן לא מתאים או חומרים אחרים כמו פלאשינג יכולה להאיץ את ההתפוררות, לא יודע אם יש הוכחות לזה.

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, nadavd4 כתב:

- כנראה שאם אתה קונה רכב צרפתי, יש יותר סיכוי שתמצא מישהו שגם מתלונן עליהן בריש גלי, ואם אתה אוכל לאקרדה ברכב יפני אתה משלם ושותק.

זה בדיוק מה שאני אומר כבר שנים. 

סוג הלקוחות שונה ובהתאם לזה גם סוג התלונות והתפוצה שלהן. 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק. כל בעלי היפניות התכנסו והסכימו שאסור לדבר על בעיות.

אני בינתיים אמשיך לנסוע על הסובארו 2008 שלי מטיפול לטיפול ואמשיך לעקוב אחרי דיון בן 68 עמודים (ותופח9 על רכבים בני 4-5 שנים מקסימום.

עריכה אחרונה על ידי nev
  • אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, nev כתב:

אני בינתיים אמשיך לנסוע על הסובארו 2008 שלי

ללא ספק תענוג צרוף. 

תהנה:) 

• מצחיק 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, איציק נ. כתב:

ללא ספק תענוג צרוף. 

תהנה:) 

אגב, מנסיוני האישי סובארו לא נופלת מסיטרואן בכיול מתלים, הרכבים של סובארו מאוד נוחים.

נסעתי על 308 ו c4, וכלל לא התרשמתי מנוחות מפליגה או משלדה מתקשרת במיוחד, הפוקוס בעיניי עדיפה מבחינת דינמיות והסובארו מבחינת נוחות.

באמת שלא מבין על מה הרעש הגדול מצרפתיות (אולי c5 מצדיקה את המוניטין, לא נהגתי עליה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, nev כתב:

אתה צודק. כל בעלי היפניות התכנסו והסכימו שאסור לדבר על בעיות.

אני בינתיים אמשיך לנסוע על הסובארו 2008 שלי מטיפול לטיפול ואמשיך לעקוב אחרי דיון בן 68 עמודים (ותופח9 על רכבים בני 4-5 שנים מקסימום.

זה בסדר גמור, גם אני נוסע כבר 21 שנה על בורה 2 ליטר שמגלה אמינות מצוינת לגילה ולקילומטראז' שעברה ( אני יד ראשונה והאוטו עבר אצלי 220K פלוס ). ועדיין, יש לא מעט בורות כאלו כמו שלי שדוחפות חרציות וגם אם ישנן כאלו בחיים חלקן ודאי מדלג מתקלה אחת לשניה, בקיצור האוטו הפרטי שלי לא אומר כלום ושום דבר על כלל המכוניות מאותו דגם. בענין היפניות, צריך להבין את ההטיה המובנית שקיימת אצל חלק נכבד מבעליהן. אחרי הכל אחד השיקולים המרכזיים בקניה של רכב יפני הוא מוניטין של אמינות נחזית ושמירת ערך טובה. באופן טבעי בעלים כזה לא יתלהב לגרום לפגיעה במוניטין בשלו קנה מלכתחילה את האוטו ולכן תגלה פחות תלונות כאלו. זו גם הסיבה בשלה קשה לסמוך על ממצאי סקרי שביעות רצון. לא צריך להתכנס בכדי להגיע לתוצאה דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים בני 14-15 שנה ממש לא רלוונטיים מבחינת שמירת ערך. או שיש כאן קונספירציה לא נורמלית או שהיפנים הם היחידים (כרגע) שלא מייצרים רכבים עם התיישנות מתוכננת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...