Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה בישראל אין לוחיות רישוי שמודבקות על הרכב?

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 5.2.2021 בשעה 10:52, vadim6385 כתב:

פשוט תדביק אותה איפה שנוח, כמו מדבקת "איך אני נוהג".

לך תראה איך המדבקות האלה מודבקות (אתה יודע, היה לך רכב ליסינג) ואולי זה יענה לך על התשובה...

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, SlowRide כתב:

לא זוכר מתי לאחרונה ראיתי רכב שאין לו מתקן ללוחית רישוי. היום ב90% מהמקרים לא צריך לקדוח שום דבר כדי להחליף לוחית.

אם מקפידים לחנות בצל, הצבע של הלוחית מחזיק יפה מאד גם יותר מ5 שנים.

לא חושב שללוחית מתכת יש יתרון כלשהו על מדבקה. את שתיהן אפשר לגנוב, רק שמדבקה יותר קשה כי זה יכול להיקרע. מדבקה זולה יותר ליצור ולא צריך שום אביזרים כדי להדביק אותה.

גם זיוף, מה זה נותן לך לזייף מספר? המספר מקושר לסוג הרכב. 

לדעתי טיפה יותר מאתגר לגנוב לוחית מתכת מוברגת ממדבקה אבל זה באמת פחות רלוונטי, סתם נתתי דוגמה. 

לגבי זיופים, לי זה לא נותן כלום אבל יש אנשים ש'מזייפים' את לוחית הזיהוי כשהם משנים ספרות כדי להימנע מתשלום בכביש 6 או לחמוק ממצלמות מהירות. 

יצא לי לראות גם רכב עם אשכרה מנגנון חשמלי כשבלחיצת כפתור מתא הנהג לוחית זיהוי חלופית עולה\יורדת בהתאם לצורך, תבין עד לאן אנשים מגיעים.

"Dust in the wind, All we are is dust in the wind"

The first love - Peugeot 205> Citroen Saxo> Fiat uno> Hyundai Lantra> Suzuki Belano> Peugeot 306> Volkswagen Polo> Seat Cordoba> Honda Accord> Subaru Impreza>Mazda 3 Spirit>VOLVO V40 KINETIC PLUS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, shilo_v כתב:

לדעתי טיפה יותר מאתגר לגנוב לוחית מתכת מוברגת ממדבקה אבל זה באמת פחות רלוונטי, סתם נתתי דוגמה. 

לגבי זיופים, לי זה לא נותן כלום אבל יש אנשים ש'מזייפים' את לוחית הזיהוי כשהם משנים ספרות כדי להימנע מתשלום בכביש 6 או לחמוק ממצלמות מהירות. 

יצא לי לראות גם רכב עם אשכרה מנגנון חשמלי כשבלחיצת כפתור מתא הנהג לוחית זיהוי חלופית עולה\יורדת בהתאם לצורך, תבין עד לאן אנשים מגיעים.

די נו, זה משהו מסרטי קולנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתגורר בקליפורניה ואין לי לוחיות קדמיות במרצדס, בפונטיאק, בקורבט ובטנדר הגדול.
מבחירה, החוק מחייב אבל לא נאכף.
קיבלתי דוח על זה לפני כעשור בקליפורניה ובניו יורק לפני כ5 שנים.
מעדיף לשלם דוחות מאשר לקדוח ברכבים.

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארצות הברית גם לא אוכפים חגורות בטיחות (בתקופה שהייתי שם) עדיין זאת לא סיבה

לנהוג ללא חגורות בטיחות.

מעבר לעניין החורים שכל אחד היה חופר ברכב כמה פעמים שנה (אחד שהיה מטפל במוסך, שני בטסט, שלישי סתם בביקור אצל חשמלאי ועוד)

זאת הייתה תופעה דוחה שגובלת בהשחתת רכוש. טוב שזה עבר מהעולם, בחלקו. (כאמור, מצאו פטנט חדש ומהיר -מדבקת מעל המספר עם פרסומות)

עדיין הייתי שמח לאיזה פתרון יצירתי להוריד את חתיכת הפח הדוחה, ולא פעם המרעישה. ( בג'ולייטה בכלל הלכו עוד כמה צעדים למקום חסר טעם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, shilo_v כתב:

אולי גם לזה שהספרות בולטות מלוח המתכת יש מטרה כלשהי.

הספרות בולטות כדי שאם יש נהג עיוור הוא יכול לגשש ולזהות שזה הרכב שלו ושהוא לא נכנס בטעות לרכב של מישהו אחר...

עכשיו ברצינות למיטב הבנתי לוחיות המדבקה נמצאות בשלבי ניסוי בארצות הברית ואולי בעוד איזו מדינה או שתיים, מעניין יהיה לראות איך זה יתפתח ואם יגיע למקומות נוספים בעולם, כמו שאני רואה את זה בישראל השמרנית יקח זמן עד שיאפשרו דבר כזה במיוחד בגלל שיקולים ולחצים של בעלי המכונים שיצטרכו להשקיע בציוד חדש להכנת לוחיות רישוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Roycohen1979 כתב:

עכשיו ברצינות למיטב הבנתי לוחיות המדבקה נמצאות בשלבי ניסוי בארצות הברית ואולי בעוד איזו מדינה או שתיים, מעניין יהיה לראות איך זה יתפתח ואם יגיע למקומות נוספים בעולם, כמו שאני רואה את זה בישראל השמרנית יקח זמן עד שיאפשרו דבר כזה במיוחד בגלל שיקולים ולחצים של בעלי המכונים שיצטרכו להשקיע בציוד חדש להכנת לוחיות רישוי.

כמו שכתבתי, המדבקה נמצאית בשלבי ניסוי בארה"ב רק בקליפורניה ורק עבור הלוחית הקדמית. בהרבה מוכוניות הוספת הלוחית הקדמית הורסת את המראה ומעלה את מקדם הגרר. מאחור אין את הבעיות האלו. בחלק ממדינות ארה"ב אין בכלל לוחיות קדמיות וגם במדינות שבהן יש כזו חובה, כמו קליפורניה, יש נהגים שפשוט לא מתקינים לוחית קדמית ולוקחים את הסיכון שיקבלו דו"ח.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוחית בבריטניה היא לא מדבקה, היא לוח פלסטי שמדביקים עם דבק דו"צ לרכב.
כמובן - שיש אנשים שמעדיפים להשתמש במתקן ייעודי שאותו הם מחברים לרכב (כך או אחרת) ואז החלפת לוחית לא מהווה בעיה.
תוהה אם כמה שכבות עם ספריי לכה עמידה לUV על הלוחית יעזרו לשמור עליה, המצלמות הרי גם ככה מצלמות בIR אז אין עניין בהחזר אור - האם זו עבירה על החוק?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארצות הברית גם לא אוכפים חגורות בטיחות (בתקופה שהייתי שם) עדיין זאת לא סיבה
לנהוג ללא חגורות בטיחות.

מעבר לעניין החורים שכל אחד היה חופר ברכב כמה פעמים שנה (אחד שהיה מטפל במוסך, שני בטסט, שלישי סתם בביקור אצל חשמלאי ועוד)
זאת הייתה תופעה דוחה שגובלת בהשחתת רכוש. טוב שזה עבר מהעולם, בחלקו. (כאמור, מצאו פטנט חדש ומהיר -מדבקת מעל המספר עם פרסומות)
עדיין הייתי שמח לאיזה פתרון יצירתי להוריד את חתיכת הפח הדוחה, ולא פעם המרעישה. ( בג'ולייטה בכלל הלכו עוד כמה צעדים למקום חסר טעם)

ברור שזה אותו הדבר, הרי ידוע שלוחית קדמית מצילה חיים....

אני לא יודע איפה לא אוכפים נהיגה ללא חגורה, נתקלתי בזה רק במקסיקו, נהגתי שם עם חגורה מן הסתם אבל נהנתי מאוד מבירה בנהיגה.

כמו שכתבתי, המדבקה נמצאית בשלבי ניסוי בארה"ב רק בקליפורניה ורק עבור הלוחית הקדמית. בהרבה מוכוניות הוספת הלוחית הקדמית הורסת את המראה ומעלה את מקדם הגרר. מאחור אין את הבעיות האלו. בחלק ממדינות ארה"ב אין בכלל לוחיות קדמיות וגם במדינות שבהן יש כזו חובה, כמו קליפורניה, יש נהגים שפשוט לא מתקינים לוחית קדמית ולוקחים את הסיכון שיקבלו דו"ח.
לפי הקישור זה לא בשלבי ניסוי, זה מאושר על ידי משרד הרישוי.

זה נראה כאילו זה בשלבי הפרסום, חביב אך המחיר גבוה, אני לא אשלם 80 דולר על חתיכת וייניל.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...