Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונאיi10 שנת 2017 אוכל שמן

eranh1982
שימו לב! השרשור הזה בן 1104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 24.1.2021 בשעה 18:07, ABSULUTT כתב:

בעיה ליפול על רכב כזה תהיה בטוח גם שנסעו איתו בלי שמן.

אגב יש לי רכב עבודה שגם אוכל שמן. כל שבועיים חצי ליטר. המעסיק לא דואג לשמן. כל יום אומר מחר מחר. עד שאני כבר אומר לו המנוע עושה רעשים. אומר מחר. מביא לי ליטר שמן אפילו לא מגיע למינימום. שתבין מה זה זלזול ברכבי חברה.

מדובר על יד ראשונה מפרטי ולא חברה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ברירה,אלא לדרוש מימוש מלא של האחריות.

הרכב הזה חייב להגיע למוסך של יונדאי- מורשה או מתמחה בו פחות חשוב כדי שיבצעו בדיקה מקיפה בדגש על בדיקת קומפרסיה וקומפרסיה הפוכה כדי לשלול חשד לטבעות בוכנה שחוקות שיצריכו לפחות חצי אוברול אם לא החלפת מנוע קומפלט.

מעניין ד"א כמה ק"מ עבר הרכב והאם יש הסטורית טיפולים מסודרת מחברת הליסינג ממנה נרכש הרכב ? 

• אהבתי 1

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2/4/2021 בשעה 15:36, colauti 9 כתב:

אין ברירה,אלא לדרוש מימוש מלא של האחריות.

הרכב הזה חייב להגיע למוסך של יונדאי- מורשה או מתמחה בו פחות חשוב כדי שיבצעו בדיקה מקיפה בדגש על בדיקת קומפרסיה וקומפרסיה הפוכה כדי לשלול חשד לטבעות בוכנה שחוקות שיצריכו לפחות חצי אוברול אם לא החלפת מנוע קומפלט.

מעניין ד"א כמה ק"מ עבר הרכב והאם יש הסטורית טיפולים מסודרת מחברת הליסינג ממנה נרכש הרכב ? 

הרכב עבר 70k אין לי הסטוריה 

הרכב היה בביקורת שוב פעם לאחר החלפת אטמים ונדרשתי לנסוע עוד 1000 קמ לבחינת אפקטיביות הפעולה.

תודה רבה אבקש בדיקת קומפרסיה בביקורת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2/7/2021 בשעה 16:03, colauti 9 כתב:

ערן,אילו אטמים הוחלפו ? 

להלן תוצאות הבדיקה :
חסר שמן במנוע , אין נזילות שמן , ככל הנראה אכילת שמן מנוע פנימית במנוע.
שלב א' : הח' גומיות שסתומים + שיחרור טבעות בוכנה על ידי חומר שחרור.
שלב ב' : (במידה ולא יעזור שלב א') בנוסף יהיה צורך בהחלפת סט תזמון לפי תוצאות פירוק.

זה מהמוסך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב,לא ברור מה הקשר של הטיימינג.

גם אם יש שם רצועה (וזה אם גדול) אנמ לא רואה כיצד החלפתה תפתור את אכילת השמן.

אם לא היה ברור לך-יש לך בעיה פנימית בתוך המנוע.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש גם i10 1L ידני, שנת 2015, אצלי אני מצליח להגיע מטיפול לטיפול (שנה וכ-15 אלף קמ) בלי למלא שמן, כשמגיע זמן הטיפול כמות השמן במדיד קרובה למינימום.

במנוע הזה קיימת שרשרת תזמון ואני לא רואה איך החלפה שלה פותרת את עניין צריכת השמן.

במקומך הייתי מתעקש על מימוש האחריות בעדיפות על החלפה לרכב אחר אם אפשר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, eranh1982 כתב:

להלן תוצאות הבדיקה :
חסר שמן במנוע , אין נזילות שמן , ככל הנראה אכילת שמן מנוע פנימית במנוע.
שלב א' : הח' גומיות שסתומים + שיחרור טבעות בוכנה על ידי חומר שחרור.
שלב ב' : (במידה ולא יעזור שלב א') בנוסף יהיה צורך בהחלפת סט תזמון לפי תוצאות פירוק.

זה מהמוסך

יכול להיות אטם ראש מנוע סדוק קצת בין קו שמן לצילינדר ואז השמן נכנס לצילינדר ונשרף לאט לאט ואפילו אין עשן לבן?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אטם הראש היה פגום נוזל הקירור היה מתערבב עם השמן עד שיכלת למזוג נס קפה.

יש פה אכילת שמן = במקרה הטוב צמיגות השמן לא נכונה ובמקרה הרע בעיה פנימית במנוע שמחייבת פתיחה ושיפוץ מלא שלו/החלפתו.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "קו השמן" ?

אם אטם ראש המנוע נוזל זו יכולה להיות הזעה או נזילה טיפה גדולה יותר אבל זה משהו שרואים בעין בצורה ברורה.

אם השמן נעלם  בכזו כמות כמו שתיאר פותח הנושא ולא רואים נזילה המסקנות ברורות ביותר.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לאיפה ילך השמן?
מנוע לא אוכל שמן סתם ככה? אז רוב הסיכויים שהוא שורף אותו אם אין לשמן עדות פיזית..
אני לא מבין גדול במנועים.. אבל מה שבטוח זה שהשמן נשרף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...