Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הודעה על סיום חוזה שכירות (דירה), כמה זמן מראש?

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 1373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש חוזה שכירות דירה עם אופציה להארכה. בחוזה עצמו, לא מוזכר כמה זמן מראש יש לצדדים כדי להודיע על סיום החוזה או על הארכתו בשנה נוספת. אני מדגיש, לא מדובר על סיום באמצע תקופת השכירות, אלא על פרק הזמן שלפני תום תקופת השכירות (שנה).

האם יש חוק שמחייב נניח להודיע שלושה חודשים מראש? חודשיים?

הרקע: בעל הדירה הודיע לשוכר שבחידוש הבא הוא רוצה להחתים על חוזה חדש, שכולל העלאת מחיר. השוכר התחיל לחפש דירה אחרת. כעבור שבועיים, התחרט המשכיר, וכתב לשוכר שאולי העיתוי לא נכון, ואין בכוונתו להעלות את המחיר. כתב לו השוכר שכבר התחיל לחפש דירה אחרת, אבל בגלל שלא צפויה העלאת מחיר, המצב משתנה, והוא יודיע לו בימים הקרובים אם הוא עובר, או נשאר בדירה.

השוכר כתב לו שהוא לא יכול בשלב זה להודיע לו או לעזוב, כי הוא מחוייב לשלושה חודשים. בפועל נשארו חודשיים.

אמרתי לשוכר שמאחר ובחוזה אין איזכור לעניין, חודש מראש נשמע לי סביר, ומאחר ומדובר בחודשיים, הרי זה משובח. 

יש חוק בעניין? יש פסיקה? יש אמת בטענת המשכיר על חיוב של שלושה חודשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקופתי כשוכר, מבחינתי לרשום כמה זמן הודעה מראש היה קו אדום בחוזה.

עד כמה שאני מכיר, במידה ולא רשום כמה זמן מראש יש להודיע, אז אין הודעה מראש - משמע חייבים לכבד את החוזה עד תומו, אלא אם כן המשכיר מוכן לבוא לקראת השוכר.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוזה יכובד עד סופו, כלומר השוכר ישאר בדירה וישלם עד סוף תקופת החוזה (שנה שלמה). השאלה כמה זמן לפני תום החוזה ניתן להודיע על רצון לחדש או להפסיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

90 יום על מנת שהמשכיר יוכל למצוא שוכר בזמן. המינימום שאני מכיר 60 יום, בעייתי בעיקר אם החוזה מסתיים לקראת תקופת חגים או תחילת שנת לימודים. יש ביקוש גבוה לכניסה לפני תחילת שנת לימודים למשל.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@pasat04 לא חושב שיש חוק. זה אבל מקובל בחוזים שונים, בעיקר מסחרי. נועד להגן על שני הצדדים על מנת לאפשר להערך לשינוי. 60 יום עשוי להיות "צפוף" המידה ופינוי המושכר דורש לוגיסטיקה מוכבת (לא רק העברת רהיטים)

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים חוק בנושא חוק השכירות והשאילה

90 יום הודעה של המשכיר 60 יום הודעה של השוכר.

מה שחשוב יותר , האם יש תנאים לחוזה בתקופת ההארכה

אם הבנתי אותך נכון יש הסכמה שלא יועלה שכר הדירה אז נשאר רק להודיע למשכיר עד 60 יום אם ברצונו להאריך או לא.

הארכת תקופת השכירות (תיקון מס' 1) תשע"ז-2017

25יב. (א)  המשכיר יודיע לשוכר, זמן סביר לפני תום תקופת השכירות לפי חוזה השכירות למגורים, אם ברצונו להאריך את תקופת השכירות ובאילו תנאים.

(ב)  היתה למשכיר ברירה להארכת תקופת השכירות לפי חוזה השכירות למגורים, יודיע לשוכר, לא יאוחר מ-90 ימים לפני תום תקופת השכירות, אם ברצונו לקיים את הברירה, ורשאי המשכיר לקיים את הברירה רק אם נקבעו בחוזה, מראש, תנאים לעניין תקופת ההארכה, ובכפוף לאותם תנאים.

(ג)   היתה לשוכר ברירה להארכת תקופת השכירות לפי חוזה השכירות למגורים, יודיע למשכיר, לא יאוחר מ-60 ימים לפני תום תקופת השכירות, אם ברצונו לקיים את הברירה.

• רעיון טוב! 2

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשכיר הודיע לשוכר שהחליט בסופו של דבר לא להעלות את שכר הדירה. זה היה בדיוק חודשיים לפני סיום החוזה.

בשל הודעה קודמת של המשכיר (שבועיים קודם), על העלאת שכר הדירה, השוכר התחיל לחפש דירה חלופית.

עם קבלת ההודעה מהמשכיר שלא תהיה העלאת שכר הדירה, השוכר אמר לו שיידע אותו בימים הקרובים.

זה כבר חרג לתוך הטווח של החודשיים "שיש" לשוכר. השאלה אם זה יעמוד בבית המשפט, אם בכלל יגיע לשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שאני רואה את הדברים, מלכתחילה המשכיר לא עמד בתנאי החוק, שכן לא הודיע 90 יום מראש אם מאריך ובאילו תנאים. בכל מקרה, ברגע שהשוכר סירב, הוא סירב לתנאי המשכיר.

בכל מקרה, אם אין אופציה לשוכר, אלא למשכיר, סעיף קטן ג' אינו חל כאן.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא עו"ד, אבל עד כמה שאני יודע (הייתי בסרט כזה פעם, מהצד המשכיר), אלא אם צויין אחרת בחוזה, האופציה להארכה היא רק לצד השוכר (הדיירים) ולא לצד המשכיר. כלומר אם השוכר הודיע בכתב 90 יום לפני תום החוזה שהוא רוצה לממש את האופציה, המשכיר מחוייב כביכול לכבד את זה.

אבל במקרה שלך לא ממש הבנתי - אתה מדבר על עזיבה של השוכר לפני תום החוזה, או על מימוש האופציה לעוד שנה?

דבר נוסף, בלי החוזה, יהיה קשה לענות על השאלה בכל מקרה.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Blaz00r כתב:

אבל במקרה שלך לא ממש הבנתי - אתה מדבר על עזיבה של השוכר לפני תום החוזה, או על מימוש האופציה לעוד שנה?

לא מדובר על עזיבה לפני תום החוזה. מדובר לגבי הישארות בדירה לתקופת חוזה נוספת (חדש) או עזיבה בתום החוזה הנוכחי, וכמה זמן לפני תום החוזה יש להודיע על כך. לטענת המשכיר שלושה חודשים. לטענת השוכר, חודש זה זמן סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה אם הצלחתי להבין - לא מצויין בחוזה סעיפים ספציפיים לגבי האופציה (רק "שיש אופציה"), וכרגע בעל הדירה רוצה "לחייב" את השוכר להישאר בה עוד שנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק. אי דיוק שלי (שלחו לי, וקראתי עכשיו את החוזה).

החוזה הוא לתקופה של שנה, עד סוף אוגוסט 2019(!). אין איזכור לאופציה. בשנה העוקבת (עד 31/8/2020), השוכר גר/יגור שם ללא חוזה חתום, רק על סמך הסכמה בין הצדדים.

עכשיו, לאור הסיפור עם ההודעה על חוזה חדש, העלאת שכר הדירה וביטולה, עולה השאלה כמה זמן מראש צריך/יכול השוכר להודיע למשכיר על עזיבה או הישארות בדירה. כמובן שהישארות כרוכה בחוזה חדש, וזו לא הבעיה כאן.

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בעצם אין שום חוזה חתום (אוגוסט 19' עבר מזמן), אז על בסיס מה בעל הדירה מאיים או דורש שהשוכר יישאר? שוב, אני לא עו"ד, אבל נשמע שבמצב העניינים שנוצר, השוכר יכל גם לקום וללכת ביום בהיר בלי שום דין וחשבון לבעל הדירה, שבתורו יכול ללכת לחלל. בכלל הזוי לי העניין שהדירה מושכרת ללא שום חוזה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לסבך דברים פשוטים

המשכיר מסכים להאריך את ההסכם לשנה נוספת בשכ"ד דומה

השוכר מוכן להישאר בדירה בתנאים הללו? אם כן יחתמו על חוזה חדש  וסלמתאק

השוכר רוצה לעזוב ? ייתן עכשיו הודעה וסלמתאק

בחוק אין תקופה בה השוכר אמור להיענות בחיוב או בשלילה למתן תשובה למשכיר אבל ניתן יהיה ללמוד מ 60 יום שניתנת לו להודיע לשוכר על הפעלת האופציה כזמן סביר למתן תשובה למשכיר

• אהבתי 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...