Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"תחזוקת" רכב בזמן הקורונה

wzo4
שימו לב! השרשור הזה בן 1480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבר, אני טסתי לחו"ל לשבוע וחצי בזמנו ולא הייתה שום בעיה בהנעה. בנוסף כשהייתי סטודנט, וחייל בצבא, היה לי רכב שעמד למעלה מחודש ללא הנעה, הרבה פעמים, לא פעם אחת. לא נגרם שום נזק למצבר והוא לא מתרוקן. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, outnex כתב:

איך בודקים זליגת מתח? או דעיכת מתח מצבר לאורך זמן?
לבדוק כל כמה ימים את המתח עם רב מודד?

בדיוק

(Daihatsu Sirion 07 (SOLD

(Mazda 3 Active 08 (OWN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצליח למצוא סיבה לנסיעה של 15 דק כל שבוע-שבועיים ונראה שזה סוגר את הפינה של הרכב שלי.

הבעיה עם הרכב של ההורים שלי, נסעתי להביא להם מצרכים ועל הדרך בדקתי להם אותו, הוא עמד כחודש ועכשיו הוא לא מניע - המצבר מאוד חלש כי הנורות והחשמל בסדר, אבל הוא לא מצליח לגרום להנעה (שומעים תקתוקים) מה כדאי לעשות? יש לי בוסטר, כדאי להניע איתו, לעשות נסיעה של 20 דק ולנתק את המצבר עד שתגמר התקופה הזו? משהו אחר?.

האם מצד שני זה כ"כ נורא לתת למצבר (שהוא גם ככה בן שנתיים) למות וכשהכל יחזור לשגרה (בתקווה) אז פשוט להחליף אותו וזהו? מה בעצם החסרון בזה? שהרכב עומד זמן רב ללא תנועה וזה מזיק לרכיבים שלו?

תודה אנשים!

עריכה אחרונה על ידי wzo4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה, כסף גדל אצלך על העץ בחצר? 400-500 ש"ח עלות מצבר חדש זה לא כסף? לא חבל? תניע, סע נסיעה בין עירונית של חצי שעה לפחות (רבע שעה לכל כיוון לטובת קניות זה קביל). תחזיר לחניה ותנתק מינוס.  אם המצבר נטען כמו שצריך, הוא יכול לעמוד מנותק במשך מספר חודשים בלי בעיה.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, קורן בן אשר כתב:

אם המצבר נטען כמו שצריך, הוא יכול לעמוד מנותק במשך מספר חודשים בלי בעיה.

ואם הוא נשאר עד שהוא מתרוקן לגמריי או אם פשוט אנתק אותו כשהוא ממש חלש, זה אומר שהוא ימות ואי אפשר לטעון אותו מחדש אחרי כמה חודשים? מדוע כ"כ חשוב לנתק אותו כשהוא מלא?

לפני 19 שעות, קורן בן אשר כתב:

סע נסיעה בין עירונית של חצי שעה

עירונית תופס?

סליחה על השאלות המציקות, פשוט אני מעדיף כמה שפחות לצאת החוצה, וגם יש המון משטרה ומחסומים, כי אני קרוב לבני ברק ולא רוצה שיתחילו לעצור אותי ולשאול שאולת, קניות אני מזמין הביתה כי לא רוצה ללכת פיזית ולהסתכן.

עריכה אחרונה על ידי wzo4
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, wzo4 כתב:

ואם הוא נשאר עד שהוא מתרוקן לגמריי או אם פשוט אנתק אותו כשהוא ממש חלש, זה אומר שהוא ימות ואי אפשר לטעון אותו מחדש אחרי כמה חודשים? מדוע כ"כ חשוב לנתק אותו כשהוא מלא?

שאלה מצויינת. סיכוי טוב מאוד שימות.

הסבר: ברגע שמצבר לא נמצא בטעינה 100%, מתחיל תהליך כימי הדרגתי של הצטברות מלח גופרית שבמוקדם או במאוחר יהרוג את המצבר. זו הסיבה שמצברים מתים מתישהוא. ככל שהמצבר יימצא במצב טעינה נמוך יותר, במשך זמן רב יותר, כך חייו ילכו וייתקצרו, עד שייגרם נזק בלתי הפיך. ראה גרף מצ"ב (מתוך batteryuniversity.com).

עירונית תופס?

נסיעה בין עירונית עדיפה על נסיעה עירונית, ונסיעה עירונית עדיפה על עמידה בסרק. לא אגיד לך שאם פעם או פעמיים תעמוד עם האוטו בסרק 20 דקות זה יהיה אסון, אבל אם אתה יכול להמנע - תמנע. תמצא תירוץ טוב לנסוע לסופר בעיר השכנה.

image.png.cb1fe92c688e75c4519d8b2c9f9d300c.png

• אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערכתי לפני כמה שנים ניסוי וגם תיעדתי אותו בפורום. מצבר EFB חדש היה אצלי באחסנה במחסן ממוזג (טמפרטורה 22-25 מעלות)  שנה. לאחר שנה הותקן ברכב, הניע "בחצי סיבוב" וממשיך לעבוד עד היום ברכב שנוסע מעט, יותר עומד מאשר נוסע. הניסוי היה ב 2017. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...