Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת סוזוקי sx4

caeyal
שימו לב! השרשור הזה בן 1833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

מצאתי סוזוקי sx4 GLA שנת 2010 למכירה (מחירון 26,800) ואני שוקל לרכוש אותה לאחר שתעבור בדיקה במכון. הבעלים מוכן להתחייב שהשילדה נקיה מפגיעות.

חיצונית יש עליה כמה מכות קטנות על הדלתות בחצי הימני של הרכב (לא ממש בולט), כמה שפשופים ושריטות.

בנוסף, נאמר לי שהרכב עבר תאונה זניחה מקדימה במהירות נמוכה מאוד ולא קרה כלום למעט תיקון הבגוז’ בחלק שקיבל מכה.

שאלותי:

1. האם על תאונה קטנה או מכות קטנות מסוג זה, נהוג להוריד ממחיר הרכב ?

איך קובעים כמה צריך להוריד מהמחיר ?

הכל נופל על המוכר או מתחלקים חצי חצי ?

1. האוטו עובר עוד חודשיים וחצי טסט, מה שאומר שאני אצטרך לשלם אוטוטו על טסט חדש. האם נהוג להוריד על זה כסף ?
  2. האם מקובל לסכם בזכרון דברים שאם יש בעיה בשילדה, מנוע, ראש מנוע או מערכת גיר, אזי עלות הבדיקה על המוכר ואני פטור מרכישתה ?
  3. במידה וימצאו בבדיקה ליקויים הדורשים תיקון, מי סופג את עלויות התיקון ?
    איך קובעים מהו ליקוי משמעותי ומהו סתם כיסוי תחת למכון הבדיקה ?
    האם על צמיגים שחוקים ומצבר ישן נהוג להוריד ?
  4. נאמר לי שהרכב מטופל במוסך מורשה בערך אחת לשנה. בדקתי את מפלס השמן ומהבנתי היה מעט מתחת למינימום. האם זה מצביע על בעיה ?

עריכה אחרונה על ידי caeyal
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- על החלפת פגוש טכמה מכות קטנות לא נהוג להוריד ברכב ישן.

על טסט קרב בהחלט אפשר להוריד מחיר.

2- כן יש מוכרים שמתחייבים לשילדה מנוע וגיר, אבל צריך לסכם לפני מה זה אומר, החלפת אטם ראש מנוע תיחשב כבעיה רצינית מבחינך ותרגוש החזר?

3- או שהמוכר מתקן או שמוריד לך מעלות התיקון.

4- צמיגים שחוקים אכן אפשר להוריד מחיר במיוחד עם הטסט קרב, בן כמה המצבר?

לגבי השמן, מתי בוצע טיפול אחרון? אתה בטוח שהיה מתחת למינימום? בדקת כשהמנוע קר?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, לא הצלחתי למצוא תאריך על המצבר, אז לא יודע.

לגבי השמן, הסתכלתי עכשיו על ספר הרכב. כן, לפי מה שראיתי היה טיפה מתחת למפלס. המוכר יצא עם האוטו לנסיעה של אולי דקה מביתו כדי לפגוש אותי (לפני כן המנוע היה קר). זה נחשב מנוע קר ? הבנתי מהמוכר שהטיפול האחרון בוצע לפני שנה.

לגבי 2, שאלה קשה, איני מבין מספיק כדי להגדיר מה זו בעיה רצינית או לא.

1- על החלפת פגוש טכמה מכות קטנות לא נהוג להוריד ברכב ישן.

על טסט קרב בהחלט אפשר להוריד מחיר.

2- כן יש מוכרים שמתחייבים לשילדה מנוע וגיר, אבל צריך לסכם לפני מה זה אומר, החלפת אטם ראש מנוע תיחשב כבעיה רצינית מבחינך ותרגוש החזר?

3- או שהמוכר מתקן או שמוריד לך מעלות התיקון.

4- צמיגים שחוקים אכן אפשר להוריד מחיר במיוחד עם הטסט קרב, בן כמה המצבר?

לגבי השמן, מתי בוצע טיפול אחרון? אתה בטוח שהיה מתחת למינימום? בדקת כשהמנוע קר?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, לא הצלחתי למצוא תאריך על המצבר, אז לא יודע.

לגבי השמן, הסתכלתי עכשיו על ספר הרכב. כן, לפי מה שראיתי היה טיפה מתחת למפלס. המוכר יצא עם האוטו לנסיעה של אולי דקה מביתו כדי לפגוש אותי (לפני כן המנוע היה קר). זה נחשב מנוע קר ? הבנתי מהמוכר שהטיפול האחרון בוצע לפני שנה.

לגבי 2, שאלה קשה, איני מבין מספיק כדי להגדיר מה זו בעיה רצינית או לא.

בדרך כלל נהוג לתת הצעה למוכר לפי מצב הרכב נראה לי ש 23500 זה מחיר הולם לאור הבעיות שציינת . אם הוא מסכים למחיר אתם ניגשים לבדיקה רק בשביל השקט שלך.

בהצלחה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוםו של דבר מדובר במשא ומתן.

נזקים קלים - אל תצפה מרכב בן 9 להראות חדש. זו אחת הסיבות לירידת הערך.

התחייבות לבדיקה - אישית, אם אמכר רכב, אסרב להתחייבות כזו. נפלתי קורבן לרמאות מצד מכוני בדיקה שייפו רכבים דפוקים והשחירו רכבים טובים. אין לי בעיה שהרכב ייבדק במכון, אבל לא אתחייב מראש על ממצאי הבדיקה. בודאי לא על המנוע, שבו תמיד יתכנו הפתעות גם ברכב שמתנהג יפה.

אגרת רשיון - היא מיועדת לשנה הבאה, כלומר אתה זה שתהנה ממנה. אתה יכול לנסות להתמקח - המוכר ממש לא חייב לך כלום.

רכב לאחר נסיעה - גם קצרה - אינו עם "מנוע קר". השמן נשאב מהאגן למנוע, ולוקח לו לפחות שעתיים עד שהוא מצטבר שוב. אתה צריך לבדוק את השמן לאחר שהרכב עמד לפחות שעתיים, או לקחת בחשבון שלא כל השמן באגן. נסה לבדוק בספר הרכב אם יש התיחסות לעניין (ניתן למצוא אותו במרשתת, אבל כיון שה-SX4 מופיע עם מגוון מנועים עליך לוודא שמדובר במנוע שנמכר בארץ).

מצבר וצמיגים - שוב, עניין של יכולת המו"מ שלך ושל המוכר.

בסופו של דבר - עד חתימת זכרון דברים אין לך שום התחייבות כלפי המוכר ואין למוכר שום התחייבות כלפיך. מקובל לחתום על זכרון הדברים לאחר הבדיקה במכון\מוסך. עד אז הרכב שלו והכסף שלך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש לראות את כל הקבלות על כל הטיפולים, אל תסמוך על "נאמר לי".

איזה יד האוטו, מה הק"מ, האם מי שמוכר אותו הוא הבעלים שרשום ברישיון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...