Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול השתתפות עצמית לרכב שכור בחו"ל

Murzilka
שימו לב! השרשור הזה בן 2427 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכל מקרה ביטול השתתפות עצמית הוא לרכב, לא למבוטחתוצריך להיות למבוטח אחד גם אם יש שני נהגים או יותר. לכן איני מבין למה רצו לגבות ממך פרמיה כפולה. נראה כמו טעות או אי הבנה של הנציג

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המחיר שהצגתי אצל PASSPORTCARD היה על נהג אחד.

בעבר היה $56 לנהג על התקופה שלי ועכשיו הוא $120 לנהג.

כמובן שאני צריך רק נהג אחד, אני.

התקופה היא לשבועיים, בולגריה באוקטובר.

הרכב ששכרתי הוא טויוטה קורולה 2016/7 אוטומטית, דרך אתר RENTALCARS.COM

והחברה שממנה אני לוקח את הרכב היא Top Rent A Car.

זה עיקר הפרטים שיש לי בהזמנה:

מה כלול

ביטוח תאונות (CDW)

ביטוח צד שלישי (TPL)

ביטוח גניבה (TP)

מס נמל תעופה

תשלום עבור שירותי חילוץ והצלה

מסים מקומיים

מס כבישים / מס רישוי ודרכים

קילומטרים ללא הגבלה

נהג נוסף כלול

לא כלול במחיר ההשכרה

בחלק זה מפורטות עמלות שיש לשלם בדלפק בגין מקום איסוף הרכב, מאפייני הנהג ואזור הנהיגה.

בחלק זה לא מפורטות עלויות נוספות, כגון חיובים בגין דלק, מושבי בטיחות לילדים או שירותים נוספים. פרטים לגבי חיובים אחרים מובאים בחלקים אחרים של מסמך תנאים והתניות זה.

באחריותך לשלם חיובים וקנסות כלשהם, לרבות אגרות [כביש / מעבר], אגרות גודש, דוחות על נהיגה במהירות מופרזת, וקנסות חניה ותעבורה.

אם נגרמו לכם חיובים כלשהם, כגון קנס בגין מהירות מופרזת או אגרת גודש שלא שולמו, חברת השכרת הרכב תנסה ליצור עמכם קשר כאשר הרשויות ישאלו אותם מי הנהג. הדבר יכול לקרות גם מספר חודשים לאחר השכרתכם – ובנוסף לחיוב המקורי, אתם תידרשו לשלם לחברה גם את דמי הניהול.

לתשומת לבך: כדי לאפשר לך להשוות בין הצעות שונות, האחדנו את המונחים המציינים את החיובים השונים. המונחים שבהם משתמשת חברת השכרת הרכב שלך עשויים להיות שונים במקצת.

עמלת נהג צעיר תחול על כל נהג בין הגילאים 21 עד 23 כולל - 6,00 € ליום, כולל מס.

חברת השכרת הרכב תחייב אותך בתשלום נוסף אם יהיה צורך ביותר מאשר ניקוי סביר של הרכב בתום תקופת ההשכרה.

למרבה הצער, החברה להשכרת רכב לא מסרה לנו מהו גובה החיוב הצפוי. צוות דלפק השירות יאשר אם חיוב זה חל עליכם או לא.

הגבלות גיל

הגיל המינימלי לשכירת רכב זה הינו 21.

גובה הפיקדון/ההשתתפות העצמית

אם אחד מהנהגים הינו בגילאי 21 עד 23 כולל, תצטרכו להשאיר פיקדון בסך 600,00 € כולל מס כאשר תאספו את הרכב שלכם. הפיקדון יוחזר בתום תקופת ההשכרה, כל עוד כל התנאים מולאו.

אם אחד מהנהגים הינו בגיל 24 ומעלה, תצטרכו להשאיר פיקדון בסך 300,00 € כולל מס כאשר תאספו את הרכב שלכם. הפיקדון יוחזר בתום תקופת ההשכרה, כל עוד כל התנאים יושמו.

אם אחד מהנהגים הינו בגילאי 21 עד 23 כולל, לרכב תהיה השתתפות עצמית במקרה של נזק בסך 800,00 € כולל מס.

אם אחד מהנהגים הינו בגיל 24 ומעלה, לרכב תהיה השתתפות עצמית במקרה של נזק בסך 400,00 € כולל מס.

אם אחד מהנהגים הינו בגילאי 21 עד 23 כולל, לרכב תהיה השתתפות עצמית במקרה של גניבה בסך 800,00 € כולל מס.

אם אחד מהנהגים הינו בגיל 24 ומעלה, לרכב תהיה השתתפות עצמית במקרה של גניבה בסך 400,00 € כולל מס.

הסדרי הכיסוי

בדלפק חברת ההשכרה תוכלו להחליט אם לקנות ביטוח נוסף להוריד או להפחית את ההשתתפות העצמית, או לכסות דברים שביטוח התאונות (CDW) לא מכסה כגון צמיגים ושמשות .

שימו לב: אם תקחו ביטוחים נוספים החוזה יהיה בינכם לבין חברת ההשכרה. כיוון ש Rentalcars.com לא תהיה מעורבת כלל, לא נוכל לעזור במקרה של חוסר שביעות רצון עם עלויות הפוליסה או עם כיסוייה.

אנא ודאו שאתם קוראים את התנאים הנלווים אשר אתם מקבלים את הסכם ההשכרה החתום בזמן איסוף הרכב על מנת לבדוק החרגות והגבלות בפוליסה.

----------

קראתי שיש מצבים שיש לך כפל ביטוחי שאתה מקבל מחברת ההשכרה ועדיין משלם על משהו זהה.

אני לא בטוח אם יש לי את זה כאן.

מה אתם ממליצים לי לעשות - ביטוח 'ביטול השתתפות עצמית' אצל החברה עצמה (Top Rent A Car) במקום?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. השתתפות עצמית של EUR400 אינה גבוהה, ספק אם מצדיקה רכישת ביטול השתתפות עצמית, אלא אם מדובר במשהו זול מאד (אירו בודדים ליום).

2. רנטאלקארס עצמם מוכרים פוליסת כיסוי השתתפות עצמית, בדוק מולם.

3. יש מדינות - מוכרת ביניהן היא איטליה - שבה החוק מתיר מכירת ביטוח רכב שור רק לחברת ההשכרה, כמובן שבמצב כזה אף אחד לא ימכור לך כיסויים נוספים.

4. אני ממליץ לך להתקשר לחברת ההשכרה בבולגריה ולברר את הפרטים. לעתים קרובות אלה דברים שאינם מופיעים באתר, או שהם לא לגמרי ברורים. בדוק גם לגבי הוצאת הרכב מתחומי המדינה אם אתה מתכוון לעשות זאת, הגבלות על נסיעה בדרכים כאלה או אחרות וכו'.

בפורים שכרתי רכב בסרביה השכנה. קיבלתי גרוטאה אמיתית, אבל ביטול השתתפות עצמית עלה 6 אירו ליום, שאותם שילמתי בשמחה. החזרתי את הגרוטאה בלילה לש.ג. של בניין המשרדים בו שכנה חברת ההשכרה, ויותר לא שמעתי מהם.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחשבה נוספת - 9 דולר ליום זה לא זול, אבל ממש לא מופרך. להשוואה נסה לבדוק את רנטלקארס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתבתי כאן זה בעצם של RENTALCARS, וגם למעלה בהזמנה כתוב לי:

[TABLE=class: width320]

[TR=class: noprint]

[TD][TABLE=class: width272nested, align: left]

[TR]

[TD=width: 528]הגנה על השתתפות העצמית[/TD]

[TD=width: 24][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2]ההשתתפות העצמית שלך כרגע לא מוגנת:[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2]why_tick.gif התוכנית שלנו מגנה עליך מתי שדברים משתבשים במהלך השכירות[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2]why_tick.gif ההשתתפות עצמית שלך מוגנת במקרה שהרכב ניזוק[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2]why_tick.gif במידה ויש תאונה במהלך ההשכרה תקבל החזר מלא של ההשתתפות עצמית [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2](ממחיר של ₪33.61ליום סך הכל ₪470.54) [/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

זה די הרבה.

הרכב עצמו לכל התקופה עולה לי 1184 ש"ח אז 470 זה כמעט מחצית מהסכום הכולל אבל רבע מ-400 יורו השתתפות עצמית.

אנסה ליצור קשר עם חברת ההשכרה עצמה, ממנה אאסוף את הרכב ואולי יש להם מחיר טוב יותר.

בגלל זה רציתי לעשות ביטוח ביטול השתתפות של PASSPORTCARD במחיר של $56 שזה חצי מהסכום המוצע לי כרגע אבל עכשיו שהם העלו את המחיר ל-$120 מעדיף לעשות את זה בחברת ההשכרה אם כבר.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אוסיף הערה.

היום כל החברות גובות: "דמי פתיחת תיק". משהו בין 50 ל- 100 יורו.

לא משנה אם אתה אשם או לא. לא משנה מה גודל הנזק. עוד דרך לעשות עוד קצת כסף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת.

חברת ההשכרה הגיבה לי למייל:

Additional full protection insurance for Toyota Corola IDAR is 9 euro per day and can be added when you will collect the car in the office.

This service is optional and fully removes your liability in case of damage or theft of the vehicle (zero excess). Valid only if a protocol from the Police Authorities is presented and the car keys and documents are returned. Does not cover damage to the vehicle due to driving under the influence of alcohol, other intoxicating substances.

כלומר זה עולה 9 יורו ליום, זה 135 לתקופה = 575 ש"ח.

זה מחצית מהעלות הכוללת.

אני די שוקל לא לרכוש את זה. כן חשבתי לרכוש בגלל בולגריה עצמה אבל לא יודע, מרגיש לי לחינם.

בעיקר בגלל מה ש-blackice רשם וגם כי זה ממש מייקר את עלות ההשכרה.

באיטליה שכרתי רכב ל-5 ימים והכל היה פיקס. לא שילמתי על דבר כזה כי גם האמת לא ידעתי על זה אז.

וגם פה היא רושמת רק אם יהיה לי דוח מהמשטרה. אם שרטו לי את הרכב או נכנסו בי כשהיה בחניה, מאיפה אשיג דוח משטרה? ללכת למשטרה ולהתלונן על שריטות או מכה לרכב כשחנה? נשמע לי מוזר :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאורטית למי ששוכר רכבים המון משתלם לא לעשות ביטול השתתפות עצמית.

אבל - קח בחשבון שזה ששכרת פעם אחת והכל היה טוב, לא אומר כלום.

באחת הפעמים האחרונות ששכרתי רכב - בדרך לשדה גיליתי מכה שלא שמתי לב אליה לפני, כנראה בלילה מישהו נכנס ברכב בחנייה.

מזל שעשיתי ביטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל אם קורה לי דבר כזה, מה אני אמור לעשות? ללכת למשטרה, למלא דוח על נזק לרכב ואז את זה לקחת לחברת ביטוח? הרי מי בסוף יאמין שהנזק שנגרם זה בגלל מה שאני טוען..?

אשמח אם תפרט מה התהליך שעשית ואם היית צריך למלא דוח משטרה כדי לא לשלם השתתפות עצמית למרות הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת.

חברת ההשכרה הגיבה לי למייל:

כלומר זה עולה 9 יורו ליום, זה 135 לתקופה = 575 ש"ח.

זה מחצית מהעלות הכוללת.

אני די שוקל לא לרכוש את זה. כן חשבתי לרכוש בגלל בולגריה עצמה אבל לא יודע, מרגיש לי לחינם.

בעיקר בגלל מה ש-blackice רשם וגם כי זה ממש מייקר את עלות ההשכרה.

באיטליה שכרתי רכב ל-5 ימים והכל היה פיקס. לא שילמתי על דבר כזה כי גם האמת לא ידעתי על זה אז.

וגם פה היא רושמת רק אם יהיה לי דוח מהמשטרה. אם שרטו לי את הרכב או נכנסו בי כשהיה בחניה, מאיפה אשיג דוח משטרה? ללכת למשטרה ולהתלונן על שריטות או מכה לרכב כשחנה? נשמע לי מוזר :?

לא רלוונטי כמה זה ביחס לעלות ההשכרה, רלוונטי כמה זה עולה ביחס לעלות ההשתתפות עצמית ולסיכוי לנזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני יודע.. עייפות בעבודה :roll: ירד לי האסימון אחרי שהגבתי פעם נוספת.

טוב אני ממש מתלבט.

שמתי לב ש-RENTALCARS לוקחים 9 דולר ליום והחברה המשכירה לוקחת 9 יורו ליום ולכן ההפרש הוא כ100 שקלים בין לשניה.

אם מישהו התנסה עם נזק שעשו לו לרכב והיה צריך למלא דוח משטרה או משהו אחר כדי באמת לא לשלם השתתפות עצמית למרות שהיה לו ביטוח,אשמח אם יפרט. שאוכל להשכיל מעט ולהיות יותר בטוח בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נבחן את השאלה מנקודת מבט מתימטית.

ביטול השתתפות עצמית יעלה 135 יורו. השתתפות עצמית עצמה, במקרה שתאלץ להפעיל אותה, תעלה 400 יורו.

במקרה שלא תבטל את ההשתתפות העצמית, תוחלת התשלום שלך תהיה p * 400, כאשר p היא ההסתברות לכך שתאלץ להפעיל אותה. לכן התחום המשתלם עבורך הוא זה שבו התשלום עבור הביטול נמוך מהתוחלת, כלומר 135

כלומר, אם אתה מעריך שהסיכוי שתאלץ להשתמש בהשתתפות העצמית גדול מ-33.75%, משתלם לך לרכוש את הביטול. אחרת - לא.

בנוסף, קח בחשבון את העובדה שההשתתפות העצמית לא מאוד גבוהה אבסולוטית. כלומר הסיכון שלך בכל מקרה חסום ב-400 יורו (במקרה שאתה לא רוכש את הביטול).

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^ זה גם לא לחלוטין נכון.

יש נזקים שאינם מכוסים, חלקו התחתון של הרכב + זכוכיות כמדומני. צריך לבדוק.

בכל אופן, ביטול השתתפות עצמית אישית אני מוכן לשלם גג עד 15% מגובה ההשתתפות העצמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

d30 - אם כך rentalcars , פאספורטקארד וחברת ההשכרה לוקחים סכומים דומים מאד.

במקרה של 9 אירו בחברת ההשכרה מול 9 דולר בחברה חיצונית ה-9 אירו מנצח בגדול, כיון שזה חוסך לך את חיפוש הדנטים הזעירים בקבלת הרכב, אלה שאחר כך מחייבים ותך בגינם בהחזרה. ואל תחשוב שבמקרה של תאונה לא יהיו לך הוצאות נוספות עד שתקבל החזר מהביטוח החיצוני.

אישית, בשביל השקט הנפשי, אני משלם 9 אירו ליום לשבועיים, שזה כ-530 ש"ח.

ד"א בבולגריה אל תסמך על מחירים באירו אלא בלבה, כיון שהמחיר באירו הוא קירוב בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון שלי עדיף לעשות ישירות מול החברה, בהשכרה לפני האחרונה אפילו לא לקחו ממני דמי ערבון וכשהרכב חזר עם מכה קטנה בדלת שאין לי מושג אם שלי או לא שאלו למה לא הודעתי אמרתי אין לי מושג לא ראיתי לא שמעתי אבל בגלל זה עשיתי ביטוח עשו פרצוף ושחררו.

ובפעם האחרונה שהשכרתי גם לשבוע ראו שיש לי ביטול השתתפות עצמית אפילו לא בדקו את הרכב לקחו מפתח והבחורה אפילו הקפיצה אותי למלון ברכב שנהגתי בו שהיה לא רחוק וזהו .

שניהם היו דרך אויס .

לגבי רנטאלקארס הכל טוב ויפה על הנייר אבל לך חפש אותם אחרי זה במידה ותצתרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...