Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברי הפורום החיים בגולה, ובמיוחד בארה"ב...אנא התפקדו

golangti
שימו לב! השרשור הזה בן 400 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

מישהו פה חידש לאחרונה דרכון ישראלי בארה"ב? הבנתי שלא כמו בישראל פה עדיין עושים דרכון רגיל, ולא ביומטרי, נכון? ולכמה שנים הוא תקף?

ואם כן, כמה זמן לוקחת הפרוצדורה הזאת בDC?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
היי

מישהו פה חידש לאחרונה דרכון ישראלי בארה"ב? הבנתי שלא כמו בישראל פה עדיין עושים דרכון רגיל, ולא ביומטרי, נכון? ולכמה שנים הוא תקף?

ואם כן, כמה זמן לוקחת הפרוצדורה הזאת בDC?

תודה מראש!

לא יודע איך עובדים החזרי מס לתיירים בארה"ב (אם קיימים בכלל), אבל נקודה למחשבה: אני ממתין לחדש את הדרכון שלי בישראל, הנציגים של global blue לא בדיוק מחוברים למערכות המס כרגע - אז כל עוד הדרכון הונפק בישראל, אפשר להמשיך לחגוג על החזרי מעמ כשיוצאים לבקר את המשפחה :-)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מקפיץ את השרשור, גם כדי לראות אם יש עוד ישראלים בגולה וגם כדי לחלוק את הפרוייקט הבא:

https://newmedia.calcalist.co.il/back-home/index.html

אחד הציטוטים שמאוד נגע לליבי ואני גם מאוד מסכים איתו במידה מה הוא: "אנחנו והאמריקאים זה כמו שמן ומים, לא יכולים להתערבב". התחושה שלי אחרי שנתיים כאן היא שזה מאוד מאוד נכון. יכול להיות שאנחנו עוד לא עשינו מספיק אדפטציה כדי שנוכל להשתלב עם האמריקאים ויכול להיות שפשוט ככה זה תמיד יהיה. רוב החברים שלנו הם ישראלים, האמריקאים שעד כה ניסינו להתערבב איתם - זה לא הלך. אולי זה יבוא עם הילדים בבוא היום.

בכל אופן, אני כבר כמעט שנתיים בארה"ב, בנתיים לא מתכנן לחזור לישראל ולא רואה את זה באופק. תמיד יש געגוע בלב אבל אחרי עשרה ימי ביקור כל חצי שנה אני מצליח לספק את הגעגוע.

חג שמח ושנה טובה לחברי הפורום, כולל אלה החיים בגולה :)

עריכה אחרונה על ידי קאררה

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי מרפרוף מהיר יחסית שמרבית החוזרים - זה בגלל הילדים. ואת זה אני מבין לגמרי (אפילו שאין לי ילדים). שאר הדברים - זה מאוד עניין של איזה בנאדם אתה. אם חשובה לך תחושת הקהילתיות והגורל המשותף (אפילו אם זה גורל די מסריח) - אז יהיה לך קשה בחו"ל.

יש אנשים, ואולי אני ביניהם באיזו צורה, שאצלם דווקא חוסר השייכות מקל קצת על החיים. וזה לא סותר כמובן שמתגעגעים למשפחה ולחברים...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הילדים מחברים אותי לפה.

במיוחד שיש לנו עוד דרגה של חברים ״אמריקאים״ (מה זה אמריקאים ? במיוחד כשחצי מהם מהגרים בדור הזה או הקודם גג...)

אני מצאתי את החברים האמריקאים שלי בעיקר מתוך התחביבים - אז יש לי כמה קבוצות חברים - רובן קשורות לרכבים (חברה של ימי מסלול , חברה של BRZ וכו) שנפגשים איתם פעם / פעמיים בשבוע ואוכלים את הראש כל היום אונליין.

ובנוסף לזה כמו שציינתי מהילדים יש להם חברים + הורים שזה עוד מעגל של חברים אמריקאים.

ישראלים פה ? חוץ מהעבודה וחברים מישראל שעברו לפה (שגם אותם אני פוגש פעם ב... ) - לא ממש יוצא לי לפגוש / להתחבר.

(וזה לא שחסר פה - אני גר ליד פייר לון - שזו עיר שבערך בכל מקום שתלך אליו תשמע עברית ולרוב של ישראלים לשעבר)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חבר בכמה קבוצות בפייסבוק ופורומים שקשורים למעבר לארה"ב וחיים בארה"ב, ואני שם לב שלרוב ישראלים מחפשים מקום שיש בו ישראלים אחרים, קהילה ישראלית, חנויות, מכולות, בתי ספר ועוד, לי אישית זה נראה שישראלים לא ממש רוצים להתערבב בכלל אלא להמשיך לחיות ב"ישראל" רק בארה"ב.

אנחנו גרים במקום שאין ממש ישראלים באזורנו (לנקסטר, פנסילבניה) היחידים שנתקלתי בהם היו בכל מיני עגלות/חנויות מפוקפקות בקניונים מתים, וזה ממש לא מפריע לי, כן מתגעגעים למשפחה ולחברים, אבל עברנו לפה בלי כוונות לחזור, לפחות לא בעתיד הקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצון לגור ליד אנשים דומים לך היא התנהגות משותפת לכל העמים. כל קבוצת מהגרים גדולה תמיד בונה לעצמה סוג של גטו תרבותי לדוגמא סינים בארה"ב, רוסים בישראל, איטלקים בארה"ב ועוד ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה הבאת את זה. איפה שאני גר די הרבה ישראלים מתרחקים אחד מהשני. הדבר היחיד שהם מתקרבים בו זה שחלקם באים לבית הכנסת בחגים כדי להרגיש קצת את רוח החג.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת, מה אתה משווה רוני אתה חי בתיזנעאמו... XD

לנסיוני, הבחור צודק לגמרי. רוב הישראלים שאני מכיר כאן אכן מתמקדים במציאת קליקה ישראלית, חלקם מודים שזו העדפתם, חלקם טוענים שאמריקאים לא מתחברים.

אנחנו בכ"א, עובדים גם על זה וגם על זה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתי האמריקאית הסבירה לי את זה בפשטות - מה שאנחנו בתור ישראלים רואים בתור חבר (friend), האמריקאי רואה בתור מכר (acquaintance) - וזה כל הסיפור. ברגע שמתאמים ציפיות בהתאם, הכל נהפך להיות הרבה יותר פשוט...

אני גר ליד פייר לון - שזו עיר שבערך בכל מקום שתלך אליו תשמע עברית ולרוב של ישראלים לשעבר

בכל צפון מזרח ניו-ג'רזי יש אחוז גבוה של יהודים וישראלים, אבל ללא ספק מה שמייחד את Fair Lawn הוא האחוז הגבוה (ביותר בכל בארה"ב כמדומני) של יוצאי ברית המועצות - בכל מקום אתה שומע רוסית (הלוואי עברית...) ואם תסתכל לתוך הרכבים בעיירה, יש סיכוי די גבוה שתמצא דגל של אוקראינה. לפני שנה ידעתי רק קללות ברוסית מתקופת הצבא. היום - יא פנימאי אטליצ'נה פא-רוסקה :)

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת, מה אתה משווה רוני אתה חי בתיזנעאמו... XD

לנסיוני, הבחור צודק לגמרי. רוב הישראלים שאני מכיר כאן אכן מתמקדים במציאת קליקה ישראלית, חלקם מודים שזו העדפתם, חלקם טוענים שאמריקאים לא מתחברים.

אנחנו בכ"א, עובדים גם על זה וגם על זה.

הלו, מבחינתי אתה זה שחי בתיזנעאמו - טקסס זה לא המדינה הזותי עם הקובואים?

אולי הרבה ישראלים באמריקה בעצם מנסים להפוך אותה לישראל השנייה, בעוד ישראלים במקומות אחרים מחפשים... משהו אחר

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב , החדשות הרעות הן שאני מוכר את הBRZ.

אני כבר לא צריך אוטו להסיע את הילדים הגדולים לגן + הייתי צריך סכום כסף מסוים בשלוף.

עדיין רציתי להשאיר אותו בנוסף לאוטו של אשתי (WRX) למקרה ש... + רציתי עדיין משהו שאני אוכל לקחת למסלול / למפגשים / לנקות את הראש.

אז החדשות הטובות הן שיש מחליפה דיי יחודית - גם בנוף המקומי (אחת מ5000 וקצת בעולם) וזו מאזדהספיד מיאטה.

למי שלא מכיר - 1.8 טורבו עם קצת פחות מ180 כ״ס, 6 הילוכים , דיפרנציאל מוגבל , בילשטיין וכל הדברים הנחמדים. שנת 2004 בגרושים (תזמון טוב - עם סוף הקיץ כולם נפטרים ממכוניות פתוחות).

IMG_1373.jpg

IMG_1371.jpg

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה אחלה קנייה, אם כי במהלך החורף ממילא כנראה תאפסן אותה רוב הזמן, לא?

גרמת לי להסתכל קצת בלוחות אצלי. מיאטה 2001 ב-2500 יורו... אבל באמת שאין לי מה לעשות איתה פה, במיוחד כשהחורף מתקרב.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...