Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיישן נקישות *נמחקו סימני קריאה בכותרת*

almog
שימו לב! השרשור הזה בן 7069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חיישן הנקישות יושב על בלוק המנוע ותפקידו לזהות בעירה לא נכונה בתאי השריפה (דטונציה) ולהעביר מידע על כך למחשב המנוע , כתגובה למידע שמועבר למחשב מחיישן הנקישות מוזרם יותר דלק לאותו תא בעירה ע"מ לקרר אותו ולמנוע נזק למנוע , וכמו כן מתבצע איחור הצתה ( לרוב 2 מעלות ) ע"מ לתקן ולהסדיר את פעולת המנוע .

במידה והחיישן תקול תתכן פגיעה בסלילי ההצתה , פגיעה בצילינדר ובבוכנה כתוצאה מחום גבוה , זיופים בפעולת המנוע .

מקווה שכיסיתי את הכל , אשמח אם יוסיפו לתשובתי אחרים .

"...You CanT Make a Hoe a House Wife"

Dr. Dre , 2001

דוד גודלי , תעשה לי ילד פג !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשפה הכי פשוטה- איתור "צילצולים" ושינוי ההצתה בהתאם.

כשהוא לא עובד יכולים להיווצר צילצולים,שריפה לא יעילה ועד נזק לבוכנות ברכב מוגדש.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והחיישן תקול תתכן פגיעה בסלילי ההצתה , פגיעה בצילינדר ובבוכנה כתוצאה מחום גבוה , זיופים בפעולת המנוע .

הפגיעות האלו יכולות להווצר אפילו כאשר אין נקישות.

הרי החיישן אמור לאתר נקישות, ובמקרה של נקישות לתקן, אך אם אין בכלל נקישות והמנוע עובד רגיל - עדיין ייתכנו כל הפגיעות שציינת?

תודה!

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

יש לי שתי שאלות:

1. מהו חיישן נקישות, מה תפקידו?

2. מה קורה שחיישן נקישות מקולקל, או פגום?

תודה אלמוג

חיישן נקישות, זהו חיישן במערכת הזרקת דלק שמבוסס על גביש פיאצוקרמי שמשדר אות חשמלי ביחס ללחץ על הגביש.

החיישן ממוקם על בלוק המנוע במרכזו, במידה ויש שני חיישנים, אז כל אחד ממוקם על בלוק המנוע בין שני צילינדרים.

כאשר יש רעש נקישה במנוע (צילצולים) החיישן משדר למחשב בקרת המנוע את הנקישה לפי עוצמתה, המחשב מאחר את הצתה באופן הדרגתי עד להעלמות הנקישה, או עד גבול סף השינוי של המחשב.

כאשר חיישן הצתה תקול, יתכן ותתדלק נורת תקלה בלוח השעונים, ו/או לא יתבצע איחור הצתה כאשר יש נקישות, והמנוע יצלצל.

נסיעה עם מנוע מצלצל לאורך זמן, עלולה לגרום לנזק כבד לחלקי המנוע הפנימיים, כגון טבעות בוכנות או בוכנות שבורות נזק לשסתומים תאי שריפה ולמצתים.

QuickSilver רשמת נזק לסלילי הצתה, לא ברור לי למה, אולי תסביר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם רשמו נזק לטווח הארוך!!

תושה על התשבות!

אני מתכוון לטווח הקרוב, נגיד עכשיו הוא לא עובד !

אבל השאלה שלי מה קורה במצב נסיעה?

מה מרגישים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם רשמו נזק לטווח הארוך!!

תושה על התשבות!

אני מתכוון לטווח הקרוב, נגיד עכשיו הוא לא עובד !

אבל השאלה שלי מה קורה במצב נסיעה?

מה מרגישים?

כלום...רק שומעים צילצולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר להתעלק קצת.. איך בדיוק מזהים נקישות ?.

בקליאו למשל יש רעש קבוע מהמנוע אבל אני לא יודע אם זה בדיוק נקישות.

כמו כן אין שום נורית שעובדת וכו'.

ובבוקר לדוג' יש עניין של ההתנעה שהיא דיי כבדה (בגלל הקור) ומה זאת אומרת כבדה, זאת אומרת שהיא לא חלקה בכלל והטורים בהצלחה קופצים יחסית גבוהה וגם עד שהם מתייצבים יש רעידות ברכב.

למרות שנאמר לי שזה מעיין תופעה ידועה בקליאו אני שואל כדי לדעת בדיוק מה זה נקישה ואיך לזהות אותם ואת הצלצולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

danniel, או מישהו אחר, האם תוכלו לענות על שאלתי?

אם המנוע תקין, ולא נוקש/מצלצל (ז"א אין צורך בתיקוני הצתה או תוספות דלק), האם חיישן תקול גם פוגע בפעולת המנוע?

תודה!

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

מענין למה חישן הנקישות הפסיק לעבוד.

האם ניתלש לא החוט בזמן פרוק ראש מנוע כמו שקורא כאשר הולכים למכונאי "בזול"?

בברכה בני ל.

נ.ב אני יודע שהחישן הזה יקר ברכישה.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...