Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוזל קירור, ניסאן מיקרה 2014 (מילוי נוזל שמשות למערכת קירור בטעות)

Oran147
שימו לב! השרשור הזה בן 3183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אל תקנה ואל תשים שום נוזל שהוא לא נוזל הקירור המקורי של הרכב שלך. גם אם זה אומר לקחת אוטובוס למוסך.

אוקיי. אז כמה ליטר אני צריך לקנות כדי למלא את המיכל מחדש? ומה העלות בדרך כלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתם לא מבינים כמה חאפרים המוסכים המורשים האלה..הלכתי לקנות את הנוזל אשכרה המוסכניק אומר לי תרוקן ותמלא במי ברז זה לא משנה. קניתי אבל מה זה השטויות האלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה ניסיון אתה מדבר? אני לא רוצה לתת למוסכניק שהניסיון שלו זה לשים מי ברז במערכת קירור להתקרב לאוטו שלי, לא משנה באיזה מוסך הוא עובד... :S

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם לא מבינים כמה חאפרים המוסכים המורשים האלה..הלכתי לקנות את הנוזל אשכרה המוסכניק אומר לי תרוקן ותמלא במי ברז זה לא משנה. קניתי אבל מה זה השטויות האלה?

כשקונים נוזל קירור תרכיז, על האריזה רשום משהו כזה:

במדינות קרות עד מינוס 40 מעלות בחורף שים 70% תרכיז, 30% מים.

במדינות עם אקלים בינוני, עד מינוס 20 מעלות בחורף שים 50% תרכיז, 50% מים.

במדינות חמות עד מינוס 10 מעלות בחורף שים 30% תרכיז, 70% מים.

בכל המקרים האלו תכונות של נוזל קירור ישמרו, מה שמשתנה זה רק נקודת הקיפאון.

מה שאני בא לאמור, שאם רוקנת שליש ליטר מי סבון והשלמת שליש ליטר מי ברז, ריכוז הנוזל במערכת ירד טיפה אבל שום דבר מעבר לכך לא יקרה.

אם מדובר בכמות יותר גדולה, כמובן רצוי מאוד למלא נוזל מקורי ולא מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקונים נוזל קירור תרכיז, על האריזה רשום משהו כזה:

במדינות קרות עד מינוס 40 מעלות בחורף שים 70% תרכיז, 30% מים.

במדינות עם אקלים בינוני, עד מינוס 20 מעלות בחורף שים 50% תרכיז, 50% מים.

במדינות חמות עד מינוס 10 מעלות בחורף שים 30% תרכיז, 70% מים.

בכל המקרים האלו תכונות של נוזל קירור ישמרו, מה שמשתנה זה רק נקודת הקיפאון.

מה שאני בא לאמור, שאם רוקנת שליש ליטר מי סבון והשלמת שליש ליטר מי ברז, ריכוז הנוזל במערכת ירד טיפה אבל שום דבר מעבר לכך לא יקרה.

אם מדובר בכמות יותר גדולה, כמובן רצוי מאוד למלא נוזל מקורי ולא מים.

ואם אני מרוקן הכל וממלא נוזל קירור מקורי, אני צריך להוסיף מים לעסק??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל נוזל קירור של ניסאן במוסכים מורשים הוא רק מקורי של היצרן ולא והוא מוכן לשימוש.

אז קניתי את המקורי מניסאן 5 ליטר ב200 שקל.. עכשיו אני בודק ואני רואה שהנוזל שהם מכרו לי ירוק.. הקודם היה כחול.. זה בסדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלה צילום של המיכל שרכשת בבקשה. בעקרון אין שום בעיה לערבב ביו שני סוגי הנוזלים.

עדיף לרכוש את הכחול בגלל זמני החלפה ארוכים יותר של עד 10 שנים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BUKI אמר דברים מאוד נכונים בקשר לאחוזי ערבוב של נוזלי קירור, אני אישית מעדיף את האופציה המינימלית, בגלל שהמזג אוויר בישראל מאפשר זאת.

30% נוזל קירור ו-70% מים מזוקקים, מה שטוב בזה שהמים סופגים חום יותר טוב מנוזל קירור, וזה חשוב למשל ברכב עם ביצועים גבוהים שעובר יום יום חיים לא קלים בנהיגה אגרסיבית בחום הישראלי.

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק חשוב לדייק, 30% נוזל קירור שמגיע כתרכיז וכשעל אריזה שלו רשומה אפשרות דילול באחוז כזה לארצות חמות.

לנוזל שמגיע מוכן לשימוש לא מוסיפים מים בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קניתי את המקורי מניסאן 5 ליטר ב200 שקל.. עכשיו אני בודק ואני רואה שהנוזל שהם מכרו לי ירוק.. הקודם היה כחול.. זה בסדר?

זה בסדר גמור.

עריכה אחרונה על ידי Dan-idin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...