Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זקוק לייעוץ לפני קניית קיה סיד מודל 2009

Benio
שימו לב! השרשור הזה בן 3302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, אני מחפש רכב כבר זמן מה.. נתקלתי במודעה של קיה סיד יד ראשונה שנת 2009. הרכב עדיין באחריות לעוד שנה. קילומטרז' כ-55 אלף.

נפגשתי עם המוכר וראיתי את הרכב. האוטו נראה מאוד שמור, מטופל - ראיתי ספר טיפולים, טיפולים בזמן. על פניו נראית כמו מציאה. כמובן שאם אחליט סופית אקח את הרכב לבדיקה, המוכר מוכן להתחייב בבדיקה שאין פגיעות רציניות/שלדה.

זקוק לעזרה מכם לגביי המשא ומתן על המחיר, לפי מחירון לוי יצחק הרכב שווה 55 אלף, המוכר מוכן למכור ב50 אלף. לדעתי זה עדיין מעט גבוה. יש לי חבר שאביו מנהל מוסך והוא תמיד אומר שעלות הרכב + עלות יישור הקו לאחר הקנייה אמורה להגיע למחיר מחירון.. במידה ואוריד את המחיר ל48000 האם זה שווה או שיש להתמקח עוד? (אציין שזאת פעם ראשונה שאני רוכש רכב ואני משלם ממיטב כספי מה שנקרא).

דבר נוסף, האם יש פה בעלי קיה סיד או אחרים שמבינים בעניין הבא ויכולים להעיד מניסיונם.. הרכב עצמו לא מלהיב לנהיגה אבל זה לא בראש סדר העדיפויות. מה שמאוד הפריע לי בנסיעה (כ-17 דקות) היו המושבים הקשיחים (נהגתי על הI30 והיא הרגישה יותר נוחה). השאלה היא האם הקשיחות של המושבים זה עניין של הרגל או שאי הנוחות שהרגשתי בגב תמיד תורגש בנהיגה ברכב..?

סליחה על האורך ותודה לעונים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר הוא תמיד פונקציה של הסכמה ממוכר מרצון לקונה מרצון. רק אתה יודע בכמה שווה לך לקנות ומה מצב הרכב הספציפי ביחס לרכבים אחרים בשוק.

לגבי נוחות הנסיעה, אם לא היה לך נוח, סביר להניח שגם בנסיעה ארוכה וממושכת יותר לא יהיה לך נוח. אבל כדאי שתבדוק את זה בנסיעה ארוכה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהאחריות הינה לגיר ולמנוע בלבד.

לגבי נוחות הנסיעה - מעבר למושבים קשים יש לסיד גם מתלים קשים, שיכוך זה לא הצד החזק שלה. לא משהו שובר שיניים, אבל בהחלט פחות נח.

בעניין המחיר לא קיים ביניכם פער גדול. חכה לתוצאות הבדיקה, תורידו את הריג'קטים מהמחיר - וזה אמור להסגר באזור המחיר שאתה רוצה.

בנוגע לאופי הרכב - מנוע נמרץ ודוושת גז שמגיבה בחדות, גורמים לתחושה של רכב זריז. בעניין ההתנהגות, היא הפתיעה אותי יותר מפעם אחת - הסיד יודעת לתת פסיעה כשמבקשים (וזה לא דורש יותר מדי). יותר טוב מהאסטרה שברשותנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ככה המחיר נמוך ב 10% ממחיר המחירון לרכב שנתוניו טובים.

למה לדעתך צריך לרדת עוד?

למה לדעתך עלות ישור הקו תגיע ל 5000 ש"ח.

המחיר צריך להיות הוגן לשני הצדדים, אלא אם אחד הצדדים לחוץ או מסתיר מידע.

אם הרכב הוא כפי שאתה מתאר, המחיר המבוקש הוגן.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Ziv תודה.

לסולל הדרך, בתור קונה האינטרס שלי הוא לקבל מקסימום תמורה במינימום מחיר. ואם השוק כרגע הוא לטובת הקונה למה שלא אנסה לנצל זאת?! זאת כמובן תוך ניהול משא ומתן בצורה מכובדת. זאת זכותו המלאה של המוכר להגיד לי ללכת להתפגר אין מצב להורדה נוספת במחיר. אני מחפש רכב כבר זמן מה ויצא לי לראות לא מעט רכבים עם נתונים מאוד אטרקטיביים שלא נמכרו כ"כ מהר או בכלל. ובמבט קדימה יום אחד אני גם אמכור את הרכב שאקנה ואעמוד מול אותו שוק או שוק שבו למוכרי רכבים אפילו יותר קשה אז אני מנסה להוציא כעת כמה שפחות. אולי החשש שלי מוגזם אבל ככה אני רואה את הדברים כעת.

לגביי היישור קו, שכחתי לציין שמבחינת מחירון יד 2 הרכב שווה כ 50 אלף ש"ח, אז מחיר של 48 אלף משאיר כאלפיים ש"ח ולא חמש אלף.

עריכה אחרונה על ידי Benio
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון יש 2 הוא לא מחירון מחייב. אז בל נתמם.

מחירון יד 2 נותן מחיר ריאלי יותר. וכנראה שמחיר השוק הוא באמת סביב ה 50 אלף.

אין הרבה ישור קו ברכב קוראני מטופל, אולי צמיגים ומצבר.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מול הבחור הזה שמוכר ב-50 אלף, יש בערך עוד 100 קיה סיד בוגרות ליסינג עם ק"מ דומה, משנתונים צעירים יותר. זאת מכיוון, שההנחות על רכבים כאלה מתחילות מ-15% ומסתיימות ב-25-27%.

אם אתה חושב שהוא מקבל הרבה טלפונים, אתה טועה. יש לאנשים הרבה אופציות בתקציב מסוג זה, בוודאי ובוודאי כשמציעים להם רכבים חדשים יותר, בתשלומים חודשיים ועם התחייבות לתיקון כל הריג'קטים בתוך המחיר שהם משלמים.

אני הייתי מנסה להוריד אותו לכיוון של 45K, עד כמה שאפשר. זה לדעתי המחיר הריאלי לרכב הזה, בהתחשב בהיצע שיש כרגע בשוק הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלנו מנקודה שבה אני אמרתי ש45 אלף הם המקסימום שאני יכול לשלם (שזה באמת התקציב וממש לא רציתי/יכולתי לחרוג) ומצידו הוא רצה למכור את הרכב בלא פחות מ50 אלף. הסכמנו להיפגש באמצע ולסגור על 47 אלף כל עוד הרכב יוצא בבדיקה תקין.

ד"א האם חוץ מפגיעות שילדה ותאונות מקובל להכניס סעיפים נוספים לטופס התחייבות לפני בדיקה? ז"א שבטופס יצוין שאין תאונות/פגיעות שלדה/הגיר והמנוע תקינים/ ושאם יש צורך בתיקון חלק או רכיב שעלותו למעלה מX ש"ח עלות הבדיקה על המוכר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למנוע ולגיר יש אחריות של היצרן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז? למוכר אין כאן אינטרס לשקר אבל זה אומר שאני צריך לסמוך עליו בעיניים עצומות? אולי אני אגיד למכון בדיקה לדלג על בדיקת מנוע וגיר וזהו.. אולי אני טועה אבל מההודעות הקודמות שלך אתה מנסה להציג אותי בתור חמדן או מישהו שמנסה לדפוק את המוכר, אני לא הבנתי ממש למה. זאת קניית רכב ראשון שלי וזו הקנייה הכי גדולה שעשיתי עד היום אז אין שום סיבה שלא אהיה זהיר יתר על המידה, תקן אותי אם אני טועה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אומר שמה המוכר מבין או יודע אם המנוע תקין או לא? הוא בודק קומפרסיה כל בוקר?

לגבי הגיר הוא יכול לדעת ולהסתיר,

נניח שקנית את הרכב בלי בדיקה ותגלה תקלה בגיר או במנוע... אז יש אחריות.

במקרה כמו שלך בהנחה שהרכב מטופל כמו שצריך ועם ק"מ נמוך הייתי נכנס למוסך מורשה ומבקש מהם לבדוק את מצב הגיר המנוע ותקלות מחשב (בתשלום כמובן) ולוודא שהאחריות תקיפה ותקינה.

בדיקת מרכב אפשר לבצע במכון או אם יש לך חבר פחח. לדעתי זו הבדיקה היותר חשובה.

אני לא מנסה להציג אותך כחמדן, אבל בעל רכב עם נתונים טובים בד"כ לא יעשה שפגט במחיר.

10% מתחת למחירון הם מחיר הוגן מאוד.

הקהל שרוצה תשלומים, ניילונים מליסינג... זה לא הקהל שמחפש רכב שמור! אז שיבושם להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי בדיקת פחח, חשבתי לקחת את הרכב למכון בדיקה שהמליצו עליו כאן בפורום ולבדיקת פחח כי היה מקרה של תאונה מאחור עם החלפת פגוש אחורי וקורה תומכת והייתי רוצה לוודא שאין פגיעה כלשהי בשלדה. האם בדיקת פחח היא חובה לדעתך? קצת מבולבל מהאופציות, בדיקה במוסך מורשה קיה/מכון בדיקה/פחח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחח או מכון לבדיקת שילדה חובה! קל וחומר שידוע לך שהרכב עבר תאונה.

מנוע וגיר... אני באופן אישי הייתי עושה סיבוב של 20 דקות על הרכב וכל עוד המנוע נשמע טוב, הגיר עובר כמו שצריך ואין נזילות... מה כבר יכול להיות במנוע קוראני?

אבל זה רק אני... אם אתה לא בטוח בעצמך קח את הרכב לבדיקה במוסך מורשה.

זו דעתי הצנועה והלא מחייבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...