Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חווית שירות לא נעימה, למרות שעוד לא קיבלתי שירות ומדוע לא כדאי לפנק רכב מתוצרת קיה

LEGACY 1.8
שימו לב! השרשור הזה בן 4232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אותו דבר מוסך מורשה של פיאט 500 שקל פילטר שמן ושמן מנוע , לא מתביישים!!!!

ועוד חוויה לא נעימה שעברתי במוסך שמשון ביהוד, המוסכניק אמר לי שהוא שם לחץ אוויר 32 , בדקתי יום אחרי זה והצמיגים היו על 25 , 27 , כנ"ל לגבי בדיקת בלמים , לא פירק גלגל אחד , ואמר לי שהם תקינים .

ראיתי את האוטו כל הטיפול , וחצי מהדברים שאמר שלי שהוא עשה , בבבדיקה שלי , הוא לא עשה כלום .

חבל .

פורד פיאסטה שנת 97 מנוע - יוטה 1.3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא נוגע לעלם ששואל איפה להחליף שמן וכמה עולה, שכן זכותו להחליף שמן מתי שהוא רוצה אינה שנויה במחלוקת, אפילו אחרי כל נסיעה אם בא לו, אבל השאלה העקרונית היא למה, באמת למה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נוגע לעלם ששואל איפה להחליף שמן וכמה עולה, שכן זכותו להחליף שמן מתי שהוא רוצה אינה שנויה במחלוקת, אפילו אחרי כל נסיעה אם בא לו, אבל השאלה העקרונית היא למה, באמת למה ?

כך, באמת שבא לי.

הנקודה היא לא למה להחליף שמן לפני הזמן.. הבעיה נעוצה בזה שמוסך מתרגם בקשה של החלפת שמן/מסנן שמן לטיפול רגיל. שעתון הטיפול (המוגזם בפני עצמו) כולל דברים אחרים שלא רלוונטיים לעניינינו אותם לא ייבצעו!!

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, כל זה נכון אם את הטיפול הוא יעשב לפי לוח הזמנים של היבואן. אם היבואן אומר למשל לעשות טיפול כל 30,000 או שנב והחלפת שמן אחרי 15,000 ו 8 חודשים עדיין תצטרך להיכנס לטיפול עוד 4 חודשים במורשה.

זו הסיבה שאני בגישה של למצוא מורשה יבואן פרטי, מקצועי ישר וטוב (כן. אני יודע שפיות ומוסכים כאלה יש כמעט רק באגדות אבל יש עוד כמה כאלה) ולעשות הכל אצלו גם אם זה אומר לשלם עוד 100-200 שקל בשנה. לדעתו השקט הנפשי והידיעה שמדובר בבעל מקצוע אחד שמטפל ומכיר את כל ההיסטוריה שווה 20 שקל בחודש.

צריך להיות חושם רציני בשביל לעשות כזה דבר, אבל טיפול צ'ופר (בהנחה שהרכב נוסע כמות קילומטרים דומה כל חודש) הוא טיפול "ביניים". זה אומר: אם הרכב צריך לעשות טיפול כל שנה או 30,000 ק"מ - והוא נוסע "רק" 20 אלף ק"מ בשנה (ועדיין מעוניין בטיפול צ'ופר), שיעשה את הטיפול צ'ופר אחרי 6 חודשים (שהם 10 אלף ק"מ).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור אם באמת אתה רוצה לפנק את הרכב שלך תפנק אבל לדעתי תרגיש יותר טוב אם תפנק אותו בעצמך. ולא איזה פועל במוסך שאין לו ערך לרכב שלך.

גדי

seat ibiza mk2 1.8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור- כמה בעיניך היה נחשב מחיר סביר?

שמן 5W40 ברמה סבירה אמור לעלות 150 ש"ח, מוסך ימכור לך לפחות ב200 לפני מע"מ וזה מקובל .

פילטר שמן מקורי גם יכול להגיע ל100 ש"ח , תלוי בדגם וביצרן

200 ש"ח עבודה לטיפול קטן זה גם מספר שהוא מקובל ונפוץ לא רק במוסכי יבואן ולא קשור לזמן העבודה בפועל.

סה"כ המחיר הוא קצת יקר אבל לא היסטרי.

אני אישית עובד לפי אינטרוולים של 10K בין טיפול לטיפול במקום ה15K המומלץ.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעני מי זה מקובל?

אם אני קונה שמן X ב-150 ש"ח בכמות קטנה, והמוסך קונה את אותו השמן בדיוק בכמות מסחרית, והוא עוד מוכר לי את אותה הכמות שאני אקנה כצרכן קטן במחיר של 200 ש"ח, זה לא מקובל, זה שוד לאור יום.

הוא גם קונה את השמן יותר זול מהחנות שמכרה לי, וגם מוכר לי את אותו השמן במחיר גבוה יותר מאותה חנות ככה שהוא מרוויח פה "פעמיים" על השמן הזה.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור- כמה בעיניך היה נחשב מחיר סביר?

שמן 5W40 ברמה סבירה אמור לעלות 150 ש"ח, מוסך ימכור לך לפחות ב200 לפני מע"מ וזה מקובל .

פילטר שמן מקורי גם יכול להגיע ל100 ש"ח , תלוי בדגם וביצרן

200 ש"ח עבודה לטיפול קטן זה גם מספר שהוא מקובל ונפוץ לא רק במוסכי יבואן ולא קשור לזמן העבודה בפועל.

סה"כ המחיר הוא קצת יקר אבל לא היסטרי.

אני אישית עובד לפי אינטרוולים של 10K בין טיפול לטיפול במקום ה15K המומלץ.

לאייל, ולכל שאר המגיבים:

נניח ואתה צודק לגבי העלויות, אני לא מכניס את הרכב לטיפול תקופתי. הדפקה מבחינתם שהחלפת שמן ומסנן עולה 600 ש"ח.. למה? כי זה מה שעושים בטיפול "קטן" שמחירו 600 ש"ח. אין למוסך תעריף של החלפת שמן, ובעל המוסך לא מוכן לעשות מחיר מיוחד (הוא כן יכול).

נ.ב. אני, וכל משפחתי מטפלים אך ורק במוסכים מורשי יבואן. ברשות המשפחה לגאסי 1.8 משנת 98 עם כ 350 א' ק"מ שנוסעת כמו שד, קורולה ידנית שנת 2008. לאשתי יש ליאנה 2006, ולאחי היתה עד לא מזמן איביזה 2004. כולם טופלו במוסכים מורשים שבדרך כלל לא אמורים להיות זולים - אבל וזה אבל גדול - תמיד היה מה לדבר על מחירים, ואף פעם לא נתקלתי בחוסר היגיון כמו שהיה לי הפעם. אין ספק שלמוסך שממנו ביקשתי הצעה לא אחזור בחיים, ובגלל חוסר זמן עוד לא יצא לי לבדוק את הנושא במורשה קיה אחר.

אני חושב שהסברתי את עצמי מספיק - ואשוב לעדכן רק אם יהיו לי תובנות אחרות כדי ששאר הגולשים יידעו.

גמר חתימה טובה!!

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל צריך לשאול מראש, להיות נודניק עד הפרט הכי קטן - רק אז אין הפתעות.

לי לקחו פעם הרבה על החלפת נורה בבגאג', שבמוסך הקבוע שלי בטח לא היו מחייבים בכלום.

כשהתפלאתי הראו לי שלט שאומר שמינימום חיוב עבודה - חצי שעה. הדין איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור אם באמת אתה רוצה לפנק את הרכב שלך תפנק אבל לדעתי תרגיש יותר טוב אם תפנק אותו בעצמך. ולא איזה פועל במוסך שאין לו ערך לרכב שלך.

גדי

ואללה אז גם תבנה את הבית של עצמך תתקן לבד המקרר ש'התקלקל ואולי גם תייצר בעצמך את הרכב כי הפועל בפס היצור אין לו ערך לרכב שהוא מייצר עבורך

בקיצור יש לבעלי מקצוע כבוד מקצועי או שאתה חסר כבוד ולא מכיר את המושג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להיות חושם רציני בשביל לעשות כזה דבר, אבל טיפול צ'ופר (בהנחה שהרכב נוסע כמות קילומטרים דומה כל חודש) הוא טיפול "ביניים". זה אומר: אם הרכב צריך לעשות טיפול כל שנה או 30,000 ק"מ - והוא נוסע "רק" 20 אלף ק"מ בשנה (ועדיין מעוניין בטיפול צ'ופר), שיעשה את הטיפול צ'ופר אחרי 6 חודשים (שהם 10 אלף ק"מ).

איציק

זו גישה אחת. הגישה שאנן בחרתי היא דווקא לקצר את האינארוולים של היבואן ולעשות טיפול כל 20,000 במקום ה 30,000 שהוא קבע אבל דברים כמו טיימינג לעשות לפי קילומטרז או זמן ולא כל טיפול שלישי.

בשורה התחתונה העלות דומה ואם המוסך מקצועי הוא לא מחליף מ שלא צריך (בניגוד למוסך לא מקצועי שהחליף לי בדובלו נוזל קירור אחרי 7 חודשים כי הגעתי לטיפול שלישי ואם עושים טיפול כל שנה ולא כל 20,000 הגיע הזמן להחליף).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לשתף אותכם בסיפור מעצבן, והפעם מבית היוצר של טלקאר.

לפני שבועיים החלטתי להחליף שמן לריו החדשה שלי. הרכב עבר 8000 ק"מ ורציתי להחליף שמן סתם בשביל לפני אותה..

טלפון למוסך מורשה (שלא כל כך מעניין איפה הוא לצורך העניין) ע"מ לדעת כמה יעלה לי להחליף שמן ומסנן שמן ומיד נעניתי "600 ש"ח :shock:.. "

"כמה אמרת?"

600..

הלם קטן.. "600 ש"ח עבור גלון שמן של חברת דלקול הישראלית ומסנן שמן??"

"כן, זה כולל גם שעתון עבודה!!" השיב. מה שעתון? תגיד "דקנות" לעגתי.. חמש דקות אמורים לעלות לי 400 ש"ח!! (בהנחה שהחלפים יעלו לי 200 ש"ח). לא ביקשתי שתפרק גלגלים, ולא לבדוק בלמים ונוזלים..

"אנחנו צריכים לחיות אדוני..". טוב, תודה וניתקתי.

טלפון לשירות הלקוחות ולמחרת חוזר אלי מנהל שירות ארצי - סיפרתי לו את כל הסיפור (והבחור דווקא היה מבסוט מהרעיון ואפילו בירך אותו..) של מחיר העבודה הלא מציאותי. הבטיח לעשות סקר ולהחזיר תשובה.

התשובה לא הגיעה, אז עוד טלפון לקיה..

היום חזר אלי בחור אחר ופשוט הזדהה עם מדיניות המחיר.. למוסך יש הוצאות שכירות, משכורות, ארנונה, בלה בלה בלה.

בחיי שאני יודע, עניתי. תברר במוסך אחר!! ענה הבחור.

במילים אחרות : או שאעשה עבודת נמלים עד שאמצא מוסך הגיוני והוגן, או שאלך למוסך מורשה מטעם משרד התחבורה..

"רק תוודא שבחשבונית יהיה רשום את סוג השמן המתאים!!"

הצליח לו, הצליח לעצבן אותי הבחור. אחלתי לו שנה טובה ואמרתי שכבר ירד לי החשק מלפנק את הריו. ביי.

מי צודק, אני או החברה? בידיעה שאפילו מוסך מורשה של הונדה (שמחירי הטיפולים/חלפים שלהם הזויים בכל אספקט) לא עשה לי את זה כשהייתה לי אקורד וביקשתי להחליף שמן גיר ומסנן דלק לפני הזמן..

שנה טובה!!

תחליף לבד שמן מה הסיפור אני לא מבין אנשים עושים מנמלה פיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גדי

אני לא מבין למה להלחיף שמן ליפני הזמן? מזה לפנק את הרכב מה זה בחורה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך סובארו רצו ממני 700 שקל על שעת עבודה המחירים שרשומים פה מצחיקים.:shock:

הבנתי שמאז שהסיר משרד התחבורה בישראל את הפיקוח על מחירי שעת העבודה, נפתח השוק לתחרות וכל מרכז שירות גובה מחיר שעת עבודה שונה.

בעצם לחברות וליצרן הרכב אין השפעה על כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...