Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי זיכרון דברים

שימו לב! השרשור הזה בן 4849 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם .

יש לי פג'ו 306

בתאריך 04/01/11 עשיתי מין תאונה קטנה בחנייה של בית הספר זאת אומרת באתי להכנס לחנייה ומישהו עם "סוברו אימפרזה" קצת הפריע לי ופגעתי לו בטמבון האחורי ונוצר בקע קטן בצד השמאלי ולמזלי לא פגע בפנס או במשהו אחר רק בצד של הטמבון.

אגב אני מבוטח בביטוח ישיר יש לי ביטוח חובה וצד ג' ואני נהג חדש!

בסופו של דבר הגעתי עם הבן אדם להסדר ושילמתי לו 700 ש"ח מזומן והכנתי אני מין זיכרון דברים .

זיכרון דברים :

הנדון : הסכם

אני צד א' הפוגע __________ מאשר שאני הבעלים החוקיים של הרכב מס' רישוי ________ תעודת זהות________

אני צד ב' הפוגע __________ מאשר שאני הבעלים החוקיים של הרכב מס' רישוי ________ תעודת זהות________

1. אני ______ מאשר שקיבלתי מבעל הרכב פג'ו 306 צבע לבן תשלום על סך 700 ש"ח לתיקון טמבון הרכב "סוברו אימפרזה" צבע כסף .

ואין לי שום טענות או תלונות לא עכשיו ולא בעתיד ובזה ניגמר העניין!

חתימה שלי ושלו ..

לאחר כ חודש הוא שלח לי הודעה " אחי אנחנו בבעיה עם הטמבון אתה חייב לארגן לי לפחות עוד 700 שקל "

התיעעצתי עם הביטוח הם אמרו שהוא יכול לתבוע אותי ולאחר יומיים צלצלתי למחלקת תביעות ואמרו לי שהוא לא יכול לתבוע אותי

כי אני מוחסה בזיכרון דברים ..

אבל בישביל להיות בטוח אני רוצה את דעתכם!

השאלה היא : האם הזיכרון דברים תופס מבחינה משפטית ?

האם הוא יכול ליתבוע את הביטוח שלי ?

תודה רבה לעוזרים !

חן כהן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתבוע כל אדם יכול.

השאלה היא, האם הוא גם יזכה בתביעה? לדעתי, יש לו סיכוי.

מאחר ושניכם(כנראה) אינכם שייכים לענף הרכב ואין ביכולתכם להעריך נכונה שווי תיקונים, תום-הלב של התובע יעמוד לזכותו.

במידה והתובע יציג חשבוניות/הערכת שמאי על גובה התיקון בפועל, השופט בהחלט יכול לקבל את עמדת התובע להפרש גובה הנזק.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית,

לא בטוח שלנפגע יש קייס על אף שאינו בקיא בענף הרכב.

שני אנשים בוגרים מסכמים פתרון על דרך הפשרה - בתי משפט אוהבים פתרונות של פשרה החוסכים משופט להכריע.

בפשרה יש שני צדדים שלא כל כך מרוצים: אחד מרוצה פחות והשני מרוצה עוד פחות - זה טיבה של פשרה.

אנחנו לא יודעים מה היה קורה לו בית משפט היה נכנס לעובי הקורה ואולי מוצא שלנפגע יש אשם תורם.

להבדיל מחברות ביטוח שנוהגות לעכב תשלומים ולנצל כוחן להשפיע על מבוטח להתפשר, לא נראה שהפשרה כאן נעשתה תחת לחץ.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל חוסר הבנתי המשפטית, אני נוטה להסכים עם אמיר.

כשמדובר בשני אנשים "שווי מעמד", קשה לי לראות את בית המשפט מתערב בעניין, אף אם יש כאן הפסד כספי לאחד מהצדדים. מהמעט שאני זוכר מקורס "דיני חוזים", יש כאן "מסוימות" (כתוב במפורש מי מקבל ממי מה תמורת הנזק), ויש כאן "גמירות דעת" (החתימה על החוזה). מעבר לזה, קשה לי להאמין שבשביל 700 ש"ח הצד הפוגע ילך לבית משפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שם התואר "זכרון דברים" הוא פיקציה.....שהרי מדובר בהסכם לכל דבר ועניין (דרך אגב אנשים מכנים הסכם לקנית/מכירת רכב בכינוי "זכרון דברים" ואולם ברגע שמצויינים בו מספיק פרטים הוא הסכם לכל דבר ועניין).

אין ספק שהנפגע במקרה דנן יכול לתבוע. ואין ספק שאין איש יודע את התוצאה הסופית במידה ויתקיים דיון בבית המשפט - אולם, עפ"י הערכה זהירה ונסיון, ביהמ"ש לא יראה בעין יפה נסיון לשנות את ההסכם שנחתם ובוצע תוך נסיון להוצאת סכומים (קטנים) נוספים מהפוגע.

בהצלחה.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם סיפק לך קבלות על התיקון או דו"ח שמאי?

לדעתי הבלתי משפטית , אתה יכול להודיע לנפגע שלא תשלם לו יותר מכפי שהוסכם ונחתם ביניכם.

אם ידווח לחברת הביטוח שלו על הפגיעה - הצג בפניה את ההסכם. אני משוכנע שחברת הביטוח שלו לא תלך אתך לבית משפט כשיש בידך מסמך בו הלקוח שלה מוותר על זכויותיו.

הוא יוכל לנסות ולתבוע אותך בעצמו, אך סיכוייו לזכות אינם גדולים.

אגב, האם צילמת את הפגיעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן הכל צולם !

בפירוש הוא חתם ואמר "חן לא צריך כלום יותר מילה של גבר תביא 700 והכל סגור "

בנתיים יש שקט ממינו אבל אני לא רוצה שהוא יפתיע אותי אני רוצה להיות מגובה !

ותודה על התשובות זה די דומה למה שהביטוח אמרו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4849 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...