Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זהירות! התקנות חסרות אחריות שעלולות להפריע לכריות הוילון

ניר42
שימו לב! השרשור הזה בן 5000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יצא לי היום לחטט קצת מתחת לפלסטיקים באוטו (לא חשוב עכשיו למה) ונתקלתי בתופעה שקצת זיעזעה אותי: מצאתי שלושה חוטים של התקנות מקומיות עוברים לאורך הצד של התיקרה מימין, ממש מתחת לכרית האוויר שמותקנת שם. מדובר בחוטים עבים למדי (שניים אני לא מזהה - אחד לאנטנה של סלולרי), ואין לי כמעט ספק שבמקרה תאונה החוטים האלה יפריעו לפחות במידה מסויימת לכרית האוויר הצדדית (כרית הוילון), וייתכן שהם ימנעו את הפריסה שלה בכלל.

הטמטום שבהעברת חוטים במיקום הזה נראית לי כפולה: גם בהיבט הבטיחותי וגם בהיבט הפרקטי, כי הרבה יותר קל להרים את ספי הדלתות ולהעביר מלמטה היכן שהצמות המקוריות עוברות והיכן שהרבה יותר בטיחותי.

זה רכב זמני שקיבלתי לפני כמה חודשים לא חדש מליסינג, וכנראה שעבר כמה ידיים. מה שמזעזע אותי זה שאני משלם הרבה כסף על אוטו עם 5 כוכבי בטיחות - ובסוף בגלל איזה מתקין חסר אחריות ייתכן שהכרית לא תעבוד בכלל.

מסקנה שלי: לא לתת למתקינים לעבוד על הרכב ללא השגחה. אם מקבלים רכב מליסינג (כמו במקרה הזה) או משומש - לבדוק לבד ולהתלונן אם זה המצב.

שימו לב שגם העברה של חוטים "רק" לאורך הקורה הקדמית שבצד החלון הקדמי (a-pillar) עלולה להפריע לכריות האוויר, מפני שברוב המכוניות מונח שם שרוך שאמור להיפרס יחד עם הכרית ולעזור לה להיפתח בכיוון הנכון. לפי הבנתי העברה של חוטים לאורך קורה זו צריכה להתבצע יחד עם הצמה המקורית, מעל לשרוך, וכנראה שצריך לפרק את כל הפלסטיק כדי להשיג זאת (מה שהמתקינים כנראה מתעצלים לעשות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכבר ראיתי התקנה של עריסה לטלפון סלולרי בדשבורד בצד ימין, בדיוק במסלול פתיחתצ כרית אויר הנוסע מה שיגרום להעפתה אל הנוסע כשתיפתח כרית האויר בזמן תאונה, חס וחלילה.

נתקךתי גם בהתקנת רדיו שהמתקין חיבר חוט אחד שלו אל אחד מחוטי מע' כרית האויר ורק במזל כרית האויר לא הופעלה ע"י אות כלשהוא מהרדיו.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין שזה יגרום לכך שהכרית לא תיפתח או תיפתח חלקית

איש באמונתו יחיה :-)

יש לה עוצמה כל כך גדולה שהיא תדחוף את החוט המפריע הצידה, או תקרע אותו

ראית פעם חוט של אנטנת סלולרי? הם עושים אותם ממש עבים. זה לא כמו חוט של מיקרופון. אין מצב שכרית אוויר תקרע אותו. יכול להיות שתזיז אותו הצידה, אבל אם הוא יתפס במשהו (אחד הקליפסים של הפלסטיק, או הדיפון של הקורה האמצעית) הוא בוודאות יסתבך איתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטמטום שבהעברת חוטים במיקום הזה נראית לי כפולה: גם בהיבט הבטיחותי וגם בהיבט הפרקטי, כי הרבה יותר קל להרים את ספי הדלתות ולהעביר מלמטה היכן שהצמות המקוריות עוברות והיכן שהרבה יותר בטיחותי.

מההיבט הפרקטי הכי קל זה להעביר חווט התקנה סלולארית דרך הריפוד גג עליון ולא להתעסק עם הפלסטיקה העדינה של ספי הדלתות.

אבל אתה צודק לגמרי לגבי כל השאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...