Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לאיפה לעשות קורס יאכטות, ומה לשאול לפני שמתחילים?

X plane
שימו לב! השרשור הזה בן 4622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב אז השתחררתי לפני קצת פחות מחודשיים, ועדיין לא התחלתי לעבוד (אני רוצה קצת חופש לפני שאני מתחיל), ומודעה בפייסבוק תפסה את עיני, של בית-ספר ליאכטות "דרך הים", הלכתי לשיעור התנסות חינם, ממש התלהבתי, ואני די רוצה ללכת על זה. המחיר הוא 12,000 ש"ח, זה בקבלנות, אז אני הולך לכמה שיעורים שאני רוצה לפני המבחנים המעשיים (יש 5), ורציתי לדעת, ממי שמכיר את התחום, האם זה מומלץ הקורס אצלם, או שיש מקום אחר יותר טוב?

בעיקרון הקורס מתחיל ביום שלישי הזה, ואני לא יודע עדיין אם אני רוצה את זה או לא, ואני לא יודע אי לבדוק אם המקום הזה יותר טוב מהמתחרים. לפי מה בודקים את זה? מה שואלים?

אשמח לכל עזרה

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך הים ושיא-גל (http://www.sea-gal.co.il) הן מהחברות היותר גדולות ומוכרות שיש באיזור המרכז.

שתיהן עובדות במרינה בהרצליה.

בעקרון 12 אלף זה המחיר הרשמי וממנו אפשר לרדת ע"י כל מיני מבצעים, מיקוחים וכו'.

רמת המחירים היא פחות-או-יותר דומה ברוב בתי הספר (10-12 אלף, תלוי בכושר המיקוח, כמות המשתתפים שנרשמים יחד, מבצעים שונים וכו').

בעקרון יש ב"דרך ים" איזה שהוא מבצע על קורס סקיפרים לסטודנטים מהבינתחומי.

אני יכול לבדוק יותר פרטים ותנסה להתעלק על המבצע הזה.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה היה אורכו של שיעור ההתנסות שעשית?

אני ממליץ לך שלפני שאתה נכנס לתחום הזה, צא להפלגה אמיתית שאורכת כמה שעות. גם אני חשבתי שהייתי גיבור, עד שכמעט הקאתי את נשמתי, וזה עוד היה בים רוגע.

תחביבים זה סבבה ואני תמיד חושב שטוב לטפח כאלה, אבל קצת חבל לבזבז את הפקדון על תחביב כאשר אתה יכול להשתמש בו כדי לרכוש השכלה או מקצוע. אם אתה מתכוון להפוך את זה למקור ההכנסה שלך - ניחא. אם לא, עזוב את זה לבינתיים עד שתצליח לצבור מספיק כסף או עד שתתחתן עם בת של איזה מיליונר.

ואפרופו הכנסה: האם בדקת מהו השכר הנהוג בענף? האם הוא תואם את ציפיות השכר שלך (נסה לרגע לצאת מראש של חייל ולענות על השאלה הזאת מנקודת מבט של אדם שצריך לבנות את עצמו בחיים)?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כן ברור ששזה על חשבון הפיקדון. המחיר הוא כמו שציין דיסקבר- 12 אלף. על הקורס הזה שמתחיל ביוים ג' יש איזשהו מבצע- 11 אלף. עדיין יקר. אבל אתה אומר שככה המחירים בכל מקום?

אלעד- השיעור היה בערך שעה וחצי+-. כולו בים.

לגבי הבחילות- זה שטויות. יש כדורים לזה, ובכל מקרה מתרגלים לים מהחינה הזו. זה לא מה שימנע ממישהו להשיט יאכטה.

אני לא יודע אם אפשר להפוך את זה למקצוע, או אם אני בכלל רוצה את זה כמקצוע. אבל אני חושב שכסף זה כסף. לא משנה מאיפה הוא בא. וכרגע, כסף זמין בכמות כזו יש לי רק בפיקדום האישי שלי. עוד כמה חודשים אני מניח שאני ארוויח שוב סכום דומה בעבודה רגילה (לא נראה לי כזה בשמים לעשות 12,000 ב3-4 חודשים. נכון?) פשוט כרגע יש לי זמן פנוי, כמו שאמרתי אני עדיין לא עובד, וכסף ללימודים אני יכול לחסוך מעבודה רגילה, ולאו דווקא מהפיקדון. אני מפספס משהו? כי גם ההורים שלי חושבים כמוך, שאת הכסף מהפיקדון עדיף להשקיע בלימודים. אבל למה לא לשלם על לימודים מכסף "רגיל"? כסף שאני מרוויח בעבודה...

אם יש מישהו שעשה קורס כזה בשיא-גל או בדרך הים ויש לו הערות/הארות כאלה ואחרות על למה עדיף לעשות את הקורס באחד המקומות ולא בשני- אשמח לשמוע.

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מפספס משהו? כי גם ההורים שלי חושבים כמוך, שאת הכסף מהפיקדון עדיף להשקיע בלימודים. אבל למה לא לשלם על לימודים מכסף "רגיל"? כסף שאני מרוויח בעבודה...

מכיוון שברוב תוכניות הלימודים (שהם לא לימודי ערב שמותאמים לאנשים עובדים במשרה מלאה) אין כמעט זמן לעבוד, מה שמשאיר אותך תלוי בחסכונות/מימון של ההורים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובנוסף על כך, אתה גם יוצא מתוך הנחה שאת כל מה שתרויח בעבודה תחסוך לטובת הלימודים. וממה בדיוק אתה מתכוון לחיות בתקופה הזאת?

אתה יודע מה, בוא נקח את מה שכתבת ונביט עליו שוב, אבל הפעם מהכיוון ההפוך: למה שלא תשלם לרכישת מקצוע או לימודים מהפקדון, ועבור התחביב החדש שלך תשלם מכסף "רגיל" שהרווחת בעבודה?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד (שם יפה יש לך), תקרא שוב את ההודעה הראשונה שלו, הוא רשם שהוא כרגע בחופשת התאווררות מהסבל הנורא שהוא עבר 3 שנים. למרות שאני חושב שההצעה שלך מאוד מתאימה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי כרגע, היום. אין לי "כסף רגיל". אבל כסף מהפיקדון- יש לי. ואת הקורס אני רוצה לעשות עכשיו, מכיוון שאני לא מתכנן לטייל לחו"ל בשנה הקרובה, אני צריך מן ניקוי-ראש כזה אחרי הצבא, משהו שאני חושב שאני יכול לקבל בים, ואני מעדיף לא לחכות עם זה עד שכבר תהיה לי עבודה, ודירה, והוצאות...

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לך על זה.

כל דבר שהוא מבחינת "פנאי" יכול להחשב כ"בזבוז" של כסף.

עשה את זה עכשיו כל עוד אתה יכול. עוד כמה שנים יהיה קשה להגיע לשיעור סקיפרים כשהבוס לוחץ והמבחנים מתקרבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך בכל זאת לשקול את הדברים בכובד ראש. הסכום הזה הוא אינו עניין של מה בכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה תמיד יהיה סכום שאינו עניין של מה בכך...

מה זה משנה אם זה היום מהפיקדון, עוד שנה מהפיקדון, או עוד שנה מהכסף שלי? מי יודע מה יהיה עוד שנה?

לא עדיף לנצל את הכסף מהפיקדון? הרי בין כה וכה לא אוכל לנצל את הפיקדון לכל מטרה. אז לא עדיף את הכסף ה"אמיתי" להשתמש למה שארצה, ואת הפיקדון המוגבל לנצל לזה?

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, את ההתלהבות שלך מכל העניין הזה קל מאוד לזהות מבין כל הדברים שאתה כותב, ואני בהחלט מבין ללבך.

כמישהו שגם החזיק פעם סכום כסף כזה ביד ואופציות מגניבות כאלה מאוד פיתו אותו לכלות עליהן את הפקדון, אני מפציר בך לכבוש את יצרך ולקבל החלטה מושכלת. כמו שגילית את התחביב הזה במפתיע, כך גם אתה יכול לגלות שלאחר תקופה קצרה איבדת בו עניין. ואז מה? הלך הפקדון? קנית עוד תעודה יפה לתלות על הקיר בתריסר אלפי שקלים?

אם היה מדובר במשהו שעסקת בו כמה שנים ועכשיו נקרתה בדרכך הזדמנות להיכנס לתחום יותר לעומק - הייתי אומר לך ללכת על זה. העניין הוא שפתאום משום מקום מצאת תחום עניין חדש, ובלי לחשוב הרבה אתה פשוט מוכן לשפוך עליו סכום לא מבוטל שממילא תצטרך אותו לא עוד הרבה זמן למען מטרה חשובה לא פחות.

אני אמרתי את דברי - מכאן והלאה זאת החלטה שלך. מאחל לך בהצלחה באיזו אופציה שלא תבחר.

רק מה, אם בסוף כן תהיה סקיפר, אל תשכח להזמין אותי להפלגה ביאכטה שלך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שתקרע את התחת ארבעה חודשים בשביל 12,000 ש"ח ותבין שהלימודים הולכים לעלות לך הרבה יותר, תחשוב אחרת על 12,000 השקלים שהשקעת בקורס שאתה לא באמת צריך.

הקיץ מתחיל. אתה לא צריך יותר משישיית בירות, מגבת, בגד-ים מודרני וחבילת קונדומים בשביל לרדת לחוף הים של ראשון ולהנות מהחופש.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או-אה. אלעד- באמת נתת לי חומר לחשוב עליו. אפילו די ביאסת אותי... נראה. אני אישן על זה. מחר בערב זה השיעור הראשון. אז מחר אני אתן להם תשובה אם אני הולך על זה או לא.

עכשיו, לגבי ה"שיגעון החולף" הזה- זה באמת חדש. אבל אני לא בטוח שזה משהו שיחלוף. זה משהו שתמיד די נמשכתי אליו, גם אם מעולם לא עסקתי בתחום. תמיד אהבתי את הסתלבט של לשבת על היאכטה, לצפות לאופק, לפתוח איזו שישייה עם כמה חברים והאישה... אתה יודע- כולם אוהבים את זה.

מצד שני- אני גם מאוד אוהב את הקטע הטכני. לשלוט בכל תזוזה של היאכטה, להדק את החבל הזה, להרפות מזה, להרים את המפרש, לקבוע לו זווית אופטימלית לכיוון הרצוי, ויאללה בלאגן.

הקטע של לעגון באיזה מפרץ נטוש ויפהפה ולקפוץ לצלילה במים זה בונוס.

וזה גם אף פעם לא יהיה סתם תעודה. תמיד אפשר, בתור החופשה השנתית, להשכיר יאטכה לשבוע ב1600 יורו, ולצאת להפלגה בים התיכון. הרי הרישיון והידע הוא לכל החיים. וגם אם לא יצא לי לחיות את חיי בעשירון העליון ולהיות בעלים של יאכטה, השכרה זה לא בשמיים.

ברור שתוזמן. אחרי שאני אקרע אותך בקארטינג :)

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...