Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח משטרה שהגיע באיחור

eyal84
שימו לב! השרשור הזה בן 5517 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רעיון הבקשה להסבה לאזהרה אינו ישים בעבירה שלך.

הרעיון מאחורי ההסבה לאזהרה הוא שאם נהג נוהג במשך מספר שנים ללא כל עבירה ועשה עבירה בשגגה, חבל להכתים לו את הרקורד הנקי ותחת תנאים מסוימים מסבים לו את העבירה לאזהרה.

אולי אני חסר דמיון אבל אני לא רואה איך אפשר לדבר בשגגה בטלפון תוך כדי נהיגה.

נהיגה תוך כדי דיבור היא מסוג העבירות שבהן הנהג מודע לאיסור, מצפצף על החוק ומבצע את העבירה בכל זאת ועל עבירות שכאלה אין המרה לאזהרה.

ראשית גם עבירת מהירות מופרזת עומדת בכל הקריטריונים שמנית שסימנתי באדום.

הסבה לאזהרה רשומה במחשב המשטרה ואם תעבור עבירה נוספת בפרק זמן של שנתיים מיום מתן האזהרה , תקבל דו"ח כאילו לא קיבלת בזמנו אזהרה אלא דו"ח.

לעובר העבירה יש מספר אפשרויות לפעולה

1) לשלם את הדו"ח עם הקנס המוגדל או לנסות להמיר את זה

2) לתשלום הקנס המקורי

3) לנסות להמיר את הדו"ח לאזהרה.

עצתי תבקש להמיר את הדו"ח לאזהרה ( בשיטת מצליח הידועה ) לא ילך ,לתשלום הקנס המקורי, לא ילך , אופציה שאני לא ממליץ עליה לאור הנתונים שמסרת לנו על האירוע - והיא , לבקש להישפט.

אשמח אם פותח השרשור יידע אותנו לבסוף כיצד הסתיים ההליך

ישראל

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ישה,

מתוך תקנות סדר הדין הפלילי

44א. חזקת מסירה

בעבירות תעבורה שעליהן חל סעיף 239א לחוק ובעבירות קנס רואים את ההודעה על ביצוע העבירה, ההודעה לתשלום קנס או הזמנה למשפט לעניין עבירת קנס כאילו הומצאה כדין גם בלא חתימה על אישור המסירה, אם חלפו חמישה-עשר ימים מיום שנשלחה בדואר רשום, זולת אם הוכיח הנמען שלא קיבל את ההודעה או את ההזמנה מסיבות שאינן תלויות בו ולא עקב הימנעותו מלקבלן.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

מהאמור לעיל עולה שהשוטר רשאי לתת ביד העבריין את ברירת הקנס אך זה לא פותר את הרשויות מהחובה לשלוח בדואר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל בוקר טוב,

אנסה להסביר למה התכוון המחוקק, ישנן עבירות שאדם מן הישוב עלול לעשות אותן בהיסח הדעת.

גם אזרח שומר חוק עלול לרגע קט לא לשים לב למהירות ולנהוג במהירות מעבר לחוק או בהיסח הדעת לא לשים לב לתמרור עצור ולא להאט (עבירה חמורה מאוד כשלעצמה).

מצד שני, המחוקק רואה סדרת עבירות,שלנהג אין שום אפשרות לבצע אותן בהיסח הדעת.

נהיגה בשלילה, נהיגה ללא מלווה, נהיגה עם מספר נוסעים מעבר לחוק, נהיגה בשכרות, אלא עברות שפשוט לנהג אסור להיות מאחורי ההגה אבל הוא בחר לצפצף על החוק ולהכנס לאוטו ולנהוג.

בתוך קבוצת עבירות אלו נמצאת גם נהיגה תוך כדי דיבור בטלפון פשוט כי החוק מאוד ברור בעניין ואם נוהגים, לא מדברים.

נתפסת מדבר תוך כדי נהיגה, זה אומר שאתה מצפצף על החוק!

יש לך שיחת חרום מאוד דחופה ובהולה? אין שום בעיה, יתכבד כבודו ויעצור בצד, ינהל את השיחה וימשיך בנהיגה בסיומה.

החלטת לדבר ולנהוג? תחטוף בלי רחמנות (1000 ש"ח).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה,

מתוך תקנות סדר הדין הפלילי

44א. חזקת מסירה

בעבירות תעבורה שעליהן חל סעיף 239א לחוק ובעבירות קנס רואים את ההודעה על ביצוע העבירה, ההודעה לתשלום קנס או הזמנה למשפט לעניין עבירת קנס כאילו הומצאה כדין גם בלא חתימה על אישור המסירה, אם חלפו חמישה-עשר ימים מיום שנשלחה בדואר רשום, זולת אם הוכיח הנמען שלא קיבל את ההודעה או את ההזמנה מסיבות שאינן תלויות בו ולא עקב הימנעותו מלקבלן.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

מהאמור לעיל עולה שהשוטר רשאי לתת ביד העבריין את ברירת הקנס אך זה לא פותר את הרשויות מהחובה לשלוח בדואר.

.

היי אמיר

לכאורה מה שציטטת רק מחזק את הטיעון של פותח השרשור אך דעתי אינה כדעתך.

החוק קבע בסעיף 228 את ההגדרה של העבירה שאנו דנים בה כך:

ברירת משפט

(תיקון מס' 11)

תש"ן-1990

228. (א) עבירת קנס שהיא עבירת תעבורה כמשמעותה בפקודת התעבורה וכן עבירת קנס אחרת שקבע שר המשפטים בצו באישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, הן עבירות של ברירת משפט ויחולו עליהן הוראות סעיף זה וסעיפים 229 ו-230.

בתקנות נקבע כי לגבי עבירות אלו יומצא טופס המוכר ללא מעט מאיתנו

הודעה לתשלום

קנס

תק' מס' 3)

תשמ"ב-1982

40. הודעת תשלום קנס לפי סעיף 228 לחוק, תהיה לפי טופס 8א שבתוספת.

בטופס זה יש שתי אפשרויות מסירה : ביד או בהדבקה.

אם מדובר בהדבקה יש על פי התקנות גם לשלחו בדואר רשום, ובמקרה שכזה , יראו אותו כנמסר אף אם לא הוצאת אותו מהדואר.

כך שמדובר בשני מקרים שונים מבחינת החוק .

ולבגירה

אני לא מכיר הבחנה בחוק ( אין זה אומר שהיא לא קיימת ) בין עבירה בהיסח הדעת לבין עבירה אחרת מוחלטת , ושהמשטרה בוחנת אותה בנושא האזהרה בצורה שונה ואשמח אם תשכילני

ישראל

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל בוקר טוב,

אנסה להסביר למה התכוון המחוקק, ישנן עבירות שאדם מן הישוב עלול לעשות אותן בהיסח הדעת.

גם אזרח שומר חוק עלול לרגע קט לא לשים לב למהירות ולנהוג במהירות מעבר לחוק או בהיסח הדעת לא לשים לב לתמרור עצור ולא להאט (עבירה חמורה מאוד כשלעצמה).

מצד שני, המחוקק רואה סדרת עבירות,שלנהג אין שום אפשרות לבצע אותן בהיסח הדעת.

נהיגה בשלילה, נהיגה ללא מלווה, נהיגה עם מספר נוסעים מעבר לחוק, נהיגה בשכרות, אלא עברות שפשוט לנהג אסור להיות מאחורי ההגה אבל הוא בחר לצפצף על החוק ולהכנס לאוטו ולנהוג.

בתוך קבוצת עבירות אלו נמצאת גם נהיגה תוך כדי דיבור בטלפון פשוט כי החוק מאוד ברור בעניין ואם נוהגים, לא מדברים.

נתפסת מדבר תוך כדי נהיגה, זה אומר שאתה מצפצף על החוק!

יש לך שיחת חרום מאוד דחופה ובהולה? אין שום בעיה, יתכבד כבודו ויעצור בצד, ינהל את השיחה וימשיך בנהיגה בסיומה.

החלטת לדבר ולנהוג? תחטוף בלי רחמנות (1000 ש"ח).

צהריים טובים

כדי שלא ישתמע , כאילו אני בעד פותח השרשור בנושא העבירה. אני עוד אחמיר באומרי כי דיבור בנייד בזמן הנהיגה גם עם דיבורית מנתק את הנהג מהכביש, עם כל הסיכונים הנובעים מכך לו ומשתמשים האחרים בכביש.

מנסיוני , מעל 40 שנות נהיגה ומעל 1.5 מיליון ק"מ ,רובם בארץ וחלקן בחו"ל וטפו טפו טפו תאונה אחת בלבד, אפשר לאבחן בקלות בצורת הנהיגה , את זה שמדבר בנייד, את זה שקורא עיתון, ואת זה שהמוזיקה במכוניתו היא ברמה של דיסקוטק רעשני במיוחד.

ואני רוצה בסה"כ להגיע הבייתה בשלום

ישראל

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה,

זה שעל טופס ברירת קנס יש רק שתי אפשרויות לא פוסל את החובה לקיים את האפשרות הקבועה בתקנות סד"פ 44א.

מתוך תקנות סד"פ

41. המצאה בדרך הצמדה

(א) בעבירות קנס בשל העמדת רכב במקום שהעמדתו אסורה על-פי חיקוק, מותר להצמיד לרכב הודעה על מעשה העבירה עם הודעת תשלום קנס...

מותר פירושו = לא חייב.

סעיף 44א כפי שצירפתי את תוכנו קובע ללא התחכמות מה נדרש בכדי להוכיח חזקת מסירה.

___

ובאשר לתגובתך לבגירה- בחוק (אנחנו לא מדברים על רצח) אין הפרדה בין עבירה כ"בדרך-אגב" לבין עבירה במתכוון. ההבחנה הזאת קיימת בפרוטוקולים של הדיונים לקביעת החוק והקנסות שמאחוריו. ההבחנות האלה קיימות כאשר שופט בר-דעת צריך לגזור דינו של נאשם ובוחן אם להחמיר או להקל.

כשאדם עובד באור אדום אין זה משנה אם הוא לא הספיק לעצור מחמת טעות באומדן זמן/מהירות, לבין אם עצר באדום חכך בדעתו והחליט להתחיל נסיעה באור אדום. ההבדל בין שתי העבירות הוא לא בגובה הקנס או בנקודות אלא בשלב שבו תהליך כזה יגיע לדיון משפטי (אם יבחר בהליך שכזה), שהרי ברור שהמקרה השני יש בו כוונת מכוון לעבור עבירה.

כשנהג שוכח להדליק וינקר בפניה, הוא לא חשב על כך שהוא עומד לעבור עבירה והעבירה נעשתה כבדרך-אגב ובלי משים. לפעמים גם כששוטר יעצור אותך אחרי הצומת לא תמיד תדע בשל מה נעצרת ותופתע כאשר יגידו לך שלא אותתת ( בינם לבין עצמם נהגים רבים לא יזכרו אם אותתו או לא).

לעומת זאת כל אדם בר דעת יודע שאסור לאחוז בטלפון תוך כדי נהיגה ואם עושה כך, הוא מחפש כיצד להסתיר את העובדה שהוא עושה זאת בכדי שלא יתפס - משמע הוא מראש יודע שעושה עבירה במתכוון.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי לפי מה שהבנתי הסיכויים שתהיה המרה לאזהרה קלושים.אבל לפי מה שאני יודע מרגע קבלת הדוח יש לי 90 יום לשלם.פה הם דורשים ממני לשלם עד סוף החודש 1500 שח במזומן.אני לא מתכוון לשלם זה ברור.השאלה היא אם זכותי לדרוש הארכה לתשלום המקורי שהוא כאמור 1000 שח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבה לאזהרה רשומה במחשב המשטרה ואם תעבור עבירה נוספת בפרק זמן של שנתיים מיום מתן האזהרה , תקבל דו"ח כאילו לא קיבלת בזמנו אזהרה אלא דו"ח.

לעובר העבירה יש מספר אפשרויות לפעולה

1) לשלם את הדו"ח עם הקנס המוגדל או לנסות להמיר את זה

2) לתשלום הקנס המקורי

3) לנסות להמיר את הדו"ח לאזהרה.

עצתי תבקש להמיר את הדו"ח לאזהרה ( בשיטת מצליח הידועה ) לא ילך ,לתשלום הקנס המקורי, לא ילך , אופציה שאני לא ממליץ עליה לאור הנתונים שמסרת לנו על האירוע - והיא , לבקש להישפט.

אשמח אם פותח השרשור יידע אותנו לבסוף כיצד הסתיים ההליך

ישראל

אוקיי לפי מה שהבנתי הסיכויים שתהיה המרה לאזהרה קלושים.אבל לפי מה שאני יודע מרגע קבלת הדוח יש לי 90 יום לשלם.פה הם דורשים ממני לשלם עד סוף החודש 1500 שח במזומן.אני לא מתכוון לשלם זה ברור.השאלה היא אם זכותי לדרוש הארכה לתשלום המקורי שהוא כאמור 1000 שח?

אייל שלום

עצתי לך נתונה למעלה.

אין לך מה להפסיד , אם תבקש להמיר זאת לאזהרה, הצלחת חסכת 1500 ש"ח, לא הצלחת סביר שיתנו לך לשלם את הקנס המקורי, לא הצלחת כלל תצטרך לשלם את הקנס המוגדל 1500 ש"ח ואם התהליך יקח מספר חודשים אולי תצטרך לשלם 1550 ש"ח.

כל החכמים כולל אנוכי לא יודעים מי יטפל בתלונתך , והדברים הם לא שחור או לבן לכן תנסה, ותיידע אותנו בסוף התהליך

ישראל

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם להתייחס ע"פ חובת המשטרה - לא. אף אחד לא חייב לך כלום אלא אם תחליט לערער. תוכל תמיד לבקש לראות אישור משלוח בדואר רשום לדו"ח המקורי ואני בטוח שלא יסרבו. עד פה לא תצטרך גם הארכת זמן לתשלום. אם אישור כזה לא יימצא, הריבית תימחק ותדרש לשלם את הדוח המקורי.

לגבי העבירה הספציפית, ניתן לבקש המרה לאזהרה (כמובן אחרי שתבין על איזה סכום מדובר), וזאת כמובן במידה ואין לרעתך עבירות אחרות בתקופה של שנתיים אחורה מיום ביצוע העבירה הנ"ל. כמובן שעליך להודות בביצוע העבירה, להכיר בחומרתה ולהביע חרטה (דברים שעליך לרשום במכתב הבקשה).

לכל התקופה הזאת, אינך זכאי לשום הקלה בזמן ולא לשום הארכה. הארכת זמן תוכל לקבל רק בתנאי שתגיש ערעור ותבקש להשפט.

אין מציע לך לעשות את כל הפרוצדורה באופן אישי בלשכת התנועה המקומית שממנה יצא הדו"ח על מנת לקבל טיפול אישי ומהיר יותר.

ולכל מי שתהה וטעה, אין שום חובה למסור דוח בשעת ביצוע העבירה, לא על השמשה, ולא באופן ידני. שוטר רשאי גם לרשום את פרטיו של מבצע העבירה, או לחילופין את מס' הרכב שבו בוצעה העבירה (במידה ולא נעצר. בעל הרכב יידרש לתשלום הדו"ח, אלא אם יוכיח שלא הוא נהג ברכב) אפילו על מפית. הדו"ח יירשם במועד מאוחר יותר ויישלח בדואר.

בגירה -

קריטריונים לרישום דו"ח אזהרה :

1. הנהג לא מכחיש ביצוע העבירה.

2. ותק נהיגה לנהג חמש שנים לפחות.

3. העבירה היא מסוג ברירת משפט.

4. אין לנהג הרשעות אזהרות בשנתיים שקדמו לרישום דו"ח זה.

5. נסיבות ביצוע העבירה ומידת הסיכון והפרעה שנגרמו אינן חמורות.

עבירות שבגינן לא ניתן לרשום דו"ח אזהרה:

1. אי ציות לאור אדום ברמזור - עבירה על תקנה 22(א) או תקנה 64(ה) לתקנות התעבורה.

2. עקיפות (לכל סוגיהן) - עבירה על תקנה 47 לתקנות התעבורה.

3. מטען מעל המותר - עבירה על תקנה 85 לתקנות התעבורה.

4. אי ציות לתמרור ג-43 - חניה במקום השמור לנכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז ככה.הרגע דיברתי עם שוטר ממשטרת מרחב דן,הסברתי לו את המקרה.הוא אמר לי שבעיקרון אני צריך לרשום מכתב עם הפירוט של המקרה ושלא קיבלתי שום דוח מקורי ובנוסף להביא אישור מדואר ישראל.אמרתי לו שיש לי עד סוף החודש לשלם אז הוא אמר לי אם תשלם לא נטפל בך.עכשיו איך אני בדיוק מביא אישור מדואר ישראל? אני הולך לאשנב ואומר לה תני לי אישור? איך הולכת הפרוצדורה? יכול להיות מצב שאצלם יהיה רשום שקיבלתי את המכתב למרות שלא קיבלתי? והאם לרשום במכתב גם בקשה להמרה של הקנס לאזהרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז ככה.הרגע דיברתי עם שוטר ממשטרת מרחב דן,הסברתי לו את המקרה.הוא אמר לי שבעיקרון אני צריך לרשום מכתב עם הפירוט של המקרה ושלא קיבלתי שום דוח מקורי ובנוסף להביא אישור מדואר ישראל.אמרתי לו שיש לי עד סוף החודש לשלם אז הוא אמר לי אם תשלם לא נטפל בך.עכשיו איך אני בדיוק מביא אישור מדואר ישראל? אני הולך לאשנב ואומר לה תני לי אישור? איך הולכת הפרוצדורה? יכול להיות מצב שאצלם יהיה רשום שקיבלתי את המכתב למרות שלא קיבלתי? והאם לרשום במכתב גם בקשה להמרה של הקנס לאזהרה?

אייל בוקר טוב

ראה הצעתי בשרשור של ישראל( דו"ח מוזר )שהתנהל במקביל אליך ושם אף הייתה תגובה שלך.

בקש מהמשטרה את מספר הדואר הרשום ומשם תוכל לחפש זאת באתר הדואר.

הדואר ולא המשטרה הוא הגורם המאשר אם קיבלת מכתב רשום, או שלא דרשת אותו והוא הוחזר למשטרה. במקרה שכזה רואים אותך שקיבלת אותו , חוקית, למרות שפיזית לא קיבלת אותו.

אם לפי מספר הדואר הרשום אין עליו נתונים בדואר שפר גורלך.

ההמשך תלוי בתוצאת החיפוש בדואר יידע אותנו ונמשיך לסייע

ישראל

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

בוקר טוב.

חזרתי הרגע ממרחב דן והתברר שהם באמת לא שלחו לי את הדו"ח המקורי. אז הם אמרו שאני אקבל את הדו"ח כבר בדואר ולקחו לי את הדו"ח עם הריבית.כשהדו"ח יגיע(אני מקווה) אני אשלח מכתב לבקשת המרה לאזהרה(שיטת מצליח כמו שנאמר כאן).תודה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב.

חזרתי הרגע ממרחב דן והתברר שהם באמת לא שלחו לי את הדו"ח המקורי.מוזר ביותר שיוצא דו"ח על קנס מוגדל כאשר לא יצא דו"ח מקורי אז הם אמרו שאני אקבל את הדו"ח כבר בדואר ולקחו לי את הדו"ח עם הריבית.כשהדו"ח יגיע(אני מקווה) אני אשלח מכתב לבקשת המרה לאזהרה(שיטת מצליח כמו שנאמר כאן).תודה על העזרה.

אם הדו"ח לא יגיע באופן מיידי, ניתן יהיה אולי להתחכם ולטעון שהדו"ח לא הגיע בתוך שנה :-D
כאשר אני מביא למשטרה את הדו"ח השני בטווח הזמן של פחות משנה לטעון אח"כ כי חלפה שנה ויש התיישנות, פשוט לא יתפוס. טענת התיישנות תתקבל אם לא ידעת כלל על הדו"ח, וגם לא קיבלת ואח"כ חלפה שנה. לא כך במקרה של ידיעה .

אמרת את זה בציניות או ברצינות? יש חוק התיישנות אחרי שנה?
התשובה כן

חג שמח ובטוח

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5517 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...