Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אגזוז "לחץ"? או גזוז בלי מחץ! ד"א ישנו אגזוז לחץ.

R5T
שימו לב! השרשור הזה בן 1899 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם עניין האישורים ירד לך ופשוט תבחר אחד שנראה לך....

האמת שאפילו מוכרים בחנויות מוכרות שמוכרות אגזוזים של מותגים אמרו שהאישורים שווים לתחת מקסימום אם יהיו בעיות נחזיר למקורי שיבדקו.

תודה רבה! עכשיו נשאר לחפש, מומלץ ביד 2? מה צריך לבדוק באגזוז אם אני קונה ביד 2?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע עם מי דיברת אבל אני ממש לא מסכים איתך.

דודים ייעודיים מגיעים עם אישורים מלאים ובמידה ורכשת דוד מתאים לרכב והבוחן פועל על פי חוק - אתה תעבור טסט!

זה נכון שמידי פעם נתקלים בשוטר / בוחן / אלוהים בפני עצמו אחר ובתכלס, הוא באמת יכול לעשות מה שהוא רוצה (גם אם זה מנוגד לחוק) אבל! וזה אבל גדול! במידה והעניין יתגלגל לערכאות גבוהות יותר - אתה מסודר. יש לך את כל האישורים וכנראה שצריך מידי פעם איזה שופט שינזוף בשוטר שאינו פועל על פי חוק.

לשפר בלי להתפשר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דודי אני יודע בוודאות ששוטר רשאי לתת דוח על רכב מרעיש בסביבת מגורים, אם זה ממערכת אאודיו או אם זה מאגזוז ''לחץ'' או חור באגזוז וכו'. העניין מאפשר לשוטר לקבוע אם הרעש סביר או לא על פי ראות עיניו.

אנסה לחפש את זה אח''כ, לא מדובר אגב בדו''ח תעבורה אלה בדו''ח איכות הסביבה.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מוצא סתירה בין הדברים שלנו ואחדד עוד יותר את דבריי:

אם רכשת דוד ייעודי ותקני לרכב שלך, לא הסרת אף חלק (ממיר, דוד מרכזי) ומלבד הדוד שרכשת - כל שאר חלקי המערכת מצויים במצב תקין - אין שום סיבה שהרכב ירעיש מעל המותר ולכן דו"ח לא נמצא על הפרק.

תקינה לדוד = אישור שהדוד משתיק את רעש הפליטה ומוריד אותו לרמה המותרת בחוק.

האמור לא מתייחס לדודים "אוניברסלים" שם עניין התקינה קצת יותר מורכב ותלוי גם בגורמים נוספים.

ובפעם המיליון - אין דבר כזה "אגזוז לחץ" ברכבים. זה מושג שהושאל מעולם האופנועים עם 2 פעימות..

הדודים האלה הם דודי זרימה חופשית והקשר היחידי שלהם ל"לחץ" הוא בכך שהם מפחיתים אותו כתוצר לוואי של פעולתם.

לשפר בלי להתפשר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען שדברים יאמרו כראוי, אם היית נתקל מידי פעם בשוטר/בוחן תנועה קפריזי שהיה דופק לך 250 ש"ח דו"ח ואתה מערער על הדו"ח או אפילו הולך איתו בפרנציפ לבית המשפט אז ניחא.

המציאות העגומה היא שעל הדוד הרועש אתה חוטף הורדה וקנס של אלף שח ועכשיו נראה אותך גיבור גדול נלחם בתחנות הצדק עם רכב מושבת.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים שהמציאות יכולה להיות עגומה ואפילו מכיר כמה לקוחות שהלכו עם זה ממש רחוק, הכי רחוק שאפשר וניצחו את המערכת.

מעל הכל אחזור ואומר שאם נרכש דוד ייעודי מתאים ותקני ובמידה וכל שאר חלקי המערכת קיימים ותקינים - הרעש לא יחרוג מהמותר בחוק ועל כן לא תהיה שום סיבה לדוח או הורדה.

לפני הטענות לשוטר, כדאי שכל אחד יבחן את עצמו האם הוא באמת חוקי ותקני בעניין הזה או לא.

לשפר בלי להתפשר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה לומר את האמת מעולם לא הרכבתי אגזוז ''לחץ'', בלנצ'יה תמה שלי הייתה צנרת בנויה לכל אורך הרכב ובדרך הביתה לאחר בניה הבנתי שזה רועש מדי בשבילי וחזרתי להוסיף עוד דוד משתיק למחרת.

כפי שדודי אמר כל עוד האגזוז שקט גם לשוטר ככל הנראה לא תהיה בעיה איתם.

אני ספציפית סולד מקבוצות כאלה ואחרות באוכלוסיה (ערסים וכו') שאותם לא מעניין כלום והם רק מחפשים להרעיש עם הרכב שלהם בצורה חריגה, אם זה ב 1 בלילה ואם זה בכל שעה אחרת, זה פשוט מפריע!

לא נעים שעומד רכב ומרעיש בצורה חריגה מתחת לבית שלך, יש גם הנוהגים להעלות סל''ד בשביל הכיף! לגבי כאלה אני בעד גם שיחרימו להם את הרכב!

מעבר לכל מה שנאמר כאן ישנו דו''ח משטרתי של איכות הסביבה הנוגע ספציפית לרעש מרכב באזור מגורים במקרה שזה מוזיקה עם חלונות פתוחים בקולי קולות ואם זה רכב מרעיש בצורה מסויימת, הדו''ח ניתן על פי שמיעה של השוטר והחלטה שמדובר ברעש חריג ומפריע.

עריכה אחרונה על ידי system_x

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

האלן שלום

יש לי פולקסוואגן גולף 2007 fsi 2.0 ויש לי מישהו שמוכר אגזוז של סברינג יד 2 במצב מעולה במחיר שמתאים לי.

רציתי לדעת לפני שאני קונה ופונה למישהו שירתך לי אותו לרכב כמה דברים

1- האם זה מזיק למנוע או מוריד כ"ס ?

2- האם זה גורם לצריכת דלק יותר גבוהה ?

3 - האם זה עובר טסט או שזה עושה בעיות ונצטרך לשלם כמה שקלים לקובמינה בטסט שיעבור ?

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחסוך את הכסף לטיפולים שוטפים ותקלות אשר עלולות להופיע בעתיד כמו מנגנון נעילה של הדלתות הקידמיות/אחורית, החלפת סלילי הצתה ששובקים חיים לאחר 40K-60K.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אני מעוניין לשדרג את צליל הרכב (פיאט בראבו 2011, סטוק), כאשר מה שאני אישית אוהב זה 'גרגור' בסל"ד נמוך, וצליל בשרני (לא יודע איך לתאר זאת) בסל"ד גבוה יותר. אני לא מחפש להרשים אף אחד ולא מחפש מה שיעשה הכי הרבה רעש - קרי חשוב לי שאני אשמע את השדרוג כשאני נוהג ברכב, ולא מעניין אותי מה שומעים בחוץ (לא מחפש רעש שיעשה רושם על אחרים או משהו בסגנון).

התקציב שלי לא גבוה במיוחד, מעוניין להשקיע עד 2-2.5K כרגע.

האופציות שעלו:

1. הורדת הרזונטור/עמעם והחלפתו בצינור

2. החלפת הדוד האחורי לאחד של RAGGAZON, קראתי ביקורות די טובות באינטרנט וראיתי וידאוס בהם היה סאונד שעונה לדרישות שלי (אבל השאלה איך הוא ישמע כאשר יושבים במושב הנהג)

3. אחר(?)

4. לרדת מזה עד שהתקציב יהיה גדול פי 2-3 ואז לעשות צנרת מלאה, לא יודע מתי/אם זה יקרה

התייעצתי עם כל מיני אנשים, רובם פשוט אמרו 'תעשה מה שאני עשיתי או אל תעשה כלום', שזה לא ממש עוזר לי כי ביקורת כזו אני בד"כ מסווג כביקורת שהיא יותר רגשית ופחות עניינית. אז למי שמכיר את התחום, אשמח לקבל ביקורת כמה שיותר עניינית בנוגע להצעות הנ"ל.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לדבר על האופציה של דאון פייפ אצל לירן ארגונטיקס או אור פאב.. ייתן שיפור של סאונד ועוד כמה

סוסים וקג"מים ויש מצב טוב שלא יחרוג( או לא יחרוג הרבה) מהתקציב שלך. את הרזונטור לא ממליץ להוריד

כבר עדיף לדעתי להחליף דוד אחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו כשהחלפתי לפילטר פתוח של SIMOTA, קיבלתי צליל יניקה עמוק ובשרני יותר.

(זה היה עוד עם האיביזה קופרה אבל העקרון הוא אותו עקרון.)

אם בא לך גם להתקין את הפילטר קרוב יותר לפנס כדי שישאב אוויר קריר יותר - זה מבורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1899 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...