Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיצובישי כריזמה 98, בעית חום מנוע? או שלא?

peretzy
שימו לב! השרשור הזה בן 6060 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למי אני צריך לגשת ? המכונאי אמר שהוא לא מבין בחשמל . חשמלאי אמר שהכל בסדר שהשעון חום מזייף. עכשיו אני צריך לגשת למכשירן, שמה הוא יגיד לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לחבר כריזמה שהיתה לו אותה בעיה, שעון חום הראה חום גבוה מידי, קרוב לאדום, אבל בפועל הטמפ' היתה תקינה, נמדדה עם מד.

עד כמה שאני זוכר הוא הלך למכשירן שתיקן לו משהו בלוח שעונים, הבעיה היא שכרגע אין לו אינטרנט בשביל להבהיר בדיוק מה היה.

טוב.....אז אני החבר עם הכריזמה , סוף סוף יש אינטרנט :beerchug:

עכשיו , מה שקרה אצלי זה בדיוק מה שאתם מתארים , בייחוד לירוי 1 ,

מצב אשר בו מחוג הטמפ' עולה עד לשלושת רבעי הסקאלה ורק אז המאווררים מתחילים לפעול.

הבעיה לא הייתה עם היוניט חום אשר הוחלף בכל מקרה.

בסופו של דבר אחרי שחשמלאי בדק את הרכב במשך 40 דקות תמימות , הוא בדק את טמפ' המים ברדיאטור ולמרות שהיא

הייתה בטמפ' עבודה הרצוייה מחוג החום ברכב הראה כי החום הוא קצת לפני הקו האדום.

מסקנה - המחוג מזייף ! !

אחרי ביקור קטן אצל איש ספידומטרים אשר החליף איזשהוא חלק קטןבתוך לוח השעונים הבעייה נפתרה

בעלות של כ 350 ש"ח בערך.

עדיף מאשר 800 ש"ח על החלפה של לוח שעונים בכזה מפירוק.

אני מניח שזהו המקרה גם אצל אחרים שכתבו פה.

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בהפעלת מזגן הרכב אינו מתחמם, וללא הפעלת מזגן החום מתקרב לאדום ועובר את ה-3/4 - כנראה שהמאווררים לא נכנסים לפעולה בזמן והתקלה היא ביוניט מאווררים או בחיווטים.

זאת הייתה אחת התופעות שגם היו אצלי ולא פירטתי בהודעה הקודמת.

כאשר הופעל מזגן אז המאווררים נכנסו לפעולה , אבל כאשר המזגן מכובה אז מחוג החום מתחיל לטפס עד הקו האדום.

ועוד פעם - הבעייה אצלי לפחות לא הייתה ביוניט אלא כמו שפרטתי קודם.

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לי יש כריזמה 98 וגם אני חשבתי שהחום עולה בסוף התברר שזה השעון חום שמזייף עלה לי 150 שקל להחליף אותו...

אל תחפש לתקן בכוח... לך למוסך מורשה ותן להם לעלות על הבעיה...

דרך אגב שים לב שגם שהמחוג עולה ל3/4 המאווררים לא עובדים... זאת אומרת שהמנוע לא באמת מתחמם {אלא אם כן היוניט חום הלך}...

בכל מיקרה אצלי יצא שהשעון לא היה תקין...

תרצה עוד פרטים צור קשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

לכל בעלי הכריזמה מניסיוני ישנה בעית חומרה ותוכנה בדגם רכב זה.

אל תרוצו להחליף יוניטים או לשים נגדים "לרמות את השעון" יש לבדוק בעזרת סורק תקלות את הטמפרטורה האמיתית דרך מחשב הרכב ובעם המאווררים לא נכנסים לעבודה בטמ"פ עבודה תקינה - סביב ה- 95 מע"צ , יש לזה פיתרון וניתן לתקן.

עלול להווצר מצב שהרכב מתחמם ואתם לא תדעו מזה וחבל.

בברכה.

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6060 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...