Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיזל,בנזין,גז,ואולי היברידי? חישוב כדאיות עדכני

GOLF
שימו לב! השרשור הזה בן 4402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חושב שהתגובה שלי הינה מאוד בהירה.

אני לא מוצא סיבה לחזור עליה, אלא רק להדגיש שבמדינות שונות ישנם טעמים שונים ברכישת רכבים, הן מבחינת הדגמים, הן מבחינת החברות, הן סוגי המנוע, סוגי הגיר, מחיר רכישה לעומת מחיר תחזוקה וכו'.

ולכן זה שדיזל באירופה הינו פופולרי עדיין לא אומר דבר לגבי חישובי הכדאיות בארץ.

תיקון טעות , אין קשר לפופולאריות של הדיזל בחו"ל , לבין הכדאיות הכלכלית של שימוש במנוע זה בארץ !!

ישנו חישוב כלכלי פשוט מאוד המראה שמי שנוסע כ 20K ומעלה ק"מ בחודש הכף נוטה לכיוון הדיזל.

ככל שהק"מ גבוהה יותר, כך עולה כדאיות הדיזל.

ושוב התגובה שלך לגבי צרפת אין בה שום רלוונטיות, כיוון שגם בגרמניה קורה אותו תהליך בדיוק.

שלא לדבר על שוויץ, בלגיה פורטוגל ועוד..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• 5 שנים מאוחר יותר...

מקפיץ את השירשור בכדי לבקש מהחברים עדכון למחירי הדלקים הנוכחיים.

ההתלבטות שלי הוא בין קיה ריו דיזל החדשה שבצריכת הסולר בעיר כ20 ובינעירוני כ26 (המינוס היחידי בעיני שמגיע בדגם בסיס בלבד ללא גג שמש ואיבזור אקסטרה נוסף.)

לדגם בנזין הגירסה המאובזרת כשצריכת הדלק המוצהרת בעיר כ 11 ומחוץ לעיר כ18 ועליו ברצוני להרכיב מערכת גז

חסרון לבנזין: נסועה גבוהה בבנזין יוריד מערך הרכב - נסועה של כ60000 אלף לשנה

ומנגד בדיזל עלויות תיקון מיכלולים גבוהה.

אשמח שתעירו ותאירו...

חג שמייח ומועדון לשמחה 8)

חוק = דבר שאין בו צורך כאשר בני האדם הם ישרים, ואין בו תועלת כאשר הם מושחתים (בנימין ד`יזרעלי, 1804-1881).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו הקפצה... אבל החישוב פשוט - ב-60000 בשנה אין ספק שעדיף דיזל. החסכון בדלק יכסה בקלות על כל הפרש אחר.

צפה שהדיזל יעשה בממוצע 1:18-1:20 כתלות בנסועה שלך. נניח 20 ומחיר לליטר של 8 - מקבלים כ-25 אלף שקלים בשנה. בנזין לעומת זאת, אם יהיה לך מזל יעשה 1:14 שזה כ-33 אלף בשנה. 8000 שקלים ויותר הפרש לטובת הבנזין יכסו בקלות את שאר ההוצאות (מדובר ברכב חדש באחריות, אחרי הכל...)

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמצחיק בתערוכת אוטומוטור חולק מגזין רכב של ידיעות אחרונות

שקבע שהפלואנס דיזל היא המשתלמת ביותר, והמשפחתית החסכונית ביותר כיום.

האוריס ההיברדית חסכונית יותר - אבל בחישוב כללי יקרה יותר ופחות משפחתית...

עשו מבחן השוואתי עם נסיעה לא חסכונית הפלואנס דיזל גמרה עם 14.4 לליטר מול 23 ק"מ לליטר שמכריז היצרן

אבל בבדיקה רגועה יותר ( שנמסר ממנהלי ציי הרכב של חברות הייטק - הפלואנס הגיעה ל 17.3 ק"מ לליטר

ונבחרה למשפחתית החסכונית ביותר

במבחן האוריס ההיברדית לגמה 1ליטר ל 16.7 ק"מ ובמבחן רגוע 1 ליטר ל17.5 ק"מ

אבל הפלואנס נבחרה כחבילה טובה יותר למשפחה

היא זולה יותר לקניה מרווח יותר ותא מטען עדיף וכו'

יש במגזין רשימה של כ100 מכוניות וצריכת הדלק שלהם שהתקבל ממנהלי ציי הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק עליך ידידי.

עם הפאביה הקודמת גמעתי 32K בשנה (85ק"מ ביום א-ה,בלי סופ"ש ונסיעות אחרות) והיה לי ממוצע של 1:17,ככה שמבחינתי רק מ45K ומעלה שווה דיזל.

יחד עם זאת,אם היו מוכרים פאביה טורבודיזל האצ'בק ידנית (לא מתאים לי סטיישן) - הייתי הראשון שקונה :)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו הקפצה... אבל החישוב פשוט - ב-60000 בשנה אין ספק שעדיף דיזל. החסכון בדלק יכסה בקלות על כל הפרש אחר.

צפה שהדיזל יעשה בממוצע 1:18-1:20 כתלות בנסועה שלך. נניח 20 ומחיר לליטר של 8 - מקבלים כ-25 אלף שקלים בשנה. בנזין לעומת זאת, אם יהיה לך מזל יעשה 1:14 שזה כ-33 אלף בשנה. 8000 שקלים ויותר הפרש לטובת הבנזין יכסו בקלות את שאר ההוצאות (מדובר ברכב חדש באחריות, אחרי הכל...)

אשמח שתבהיר

אם כוונתך ש8000 אלף ₪ לטובת הדיזל הווי אומר חיסכון של כ600 ₪ לחודש, אני הייתי מעדיף להוציא 600 נוספים בחודש בכדי להנות מדגם בנזין שקט ומאובזר בהרבה מהדיזל (בנידון שלי קיה ריו הדגם המפואר כולל גג נפתח ואיבזור מלא)

האם התחשיב שלך מתבסס על מצב גפ"מ? האם שם החיסכון גדל, כפי המסתמן מהכתבה בynet שגפ"מ הינה חלופה טובה גם מדיזל. האם זה חל גם במצב הנוכחי? בנסועה דיזלית (ק"מ גבוה :-)

תודה וחג שמח

חוק = דבר שאין בו צורך כאשר בני האדם הם ישרים, ואין בו תועלת כאשר הם מושחתים (בנימין ד`יזרעלי, 1804-1881).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי קח בחשבון בגפ״מ תופס מקום בתא המטען, אך חוסך משמעותית, ובכמות שאתה נוסע תכסה את עלות ההתקנה כבר לאחר חצי שנה לדעתי.

אני נוסע על גפ״מ היום, אמנם עם רכב לא הכי חסכוני אבל משלם הרבה פחות על כל תדלוק כך שזה מתקזז לי, אצלך המצב יהיה טוב בהרבה.

בברכה,

אסף בן עטיה

Owner @ Giggsi Cinema Sport's Bar

Alfa Romeo 159 1.9 Manual 2007

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כוונתך ש8000 אלף ₪ לטובת הדיזל הווי אומר חיסכון של כ600 ₪ לחודש, אני הייתי מעדיף להוציא 600 נוספים בחודש בכדי להנות מדגם בנזין שקט ומאובזר בהרבה מהדיזל (בנידון שלי קיה ריו הדגם המפואר כולל גג נפתח ואיבזור מלא)

ה"רעש" שמייבר מנוע דיזל מודרני קטן (1.5ל' לצורך העניין) הוא לא יותר ממה שמייצר מנוע בנזין דומה. הדיזלים של היום מאוד-מאוד שקטים. כדאי לך לנסות לנסוע באחד כזה...

600 שח לחודש זה לא מעט כסף (זה בערך ארנונה+חשמל לדירת 3 חדרים ממוצעת, פר חודש).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב סולר מודרני, הננהג בצורה סבירה יכול בקלות רבה לעשות 1:17, סוכני מכירות המצוידים ב C3 דיזל ידנית עושים אצלנו בממוצע 1:23.. , מדובר בנסיעות משולבות 40% עירוני.

כן, זו לא טעות..

העברתי את הסיפור שלך למחלקת האגדות האורבניות.

אוטו שעושה ברבה יותר טוב מהנתונים הרשמיים...

בנסיעה שלי איתה - 1/17, כשפריוס עושה 1/20 באותם תנאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכתבה שפורסמה ב-YNET מחשבת בצורה הטובה ביותר את העלויות באחזקת רכב מכל אחד מסוגי ההנעה הללו. הכתבה תמנע אחת ולתמיד שאלות נוספות בתחום :)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3352520,00.html

ערב נעים לכולם!

מ 2007, מאוד מעודכן... בדיחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברתי את הסיפור שלך למחלקת האגדות האורבניות.

אוטו שעושה ברבה יותר טוב מהנתונים הרשמיים...

בנסיעה שלי איתה - 1/17, כשפריוס עושה 1/20 באותם תנאים.

דווקא רנו פלואנס דיזל לקחה לי בין 1/20 ל1/25 בכמה מכוניות שונות מהדגם, אמנם בנסיעה יחסית רגועה ובינעירונית אבל זאת העובדה. (הכוונה היא בדיקה בכמה מכוניות, שהרוב היו מעל 23 לליטר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...