Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמעט תאונה ,האם בעזרת ובנוכחות ABS זה לא היה נגרם?

Jeka
שימו לב! השרשור הזה בן 7609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לעניין הקורסים אני באמת מזמן רוצה לעשות קורס כזה...מה שמונע זה כמובן הבעיה הכספית.

תזכיר לי כמזה השתתפות עצמית בימינו? :roll:

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לעניין הקורסים אני באמת מזמן רוצה לעשות קורס כזה...מה שמונע זה כמובן הבעיה הכספית.

תראה, עד כמה שאני תומך בכל עניין הקורסים (וגם עשיתי אחד בעצמי), אני חייב לציין שההתלהבות מהם בפורום קצת חורגת מפרופורציות. אמנם קורס הוא חשוב, מהנה, ולדעתי צריך להיות חובה לכל נהג, אבל כדאי לדעתי להפסיק עם הקטע הזה של "השתתפות עצמית מול קורס". נהגים חדשים שנכנסים מקבלים את הרושם כאילו שקורס אחד יציל אותם מכל שטות שהם או המכונית יכולים לעשות (ראה את שירשור הקליאו ספורט קצת יותר למטה).

בוא נודה בעובדות: הקורס (אני מדבר על הבסיסיים שבהם, כמו שאני עברתי באלטרנתיבי - יום אחד - 750 ש"ח) מלמד עובדות בסיסיות וחשובות בנושא נהיגה, תפעול הרכב, קריאת הכביש, בלימוות חירום והעברות משקל. הוא לא ילמד אותך לבלום דגרסיבית (לפחות לא בצורה שתוכל לנצל במקרה חירום אמיתי), לא ילמד אותך לצאת מהיגוי יתר בכביש רטוב, לא ילמד קווים נכונים בפנייה וכדומה. זה בסדר - כי הקורס לא מתכוון ללמד דברים כאלה. אף אחד לא הבטיח לי שאני אהיה שומאכר אחרי הקורס.

אבל הבעיה היא כזו: מרוב התלהבות שסוף סוף הלכתי ועשיתי קורס נהיגה מתקדמת, אני חושב שנהגים צעירים מקבלים את הרושם כאילו הם השתפרו באופן פנומנלי בנהיגה, מה שנותן להם רשות לעשות שטויות (אני לא מכליל, אני מדבר בעיקר על עצמי, אז תירגעו). התחושה הזאת כאילו את נהג יותר "טוב" מאחרים כי בילית חצי שעה עם דני ברכב ותירגלת בלימות חירום משרה לדעתי אווירה מיותרת ומסוכנת של עודף ביטחון עצמי, מה שעלול לגרום לבעיות בעתיד.

אני חוזר שוב: לדעתי הקורס חשוב מאוד (ומהנה לא פחות), אולם חשוב לדעתי להדגיש לצעירים שבאים לפה ומושפעים מכל הדיבורים כאן (ובמיוחד ממשפטים כגון "וכמה עולה לך השתתפות עצמית?") שהקורס הוא רק הבסיס של הבסיס, והוא לא מה שיציל אותם מהתאונה הבאה שלהם. הוא אמנם מספק כלים יפים להבנה של המצבים שגורמים לתאונות והבנה בסיסית של השתשלות העניינים, אבל הוא לא יציל אותם. לפחות, אותי הוא לא הציל.

זהו, אני אשמח לתגובות.

(אם מישהו שומע פה נימה של מירמור או משהו כזה, כי עשיתי קורס ואני מרגיש שעבדו עליי - כי עשיתי תאונה טיפשית שהייתה לגמרי באשמתי - הוא טועה. אהי רק רוצה להעלות לדיון את החשיבות של הבנה והסברה נכונה של מגבלות הקורס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה תגובה:

אם מישהו יוצא מקורס בסיסי במשטח וחושב שהוא נהג דגול - אז הוא דביל, והוא היה חושב את זה גם אחרי ניצחון במירוץ המכוניות בארקייד בקניון. הקורס הבסיסי נותן לך כלים לנהיגה בטוחה יותר בכביש, וזה הכל. מה שאתה עושה איתם זה עניינך. הוא מלמד אותך מה קורה בבלימה יבשה ורטובה, איך להשתמש ב-ABS, מה עושים בזמן היגוי יתר ותת היגוי (אך ורק מההבט הבטיחותי - לא איך נכנסים להיגוי יתר בכוונה, וכולי), וכן כלים לנהיגה בטוחה כגון החזקת ההגה וסיבובו, תנוחת ישיבה וכולי.

לדעתי האישית קורס כזה צריך לקחת ביחד עם קורס נהיגה בכביש, שניהם ביחד נותנים כלים טובים בהרבה לנהיגה בטוחה ונכונה. קורס הנהיגה בכביש ילמד אותך טוב יותר כיצד לא נכנסים לצרות, איך לקחת פניות בבטחון ויותר מזה - הוא מאפשר לך לדעת מהן הטעויות שלך בזמן שאתה עושה אותן. הימצאות מדריך לידך בזמן הנהיגה וההערות שלו לכל פעולה שאתה עושה עושות עבודה מצוינת בלהעמיד אותך על טעויות הנהיגה שלך - משם רק נשאר לך להתמיד בתרגול.

לסיכום אני בהחלט חושב שיש חשיבות גדולה מאוד למי שרוצה ללמוד יותר על נהיגה לעבור את הקורסים הללו, ויותר מכך! גם מי שלא מתעניין בנהיגה יוכל להיות נהג בטוח יותר אחרי קורס מתאים. אני רואה איך אמא שלי או אח שלי נוהגים ויודע היטב שקורס נהיגה במשטח ילמד אותם המון. (אח שלי כבר עשה כזה קורס, אבל לא נראה לי שהוא הפנים אותו במלואו)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש המשכים לקורס?

כאילו הגיד עשיתי קורס נהידה מתקדמת אם יש אפשרות להתקדם הלאה וללמוד עוד כל מיני מצבים וכך הלאה?

יש רמות שונות של קורסים,בסיסיים,מתקדמים,אימון אישי ועוד...(יש גם קורסים בחו"ל,הכל תלוי בכמה כסף אתה מוכן להשקיע).

If you treat your car like a racing car, then it will develop expensive racing problems

If it's stupid but it works, it isn't stupid.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, עד כמה שאני תומך בכל עניין הקורסים (וגם עשיתי אחד בעצמי), אני חייב לציין שההתלהבות מהם בפורום קצת חורגת מפרופורציות. אמנם קורס הוא חשוב, מהנה, ולדעתי צריך להיות חובה לכל נהג, אבל כדאי לדעתי להפסיק עם הקטע הזה של "השתתפות עצמית מול קורס". נהגים חדשים שנכנסים מקבלים את הרושם כאילו שקורס אחד יציל אותם מכל שטות שהם או המכונית יכולים לעשות (ראה את שירשור הקליאו ספורט קצת יותר למטה).

בוא נודה בעובדות: הקורס (אני מדבר על הבסיסיים שבהם, כמו שאני עברתי באלטרנתיבי - יום אחד - 750 ש"ח) מלמד עובדות בסיסיות וחשובות בנושא נהיגה, תפעול הרכב, קריאת הכביש, בלימוות חירום והעברות משקל. הוא לא ילמד אותך לבלום דגרסיבית (לפחות לא בצורה שתוכל לנצל במקרה חירום אמיתי), לא ילמד אותך לצאת מהיגוי יתר בכביש רטוב, לא ילמד קווים נכונים בפנייה וכדומה. זה בסדר - כי הקורס לא מתכוון ללמד דברים כאלה. אף אחד לא הבטיח לי שאני אהיה שומאכר אחרי הקורס.

אבל הבעיה היא כזו: מרוב התלהבות שסוף סוף הלכתי ועשיתי קורס נהיגה מתקדמת, אני חושב שנהגים צעירים מקבלים את הרושם כאילו הם השתפרו באופן פנומנלי בנהיגה, מה שנותן להם רשות לעשות שטויות (אני לא מכליל, אני מדבר בעיקר על עצמי, אז תירגעו). התחושה הזאת כאילו את נהג יותר "טוב" מאחרים כי בילית חצי שעה עם דני ברכב ותירגלת בלימות חירום משרה לדעתי אווירה מיותרת ומסוכנת של עודף ביטחון עצמי, מה שעלול לגרום לבעיות בעתיד.

אני חוזר שוב: לדעתי הקורס חשוב מאוד (ומהנה לא פחות), אולם חשוב לדעתי להדגיש לצעירים שבאים לפה ומושפעים מכל הדיבורים כאן (ובמיוחד ממשפטים כגון "וכמה עולה לך השתתפות עצמית?") שהקורס הוא רק הבסיס של הבסיס, והוא לא מה שיציל אותם מהתאונה הבאה שלהם. הוא אמנם מספק כלים יפים להבנה של המצבים שגורמים לתאונות והבנה בסיסית של השתשלות העניינים, אבל הוא לא יציל אותם. לפחות, אותי הוא לא הציל.

זהו, אני אשמח לתגובות.

(אם מישהו שומע פה נימה של מירמור או משהו כזה, כי עשיתי קורס ואני מרגיש שעבדו עליי - כי עשיתי תאונה טיפשית שהייתה לגמרי באשמתי - הוא טועה. אהי רק רוצה להעלות לדיון את החשיבות של הבנה והסברה נכונה של מגבלות הקורס)

מה שאמרת לא היה מדוייק, כנראה שהספקת לשכוח דברים שלמדת ... :wink:

בקורס הבסיסי -כן- לומדים בלימה דגרסיבית ברכב ללא ABS ! (הרי אני אישית תירגלתי את זה איתך !) וכן לומדים החלקות בכביש רטוב (שלב א' מדומה ע"י ה-skidcar, שלב ב' במעגל ההחלקה).

קווים נכונים וכד' נלמדים בקורס נהיגת כביש ספורטיבית, שהוא פן אחר של עולם הנהיגה המתקדמת ואינו עוסק בתחום השליטה ברכב במצבי חירום, אלא בתחום הניצול המקסימלי של יכולות הרכב לתועלת שלנו וטכניקות נהיגה מתחום מרוצי המכוניות.

אכן, הקורס הבסיסי אינו הופך כל אחד לשומאכר (וגם לא לרייקונן), אבל אחד ההישגים הגדולים שלו הוא בשינוי צורת החשיבה והבנת עולם הנהיגה המתקדמת. לפן הזה יש השלכות מרחיקות לכת על כל הנהיגה העתידית של אותו אדם לכל חייו.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, אני אשמח לתגובות.

זמה שאמרת לא היה מדוייק, כנראה שהספקת לשכוח דברים שלמדת ... :wink:

בקורס הבסיסי -כן- לומדים בלימה דגרסיבית ברכב ללא ABS ! (הרי אני אישית תירגלתי את זה איתך !) וכן לומדים החלקות בכביש רטוב (שלב א' מדומה ע"י ה-skidcar, שלב ב' במעגל ההחלקה).

קווים נכונים וכד' נלמדים בקורס נהיגת כביש ספורטיבית, שהוא פן אחר של עולם הנהיגה המתקדמת ואינו עוסק בתחום השליטה ברכב במצבי חירום, אלא בתחום הניצול המקסימלי של יכולות הרכב לתועלת שלנו וטכניקות נהיגה מתחום מרוצי המכוניות.

אכן, הקורס הבסיסי אינו הופן כך אחד לשומאכר (וגם לא לרייקונן), אבל אחד ההישגים הגדולים שלו הוא בשינוי צורת החשיבה והבנת עולם הנהיגה המתקדמת. לפן הזה יש השלכות מרחיקות לכת על כל הנהיגה העתידית של אותו אדם לכל חייו.

דני G.

אני יודע שלא דייקתי בקשר לתכנים של הקורס (אה, אז זה היית אתה באוטו? :lol: ), אבל הכוונה שלי הייתה שה"טעימה" שמקבלים שם לא מספיקה, לדעתי, ע"מ להפוך לנהגים בטוחים במידה שתציל אותך מהתאונה הבאה (אולי שינוי הגישה כן - אבל המיומנות לא - לדעתי).

מה שמפריע לי הוא לא הקורס (שכמו שאמרתי היה מהנה ונהדר), אלא דווקא הגישה בפורום שממליצה לכל אחד לעשות את הקורס, מה שגורם להם לחשוב שזה יציל את החיים שלהם (ושוב, אני מפנה לת'רד על הקליאו ספורט). הקורס בסיסי, וככזה צריך להבהיר את המגבלות שלו ושל הנהג שעובר אותו - זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...