Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האוצר הנעלם. האם להוציאו מהקבר לנתיחה של אחרי המוות

שוקה
שימו לב! השרשור הזה בן 5630 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איי שם במרכז הארץ בשדותיו של מושב, בין פרדס לבין כרם. לא הרחק ממקום שעד לקום המדינה שכן אחד מבסיסי ה RAF חיל האויר המלכותי. הייתה סדנת רכב קטנה של שלטון המנדט. הבריטים השאירו אחריהם המון כלי רכב מעניינים יותר ופחות. כל כלי שיכול היה לנוע, נלקח על ידי הפלמ"ח עוד בזמן קרבות תש"ח. מה שנותר מאחור ברובו נבזז במהלך השנים.

הסוד הגדול הוא שלא הכל נבזז. בסמוך, היה אתר שבו בשנות השישים והשבעים גנבי אדמה כרו בור גדול ויצרו מכתש בקרקע.

על מנת לסתום את הבור הם קברו את כלי הרכב העתיקים כשהם (גם אם לא נוסעים)עדיין שלמים. ממספר עדויות דו ספרתי שהצלבתי, הסיפור נכון ואמיתי. יש שם שברולט עם הגה ימני וכלי רכב הדומים בצורתם למוניות הבריטיות. 8-10 כלי רכב.

30 שנה חלפו ובבית הקברות המאולתר הזה, אני מניח שניתן יהיה למצוא רק שאריות רקובות מאוד ומחלידות במקרה הטוב.

מה אתם אומרים, שווה להתחיל לחפור שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו שידוע שהרכבים גמורים ורקובים הייתי פותח את הקבר על מנת לאמת את העניין ושהשביע את יצר הסקרנות,

אני בטוח שהסיפור מאחורי זה ממש מעניין ואולי יהיו גם ממצאים היסטוריים בנוסף.

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם היו אגדות על בור ענק שבתוכו קבורים מטוסי מוסקיטו....שלא נותר מהם שריד, אפילו למוזיאון חיל האוויר.

ומאחר ופותח השרשור נימנע מלציין את אותו המיקום, אנצור גם אני את לשוני...(את מיקלדתי..)

אריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנ.צ. המדוייק מצוי בידי, ומטעמים מובנים וטורפי נבלות אחרים לא אחשוף אותו בפורום.

זו רק בדיקה ראשונית. האם בעלי השטח ירשו שנחפור להם ב"חצר האחורית", למי שייכים כלי הרכב (למדינה?) לממשלת הוד מלכותה או כל מי ששם ידו עליהם ראשון.

ובכלל כמה כדאי להשקיע כדי למצוא משהו שאולי לא שווה את משקלו בברזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה בסמלון שלך, דומה, אפעס, דמיון גדול מדי לויליס החדש של יורם בארה"ב.

יש קשר?

ולעניין שאלתך, בהנחה שכלים אלו לא נרשמו במרשם כלי הרכב הישראלי, הם שייכים לבעל השטח בו הם נמצאים, או בהסכמתו - למי שיחלץ אותם משם.

מה נשאר מהם אחרי 50 שנים באדמה - זה כבר סיפור אחר - כנראה שכלום. אם אתה אומר שהפלמ"ח הנציל מה שאפשר - אני מניח שגם לפלמחניקים היו מכונאים לא רעים.

ויליס 53

ויליס 58

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע במה מדובר אבל אם אינני טועה (ואני טועה מדי פעם) מחנה סירקין היה בעברו משהו הקשור לצבא הבריטי לפני שהפך לבסיס ישראלי.

איי שם במרכז הארץ בשדותיו של מושב, בין פרדס לבין כרם. לא הרחק ממקום שעד לקום המדינה שכן אחד מבסיסי ה RAF חיל האויר המלכותי. הייתה סדנת רכב קטנה של שלטון המנדט. הבריטים השאירו אחריהם המון כלי רכב מעניינים יותר ופחות. כל כלי שיכול היה לנוע, נלקח על ידי הפלמ"ח עוד בזמן קרבות תש"ח. מה שנותר מאחור ברובו נבזז במהלך השנים.

הסוד הגדול הוא שלא הכל נבזז. בסמוך, היה אתר שבו בשנות השישים והשבעים גנבי אדמה כרו בור גדול ויצרו מכתש בקרקע.

על מנת לסתום את הבור הם קברו את כלי הרכב העתיקים כשהם (גם אם לא נוסעים)עדיין שלמים. ממספר עדויות דו ספרתי שהצלבתי, הסיפור נכון ואמיתי. יש שם שברולט עם הגה ימני וכלי רכב הדומים בצורתם למוניות הבריטיות. 8-10 כלי רכב.

30 שנה חלפו ובבית הקברות המאולתר הזה, אני מניח שניתן יהיה למצוא רק שאריות רקובות מאוד ומחלידות במקרה הטוב.

מה אתם אומרים, שווה להתחיל לחפור שם?

צביקה.ש

חבר מועדון ה-5

fiat 127 900 L 1979

\fiat qubo 1.4 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם יש לך עודף כסף

זה יכול להיות לא יותר כתבה לגליון אוטו הבא .

מה שתצמצא שם אם תמצא , יהיה "רכבים" בלי ניירת

ומבחינת רכב מה ישאר ממנו עם כל הלחות שיש שם .

תראה דוגמה חיה , לא מזמן הוציא קפסולת זמן ובה רכב חדש משנות ה50 .

שתוכנן להישמר למצב חדש

תחפש תמונות תראה מה יצא משם

mustang 67 GT, 302 engine t5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

190755.jpg

ה"טיים קפסול" הוא סיפור מרתק בפני עצמו של 1957 פליימוף בלוודר. אני משער שהמצב אצלנו יהיה הרבה הרבה יותר גרוע, אם בכלל ייצא משהו שדומה לכלי רכב.

... ולא אין כסף מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה בסמלון שלך, דומה, אפעס, דמיון גדול מדי לויליס החדש של יורם בארה"ב.

יש קשר?

ולעניין שאלתך, בהנחה שכלים אלו לא נרשמו במרשם כלי הרכב הישראלי, הם שייכים לבעל השטח בו הם נמצאים, או בהסכמתו - למי שיחלץ אותם משם.

מה נשאר מהם אחרי 50 שנים באדמה - זה כבר סיפור אחר - כנראה שכלום. אם אתה אומר שהפלמ"ח הנציל מה שאפשר - אני מניח שגם לפלמחניקים היו מכונאים לא רעים.

SHMIL,

שלילי, הויליס שייך לורד.

ד"ש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממוסיקטו ממילא לא היה נשאר כלום כי כולו עשוי עץ.

אחרי 50 שנה באדמה לחה גם ממתכת לא ישאר כלום, אלא אם זו אדמה כבדה במיוחד ואטומה שלא נכנס חמצן.

אם זו חמרה או אדמה קלה הכל התפורר לאבק מזמן.

עם כל הנוסטלגיה, חבל על המאמץ לחפור, לדעתי.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איי שם במרכז הארץ בשדותיו של מושב, בין פרדס לבין כרם. לא הרחק ממקום שעד לקום המדינה שכן אחד מבסיסי ה RAF חיל האויר המלכותי. הייתה סדנת רכב קטנה של שלטון המנדט. הבריטים השאירו אחריהם המון כלי רכב מעניינים יותר ופחות. כל כלי שיכול היה לנוע, נלקח על ידי הפלמ"ח עוד בזמן קרבות תש"ח. מה שנותר מאחור ברובו נבזז במהלך השנים....

....מה אתם אומרים, שווה להתחיל לחפור שם?

אי שם בחיפה, לא רחוק ממרכז זיו וקרית הטכניון יש מקום על הר הכרמל שבו ראיתי במהלך סוף שנות ה80 ותחילת שנות ה90 לא מעט כלי רכב שכנראה שבקו חיים שפשוט דורדרו/נזרקו במדרון ההר. כנראה כדי לחסוך הוצאות גרירה/הובלה או כל עלות אחרת.

אם אני לא טועה, היו זורקים שם גם פסולת בניין. החיפאים שביניכם אולי יודעים על איזה מקום אני מדבר.

הייתי עובר הרבה בכביש ליד וראיתי משם את המכוניות הישנות. השרשור הזה הזכיר לי את המקום והמכוניות.

....מה אתם אומרים, שווה להתחיל לחפור שם? בכל זאת עברו 20 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי שם בחיפה, לא רחוק ממרכז זיו וקרית הטכניון יש מקום על הר הכרמל שבו ראיתי במהלך סוף שנות ה80 ותחילת שנות ה90 לא מעט כלי רכב שכנראה שבקו חיים שפשוט דורדרו/נזרקו במדרון ההר. כנראה כדי לחסוך הוצאות גרירה/הובלה או כל עלות אחרת.

אם אני לא טועה, היו זורקים שם גם פסולת בניין. החיפאים שביניכם אולי יודעים על איזה מקום אני מדבר.

הייתי עובר הרבה בכביש ליד וראיתי משם את המכוניות הישנות. השרשור הזה הזכיר לי את המקום והמכוניות.

שמעתי סיפור דומה גם ביפו, רכבים דורדרו מהמידרון לים.

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אולי שמעת, ואני ראיתי! גם ביפו, וגם בבת-ים, איפה שפעם עוד לא היה המשך טיילת- היה בית הקברות של מכוניות, וגם (בעיקר) רדיוטייפים הישנים! לא יודע, מה היה הקטע, אבל משום-מה תמיד, כשהסתובבתי שם כשהייתי ילד, מצאתי רדיוטייפים ישנים! חלקם, אגב, עבדו/הצלחתי לגרום לעבוד!:-) היום המקום כבר מזמן לא קיים- למעלה המשיכו את הטיילת עד לשם, ועשו גם את החוף, ככה שניקו שם הכל. נהיה משעמם.:oops:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונית העתיקה ביותר בארץ, ששיכת לחבר מועדון, נמצאה...כלומר חלקה נימצאו בתחתית ואדי בחיפה. ראתי את התמונות ושמעתי את הסיפור המענין.

אריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון ליד תחנת הדלק בקצה העליה של דורי?

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5630 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...