Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט 124 ספורט, מודל 74

חנן-ג'יפולוג
שימו לב! השרשור הזה בן 1376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היכן אני מתחיל בכלל למצוא לרכב חלקי חילוף כגון: רצועת טיימינג, מחזירי שמן של גלי הזיזים והקרנק, מותחן, מסנן שמן, אוויר וכו' ? בארץ? או שחבל לי על הזמן וישר לפנות לאינטרנט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל החלקים המיכניים שהזכרת ניתנים להשגה בארץ. מדובר בחלקים של פיאט 132 וכל חנות חלפים "כללית" תוכל למכור לך.

אם אתה מאזור הצפון הייתי ממליץ על אמיר מחנות קליש במפרץ חיפה.

שים לב שלגבי רצועת התזמון צריך לספור שיניים ולקנות רצועה בעלת מספר שיניים זהה!

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד טיפ - בקשר לנהג חדש:

זו בהחלט לא המכונית שהייתי נותן לנהג חדש. הנעה אחורית ותחת עצבני משהו (בנוסף למנוע חזק

יחסית למשקל הגוף). זוהי מכונית שאיננה סלחנית לטעויות! הייתי מציע לתת לנהג ללמוד קצת על

מכונית מודרנית עם הנעה קדמית, בגיבוי של כריות אויר ו ABS ושאר ירקות.

יובל

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שהמליצו קודמי אני ממליץ לכם, ליפני שאתם מתחילים לעבוד על הרכב, להגיע לאחד מהמפגשים (בצפון או במרכז) וליראות רכבים משופצים ולקבל הסברים מהחברים. אולי תידבקו בחיידק :wink: ותבינו שרכב מקורי ניראה ונישמע (אני יודע שחלק פה לא יסכימו איתי) יותר טוב.

בת"א:

יש לך את מוסך קובלנץ מוסך פיאט ותיק. נסה להיתיעץ איתם בקשר לעבודה וחלקים.

ג'נרל ברקס בתחילת רחוב המסגר.

אלי שיטרית. בהמשך בצד שמאל תראה מיגרש עים גדר כחולה והר של חלפים. זה זה.

ובפ"ת את מאירמן 2 סניפים. בק. מטלון (לייד מוסך מטלון). ולייד ת.מ פ"ת.

השבוע מתקים מפגש פיאט http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=92316 יהיו שם כמה משוגעים למותג...

אל תשכחו לשמור מקום לטוני בכול נסיעה :wink:

משה.

אני בקושי נכנס לפה. אפשר למצוא אותי בפייס ביוזר:

Moshe Azulay

משה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי עכשיו פרטים קצת יותר מדויקים על הרכב:

הוא מודל 72 , לא 74, ונפח המנוע הוא משהו כמו 1370 סמ"ק .

עדיין מדובר ברצועת טיימינג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שכבר קיבלתי תשובה מכאן: כל המנועים לדגם הזה מתוכננים דומה, ויש להם רצועה:

http://www.amazon.com/gp/reader/0900550945/ref=sib_rdr_zmin/104-0093733-3026318?p=S00J&j=1#reader-page

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי עכשיו פרטים קצת יותר מדויקים על הרכב:

הוא מודל 72 , לא 74, ונפח המנוע הוא משהו כמו 1370 סמ"ק .

עדיין מדובר ברצועת טיימינג?

אין 1370. המנוע הקטן ביותר הוא 1450 סמ"ק. לכל המנועים בסדרה מבנה דומה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, בכל מקרה כבר הזמנתי היינס ואני אהיה חכם יותר בהמשך. אני מבין שבינתיים אני קצת פולט שטויות עקב הבורות שלי בתחום. עד אתמול בכלל לא ידעתי שיש פיאט 124 :roll:

האחיין שלי צריך להעלות את הרכב על גרר בדרך אליי, אבל הם לא מוצאים את המפתחות למפסק ההצתה, הרכב עצמו לא נעול. מנעולן רוצה מהם 500 ש"ח בשביל להגיע לשם ולהחליף להם את מפסק ההצתה בחדש. זה מחיר סביר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא בוער לך ניתן למצוא ב איביי מפסק עם מפתחות,גם חדש וגם משומש..

הדגם שלך נקרא BC ויוצר בין 1969 ל1973, מנוע 1438 סמ"ק שהפיק הספק גבוה ביתר אז והיום - 90 כ"ס!! המנוע אגב הוא שעטנז של 124 עם 125 כלומר הבלוק הוא של פיאט 124 ספיישל והראש דומה לזה של הפיאט 125/132 ומונע כמובן ברצועת תזמון מגומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חברות רבות בארה"ב (פעילות באיביי ובאתרים משלהן) המתמחות בחלפים ל 124. אם תרצה לינקים, אשמח לתת.

מאחל לך בהצלחה בפרוייקט השיפוץ, עם כי בסיומו קרוב לוודאי שגורל המכונית יחרץ. אני קיבלתי לרשותי פיאט 850 קופה רקובה לחלוטין, שתשמש אותי לחלפים לספיידר שלי.

סיפור חייה דומה : שופצה לחלוטין כדי שבחור צעיר ישתמש בה לנסיעותיו היומיומיות. הוא לא מצא מה אטרקטיבי כל כך במכונית ידנית נטולת מזגן והגה כח, ולכן אחרי נסיונות ספורים סירב להמשיך ולהשתמש בה.

היא עמדה בחניה של משפחתו במשך מספר שנים בתקווה שיתרצה, ובינתיים פגעי מזג האוויר חיסלו אותה לאט וביעילות. כשאני הגעתי אליה, הרקבונות כבר אכלו את השלדה, ולא נותר לה שום סיכוי.

אני מניח שיש מי שיהיה מוכן לבצע עם המשפחה טרייד-אין, לתת מכונית מיני מודרנית ולקבל את זו. כך הם יקבלו את מבוקשם (תחבורה זולה לילד), הוא יקבל את מבוקשו (מזגן וחלונות חשמליים), הם לא ירגישו שמכרו אותה עבור כסף שהם לא צריכים, והיא תזכה (אולי) לחיים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, חובבי פיאט היקרים...

אתם יכולים לזמן ישיבת אבל מיוחדת ביום שישי הקרוב, על עוד מכונית טובה שהלכה על סתם...

אל תשכחו להדליק גם נר אחד לזכר הפרינץ החביבה שנגדעה בדמי ימיה, ועל כך תודה לאיש החיפושית(ט)

יום טוב שיהיה... ורק תגידו תודה שהוא הורס 124 ולא טופולינו...

NSU Club Israel

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, חובבי פיאט היקרים...

אתם יכולים לזמן ישיבת אבל מיוחדת ביום שישי הקרוב, על עוד מכונית טובה שהלכה על סתם...

אל תשכחו להדליק גם נר אחד לזכר הפרינץ החביבה שנגדעה בדמי ימיה, ועל כך תודה לאיש החיפושית(ט)

יום טוב שיהיה... ורק תגידו תודה שהוא הורס 124 ולא טופולינו...

אני לא הייתי מספיד את הרכב כל כך מהר.. אני מניח שחנן-ג'יפולוג הוא בעל ידע במכונאות ואחזקת רכב, אני מקווה שהצעיר שיקבל את הרכב יתנהג איתו כפי שצריך וכשימאס לו ימכור אותו כשהוא שלם וללא פגע. אסור לשכוח שהרכב הוא רכוש בעליו ולבעליו מותר לעשות בו כרצונו.

ולחנן,אנא עדכן אותנו בהליכי השיפוץ,העלה תמונות ואם צריך עזרה,פנה כאן או בפורום מועדון פיאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדב, אני מבין שאתה מכיר אותי? את הנער? או את בעל הרכב שדאג לשמור את הרכב בתוך מכולה סגורה?

במקרה, אתמול מכרתי ג'יפ בן 20 שהיה אצלי יותר משבע שנים, ובמהלך השנים האלה השביח ללא הכר.

סתם אמירה מיותרת, ופוגעת. מה הקטע? כי הראש הוא לא בדיוק הראש שלך? לא בקטע של אספנות תצוגות אלא בקטע של אספנות שימושית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן-

אם הבחור שאמור לנהוג ברכב יעזור לך בשיפוץ,ויידע להעריך את הרכב,אין שום סיבה לפחד להביא לו את הרכב.

גם אני ,משפץ עכשיו פורד קורטינה 76 ואני ינהג עליה שאני יהיה נהג חדש.

אני לא רואה שום דבר פסול בזה.

להיפך,אולי הוא ילמד ערכים מוטוריים.

לירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...