Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עד כמה לדעתכם ChatGPT ודומיו הולך לשנות את העולם?

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אנסה להסביר בדוגמא.

בגוגל אתה יכול לחפש את פקודת המס לשנת 2022 וכניראה שתוך כמה קליקים אתה תמצא אותה.

בצאט GPT אתה יכול לתת לו רשימה של נתונים, יחד עם פקודת המס, ולבקש שיחשב את המיסים שלך על פי פקודת המס של 2022, הוא ילמד את פקודת המס ויחשב עבורך את המיסים תוך זמן מצחיק של שניות בודדות. (זו הדגמה שניתן לראות ביוטיוב בתצוגת יכולות של chat gpt 4).

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ומה שיותר מעניין, הוא יכול לבצע את חישוב המס שלך כמו שהוא מבין.  אם אתה תתיחס לזה ברצינות, הסבר לפקיד השומה "אבל שאלתי את GPT והוא יודע הכל" לא נראה לי שיתקבל ברצינות.

או כמו שכתב yuvk בדף הקודם:

"אח"כ שאלתי:  מי היה XXX XXX (שמו של אבי ז"ל).

קיבלתי תשובה ארוכה ומחורטטת מההתחלה ועד הסוף. אף פרט לא היה נכון"

הבעייה היא ש(לפחות עכשיו) תשובות שנראות סמכותיות נכונות ומדויקות ממש אינן כאלו.  ומכיוון ומראש פנית לכלי כי לך אין את הידע, אין לך גם את הידע להבין שמחרטטים אותך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה כמו שתשווה את הצפצפה של מוביילאיי למערכות בלימה אוטונומית של יצרנים מובילים.

אם מוביליי היה מצפצף לך על ציפור שהפליצה בקנדה, בלימה אוטונומית של קיה לדוגמא, אמינה בהרבה.

לגבי האיש לא היה קיים נו בסדר, אנחנו רק בהתחלה.

דמיין מה תקבל עוד 10 - 20 שנה.

גם לגבי סיפריות של פייתון, אותו דבר,

אם היה מנסה לייבא את סיפריה ב GET פשוט, לקבל 404 ולג'נרט תשובה של "אבל הסיפרייה הזו לא קיימת" מה עושים עכשיו במקום לתת לך IMPORT לא קיים.

גם את זה יעשו את זה אל תדאג

המימוש של 2023 פשוט חשוב מהפונטציאל של זה ב 2030

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, stum כתב:

דוגמאות טובות למה זה טוב ?

לפני כמה ימים יצא GPT 4 - במקום לקבל רק מלל, אתה יכול לתת לו תמונה, ווידאו, שמע, הכל בגדול.

בממשק של chatGPT אין תמונות עדיין.

איך אתה מתחבר ל-GPT4?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כרגע זמין רק למי שמשלם 20$ בחודש (CHAT GPT PLUS).

אתה בגדול נותן לו לינק לתמונה ושואל שאלה עליה.

כשזה יהיה זמין בחינם כנראה יהיה הנגשה טובה יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים "כועסים" שהמערכת מחרטטת או כותבת בביטחון דברים שהם לא נכונים, אבל שואלים מההתחלה דברים מכשילים ושוכחים בסוף שזה "רובוט" שיודע לחבר מידע מהמאגר העצום שיש לו באופן ממוקד על פי בקשת המשתמש עם יכולות דיי גבוהות של ניתוח הכתוב והמבוקש, לשאול אותו מי זה "אבי נעמתי" שהוא המוכר בשופרסל זאת שאלה מכשילה, והרובוט מתוכנת לתת תשובה בכל מחיר, אלה אם כן ממש המידע המבוקש לא מובן ואז הוא אומר את זה.

הדבר הזה הוא כלי  עזר עצום ושם זה נשאר, כל מידע שנשלף בעיקר ללימודים צריך לעבור בדיקה בסיסית שהוא נכון. כפי שנכתב מקודם הוא יודע לתכנת, ברמת דיוק גבוהה ביותר ומאוד ממוקדת לבקשות המשתמש, דבר שלא היה קיים בעבר ואפילו לא דומה.. הוא יודע לקבל קוד קיים ולתקן אותו, להמיר משפת תכנות אחת לאחרת.

כמובן שיש עוד שלל דברים, כמו לשאול שאלה בסיסית בסגנון של "האם סוטים תפוזים עם קליפה או בלי?" והוא מחזיר תשובה עם הסבר מפורט, למה כן, למה לא ומה עדיף. אתה יכול לשלוח לו רשימת מצרכים שבא לך והוא מכין לך מתכון בהתאם, או שולח תמונה בגירסא שכרגע בתשלום. בעדכונים האחרונים צורפו גם יכולות מתמטיות.

אנשים "כועסים" שהמערכת מחרטטת או כותבת בביטחון דברים שהם לא נכונים, אבל שואלים מההתחלה דברים מכשילים ושוכחים בסוף שזה "רובוט" שיודע לחבר מידע מהמאגר העצום שיש לו באופן ממוקד על פי בקשת המשתמש עם יכולות דיי גבוהות של ניתוח הכתוב והמבוקש, לשאול אותו מי זה "אבי נעמתי" שהוא המוכר בשופרסל זאת שאלה מכשילה, והרובוט מתוכנת לתת תשובה בכל מחיר, אלה אם כן ממש המידע המבוקש לא מובן ואז הוא אומר את זה.

הדבר הזה הוא כלי  עזר עצום ושם זה נשאר, כל מידע שנשלף בעיקר ללימודים צריך לעבור בדיקה בסיסית שהוא נכון. כפי שנכתב מקודם הוא יודע לתכנת, ברמת דיוק גבוהה ביותר ומאוד ממוקדת לבקשות המשתמש, דבר שלא היה קיים בעבר ואפילו לא דומה.. הוא יודע לקבל קוד קיים ולתקן אותו, להמיר משפת תכנות אחת לאחרת.

כמובן שיש עוד שלל דברים, כמו לשאול שאלה בסיסית בסגנון של "האם סוטים תפוזים עם קליפה או בלי?" והוא מחזיר תשובה עם הסבר מפורט, למה כן, למה לא ומה עדיף. אתה יכול לשלוח לו רשימת מצרכים שבא לך והוא מכין לך מתכון בהתאם, או שולח תמונה בגירסא שכרגע בתשלום. בעדכונים האחרונים צורפו גם יכולות מתמטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, CartMan2oo5 כתב:

והרובוט מתוכנת לתת תשובה בכל מחיר,

זו בדיוק הבעיה.

לא ברור לי למה אין את האופציה של ״לא יודע״.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, פינדר כתב:

זו בדיוק הבעיה.

לא ברור לי למה אין את האופציה של ״לא יודע״.

האופציה קיימת, הבעיה הוא לא יודע שזה לא נכון, כל עוד הוא מצא קמצוץ מידע מהנשאל, הוא ישגר את זה בכל מחיר. בגלל זה להתייחס אליו ככלי עזר חדשני ולא מעבר, צפויים עוד המון שכלולים..

עריכה אחרונה על ידי CartMan2oo5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא די מוזר.

ביקשתי מתכון לעוגת שוקולד כשרה לפסח, אחד המרכיבים היה מאפינס מטוגנים (???).

מתכון לאלפחורס - משהו עם כרישה ושוקולד צ'יפס.

גם כשמבקשים ממנו לתכנן טיולים הוא מציע דברים מוזרים (נתתי דוגמה כבר בשרשור).

זה עדיין לא שם.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, CartMan2oo5 כתב:

הוא לא יודע שזה לא נכון, כ

יש מספיק דוגמאות לזה שהוא ממציא מידע יש מאין.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן זה ברור.. שוב זה רובוט.

הוא לא כל כך יודע מה זה פסח על פי המאגרים שיש לו (לפי השאלות שגם אני ניסיתי לשאול), הוא יעיל מאוד על דברים בינלאומיים ולא פרטניים, לפחות כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שתתקבל תשובה כמו של מולטיוק אני אתחיל לחשוש

"THERE AS IS YET INSUFFICIENT DATA FOR A MEANINGFUL ANSWER"

(מקור, גרסת קומיקס)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, CartMan2oo5 כתב:

זה תשובה של הבוט בעצמו?...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'ט GPT זה דבר מדהים. הייתי צריך לכתוב מכתב פניה לתורמים ממקום העבודה. אם הייתי צריך לכתוב את זה לבד, זה היה לוקח לי יומיים. במקום זאת נתתי לצ'ט את ההגדרות של המכתב שאני רוצה והוא כתב מכתב מדהים, כמובן שאחרי זה עוד ליטשתי אותו ושיניתי והוספתי כמה דברים, אבל בסופו של דבר יצאה תוצאה מדהימה בכשעה עבודה בלבד. אני גם חושב שאם הייתי צריך לנסח את זה לבד, זה היה יוצא פחות טוב ומקצועי ובפי 10 יותר זמן.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...