Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי i10 דוושת בלם נוקשה ומשיכה שמאלה בבלימה

GT-40
שימו לב! השרשור הזה בן 468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, שלשום ולפני שבועיים הרגשתי באמצע הנסיעה שדוושת הבלם נוקשה כמעט כמו אבן ובשני המקרה הרכב משך שמאלה בעת הבלימה. ככל שבלמתי חזק יותר כך המשיכה הייתה חזקה יותר (הרכב סטה שמאלה והייתי לפצות עם ההגה לימין). זה הרגיש כאילו אני נוהג בעגלת קניות ורק עם הבלם הקדמי שמאלי - פחד אלוהים.

בשני המקרים, אחרי כמה שעות הכול היה בסדר. הרכב בלם כמו שצריך והדוושה חזרה לעוצמה הרגילה. כאילו כלום לא קרה.

אתמול הייתי במוסך ואחרי בדיקה זריזה הם הבינו שזה לא הבוסטר (מגבר בלם), ושהוא בסדר גמור. לא בדקו יותר מדי ולא פירקו שום דבר, ובסופו של דבר הם שיערו שאולי צריך להחליף משהו בabs. יחזרו אליי בשבוע הקרוב לגבי הצעת מחיר של חלק כזה משופץ.

לא הבנתי איך בכלל הabs קשור לבעיה שלי, מה גם שהנורה שלו מעולם לא נדלקה (האמת ששום נורה עד עכשיו).

אחרי המוסך החלטתי לבדוק את הרכב בחנייה עם OBD. התקלה שהופיעה? C1513 והכותרת ABS Control Unit.

חיפוש מעמיק ברשת שייך את התקלה הזאת ברכבי יונדאי לקושי בהתנעה, נורת ESP שאינה נכבית וכן אורות בלימה שאינם פועלים או פועלים תמידית. אבל לא מצאתי שום דבר שדומה לבעיה שיש לי.

מה לדעתכם זה יכול להיות?

שמעתם על זה בעבר?

ללכת על החלפת רכיב הABS?

מדובר בדגם 1200 סמ"ק משנת 2008.

תודה מראש!

Screenshot_2022-07-08-12-02-21-137_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-07-08-12-01-41-711_com.ovz.carscanner.jpg

עריכה אחרונה על ידי GT-40

drive like a LADY, shift like a BOSS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בזה בעבר הבעיה הייתה בצינורות גמישים שמתחברים למשאבה המרכזית הצינורות נסתמים כי הגומי בפנים פגום.

בכל מקרה, במצב זה רק גרר למוסך!

5858711.gif

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עדכון: ניגשתי פעמיים נוספות למוסך מורשה כדי לברר מה הבעיה ומה צריך לעשות. בשני המקרים לא בדקו שוב את הרכב ואמרו לי שצריך להחליף את מערכת הABS, אבל מסתבר שאין בכלל כאלה בארץ, אז אין מה לעשות.

לכל אורך התקופה הבעיה הגיעה ונעלמה, וכשדוושת הבלם שוב נהייתה נוקשה והבלימה נחלשה עצרתי, לחצתי כמה שיותר חזק על דוושת הבלם, הדוושה נכנסה מעט פנימה ואז חזרה לעצמה והרכב שב לבלום היטב.

פתרון פלסטר, אני יודע, אבל עבד לי עד עכשיו.

רק שבזמן האחרון הבעיה חוזרת בתדירות רבה יותר ואני פשוט לא יודע מה לעשות ולאן ללכת.

מה אם עדיין אין את החלק הזה בארץ?

מה אם זה בכלל לא זה?

בזמן האחרון גם נזכרתי שלפני חצי שנה החליפו לי באותו מוסך מיסב גלגל באותו גלגל בדיוק שלעיתים ננעל בבלימה (כשהבעיה צצה) ומושך שמאלה.

עצות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה אני לא מצליח לערוך, לא מופיעה לי אפשרות כזו.

התקשרתי הבוקר לאותו מוסך בקשר ליחידת ה־ABS שהם ממליצים להחליף ועדיין אין בנמצא יחידה משופצת.

אמרו שימשיכו לחפש. ובמידה שאין, יחזרו אליי עם הצעת מחיר ליחידה חדשה מקורית.

אני עדיין לא מבין למה הכוונה יחידת ABS. האם זה כל המערכת (מחשב, חיישנים, משאבה)? ואיך אפשר לדעת שזאת הבעיה בלי לבצע בדיקה ורק על סמך נסיעה של כמה דקות?

אמשיך לעדכן.

בנתיים עשיתי לי סיכום של הבעיה:

* נובמבר 2021 - החלפת מיסב גלגל קדמי שמאלי

* יוני 2022 - הבעיה מופיעה לראשונה

* בזמן הבעיה דוושת הבלם נוקשה, מהלך הדוושה קטן מאוד והבלימה חלשה להחריד

* הגלגל הקדמי השמאלי בולם חזק יותר (מושך את הרכב לשמאל בעת בלימה) ובבלימה חזקה אף ננעל

* בבלימה חזקה ה־ABS נכנס לפעולה ומרעיד את הרכב (מורגש יותר בצד הימני)

* בסריקת OBD עולה תמיד התקלה C1513 - Brake Switch Error

* לעיתים נורת ה־ESP נדלקת לפני הופעת הבעיה (איפוס קוד התקלה לרוב מעלים את הבעיה)

* לחיצה חזקה וממושכת על דוושת הבלם מחזירה את הדוושה למצב רגיל ומעלימה את הבעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

מעדכן:

פניתי למוסך אחר שהחליט לנסות ללכת על החלפת הרפידות הקדמיות. והבעיה נעלמה יחד עם קודי התקלות.

עברו חודשיים מאז, והכול מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...