Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימוד נהיגה רישיון C

Sparrow420
שימו לב! השרשור הזה בן 784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב חברים, אני מתחיל עכשיו בתהליך של הוצאת רישיון מעל 12 טון ומקווה שיש מישהו שיכול להסביר לי קצת על התהליך

עשיתי את הטופס של משרד הרישוי ואמרו לי ללכת לבדיקת ראייה אבל לא אמרו מה לעשות איתה, צריך לשלוח אותה אליהם או מה?

"הליך מיון והתאמה רפואית באמצעות רופא מוסמך" - זה הרופא משפחה שלי או רופא שמשרד הרישוי מפנה אליו?

ראיתי שיש הרבה בדיקות, זה הכל עושים בפעם אחת או בכמה מפגשים?

כמה עולה כל הבדיקות שהוא עושה?

הבנתי שאחרי זה מקבלים את האישור ואפשר ללכת להתחיל ללמוד

יש המלצות למורים? באזור המרכז-שרון(כרגע בפתח תקווה אבל יש מצב עובר עוד כמה חודשים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו בתיאוריה רגילה. בדיקת ראיה באופטיקות המותאמות לכך ואישור מהרופא על כל הסעיפים הרפואיים. הרופא ממלא תוך 3 דקות והרבה פעמים גובה על כך תשלום (בזמני מקובל שזה 100). את הטופס החתום בידי הרופא ומכון הבדיקה מחתימים במשרד הרישוי הקרוב ומעבירים למורה את הטופס.

עריכה: לא רלוונטי. חשבתי שרשמת עד 12 טון.

עריכה אחרונה על ידי David2540
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה עם המורים.

ראשית - אתה צריך לקבוע תור במרב"ד.

https://www.gov.il/he/service/medical-fitness-tests-for-driving

זה יום שלם ותיקח את זה ברצינות. 

אחרי שעברת את זה, אתה צריך להירשם לקורס עיוני של משא כבד.

לאחר שהתחלת את הקורס ועברת חלק ממנו ( דיני תעבורה ופריקה וטעינה) אתה יכול לעשות תאוריה ושעורים מעשיים.

את הרישיון תקבל רק בסיום הקורס של משא כבד ( בהנחה שעברת את המבחן המעשי והתאוריה).

סך כל התהליך - לי לקח שנה.  הקורס משא כבד הוא כמה חודשים.

מקווה שעזרתי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, asix כתב:

חכה עם המורים.

ראשית - אתה צריך לקבוע תור במרב"ד.

https://www.gov.il/he/service/medical-fitness-tests-for-driving

זה יום שלם ותיקח את זה ברצינות. 

אחרי שעברת את זה, אתה צריך להירשם לקורס עיוני של משא כבד.

לאחר שהתחלת את הקורס ועברת חלק ממנו ( דיני תעבורה ופריקה וטעינה) אתה יכול לעשות תאוריה ושעורים מעשיים.

את הרישיון תקבל רק בסיום הקורס של משא כבד ( בהנחה שעברת את המבחן המעשי והתאוריה).

סך כל התהליך - לי לקח שנה.  הקורס משא כבד הוא כמה חודשים.

מקווה שעזרתי.

תודה על התשובות

אפשר כבר לקבוע עכשיו או שצריך לחכות לאיזה אישור התחלת תהליך או וואטאבר?

לא הבנתי מה זה קורס עיוני למשא כבד, זה חלק מהתאוריה?

איפה עושים את זה?

ממה שדיברתי עם אנשים את האישור לוקח חודשיים או שלוש להוציא והקורס נהיגה עצמו חודש(אם זה כל יום) עד שלושה

ועוד דבר שלא הבנתי..

• בדיקת רופא כללי: כוללת עיון בבקשות המידע שהתבקשת להביא עמך ובדיקה עם רופא כללי.
  • בדיקה פסיכולוגית: נחלקת לסוגי בדיקות על פי הצורך. הבדיקה המקיפה כוללת מבחנים במחשב שאורכים כ-4 שעות ובדיקה עם פסיכולוג. כמה דגשים:
    1. המבחנים כוללים מבחני ערנות, קואורדינציה ואישיות.
    2. חלק מהמבחנים הם לביצוע בזמן נתון וחלקם ללא הגבלת זמן.
    3. ניתן לצאת להפסקה בין מבחנים.
  • בדיקת פסיכיאטר: הבדיקה כוללת שיחת אבחון.
  • בדיקת נרקולוג: הבדיקה כוללת שיחת אבחון.

רופא כללי אין בעיה

אבל למה ערנות וקוארדינציה אצל פסיכולוג, ומה זה מבחן אישיות?

מה ההבדל בין השיחה איתו לבין השיחה עם הפסיכיאטר?

ומה זה נרקולוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Sparrow420 כתב:

אפשר כבר לקבוע עכשיו או שצריך לחכות לאיזה אישור התחלת תהליך או וואטאבר?

מהרגע שיש לך טופס ירוק, אתה עושה בדיקה רפואית אצל הרופא משפחה ובדיקת ראיה.

לאחר מכן אתה מתקשר למרב"ד ( המכון הרפואי לבטיחות בדרכים) ומתאם מועד לאבחון.

האבחון כולל את כל מה שרשמת:

לפני שעה, Sparrow420 כתב:
  • בדיקת רופא כללי: כוללת עיון בבקשות המידע שהתבקשת להביא עמך ובדיקה עם רופא כללי.
  • בדיקה פסיכולוגית: נחלקת לסוגי בדיקות על פי הצורך. הבדיקה המקיפה כוללת מבחנים במחשב שאורכים כ-4 שעות ובדיקה עם פסיכולוג. כמה דגשים:
    1. המבחנים כוללים מבחני ערנות, קואורדינציה ואישיות.
    2. חלק מהמבחנים הם לביצוע בזמן נתון וחלקם ללא הגבלת זמן.
    3. ניתן לצאת להפסקה בין מבחנים.
  • בדיקת פסיכיאטר: הבדיקה כוללת שיחת אבחון.
  • בדיקת נרקולוג: הבדיקה כוללת שיחת אבחון.

תיקח את המבדק הזה ברצינות. שמעתי כבר על מקרים של אנשים שלא לקחו את זה ברצינות והסתבכו עם הרישיונות שיש להם.

אחרי שקבלת אישור שעברת אתה מתקשר למכללות המורשות ( בפתח תקווה יש את מכללת המסלול הנכון) ונרשם לקורס משא כבד.

אני עשיתי את הקורס בערב והמשך שלו היה 4 חודשים. ( לא יודע מה משך הקורס בלימודי בוקר - תתקשר ותשאל).

לאחר שאתה מסיים את חלקי הקורס :דיני תעבורה וטעינה ופריקה אתה רשאי לגשת לתאוריה. 

לאחר שעברת את התאוריה אתה רשאי להתחיל את השעורים המעשיים.

במידה ועברת את הטסט, אתה תקבל את הרישיון רק לאחר שתסיים את הקורס במסלול הנכון בהצלחה.

* נקודה שלא ציינת - יש לך רישיון C1? ניתן להוציא רישיון C רק לאחר ותק של שנה עם רישיון נהיגה C1.

מקווה שעכשיו יותר ברור.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, asix כתב:

מהרגע שיש לך טופס ירוק, אתה עושה בדיקה רפואית אצל הרופא משפחה ובדיקת ראיה.

עשיתי כבר את ההצהרה הבריאותית באתר של משרד הרישוי כחלק מהתחלת התהליך, קיבלתי סמס שאומר לי ללכת לעשות בדיקת ראיה.

אבל לא רשום מה לעשות עם הבדיקה הזאת

לפני 5 שעות, asix כתב:

תיקח את המבדק הזה ברצינות

לא חשבתי אחרת, אבל אתה מדגיש את זה כבר פעם שניה.. יש איזה קאץ'?

לבוא בזלזול או משהו זה ממש לא אני

אכפת לך אולי לשתף קצת בתהליך שעברת שם?

לפני 5 שעות, asix כתב:

* נקודה שלא ציינת - יש לך רישיון C1? ניתן להוציא רישיון C רק לאחר ותק של שנה עם רישיון נהיגה C1.

מקווה שעכשיו יותר ברור.

כן, עוד מ2012

בהחלט עזרת לי לעשות סדר בדברים אבל אני עדיין לא 100%

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפצונת ועוד שאלה - חלק מהאנשים ששאלתי אמרו לי שכדאי לעשות את הלימודים על חשבון מעסיק.

יצא למישהו לעשות ככה?

זה היה אצל מי שעבדתם אצלו לפני עם רישיון 12 טון או שזה מעסיק חדש?

הסדר גודל של העלות זה 9-10 אלף מרישיון C1 לC ממה שהבנתי (בהנחה שעוברים הכל בהצלחה בפעם הראשונה), זה נכון בערך? (קצת פחות מאלפייה באגרות עד לאישור משרד התחבורה והמחיר של הקורס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן העלות היא כ 10-11 אלף שקל.

אם אתה יכול להוציא את זה מהמעסיק - לך על זה.

קח בחשבון שהוא יבקש ממך להתחייב לתקופה מסויימת שלא תעזוב.

לגבי מה ששאלת - לא סתם הדגשתי את זה. המבחן לא קל ( בסגנון מבחן התאמה של אדם מילוא). מי שמזלזל יכול למצוא את עצמו בסיום התהליך עם בעיה בנוגע לרישיון הנהיגה שלו ( שמעתי על כמה מקרים כאלה ממקור ראשון). מי שלא לוקח את זה ברצינות לא רואה סיבה שלא עובר.

בגדול, אחרי שיש לך את הטופס הירוק אתה צריך לתאם תור מול המרב"ד. רק לאחר שעברת את המרב"ד אתה יכול להרשם לקורס משא כבד במכללה. למיטב זיכרוני הקורס כ 4.5-5 אלף שקל. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...